Kosgeb Desteği Alan Var Mı? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kosgeb Desteği Alan Var Mı?

BUSRAYESİLOVA
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
29/05/2013 :  14:02:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

MERHABA ARKADAŞLAR İYİ GÜNLER, DÜKKAN AÇMAK İÇİN KOSGEBDEN DESTEK KREDİSİ ALAN VARMI ? ÖZELLİKLE ANKARA İÇİN SORUYORUM. BAŞVURUYU NASIL YAPMAK GEREKİYOR BU İŞLER NASIL YÜRÜYOR? BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
BSRVLKN

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
Straze
Üye

Toplam 153 yazı
04/06/2013 :  00:15:58  Alıntı
Öncelikle Uygulamalı Girişimcilik sertifikası almanız gerekiyor. bundan sonra aşamalar başlıyor.

siz hangi aşamadasınız. Kursa yazıldınız mı ? Kursta bütün bilgiler veriliyor zaten.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
zen
Üye

Toplam 324 yazı
04/06/2013 :  08:42:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kosgebden ziyade tübitak desteğini araştırmanı tavsiye ederim. Ben Tübitak kredisi kullandım.
www.jovenmedya.com

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : İthalat / İhracat
Straze
Üye

Toplam 153 yazı
04/06/2013 :  23:23:31  Alıntı

Dükkan açmak için Tübitak tan ne alınacak Allah aşkına. Proje olsa dükkan sözü geçermiydi? Yapılacak bir proje varsa şayet TÜBİTAK desteklerine bakılır.

Yapılacak girişim 20-50 bin TL aralığında ise KOSGEB girişimci desteği çok uygun bir hibe programıdır. Ayrıca hibe alındıktan sonra 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz 70 bin tl kredi alabiliryorsunuz.

ayse.m
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
08/06/2013 :  10:22:10  Alıntı
ben aldm arkdslar kosgeb destegı oncelıkle sertıfıka alıyorsunuz kurs surecınden bır hafta yada ıkı hafta sonra verılıyor sertıfıka daha sonra ıs planı yazıyorsunuz kı bu bırz vakıt alyr kosgebe goturup okeylettkten sonra kurul tarıhını beklıyorsunuz kurul yaklasık 15kısı olmadan acılmıyor kuruldan gectıkten sonrada 45 ıla 90 gun ıcerısınde odeme yapılıyor ancak ya makına vs aldıgınız yere yapılıyor odeme yapılmadıysa kı alım yaptıgınız fatura vbedelı 21,750tl mı ornegn bunun yuzde 30unu sızden odeme ypılmıs dekontunu ıstıyor kalanı alıcı tarafına odenıyor.
Aykal

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İmalat
BUSRAYESİLOVA
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
12/06/2013 :  15:36:32  Alıntı
ben bayan giyim mağazası açmak istiyorum. bunun için kosgeb kredisi kullanmayı düşündüm. dükkan fiyatlarına bakıyorum mal sahipleri tam bir soyguncu. hiç insaf yok yaa. yaptığımız karıda dükkan sahibine vericez resmen.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
ayse.m
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
13/06/2013 :  15:07:49  Alıntı
hyır hıc bır faalıyetı gostermıs oldugunuz işin mal konusunda destek yok yanlızca makına techızata destek var.tadılata dahı verılmıyor
Aykal

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İmalat
Straze
Üye

Toplam 153 yazı
13/06/2013 :  17:05:47  Alıntı
Tadilat işinizin bir parçası ise veriliyor ama görsel amaçlı, işinizin bir parçası değil ise verilmez.

Örneğin üretim yapacak makinelere su, elektrik ve zemin düzenlemesi için yapılan tadilat işlemlerine alabilirsiniz.
Ofisinizin kartonpiyer, boya badana, düzleme, parke döşeme gibi işlemleri için alamazsınız.

Straze
Üye

Toplam 153 yazı
13/06/2013 :  17:09:24  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - leo091
pekı market acamak ıstersek marketın demırbasları veya malları ıcın destek saglıyorlar mı

Demirbaşlar destek kapsamında ancak hammadde veya satılacak ürün alımlarında bir destek söz konusu değil.

Market açılışlarında marketin raflarını, yazar kasa sistemlerini, bilgisayar girdi çıktı yazılımı, market arabalarını, rafları destek kapsamında düşünebilirsiniz. Bazı durumlarda market tabelası da destek kapsamında oluyormuş. hiç görmedim ama.

ufuks
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
03/11/2015 :  12:21:39  Alıntı
ARKADAŞLAR 10 AYDIR HAZIRDA DEVAM EDEN BİR İŞLETM VAR DESTEK HİBE KREDİSİ VERME KRİTERLERİ NEDİR ACABA VAR MI BÖYLE BİR KREDİ ALAN VARSA TECRÜBESİNİ PAYLAŞABİLİR Mİ RİCA ETSEM .... ÇOK TEFERRUAT VAR MI YOKSA ... SORUNSUZ YARDIM EDİLİYOR MU

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Platin
Üye

Toplam 195 yazı
03/11/2015 :  12:49:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayın ufuks teferruattan kastınız uğraşmanız araştırmanız içinse var. Kolay vermiyorlar, bence vermesinlerde. Kursu bitiriyorsunuz, sertifika alıyorsunuz. Yalnız açık olan işletmeniz için bir kosgeb yetkilisi ile görüşmenizi tavsiye ederim. Zamanlama önemli çünkü. Sertifika alımından ve kosgeb veri tabanına kayıttan sonra fatura-banka havale dekontu ile kosgebe, sistem dahilinde başvuruyorsunuz. Kosgeb ödemeyi dekonta göre yapıyor. Nakit ödemelere destek yok. Sizin yapmanız gereken işler var. İş planı yazımı gibi... İyi çalışmalar...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
abitgulistan
Üye

Toplam 216 yazı
10/11/2015 :  08:42:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sadece yeni girişimcilere değil işletmesi aktif olanlara da yaklaşık 36 adet kosgeb tarafından verilen destekler var. Hemen hemen her işletme kosgeblerden yararlana bilir
Sizlerin daha varlıklı olmanız için işletmeniz den daha fazla kar sağlamanıza doğru yatırım yapmanıza yardım ediyorum

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Danışmanlık
erdemçağlar
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
18/11/2015 :  17:21:48  Alıntı
sayın büsrayesilova yazıızın üstünden çok zaman geçmiş merak ettim destek alabildinizmi ne durumdasınız

Yerleşim : Türkiye / Ankara
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
20/11/2015 :  09:31:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
katılan 30 kişiden hepsi de destek alabilir aslında ama benim gözlemlediğim her eğitimde 2 3 girişime destek olunabilirse güzel gelişme sayılır. buda normaldir aslında.
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
tugiacar
Üye

Toplam 100 yazı
22/11/2015 :  14:00:54  Alıntı
Ben bu kursa katılmak için işkur'a başvuru yaptım.Kursa dahi kabul edilmemişim. Bu başvuruları neye göre değerlendiriyorlar anlamadım çünkü görüşme bile yapmadı kimse benimle.Ben lisans mezunuyum 13 yıl yöneticilik tecrübem var 1 yıldır iş arıyorum.Bunun yanında çeşitli projelerim var ama kursa dahi kabul edilmiyorum.Kabul edilmek için illaki ilkokul mezunu mu omak gerekiyor.Bilenler varsa sebebi nedir işkur ve kosgeb açıklama yapmıyor.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
23/11/2015 :  13:17:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tugiacar
Ben bu kursa katılmak için işkur'a başvuru yaptım.Kursa dahi kabul edilmemişim. Bu başvuruları neye göre değerlendiriyorlar anlamadım çünkü görüşme bile yapmadı kimse benimle.Ben lisans mezunuyum 13 yıl yöneticilik tecrübem var 1 yıldır iş arıyorum.Bunun yanında çeşitli projelerim var ama kursa dahi kabul edilmiyorum.Kabul edilmek için illaki ilkokul mezunu mu omak gerekiyor.Bilenler varsa sebebi nedir işkur ve kosgeb açıklama yapmıyor.

oyle birşey yok, kontenjan dolmustur, her kurum kendi belirler bazıları form doldurtur değerlendirir, bazısı ilk basvuranları alır, tek bir kurum yapmıyor belediyeler dernekler odalar gibi kurumlar düzenliyor bu kursları illa birine sizde girersiniz.
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
3rdew
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
05/11/2017 :  19:14:24  Alıntı
Ben Aldım Hocam Butik Üzerine Açtığım İş Yerinde Aldım Ama Başvuru Yapmadan Önce Bence burayı bi okuyun https://www.finanskrediler.com/category/kosgeb/ bana çok yararı oldu

Yerleşim : Türkiye / Yozgat  |  Meslek : Bankacılık-Finans
serhataki
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
10/11/2017 :  16:14:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arkadaşlar konuyu hortlatmış oluyorum sanırım ama imzamda ki sitede kosgeb kategorisinden dilediğiniz bilgiyi alabilir ya da soru sorabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Danışmanlık
veysel00
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
25/06/2019 :  01:25:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kosgeb hakkinda guncel ve detayli bilgiye ulasmak için https://enuygunfirmalar.com/HaberKategori/kosgeb-rehber.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
isfikirleri
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
02/07/2019 :  23:49:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bu konuda yeteri kadar açıklama var geri ödemesiz kredi desteği sunuyor devlet
https://yatirimfikirleri.com/kosgeb-kredisi-nedir/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Eczacı

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.08 saniye.
22:33:27, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım