Lütfen Yardım Arkadaşlarım Abilerim Çok Acil - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Lütfen Yardım Arkadaşlarım Abilerim Çok Acil

Siranun
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
20/05/2013 :  22:12:19 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Sayın koniks üyeleri,çok acil bir konuda danışmam gerek size..bir şirket var yakınımızın ve satın almaya yakınım,borcu yok hiç bir yere tüm hepsini avukat bir arkadaşımız incelemesiyle uğraştı.bankalarla arası oldukça iyi,maddi ilişkiler yönünden :) kredi ve çek durumları da çok iyi..alsam,aldığım an kredi çekip istediğim bir işyeri var orayı devralabilirmiyim ? firma üzerine kredi yani ?

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Öğrenci
Siranun
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
22/05/2013 :  18:44:45  Alıntı
güncel !

simal
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
22/05/2013 :  18:57:10  Alıntı
alamazsın sen şirketi devarldığın günden itibaren şirketin eski sicili sıfırlanır yani şirket yeni açılmış gibi işlem görür en az bır yıl çalışman gerekli bankalar ile düzenli bir şekilde eğer senin dediğin gibi kolay olsa sicili temiz bir şirket bul üzerine al hopp git hemen kredi çek o işler öyle kolay değil maalesef
Hayatın gotürdüğü Yere Gidebilirsin Ancak!!

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Siranun
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
22/05/2013 :  19:41:53  Alıntı

kesin bir bilgi mi bu şimal ? o zaman yeni bir şirket açarım olmaz mı ? eski şirketin ne gibi faydası olur bana ?

varvara
Üye

Toplam 171 yazı
22/05/2013 :  21:04:49  Alıntı
simal yanılıyorsunuz şirket tüzel kişiliktir ortakların değişmesiyle sıfırlanmaz tüzel kişiliği devam eder.

Yerleşim : Türkiye / Aksaray  |  Meslek : Diğer
Siranun
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
22/05/2013 :  21:15:44  Alıntı
kesin karar ? ben varvara gibi düşünüyorum.

OzgurKALE
Üye

Toplam 177 yazı
22/05/2013 :  22:39:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,

Şirket hisse devri gerçekleştiğinde bu resmi gazetede yayınlanır ve sizinle iş yapacak tüm firmalar ve bankalar sizin sicilinizi araştırırken bunu görür. Banka kredisi için başvurduğunuzda sizden geçmiş yılın blançosu ve başvurduğunuz yılın (hangi ayda olduğunuza bağlı) geçmiş ve gelecek tahmini blançosu istenir.

Banka sizin şirketi yeni devraldığınızı görecektir. Ayrıca hisse devir alırken ne kadarlık sermaye ödediğinizle de doğru orantılı olarak değerlendirecektir. Şirketin daha önceki yapmış olduğu işler ne kadar büyük ve getirisi yüksek olsada bu siz devir aldıktan sonra bankanın gözünde çok önem taşımaz. Sizin yapabileceklerinize ve mal varlığınıza bakar.

İyi çalışmalar.
Özgür KALE
Founder - Foreign Trade Manager
academic Elevator & Escalator Technology
info@academic.com.co
www.academic.com.co

Yerleşim : Türkiye / Antalya İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
simal
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
22/05/2013 :  23:28:29  Alıntı
9 yıl şirket yöneticiliği yaptım.Sayın siranun, şirketin imza yetkilisiydim. bu senin bahsettiğin konuları çok araştırmıştım, şirketin işleri kötüye gidince varvara arkadaş şirketin tüzel kişilik olduğunu biliyor ama şirket ortaklarının' da şirket ile bağlantılı olduğu kısmını yazmayı unutmuş.Kredi aşamasın da şirketin yetkilisi ve ortaklarının herhangi birinin sicili bozuk ise sadece şirketin sicili ile kredi alınamıyor maalesef. Ayrıca siz, ben bir şirkete ortak olacağım yazmamışsınız, bir akrabamın hali hazır da şirketi var devir alacağım yazmışsınız devirden kastınız eski yetkili ve ortaklardan, siz devir alacaksınız başka bir ortak ile eğer öyleyse geçmişte yapılan işler cirolar siz yeni aldığınız için hiç bir anlam taşımayacak. Yok ben ortak olarak hisse alıp gireceğim diyorsanız da, söylediğinizden anladığım kadarıyla çok iş yapan faal bir şirket değil, sicili her ne kadar temiz olsada aktif çalışan ve çok yüksek cirolara sahip olmuş olsa size neden devretsinler. Her neyse bu sizin düşüncesiniz alırsınız almazsınız sizin sorununuz.ortak olduğunuz takdir de ise kredi verirler elbet ama bu da ozgurkale arkadaşın dediği şartlarda, şirkete giriş sermayenize ve bilançolarınıza bakıp onay verdikleri takdir de ipotek isteyecekler 50 bin tl ve üzeri kredi talepleriniz için. Ayrıca verilen cevaplara itimat etmiyorsanız inanmak istediğinize inanarak vardar arkadaşa katılıyorum demişsiniz bilmediğiniz bir konuya nasıl katılıyorsunuz. Madem biliyordunuz foruma niye soru yöneltiyorsunuz kardeşim.. ayrıca şirket alacağım diyorsun bunun muhasebecisi var avukatı var git otur yüz yüze konuş derdini anlat seni aydınlatsınlar madem ikna olmuyorsun buradaki cevaplara, fikrini en başta belirtmişsin zaten saçma sapan bir düşünce cevap yazmam hataydı. Kredi çekmek için şirket devir alındığını da ilk defa duyuyorum hem şirket devir alıyorsun kredi çekip başka bir dükkan satın almak için bu ne lahana bu ne turşu birde cevabımızı beğenmiyorsun...

Hayatın gotürdüğü Yere Gidebilirsin Ancak!!

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Satış / Pazarlama
eminem
Yeni Üye

Toplam 95 yazı
23/05/2013 :  00:10:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
2009 yılında banka ve devletle hıcbır sorunu olmayan,10 yıllık lımıted sırketımı devrettım.Alan kısıler rent acar ve naklıyecılık ısı ıcın almıslar,yenı sırket acsalar kredı almak bellı bır sure gerektırecegınden bır kac senelık var olan bır sırketı devralıp hemen kredı ıle onlarca araba almıslardı..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
Siranun
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
23/05/2013 :  00:32:23  Alıntı
simal bu benim düşüncem, en azından saygı göstersen yeterliydi.vardara katılmak şu, tahminim sadece o idi.yine de teşekkürler.

Siranun
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
23/05/2013 :  00:44:52  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - OzgurKALE
Merhaba,

Şirket hisse devri gerçekleştiğinde bu resmi gazetede yayınlanır ve sizinle iş yapacak tüm firmalar ve bankalar sizin sicilinizi araştırırken bunu görür. Banka kredisi için başvurduğunuzda sizden geçmiş yılın blançosu ve başvurduğunuz yılın (hangi ayda olduğunuza bağlı) geçmiş ve gelecek tahmini blançosu istenir.

Banka sizin şirketi yeni devraldığınızı görecektir. Ayrıca hisse devir alırken ne kadarlık sermaye ödediğinizle de doğru orantılı olarak değerlendirecektir. Şirketin daha önceki yapmış olduğu işler ne kadar büyük ve getirisi yüksek olsada bu siz devir aldıktan sonra bankanın gözünde çok önem taşımaz. Sizin yapabileceklerinize ve mal varlığınıza bakar.

İyi çalışmalar.

teşekkürler arkadaşım.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.36 saniye.
13:22:06, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım