Erkeğe 3, Kadına 9 İş Teklifi Geldi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Erkeğe 3, Kadına 9 İş Teklifi Geldi

bdilek
Kişisel Gelişim Editörü

Toplam 98 yazı
06/05/2008 :  08:48:12 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Hep tartışılır, iş dünyasında güzel ve bakımlı olmak bir avantaj sağlar mı? İşte cevabı..

Hele bu bakımlılık ve güzellik kadına ait olunca, erkeğe oranla bir iş pozisyonunda bir adam daha öne çıkıyor mu? Örneğin ABD'de Michigan Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre görünümüne önem vermeyen çalışanlar, fiziksel çekiciliğe sahip olan meslektaşlarına göre ortalama yüzde 18 daha az kazanıyor.

İngiltere'de ise University College of London'un araştırmasına göre ise aynı eğitim altyapısına ve benzer iş tecrübelerine sahip 'beyaz yakalı' kadınların, daha kısa sürede istedikleri işe girme olasılıkları daha yüksek. İşte bu benzer araştırmaların birisini aylık ekonomi dergisi PLATİN yaptı. Birbirinin kopyası 2 CV'ye sahip biri kadın diğeri erkek iki kişinin bilgileri bir insan kaynakları sitesinde yayınlandı. Aynı CV'ye sahip olmalarına rağmen kadına 9, erkeğe ise sadece 3 olumlu yanıt geldi.

Böylece ABD ve İngiltere'de yapılan araştırmaların bir benzerine imza atan PLATİN dergisi de güzel bir kadının, aynı özelliklere sahip olan erkeğe oranla daha avantajlı olduğunu ortaya koydu.

Kadın CV Tuğce Varlık

EĞİTİM

09/2005-05/2007: MBA, University of Maryland

09/2001-07/2005: Department of Economics, Univesity of Vermont

09/1994-06/2001: Lise, TED Koleji

PROFESYONEL TECRÜBE

05/2007-04/2007: Satış temsilcisi

Taco Bell, New York-ABD

SEMİNERLER

05/2007-08/2007: Sales Management Trainee

Programme (ABD)

Erkek CV Kerem Tunç

EĞİTİM

09/2004-05/2006: MBA, University of Maryland

09/2000-07/2004: Department of Economics, Boston University

09/1993-06/2000: Lise, TED Koleji

PROFESYONEL TECRÜBE

02/2007-04/2007: Satış temsilcisi

Taco Bell, New York - ABD

08/2006-02/2007: Askerlik yaptı.

SEMİNERLER

02/2007-05/2007: Sales Management Trainee Programme (ABD)

Platin

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Halkla ilişkiler
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
19/07/2008 :  05:04:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Dünyanın düzeni bu şekilde ne yazıkki diye başlamak çok kolay akla gelen ilk cümle ama öyle de değil aslında. Doğru doğal hayatta bile arılar en güzel görünen çiçeği arar bulurlar o tarz çiçeklere daha çok konarlar. Bakımlı insan daha avntajlıdır. Boy uzunluğu dinamik görünüm bakımlı kişi her zaman daha avantajlıdır. Yanılmayın ama, çirkin kısa boylu olabilirsiniz bayan yerine erkek olabilirsiniz karşınızdaki kişide görsel hiç bir beklenti yaratamayan bir şekliniz olabilir. Ama bir konuda uzmansanız her zaman şansınız ve doğal cazibe unsurlarını bertaraf etme şansınız vardır. Siz de suni cazibe unsurlarını uzmanlığınıza destek olması için kullanın bakımlı olun davranışlarınızı sıcakkanlı iletişim gücü yüksek davranışlarla değiştirin. Cazibe boş birini bir yere getirebilir ama devam ettiremez. Hem cazibeli hemde uzman birine denk geldiyseniz en iyisi orayı terk edin orası sizin bulumanız gereken yer değil motivasyonunuzu bozmayın. Olmanız gereken yeri arayın bu durumda....
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.69 saniye.
23:22:44, 28 Nisan 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım