İtalya İçin İş Fikirleri - Neler Yapabilirim? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İtalya İçin İş Fikirleri - Neler Yapabilirim?

nochrreq
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
22/01/2013 :  11:08:44 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba,

Milano, İtalya'da yaşıyorum ve yakında yüksek lisans eğitimimi tamamlıyorum. Sonrasında bir şahıs firması açarak ithalat/ihracat işine girmek istiyorum.

Benim aklımda bir kaç tane sektör var yaptığım araştırmalar sonucunda ama bunların ne olduğunu söylemeden sizlerden de bir kaç fikir almak isterim. Böylece düşüncelerimin tutar yani var mi görmüş olurum ben de.

İtalya - Türkiye arasında ne al-sat yapardınız? İş fikirleriniz neler olurdu?

ilke@italyarehberim.com

Yerleşim : Türkiye / Bodrum  |  Meslek : Ticaret
ramazan47
Üye

Toplam 137 yazı
22/01/2013 :  14:04:55  Alıntı
kadeşim italyanlar kurudomades üzeride dünyaliteri bununla ilgili calışabiliriz
ramazanülkü.@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Gıda
hakan_hakan
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
22/01/2013 :  15:57:13  Alıntı
Merhaba

İtalya tekstil modasının önde gelen isimlerinden.Gömlek imalatı yapıyoruz düşünürsen görüşebiliriz. hakan_kuccuk@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Marden
Üye

Toplam 291 yazı
22/01/2013 :  22:57:23  Alıntı

moldovadan ham koyun - kuzu derisi ithal edip orada kullanima hazir hale getirip 5 kat fiyatla satabilirsin.
Bildiğim tek şey hiçbirşey bilmediğimdir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
buzmavisi68
Üye

Toplam 210 yazı
22/01/2013 :  23:28:33  Alıntı
arkadasim kac kere mail attim neden iltibata gecmiyorsun ?
yapamam diyorsan o baska
gorusmek uzere
BaNa DarBe AtAni BenDe HaRbE SoKaRiM

Yerleşim : Fransa / Mulhouse
nochrreq
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
23/01/2013 :  00:49:01  Alıntı
Merhaba Erbey Bey,

Bu hafta asiri derecede yogun calisiyorum. Onumuzdeki haftadan itibaren sizin isinize bakmaya baslayacagim. Bana isin ne sekilde isledigine dair bir mail gonderdiniz fakat alim-satim kismini aciklamamissiniz. Araci ben kendi uzerime mi alacagim? Eger oyleyse, sonradan sizin uzerinize gecirmek nasil olacak? Arada benim kar payim neye gore belirlenecek?

Bu gibi konulari da acik ederseniz sevinirim. Iletisimi de mail uzerinden surdurmenizi rica ediyorum.

ilke@italyarehberim.com

Iyi calismalar dilerim,
Gorusmek uzere

Ilke Cetin

lussocarpets
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
23/01/2013 :  17:57:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba ,

Lusso halıcılık olarak biz lüks grup halı üretimi yapmaktayız.Müşterilerin, mimarların istegine göre de ebat,renk,model sınırlaması olmaksızın çalışabiliyoruz.Ayrıca villalar,vip salonlar,otellerin lobileri, suit ve kral dairelerde de istenilen şekilde şık halılar üretiyoruz.

yeni bayilikler vermek istiyoruz.

Konuyla ilgili dönüşlerinizi bekliyoruz.

şimdiden teşekkürler..

export.lusso@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İthalat / İhracat
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
24/01/2013 :  12:37:08  Alıntı
araba satabilirsin özellikle toyota başta olmak üzere japon arabalrı konusunda uzmanım yerim hem dubaide hem antwerp belçikada...
sen bana italyadaki toyota fiyatlarını söylersen ben sana antwerpten araçları gönderirim sen para koymanada gerek yok müşteriyi bul yeter komisyonunu alırsın.
sadece toyota değil aynı zamanda mitsubshi-nissan-bmw-mercedes ve porshce de satıyorum.ama %90 toyotayla çalışıyorum italyadaki fiyatarı bilmediğimden pahalımıyım ucuzmuyum bilemiyorum.detayları istersen bana mail at sana yaptığım iş ile ilgili broşür göndereyim.
mail adresim boragizay (@) yahoo.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
ramazan47
Üye

Toplam 137 yazı
24/01/2013 :  16:20:57  Alıntı
kadeşim cayrımacepvermedin zamanınvasa italya da mokolive adında kurudomates tükiyeten alımyapıyor fakat irtibatkuramıyorum siz oradan araştırırsanız iyiolur getirisisüper
ramazanülkü.@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Gıda
auray56
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
25/01/2013 :  01:01:16  Alıntı
Italyada buyuk arabalar Fransaya, Almanyaya, ve diger ulkelere gore daha ucuz benim arastirmalarima gore. Eger gercekten km veya herhangi bir oynama olmadan gercek sahiplerinden bulabilirmisin.

Yerleşim : Fransa / Auray  |  Meslek : Diğer
nochrreq
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
02/02/2013 :  20:06:07  Alıntı
@ramazan47,

ramazan bey, bahsettiginiz sirketin zaten manisada bir subesi var. oradan direk kendileri aliyorlar domatesi. siz kuru domates isi mi yapiyorsunuz? manisa'da misiniz? eger ihracat yapmak istiyorsaniz ilgilenmek isterim. burada kurudomatesler (kavanozda, aycicek yagi ile doldurulmus) %75 turkiyeden geliyor. kalan %25'lik kesim de tunustan. o tunustan alim yapan sirketlere turkiye kuru domatesini satmayi denemek isterim. bana bir ulasin lutfen (yalniz rica ederim duzgun bir turkce ile yazin)

@auray56, @zzaxiss

araba isinde misiniz? bu araba isi ile ilgili cok kisi benimle irtibata gecti. su an bos vakte sahip olabildim uzunca sure sonunda. bana e-mail ile bu isin detaylariyla ilgili bilgilendirme yaparsaniz kosturmak isterim. bir cok kisinin gozu italya'da araba alim satim soz konusu oldugunda.

ilke@italyarehberim.com

Purpose
Üye

Toplam 163 yazı
02/02/2013 :  23:00:46  Alıntı
essereshoes.it
Laser shop 4 sale !!

Yerleşim : / The Planet Earth  |  Meslek : Diğer
newyork
Üye

Toplam 233 yazı
03/02/2013 :  01:34:33  Alıntı
Arkadasım ,ortağım italyada,yasal, yakında vatandaş olacak. Vatandaş olduktan sonra ,Amerikaya gelmeyi düşünüyor İtalyadaki krizden kimseni n haberi yok herhalde.

Araba olayida bana gore is degil,buyuk arabalar in pazari hic yok.(tecrube ile sabittir)

Yapacaginiz is, kariyer yaptiginiz konuda olmali diye dusunuyor ve basarilar diliyorum

Yerleşim : ABD / Newyork  |  Meslek : İthalat / İhracat
sanadair34
Üye

Toplam 166 yazı
03/02/2013 :  01:56:36  Alıntı
sitenize baktim, baslangic icin güzel sayilir, yaptiginiz işe baktım ne güzel bir iş, benim bildigim italya her zaman türklerin ozellikle kadın ve kızların 1 numaralı gitmek istedikleri yer, siz de bu yonde ilerlemissiniz, peki neden ithalat-ihracat ? elinizde turizm gibi bir meslek varken bunun üzerine yogunlasin, elalemin hurdalarıyla ugrasacaginiza hem kaliteli ve zevkli bir yasam sürersiniz hem para kazanirsiniz. tunus ta libya da ırak ta olsaniz neyse de italyada turizm den daha güzel ne yapılabilir ki, adamlarin neyi eksik yani, eksiklerini zaten kurdukları baglantilarla gidermislerdir ustelik ab ülkesi..

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
nochrreq
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
03/02/2013 :  15:29:23  Alıntı
@sanadair 34

bahsettiginiz uzere turizm iyi burada. pek cok kisi geliyor fakat elbette ki rekabet de cok fazla. bu ise odaklanmayi da dusunuyorum. acacagim sirket turizm, organizasyon ve dis ticaret uzerine olacak.

neden ticaret dusundugume gelince; alim satim islerine yatkinligim var lise cagimdan beri bir seyler alip satarim. hosuma gidiyor anlayacaginiz. kosturmayi da seviyorum. ayrica turizm ve ticaret kismi birbirine baglantili aslinda cunku ben turkiyeden gelen isadamlari ile calisiyorum, dolayisiyla pek cok farkli sektoru tanimis oluyorum, pek cok farkli sektorle baglantim olmus oluyor. bu ikisini ayni potada eritmek istiyorum.

@newyork

italya krizde, dogrudur. ama unutmayin ki her bir ayaginiz iki farkli ulkede olursa, iki ulkenin de sadece iyi yonlerini alabilme sansiniz olmakta. bu cok buyuk bir avantaj. yalnizca italyan burokrasisine bagli bir hayat surseydim o zaman hayat zor olabilirdi. cunku italyada girisimcilik adina hic ama hic bir tesvik yok (guney italya disinda; gueydogu anadolu gibi diyeyim siz hayal edin). ayrica vergiler vs. inanilmaz olculerde. ama bir ayak bir ulkede, oburu baska bir ulkede olunca avantajli konuma gecebiliyorsunuz.

yusuf kadam
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
12/04/2013 :  15:35:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
http://www.mucizekurek.com/?pnum=6&pt=Kavun%20Karpuz%20salatal%C4%B1k%20kabak

imalatını yaptığım bu ürünü yurt dışına satmak isterim ilgilenenler siteye mail atabilir.
yusuf kadam

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Satış / Pazarlama
yasamak73
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
18/12/2013 :  00:30:39  Alıntı
Arkadaşlar Selamlar İstanbul Teslimi Ayçiçek Yağı 950$/Ton, İhracaat İçin Kamış Şekeri 680$ Lütfen LOI Gönderin Saygılarımla
YASAMAK Group Home Office Turkey Gate Global Foreign Trade
İsmail YASAMAK
Mail1: tekniker73@mynet.com
Mail2: yasamakticaret@mynet.com
Mail3: yasamakgrupglobaltrade@mynet.com
Skype1: tekniker73

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Danışmanlık
zuhalpolat
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
18/12/2013 :  13:26:00  Alıntı
ilke bey merhaba

eğer ürüne ulaşabilieseniz kesinlikle sarımsak derim ben.. Vakti zamanında ablam italyanlara numune sarımsak göndermişti ve çok ciddi miktarlarda talep etmişlerdi ama talep ettikleri miktarda sarımsak bulamadı. İşin ucu en son halep'e dayandı sonrasını bıraktı. O zaman piza için istemişlerdi sarımsağı. Bir bakın derim.Kolay gelsin

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Tekstil
zaferu89
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
09/01/2014 :  13:06:51  Alıntı
kozmetik işini düşün derim..özellikle ithalat - ihracaat konusunda çok karlı bir iş..şuan tr de italyadan ithalat çok fazla aynı zmanda ihracat kapasiteside yüksek..küçük ölçekli ithalat ihracat işiyle uğraşıyorum.başlayacağın zaman bilgilendir fikir alışverişi yapabilriz zfrutku89@hotmail.com .

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
mtroz
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
23/08/2016 :  19:25:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - lussocarpets
Merhaba ,

Lusso halıcılık olarak biz lüks grup halı üretimi yapmaktayız.Müşterilerin, mimarların istegine göre de ebat,renk,model sınırlaması olmaksızın çalışabiliyoruz.Ayrıca villalar,vip salonlar,otellerin lobileri, suit ve kral dairelerde de istenilen şekilde şık halılar üretiyoruz.

yeni bayilikler vermek istiyoruz.

Konuyla ilgili dönüşlerinizi bekliyoruz.

şimdiden teşekkürler..

export.lusso@gmail.com

mtroz

Yerleşim : İran / Tebriz  |  Meslek : Mühendis
ERDEMYAPICILAR
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
25/08/2016 :  11:19:21  Alıntı
Meksika'dan La Spezia ve Napoles limanlarina Muz ( Cavendish Premium Banana ) ithal edebilirsiniz. Onun disinda yine Meksika'ya mermer ihracati yapabilirsiniz. Bildigim kadariyla yine Italya'dan zeytinyagi ihracati dusunulebilir ( meksika'da ithalat vergisi %0 , zeytin'e var, yagina yok :) )

Ben Meksika'da yasiyorum ve muz ihracatiyla ugrasiyorum, su an icin Ingiltere ve Dubai'ye haftada 8 konteynir mal gonderiyorum.

ilgilenirseniz veya merak ettiginiz herhangi bir sey olursa whatsapp : +52 55 43 63 98 57. Onun disinda, Turkiye'ye medikal urun pazarina da bakin derim :) Saygilar,

Yerleşim : Türkiye / Ciudad De Mexico  |  Meslek : İthalat / İhracat
advancedscience

Yeni Üye

Toplam 6 yazı
27/10/2018 :  18:38:21  Alıntı
merhaba arkadaslar, guney italya da yasiyorum. italya ile ticaret yapmak isteyen arkadaslar bana ulasabilir.nakliye konusunda etkin bir agimiz var.
brindisi.data analyst

Yerleşim : İtalya / Brindisi  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.52 saniye.
00:38:58, 17 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım