Tuhafiye Acmaya Karar Verdim Ama. . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tuhafiye Acmaya Karar Verdim Ama. .
 1 

vhvh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
08/01/2013 :  20:03:20 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

orta halli bir yerde tuhafiye acmaya karar verdim dukkani buldum ama kirasi 1200 aidat muhasebeci stopaj faturalar derken 2000 lira giderin olur dedi buyuklerim...simdi sormak istedigim daha once tuhafiyecilik yapmis olan arkadaslar sizce bu riski almalimiyim bana kazandirirmi biseyler...cunku cocugumvar elimdeki para sermayem benim icin cok degerli ,,..endiselerim var tabiki mesela urun olarak cok cesitli bi durum tuhafiye oakadar urunu denklestirebilirmiyim...nerelerden neler almaliyim nasil yapmaliyim kafamda sorular ucusuyor...Allah rizasi icin bilen birileri bir akil verebilirmi... vazmi geceyim yoksa hayirlisi deyi gireyimmi bu ise

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmam / Din adamı
vhvh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
09/01/2013 :  18:27:50  Alıntı
kimse yokmu deneyimli

Erdi Eryılmaz
Üye

Toplam 326 yazı
09/01/2013 :  19:50:56  Alıntı
Bence tuhafiye işine girmeyin derim. Daha önce bende dükkan açmıştım tutmadı. Binbir hevesle İstanbul Bursa gbi yerlerdeki toptancılardan ürünler aldım vs. olmadı istediğim talebi göremedim. Tabi bu benim hevesimi yok etti. Benim dükkanım ara sokakta kalıyordu gerçi ama bence para kazanmak istiyorsanız aperatif gıda işine girin o zaman kazanabilirsiniz diye düşünüyorum.
Ne Olursa Olsun Mücadeleni Bırakma Ki, Bir yerlere Gelebilesin ..

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Serbest meslek
haturka
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
09/01/2013 :  20:16:23  Alıntı

bir kaç ay belki bir kaç yıl cepten yiyecek ve kira gibi giderleri cepten ödeyeceksiniz.Bu sizin mûhitinize, ürün çeşitliliğinize,ürün devamlılığınıza,müşteri tutma kabiliyetinize,mekan tasarımınıza,ürün kalite/fiyat durumunuza gibi faktörlere bağlıdır. Ayrıca belirtmek isterim ki;tuhafiye sektörü genellikle bayan müşterisi olan bir iş dalıdır ve dükkanda bayan çalışan + puan kazandıracaktır. bir de bu iş dalında bence en önemlisi dükkanın kalabalık görünmesidir. dükkanın kalabalık görünmesi için kadınlara para verip hergün dükkanına getirip dükkandaki malları inceleten ,alıyormuş gibi yaptıranları duydum. bilginize.
galiba kadınlar "aman herkes kapışıyor,bana kalmayacak,bitmeden ben de alayım,çevremdekilere de söyleyeyim de onlar da yetişsinler" şeklinde bir psikolojiye giriyorlar.

Yerleşim : Türkiye / Diğer  |  Meslek : Tekstil
haturka
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
09/01/2013 :  20:21:31  Alıntı
sepet malları da dükkanınıza pazar havası katacak kasanıza girdi sağlayacaktır.

kışın eldiven,atkı,bere,içlik,kışlık taytlar,çift taban çoraplar sıcak sıcak satışını yapabileceğiniz ürünler olduğu gibi orlon grubu kârı düşük ama müşteri bağlayan ürünlerdir. orlon fiyatları sigara gibi heryerde aynıdır ama siz 1.50 liraya satılan bir ürünü 1,25 den alıp 1,30 dan satarak hiç kâr etmemiş gibi görünebilirsiniz ancak mükemmel ötesi bir reklam yaparsınız.
unutmadan "malı satarken değil ;alırken kazanın."

Yerleşim : Türkiye / Diğer  |  Meslek : Tekstil
vhvh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
11/01/2013 :  22:43:58  Alıntı
haturka tesekkur ederim kiymetli tavsiyelerin icin...hepsinin uzerinde durucam ins ..az cok kafamda olan seyler hevesim var hepsini yapmaya sadece gozum korkuyor biraz altindan kalkabilirmiyim diye...parca kumas ve top kumasta koymayi dusunuyorum..hatta yarin on arastirma icin gidicem ins..ama acikcasi acemi oldugum icin kaziklanmaktan korkuyorum...sepet urun mutlaka koymak istiyorum ic camasiri ve havlu ozellikle ayrica atki bere corapta tabi...bunlar temin etmekte zorlanacagimi dusunuyorum bide aldiktan sonra nasil bir kar orani belirlemeliyim onu bilmiyorum...ailemde hic tekstil isi yapan yok ..ayrica bayanim ben..ins avantaj olur benim icin:)

fukara13
Üye

Toplam 125 yazı
12/01/2013 :  00:22:20  Alıntı
Keyf.in
Size bazı sorular sordum ,cevaplar iseniz tuhafiye,çeyiz,giyim hakkında detaylı bilgi vereceğim.Şunu da sorayım sermayeniz ne...? civarda hangi tarz ürün satan işletmeler var?Size en yakın tuhafiye mağazası ne kadar uzakta?..
Parça yada top kumaş işine girmeyin...acemisiniz ..,kazıklanman olası..Bu ruh halinle de garanti.
kelebek etkisi;Hayatta yaşamak zorunda olduğumuz şeyler vardır. Ve bunları önceden bilemeyiz.

Rastlantıda olsa bizim seçimimizle de çıksa yapabileceğimiz bir şey yoktur. Benjamin Button/ KADER http://www.vidivodo.com/video/benjamin-button-kader-/322349

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Satış / Pazarlama
siyahbeyaz
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
12/01/2013 :  09:09:43  Alıntı
fukaraya katılıyorum,parça ve top kumaş işine girme,o çok farklı bi alanı bu işin,tuhafiye işi göründüğü kadar kolay bir iş değil,benim şuan işleyen bir dükkanım var ve 3 yıldır dükkana borca çalışıyorum,toptancılarda çevren tanıdıkların olmassa çok sıkıntı yaşarsın,bayan olmanın avantaj olması kadar dezavantajlarıda çok fazla,bu iş için ne kadar semayen olduğuda çok önemli,sadece tuhafiye malzemesine müşteriye yok dememen için en az 10 bin lira ayırmalısın,kaldıki bu malzemeler çok küçük parçalar olduğu için raflarda çok yerini doldurmuyor,bunun yanında çamaşır çok sermaye yer,o kadar detaylı bir işki bu canım,sermayeyi işgücünü herşeyi geçtimbu işi yapmak istediğin yer hatta dükkan çok önemli,ben 15 mt2 bir dükkanla başladım bu işe,küçük dükkanlar insanlara çok samimi geliyor,bu işe girişirsen yerini çok iyi belirlemen lazım,bu zamanda kenarda seni zor anında döndürücek sermayen yoksa esnaflık yapmak çok zor..
elif

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
siyahbeyaz
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
12/01/2013 :  09:24:40  Alıntı
Gelisim.in
bulacağın dükkanın kirası 800 ü geçmesin,tuhafiye işine girmeden önce öyle bir çeşit yapki mal rafta beklemesin,bebek çocuk malzemelirinin çöpü bile kalmıyor,ama hafif mallar koymalısın çocuk giyimde,dükkanını tutacağın yerin alışveriş potansiyelini iyi belirle,uygun eşofman altları(çocuk,kadın,erkek)hediyelik çocuk bebek takımları,günlük giyim için çocuk swetleri en çok satılan mallar,çamaşır çoraptada kaliteli ve uygun mallar koyarsın,toka standı,eşarp ve tülbent,tuhafiye için müşteri seni yönlendirir zaten zamanla o muhitte öyle bir açık varsa,ben çok iyi toptancılarla çalışıyorum,bu konuda biraz şansımda yardım etti bana,insanın kendi işini yapması çok keyifli ama bir o kadarda zor,gecen gündüzün işin oluyor,tatilin olmıycak,sana yardım eden biriside olmassa bir süre sonra pilin biter,o yüzden işe girmeden önce çok iyi düşün,bu işlerin geri dönüşü olmuyor kolay kolay,
elif

fukara13
Üye

Toplam 125 yazı
12/01/2013 :  14:34:53  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - siyahbeyaz
bulacağın dükkanın kirası 800 ü geçmesin,tuhafiye işine girmeden önce öyle bir çeşit yapki mal rafta beklemesin,bebek çocuk malzemelirinin çöpü bile kalmıyor,ama hafif mallar koymalısın çocuk giyimde,dükkanını tutacağın yerin alışveriş potansiyelini iyi belirle,uygun eşofman altları(çocuk,kadın,erkek)hediyelik çocuk bebek takımları,günlük giyim için çocuk swetleri en çok satılan mallar,çamaşır çoraptada kaliteli ve uygun mallar koyarsın,toka standı,eşarp ve tülbent,tuhafiye için müşteri seni yönlendirir zaten zamanla o muhitte öyle bir açık varsa,ben çok iyi toptancılarla çalışıyorum,bu konuda biraz şansımda yardım etti bana,insanın kendi işini yapması çok keyifli ama bir o kadarda zor,gecen gündüzün işin oluyor,tatilin olmıycak,sana yardım eden biriside olmassa bir süre sonra pilin biter,o yüzden işe girmeden önce çok iyi düşün,bu işlerin geri dönüşü olmuyor kolay kolay,

Tümüne harfi harfine katılıyorum.
*Tuhafiye malzemeleri baş ağrıtır.Elinde kalır,altı ay sonra ürünler tapon hale gelir..devredemezsin kimseye,....şahsen elimizde 90 lı yıllardan kalma bir koca oda dolusu tuhafiye malzemesi var,,çıçıtdan,don lastiğine,toğluiğneden düğmeye kadar..hatta ömür boyu elinde kalabilecek ürünlerde olacaktır ,,düğme gibi,kurdela gibi...
Kısaca tavsiyem şu;
bayan badi
bayan lastikli etek
anne kazağı,penyesi
eşofman altı tüm boylar
bebe takımları
bebe hediyelikler
tayt,paçalı bayan alt
tek pijama altı
çamaşır,çorap
kapşonlu tek üst her boy
atkı az, bere bol,eldiven az ..
sepetlere parti ürünler
tülbent deneyim işi,devamlı takip ister..
ipek,saten eşarp az çeşitle girme,yada hiç girme...
şal, çok sürüm yapmaz ama bulundur..
mutfak havlusu,el havlusu,sofra bezi,banyo havlusu olabilir..
Ama ilk mal alımı çok önemlidir..Çok değil az,ama bol çeşit amaç olmalı..Çok gezmeli,çok fiyat almalısın,,değerlendirmeye zamanın olmalı.Mesela 5 gün piyasada gezeceksen 4 günü araştırma olmalı 5nci günü mal alımına ayırmalısın...
Yanına da deneyimli birini almanı tavsiye ederim...
kelebek etkisi;Hayatta yaşamak zorunda olduğumuz şeyler vardır. Ve bunları önceden bilemeyiz.

Rastlantıda olsa bizim seçimimizle de çıksa yapabileceğimiz bir şey yoktur. Benjamin Button/ KADER http://www.vidivodo.com/video/benjamin-button-kader-/322349

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Satış / Pazarlama
vhvh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
15/01/2013 :  00:33:13  Alıntı
oncelikle yorumleriniz icin cok tesekkur ederim...dukkani tuttuk bugun hayirlisi ile ins...yakinlarinda hic tuhafiye yok simdilik.. bir adet lise mevcut yurume mesafesinde ayrica ismek merkezinede yakin sayilir..bu cevrede hiiiic kumas satan bir dukkan olmadigi icin kumas isini dusundum ben...tuttugumuz dukkan biraz buyukce 50 metre kare gibi sanirim...toptancilari henuz dolasmaya baslamadim cunku tanidik vasitasi ile gitmek istiyorumki bi yanlislik yapmayayim...gozumu korkutan cok fazla cesit olmasi simdilik azar azar alip talep goren urunleri arttirmayi dusunuyorum..sizler ne dersiniz...yakinlarda bebek cocuk urunleri satan bir yer oldugu icin sadece az miktarda cesit olmasi maksadi ile bu urunlerden koyamayi dusunuyorum...yun ve iplik almayi dusunuyorum oncelikli olarak yanlismi dusunuyorum...sonrasinda ise camasir ve corap birazda havlu diye bir siralama dusundum ama siz ne dersiniz.ileri dogruda toka...sermayem 8000 tl gibi..bundan haric bir kisimda kotu gun icin kenarda birakmayi dusunuyorum acikcasi..kiram yuksek cunku...boyle iste arkadaslar uykularim kaciyor ya yapamazsam diye cunku ilk ticaret deneyimim olacak...destek ve tavsiyeleriniz bekliyorum ins...

metronom
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
15/01/2013 :  01:09:34  Alıntı
Keyf.in
semtın daha ufak bır yer olursa musterının arkadası mantıgından saglam bır musterı potansıyelın olur hemde devletti vergiydi malıyecıydı cok calmaz kapını ıse bakarsın olmuyorsa devretme olasılıgında yuksek olur yakın bı tanıdıgım bu sekılde basladı fakat ozel sebeplerden dolayı devretmesı gerektı

Yerleşim : Kırgızistan / Biskek  |  Meslek : Satış / Pazarlama
siyahbeyaz
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
15/01/2013 :  01:41:24  Alıntı
Hayırlı olsun Allah utandırmasın diye söze başlayalım,bu sermayenin içinde dekor masrafların varmı onu merak ettim öncelikle,eğer dekorada bu paradan kullanıcaksan biraz sıkıntı yaşarsın,yakınında tuhafiye olmaması lise ve ismek olması çok büyük avantaj senin için,,,
kumaş üzerinde bukadar durmamanı tavsiye ederim,şuan kafanı karıştırmaktan başka bir işe yaramaz çünkü,kumaş işine girersen elindeki sermayeyi sadece o çeşit yer çünkü,yerin çok küçük değil,ilerleyen zamanlarda talep olursa öyle birşey yaparsın,,
piyasada şöyle bir terim var tuhafiye işi tuhaf bir iş diye,dipsiz bir kuyu gibidir,ne kadar alırsan o kadar mal yer dükkanın,koyacağın çeşidin hepsi iyi para isteyen mallar,araştırma yapman malı alman dekor yerleştirmen vs dükkanını açman nereden baksan "en az" 2-3 haftanı alır,ve bu süre geçtiği zamanda kıştan ufak ufak sıyrılma hazırlıkları başlıyo piyasada,mesela yünde kazaklık yünlerin satışı bitiyor,sadece liflik ve çetiklik ipler satılıyor yaza kadar,yazın tuhafiye işide duruyor neredeyse,sadece kaplan ın ip standı 800 tl civarında ufak bir yün çeşidi yapman 1000 liranı alır,paranı çok iyi kullanmalısın,kira dediğin geliveriyor hiç anlamadan,,,
başlamak başarmanın yarısıdır,bol şans diliyorum..
elif

vhvh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
15/01/2013 :  15:38:24  Alıntı
Allah razi olsun iyi dilekleriniz icin oncelikle..sermayeme dekor dahil degil bu sadece urun almak icin ayirdigim para..tavsiyelerinizi dinleyerek kumas isini erteledim simdilik..yun almak icin nereyi tavsiye ediyorsunuz...dukkan buyuk oldugu icin bos gorunsun istemiyorum acikcasi aslinda benim icin sorun degil zamanla dolar diye dusunuyorum ins ama musteri oyle dusunmez bisey yok deyip gidebilir oyle olsun istemiyorum...

parafesor
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
15/01/2013 :  16:01:41  Alıntı
Gelisim.in
Ticarette sermaye çok önemli . Sermayen sana hata lüksü vermiyorsa ne ticarete atıl ne de bilmediğin işi ASLA yapma. Şöyle ki benim bayan giyim magazam var. Dükkanım kira değil. Nakdi sermayem dükkanı doldurduğum mal sermayesinin 3-4 katı. Bu halde bile iş olmadığında moraller bozuluyor ve işten soğuyorum. Siz birde ihtiyacınız olma ihtimali olan bir sermayeyi yatırmayı düşünüyorsunuz. Sıfırlayıp eksi olma ihtimaliniz şuan ki ortamda çok muhtemel..
Hayat hata kabul etmez.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
siyahbeyaz
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
15/01/2013 :  19:29:47  Alıntı
Aslında öyle,sermayesiz iş döndürmek o kadar zorki bu sıkıntılı piyasada,ama bir yerlerdende başlamak lazım,tuhafiye işinin sıkıntıları kadar avantajıda şu,çeşit çok fazla olduğu için durgun olan piyasa diğer kollara göre bizi pek etkilemiyor,kapı önü malları,yazın çamaşır çorap bady eşofman altı,kışında yün tuhafiye içlik atkı bere derken bir şekilde dönüyor işimiz,sezonda özel günlerde ve bayram zamanlarındada biraz kazanıyoruz,tuhafiye işi kesinlikle bir kadının yapması gereken bir iş ve çok sıkı takip isteyen bir iş,çeşidini güzel takip edersen ve işinin başında kendin durursan,sabır hoşgörü ve güler yüzde olursa,başarı mutlaka geliyor ben buna inanıyorum..
elif

siyahbeyaz
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
15/01/2013 :  19:40:26  Alıntı
Gezin.in
şimdi buldum bu sözü ve tuttum :)
"Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın.
elif

kursatornek
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
18/02/2013 :  10:48:44  Alıntı
Merhaba Arkadaşlar,
Yazışmalarınızı okudum ve bende eşim için tuhafiye dükkanı açmak istiyorum bazı konularda beni de aydınlatabilirsiniz diye düşündüm.
Öncelikle 30 m2 bir dükkan dekor (fazla abartılmadan) ve içine koyabileceğim dediğiniz gibi çok çeşitli ama az mal fikrini takip ederek bir tuhafiye dükkanı açmak için ortalama gider maliyetim ne kadar olur acaba?

Not: Dükanın yanında nalbur,onun yanında tekstilci var fabrikada çıkış yeri olarak elbiseler satıyor.En yakın tuhafiye 1,5 km uzakta komek in dikiş-nakış kursu var yakında o da bazı sezonlar faaliyette oluyor. kira : 400 tl
Sizce bu durumlar değerlendirildiğinde dükkan kendini geçindirebilir mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Kürşat

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Ticaret
kursatornek
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
21/02/2013 :  08:55:50  Alıntı
Yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?
Kürşat

mcinar988
Üye

Toplam 166 yazı
21/02/2013 :  11:48:05  Alıntı
tuhafiye işi içindeyim tel ver görüşelim malzeme ve her türlü konuda destek olurum

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
siyahbeyaz
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
21/02/2013 :  18:54:33  Alıntı
kursatornek komek dikiş nakış kursu tutacağınız dükkana yakınmı ?
dükkan kirası gayet makul,böyle bir işe girişirseniz şayet,benim fikrim en az 15-20 bin kadar sermaye ayırmalısnız..
elif

kursatornek
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
22/02/2013 :  09:43:48  Alıntı
Evet . Dükkan komek kursuna 50-60 metre mesafede.
Yalnız siyahbeyaz dediğiniz meblağ çok değil mi :( Yani 7-8 liraya çok mu vasat görünür dükkan acaba? Dükkan küçük ya o bakımdan söylüyorum.
Kürşat

vhvh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
22/02/2013 :  17:24:24  Alıntı
yeni tuhafiye acmisbiri olrak cok rahat soyleyebilirimki siyahbeyaz cok hakli 20 bin tl masraf ettim dekor kira vs dahil ama dukkanda hala coook eksigim var...

siyahbeyaz
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
22/02/2013 :  18:26:04  Alıntı
maalesef öyle,tuhafiye işine bir dipsiz kuyu diyoruz,20 bin değil abartısız söylüyorum 100 bin ayırsanız bile dükkan bu parayı yer,bende 3 raf düğme var sadece bunların fiyatı 5 bin lira,yanlız şuda varki başlamak bitirmenin yarısıdır biliyosunuzki,biryerlerden başlamak istiyorsanız,çorap çamaşır tülbent etek tayt vb şeylerle başlarsınız bunlar en azından kaba mallar olduğu için hem yer doldururlar,hem çabuk paraya döndürürsünüz,kazandığınızıda hiç harcamadan mala yatırırsanız,zamanla dükkan malla dolucaktır,bu zamanda sermayesiz iş döndürmek zor ...kira makul olduğu için bunları söyleyebiliyorum,dükkan önünden geçen ayak sayısını çok önemseyin derim ben.
elif

burceeee
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
23/02/2013 :  13:59:20  Alıntı
Merhaba, benim sorum olacak. Acaba tuhafiyeci acmak icin resmi prosedürler nedir?açan kisi esnaf odasına kayıt mı oluyor, belediyeden ruhsat mı alıyor vs vs . Resmi işlemleri merak ediyorum açıkcası. Simdidn teşekkür ederim cevaplar icin

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Hazır giyim
siyahbeyaz
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
23/02/2013 :  15:49:32  Alıntı
öncelikle bir muhasebecin olmalı o seni yönlendiricektir zaten,şahıs şirketi açman yeterli tuhafiye işin için,
elif

burceeee
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
23/02/2013 :  17:44:45  Alıntı
Teşekkürler siyahbeyaz. Peki muhasebeciye ne kadar ödüyoruz, aylık ortalama. Bir de bu başlangıç işlemleri icin havaparasi ne kadar oluyor bir bilginiz var mı acaba?

ataç
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
23/02/2013 :  17:58:38  Alıntı
muhasebeciye 100 lira falan ödersin aylık.hava parası kanunen yasak aslında.öncelikle sahibinden bulmaya çalış derim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hukukçu
siyahbeyaz
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
23/02/2013 :  18:17:59  Alıntı
kime ne için hava parası ödeyeceksin ki ?
ataçında dediği gibi sahibinden bir dükkan kirala,şirket açılış masrafın kasa,noter,evrak vs masrafların 700 lira civarında tutar,benim muhasebecim 120 lira alıyo..
elif

burceeee
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
23/02/2013 :  18:18:25  Alıntı
Tamam cok teşekkürler atac bilgi icin

kursatornek
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
25/02/2013 :  09:03:21  Alıntı
Tşkr ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için yani , dükkana daha mal atmadan tabele koyana kadar 700 lira kafadan gidiyor diyorsunuz. sonra her ay 120 tl muhasebeci falan kenarda acil durumlar için nakit şart... Anlaşılan daha çok para biriktirmem lazım :) hayırlısı
Kürşat

13.25 saniye.
03:37:55, 14 Kasım 2019, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım