Çiftlik Kurmak İstiyorum Yardım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çiftlik Kurmak İstiyorum Yardım

onuryucal
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
25/12/2012 :  21:42:25   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar 30 dönüm yer var kiralık kirası ucuz 49 seneliğine kiralayabilirim ortak bu işi yapmak istiyorum belirli teşvikler var yatırım maliyeti nedir yardımcı olurmusunuz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
onuryucal
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
26/12/2012 :  10:58:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
besicilik hakkında yorum yapacak arkadaşlar yokmu

servilla-celik-
villa

Yeni Üye

Toplam 94 yazı
26/12/2012 :  13:35:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yer neresi? Sizin ayırdığınız bütçe nedir?
Türkiye'nin Çelik Villa Markası: SerVilla Çelik Villa - http://www.servilla.net - http://www.villamodelleri.com - http://www.e-villaproje.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mimar
dayıbey
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
26/12/2012 :  15:41:22  Alıntı

besicilik hakkında merak ettiginiz konular nedir? Ne yapmayı düşünüyorsunuz? Küçük baş , büyük baş, süt, besi? sermayeniz ne kadar? Tecrübeniz nedir?

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : İmalat
onuryucal
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
26/12/2012 :  18:22:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sakarya bölgesi sermayem yer hariç 25000

Fikri
Üye

Toplam 488 yazı
26/12/2012 :  19:56:06  Alıntı
25000 iyi para fakat çiftlik için 30 dönüm yer yetersiz.
30 Dönüm arazide hayvancılık olarak (tavukhane) yapılabilir.
Ama seracılık daha iyi kazandırır diye düşünüyorum.
Bina inşaat(tavukhane) için 25000 tl yetmeyeceğine göre.
Seracılık olabilir. Sera kurulumu fiyat araştırması yapınız bence.
Yada paranız yettiği kadar sera yaparsınız kazanmaya başlayınca geri kalan kısmıda kapatırsınız.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Reklam
dayıbey
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
26/12/2012 :  20:17:51  Alıntı
30 dönüm yer hayvancılık icin yeterde artar bile ama o sermaye ile ancak acık besicilik yapabilirsiniz. Ama hayvan almaya paranız kalmaz. + bu zamanda hayvancılıga başlanmaz. mayıs ayında yeni ot bicim zamanı gelince başlayabilirsiniz

mybey
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
26/12/2012 :  20:19:09  Alıntı
orada en güzel ceviz, badem gibi ağaçlandırma olacağını düşünüyorum.sakaryada fındık olmuyo muydu ya.hatırlayamadım
Bu dağları ben yaratmadım.Sahibine sorun...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mobilya
onuryucal
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
27/12/2012 :  00:24:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar bilgileriniz için teşekkür ederim

Fikri
Üye

Toplam 488 yazı
27/12/2012 :  08:27:31  Alıntı
bir büyük baş hayvan için gerekli olan arazi 10 dönümdür.
Eğer hayvanın yiyeceği ot-saman-silaj kendiniz üretmezseniz asla ama asla kazanamazsınız.
Bu durumda 30 dönümde 3 büyükbaş hayvan yetiştirebilirsiniz. buda bir yatırım sayılmayacağına göre.
dayıbeyin dediği gibi düşünürsek 1 dönümde yeter ( ahır için)
Mesele olan ahırı yaptık iş bitti diye düşünürseniz.
bu sektörde kaybedenlerden olursunuz.
2000li yıllara kadar bizde büyükbaş ile uğraştık.
Hayvancılıkta sayı olarak 50 damızlık büyükbaş hayvanınız yoksa bu işlerle zaman kaybetmeye değmez.
Tercih sizin.

onuryucal
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
28/12/2012 :  00:17:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Güncel

Fikri
Üye

Toplam 488 yazı
28/12/2012 :  10:06:38  Alıntı
Herstyle Dediğim gibi bu para ile ahır yapsa hayvan alamaz.
hayvan alsa gerkli olanları (saman-yonca-yem-silaj-küspe) alamaz.
Bazı arkadaşlarda 30 dönüme bal gibi çiftlik olur diyorlar.
Ya çiftlik görmemişler.
Yada hiç büyük baş hayvan beslememişler.

dayıbey
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
28/12/2012 :  20:45:44  Alıntı
Kesif yem verilmediği sürece ticari manada süt elde etmek imkansızdır. silaj tamamen balon. Tamam hayvanı mutlu edebilirsiniz ama ticari olarak siz mutlu olmazsınız. Köylerde hayvancılık yapanların neden silajdan vazgeçtigini sorgulamak lazım. Bu arkadaşımız zaten 25000 lira ile sıfırdan başlayıp hayvancılık yapmak istiyor. Gercekci olursak bu para ile sadece kümes yapılıp hobi amaçlı tavuk ve güvercin bakılabilir. Şu da var tabii, bu parayla nisan mayıs ayında 80 tane oğlak alınıp, ilkel bir ahılda bir yıl diş sıkılıp parayı ikiye katlamakta mümkün

Fikri
Üye

Toplam 488 yazı
28/12/2012 :  20:49:05  Alıntı
75 model 480 fiat traktörler bile 10 000 TL römork-pulluk silaj makinası aha oldu 20 000 TL
5 000 TL ile 30 dönümü sürersin mısırı ekersin sulama için mazotunu yakarsın.
silaj için mazotunu yakarsın.
Elde ettiğin silaj sadece silaj olarak (günde1 defaya mahsus vermek üzere) 10 hayvana 1 kış boyunca yeter.
Ee hani yem hani ot hani küspe hani saman?
samanın balyası 10 TLden aşağı bulamazsın.

cagdasinal
Üye

Toplam 243 yazı
08/02/2013 :  21:54:50  Alıntı
sorularınız için cagdasinal@hotmail.com
Saygılarımla
Çağdaş İNAL
Soru Sorunlarınız için e-posta yollayabilir Özel Mesaj atabilir 05072562267 arayabilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İletişim
Fatih.guler
Yeni Üye

Toplam 95 yazı
23/03/2013 :  00:35:57  Alıntı
Tek kelime söylüyorum benim peder beyde 250 bas koyun var millet zannederki trilyon kazanılıyor hiç bisey kazanılmıyor hele öyle 25000 tl ile parana yazık edersiniz sakız koyunu ve kuzu istiysen arkadaslarada satılır Ciftlik çanakkalede gelir isteyen arkadaslar seçer alır ciftlikmi kuruyo kesip sucukmu yapar onların kararı

Yerleşim : Türkiye / Canakkale  |  Meslek : Medya
tcoalngsau
Üye

Toplam 229 yazı
20/10/2017 :  13:34:19  Alıntı
10 kişi 5 farklı yorum...Gelde bu sitede fikir paylaş fikir al birşeylere başla...Ne desem bilemedim

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
cleiner
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
12/11/2017 :  13:02:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yer kiralayabilirim diyince, bunu nasıl yapıyorsunuz?
Belediyeler bunlar ile alakalı bir ihale vs yapıyor mu açıkçası sakaryada bende düşünüyorum. Mantar yetiştirmek için.
Suyun intiharıdır şelale

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
13/11/2017 :  14:40:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
25 binle olmaz buğday ekin parayı takla attırın bi sene birazda biriktirin, araştırın aklınız keserse başlayın yatırıma
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
bişeyyapmalı
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
22/08/2018 :  23:06:56  Alıntı
bende hayallerle sakız koyunu işine girdim ve kağıt üstünde rakamlara aldandık 250 sakız koyunu aldık. Damdan düşenden tavsiye istersen bilmediğin bir iş ise GİRME.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
Aspire
Üye

Toplam 175 yazı
24/08/2018 :  18:27:36  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bişeyyapmalı
bende hayallerle sakız koyunu işine girdim ve kağıt üstünde rakamlara aldandık 250 sakız koyunu aldık. Damdan düşenden tavsiye istersen bilmediğin bir iş ise GİRME.

ne gibi sorunlarla karsılastınız paylaşabilirmisiniz.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
bişeyyapmalı
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
21/09/2018 :  16:03:49  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Aspire
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bişeyyapmalı

ne gibi sorunlarla karsılastınız paylaşabilirmisiniz.

Biz keçileri olan bir çiftlik sahibinin teklifi ile bu işe girdik. Ben ve arkadaşım da hayvancılık yapalım çok para var düşünceleri ile boşluğumuza denk geldi. Şöyle ki çiftlikte, çiftliğin sahibinin keçileri vardı sütünü sağıp peynir üretiyordu. çiftlik ve ahır büyük olunca sakız koyunu ile kuzu üretimi işine de biz ortak olduk. Çiftlikte kuzu üretip, kuzuları anlaştığımız yere satıcaktık. Fakat çoban sıkıntısı, virüsden dolayı hayvanları karantinaya almak, hayvanları meraya çıkartamamak gibi gibi bir çok sorun ile karşılaştık. Ben ve arkadaşım da Çanakkaleye gidip gelerek işin başında duramadık. Bu yüzden işi sürdüremedik, sürüyü satmak zorunda kaldık ve bu maceradan yol yakınken döndük.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.72 saniye.
11:13:44, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım