Franchise - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Franchise

fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
03/12/2012 :  10:36:23 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba arkadaşlar ben gold pc yada defakto bayiliği almak istiyorum ancak ikisi ile de ilgili hiçbir bilgi bulamadım nereye başvurmalıyım yada ne yol izlemeyim yardımcı olabilicek olan varmıdır...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
sengul
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
03/12/2012 :  14:38:00  Alıntı
biri bilişim sektörü diğeri giyim...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Doktor
fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
03/12/2012 :  15:39:11  Alıntı
evet ikiside yapmak istediğim ve tutacağına inandığım işler bakalım defakto ile görüştük geri dönüş bekliyorum ancak gold pc ile iletişime geçemedim fırsatım olmadı...

ceybox
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
03/12/2012 :  18:24:31  Alıntı

İkisinide alamassin sanirim ikiside bayilik vermiyor,,,bu benim bildigim kadariyla bir ikincisi,,,bence ikisinide yqpma blliki paran var bkle gor ufak paralarla projeleri destekle bence,,allah hayirlisini versin hepimiz icn

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
UmT
Üye

Toplam 173 yazı
03/12/2012 :  23:20:44  Alıntı
''defakto'' birader sen daha ismini doğru öğrenememişsin bırak bu işi
Umut Karagöz

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
Fatih.guler
Yeni Üye

Toplam 95 yazı
04/12/2012 :  00:07:02  Alıntı
sen git gözlük al bence altama bırak abilerin konuşsun sen derslerine çalış hadi bakıyım

Yerleşim : Türkiye / Canakkale  |  Meslek : Medya
Fatih.guler
Yeni Üye

Toplam 95 yazı
04/12/2012 :  00:10:11  Alıntı
adam okuduğu gibi yazmış 'c' bumu onemli olan insanlar burda bişeyler paylaşmaya çalışıyo kimsenin hevesini kırmaya hakkın yok.

Yerleşim : Türkiye / Canakkale  |  Meslek : Medya
eseslix
Üye

Toplam 345 yazı
04/12/2012 :  08:34:30  Alıntı
defakto - defacto güzel Türkçemiz dururken yabancı hayranlığı

ayrıntıya takılmayalım Fatih.guler'inde dediği gibi hiç kimsenin hevesini kırmanın anlamı yok çok bilmişlik yapmanın anlamı yok
eses

Yerleşim : Türkiye / Eses
fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
04/12/2012 :  12:33:27  Alıntı
arkadaşlar mağazaya tabela yaptırmıyoruz ya böyle ufak tefek yazım hataları olabilir ikiside bayilik veriyor dün defakto ile görüştüm ancak henüz gold pc ile görüşemedim bakalım hayırlısı tabi bu arada gelecek olan yeni teklifler ile de ilgileniyoruz...

asbahcivan
Üye

Toplam 108 yazı
04/12/2012 :  13:38:23  Alıntı
Kardeşim öncelikle hangi sektöre karşı ilgin ve bilgin varsa o sektörü tercih et.. Bir işi kurmak değildir zor olan , işletmeciliğidir.. Bayilik diyorsun orda dur ! :) Bayilik için bağladığın sermayeye değecek bir bölgede olmalı.. Yani müşteri potansiyeli çok önemli.. Neden bayilik sistemiyle onlara para kazandırmayı tercih ediyorsunuz anlamıyorum ? Adamların isim hakkına ödeyeceğin paraya başka bir iş kurarsın :) Bilmediğin sektörde zor derim ancak ticaret kararın yerinde bir karar.. İkisi arasında ısrarla gidip geliyorsan DEFACTO derim... Kendi hızlı yenileyerek gençlerin tercihi arasında yer almaya başladı.. En azından 2 yıl sonra da olsa sweat/t-shirt/kazak/pantolon vb. grubu sezonunda tekrar satarsın... Ancak bilişim dünyasına yetişmek zor ve teknolojinin eskisi para etmez..... Bu iş için öncelikle bulunduğun bölgenin nüfusu,yaş ortalaması,halkın sosyo-ekonomik durumu,rekabet ortamı ve sayamadığım bir çok etkeni göz önünde bulundur... soru-cevap şeklinde yorumlara katkıda bulunursan daha net cevaplar alırısn.. Allah yardımcın olsun ..
EGE

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Esnaf
fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
04/12/2012 :  14:50:00  Alıntı
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim biz zaten 1975 ler den beri tekstil sektöründe gömlek malzemesi toptancılığı yapıyoruz işimiz güzel benim amacımsa hazır işim devam ederken farklı bir sektöre daha atılmak bu iki firmayı seçmemin sebebi de defakto çok geniş bir kitleye hitap ediyor malları kaliteli ve uygun fiyatlı henüz bayilik şartlarını görüşmedik benim için karlı olmassa tabiki adamlara kölelik yapmak niyetin de değilim gold tüm türkiyede tanınan bir firma eğer onun ile anlaşırsam bu işi tabiki yapacağım yeri iyice araştırıp ondan sonra başlayacağım ayrıca yeknolojide eski olmaz bu yüzden gold ürünlerini geri alım garantisi de veriyor ama bu diğerlerinde yok gold u tercih etmemin sebebi buydu zaten

gangsta59
Üye

Toplam 159 yazı
05/12/2012 :  00:58:09  Alıntı
defacto mantıklı gibi ama franchasing te giriş parası yüksektir ve kaybedersen kaybın büyük olur en azından bize derste böyle anlatıldı :)

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Bankacılık-Finans
fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
05/12/2012 :  10:52:27  Alıntı
ewet büyük bir yatırım zarar edersen hiçbir şekilde de geri dönüş yok ancak o şu an beklemede defakto sizin bayilik talebinizi değerlendiriyor ve bölgede yeni bir şb. açmaya karar verdiği zaman ancak size geri dönüş yapıyor buda yarın da olabilir 1 yıl sonra da dolayısıyla üstelik başvuru ne kadar fazla olursa giriş bedeli isim hakkı v.s. daha fazla olacağını düşünüyorum...

dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
05/12/2012 :  12:41:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
gold ile defacto arasında defacto yu yapın tabi giyim sektörüne hakimseniz. yok ben pizzayıda giyimide vs.. yaparım diyorsanız o başka tabi.

gold yaklaşık5-6 yıl önce başvurduk gold mobile açmak için yaklaşık 120 bin dolar civarı bilmem ne taminatıymış yok neymiş vs.. diye önümüze 3 ayrı teminat getirdiler anlayacagınız 30-40 bin lira toplam masraf yapıalcak 40 metrekare işyeri için ürün dahil 50-60 bin olsun ama onlar yüzbin dolardan fazla uçuk fiyat çektiler. bu onların politikasıymış.

5-6 tane acıldı ve yıl bitmeden hepsi kapandı. diğer gold magazalar var bakamyın 2-3 ürün ucuz ama diğer fiaytlar uçuk oldugundan diger zincir magazalar karşısında zorlanıyorlar kapananda oldu tabi.

başlıgı açan arkadaş diğer arkadaşların sesine kulak ver bilişim+iletişim sekörüyle giyim sektörü çok farklıdır ikisinde aynı anda anlamak nasıl olur bilmem sabancı bile her işe girmiş giyime girmemişken sizin 2 işinde kafanıza yatması ilginç dogrusu ayrıca defakto yazınız için sizi uyaran arkadaş haklıdır çünkü işin başında profesyonel düşünmeniz lazım ayrıca bir müşteri gelirse ters konuşursa sizde aynı tondamı cevap vereceksiniz.

ortalama minimum 300bin sıcak paranız varsa teminatlar hariç birde profesyonel kadrolarınız varsa( personellerinizi onlar işe alıyorlar çünkü marka degeri düşmesin dayı-yegen ahbap çavuş ilişkisi yaşanmasın diye buna izin vermiyorlar)

kafanızda birini netleştirin sonra girin belki rakamlar size abartı gelebilir ama mcdonalds gibileri 500bin istiyor bunlar ise iphone 5 sadece3 binlirayken 300 bin lira sıcakpara bu işe az olabilir
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
asbahcivan
Üye

Toplam 108 yazı
06/12/2012 :  09:32:57  Alıntı
Bayilik Prestij'dir... Bayilik veren firma daima kazanır... Bayilik alan için aynı sonuç söylenemez.... Yorumları ti 'ye almanı almadım.. Ancak burda bir fikir paylaşımı yapıyorsak herkes bir bilgi birikimini aktarmaktadır.. (Dinlemesini bilirsek bir küçük çocuktan dahi birşeyler öğrenebiliriz) Kardeşim bayilik şartları ağırdır... Dörtler21 arkadaşımızın dediği gibi 500-600 bin tl gibi yatırımlar söz konusu yani bu piyasaya girenlerin ilk işi değil farklı işlerle uğraşmakta ve ciddi anlamda maddi güçleri bulunmakta biz bu konuya değinmek istedik.. Mutlak suretle araştırdığını biliyoruz ancak bu kadar yüksek yatırımlar kazancınla karşılaştırdığında değecek mi? Bunların fizibilitesini çıkarman gerekir.. En önemli nokta şu benim 300/500 milyar param var bu işi yapmak istiyorum diyenlere diyorum... Olmaz kardeşim... Yatırım tutarı kadar parası olanlar için değil bu işler.. Bugün mavi jeans,diesel,dockers,levis,mc donalds, bu gibi yerleri işletenler sayılı zenginler diye tabir ettiğimiz kişilerdir.. Yani sadece o iş kadar parası olanlar değil... Bu kişiler de PRESTİJ amaçlı açmaktadırlar.. Kendi işini kendi malını al sat kazan derim ben... İsim hakkına ödeyeceğin para ile bile iyi bir işletme kurulabilir... İYİ DÜŞÜN ,DOĞRU KARAR VER..... Allah yar ve yardımcın olsun.. Para kazanmak kolay değil , batırmak kolay !!!!! Hayırlı işler ,hayırlı kazançlar dilerim.... Allah'a emanet ol...
EGE

dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
06/12/2012 :  10:08:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
asbahcivan arkadaşa tşk ederim.. bayilik işi çoğu kişi için para kazanma değil prestij işidir bunu anlatmak yazmak istedim olurmu öyle şeyler diyen sektörlerle alakası olmayan kişilerin eleştiri yapmaması için yazmadım.

ortakesim yada düşük gelirli kişilerin yaptıgı en büyük hata 100bin lirası varsa gidip o paranın hepsini bir işe sokuyor işler 2-3 ay dursa yada sezon dışı olsa hemen kapatıyor diyarbakır da bizzat gördüğümüz markalar var aynı markayı bir yılda 3 kez el değiştirmiş .

ama yukarda arkadaşın yazdıgı gibi adamın trilyonları olur alakası olmayan bir bayilik açar başına bir müdür ve personel çalıştırır oravadede para kazanır tabi yüzbinlerce lirasını buraya akıtır kendi şehrinde yada kendi işçevresinde adama bir prestij kazandırır.

ben şahsen 500 bin lira sıcak param olsa gidip mcdonalds açmam gidip ondan katkat kazandıracak başka yatırımlar yaparım ama o mcdonalds açan kişi zaten o para onun fazlalıgıdır çeşitli yatırımlarıda vardır bu işide prestij için yapıyordur.

ben burda çeşitli iş fikirleri yazdım 1-2 sinide yaptım başarılı oldum olmadım önemli değil ama ticaret hayatımda yeni bilgiler öğrenmeme neden oldu bir keresinde ekskavatör alıp iş yapma fikrim vardı 110bin euro ya kadar sermaye lazımdı tek araç için ama yorumlar geldi okudum bu işi yapmam imkansızdı çünkü hem sektör farklı hem işe hakim olmak lazım ve birçok ayrı sorun gördüm işin fikri basit para vereceğim araç alacagım şoför çaşıacak ayda 10bin lira kazanacagım 2-3 yılda araç bedava kalacaktı. ama iş öylede değilmiş.

sizde başta dediğimiz gibi araştır soruştur koyacagın para toplammalvarlıgınınyüzde %25-30unu da geçmesin
dortler

asbahcivan
Üye

Toplam 108 yazı
06/12/2012 :  10:59:12  Alıntı
Ofis semtinin eşsiz güzelliği, dağkapi dağkapi diye çağıran şoför sesinin hoş nidası gibi bir o kadar güzel dağkapi semti,gitmeyen,görmeyen,yaşamayanların televizyonlara yansıyan sadece adliyesi ve bağlar semti ile tanıdığı ,Lüks yaşamın maksimum seviyede yaşandığı güzeller diyarına diyarbakır'a ve DÖRTLER21 kardeşime selamlar... Ben teşekkür ederim fikirlerimiz ,ortak noktamız bir demek ki.. Aklın yolu birdir derler ya :) Ticaret düşünen herkes müşteri gibi düşünmekte ve ondan kaybetmekte.. Bir işyerinin iş yaptığını ,para kazandığını oranın kalabalığıyla kıyaslamaktadırlar.. Hep kazanç kısmı düşünülmekte.. Alış-satış fiyatları , kar marjı? hitap kesimi ? gelir gider dengesi ? bunlar göz önünde tutulmamakta.. Bir restaurant'ta yemek yiyen genç bakıyor içerisi kalabalık bu işte güzel para var diyor :) Kalabalığa bak diyor her akşam bütün masalar dolu !!! Peki bu gence sorarım... 10-12 kişi çalışan bir restaurant'ta günlük personel yevmiyesinin ne kadar olduğunu biliyormusun? Personel gideri 500 tl olurken (günlük ve en az) aylık 2000 tl elektrik öderken ? kirası vergisi sigorta primi bağkur primi varken ? daha sayaım mı? bu kadar gelmeden giden para varken sence bu restaurant çok mu kazanıyor? bu bir örnektir.. Uzaktan davul sesi hoş gelir.... Şimdi bir davul çalsa da dinleseydim fena da olmaz dı :)
EGE

dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
06/12/2012 :  11:29:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
asbahcivan;

geçende takım elbise almak niçin bir marka magazasına gittim ordakilerle arkadaş gibi konuşuyorum kirasını sordum adamlar 18 bin lira dedi 5 personel +bir müdür maaşı+sgk+yemek+prim adsl +telefon+su vsvselektrik avm gideri vs hariç..

dışardan biri gider bayramda bir gömlek alır ooo süperr iş yapıyor düşünür ama 5 ay sezondışıyken adamlar sadece kiraya 90 bin lira verirken ooo süperr iş yapan diye sesli düşünen zevat bardagın boş tarafını görmez.
aslında insanların akılla degil gözleriyle iş yapması sonucudu
dortler

ugurapari
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
07/12/2012 :  22:13:58  Alıntı
arkadaşlar DEFACTO bayilik vermiyor,sadece corner veriyor..corner verme şartı 2 seneden fazla faal durumda olan bir işyerinizin olması ve bu işyerinde DEFACTO gibi 3 tane farkılı tanınmış marka bulundurma şartı var ve corner fiyatıda çok.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İletişimci
fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
08/12/2012 :  09:46:57  Alıntı
arkadaşlar bu yorumlardan sonra zaten fikir değiştirdim gold çok yüksek bir meblağ istiyor defakto ise görüştük kaydınızı alıyor ancak yeni bir şube açmaya karar verdiğinde size dönüyor yani onun la daha hiç görüşemedik.
Artık ya başka bayilik lere bakıcam yada kendim 0 dan yenibir yer açıdan düşüncelerim bu yön de değişti...

mmc
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
10/05/2017 :  16:19:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Defacto bayiliği almak isteyenler bu yazıya göz atabilirler:

https://ebayi.co/defacto-bayilik-basvurusu-sartlari/
Kredi Bilgileri: https://kredispara.com

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Serbest meslek

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.57 saniye.
12:57:52, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım