Yeni Yatırım Un Fabrikası - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yeni Yatırım Un Fabrikası

cebreli01
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
06/10/2012 :  13:20:06 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

UN FABRİKASI KURMA PLANLARI İÇİNDEYİZ FAKAT BİR BİRİKİM VE TECRÜBE YOK.NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ GEREKİYOR.DESTEK NASIL ALINIR.TEŞVİKLE Mİ , KOSGEB'LE Mİ VEYA BANKA KREDİLERİYLERİYLE Mİ? BAŞLAMAK İYİ OLUR.DANIŞMANLIK ALMAK İYİMİ OLUR.NERDEN BAŞLAYALIM BİR FİKİR YORUM YARDIM İSTİYORUM SİZLERİN DÜŞÜNCELERİ BİR ÇOK İNSANIN İSTİHDAMI VE EKMEK YEMESİNE SEBEP OLACAK...

Yerleşim : Türkiye / Kahramanmaraş  |  Meslek : Mühendis
Asteria
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
06/10/2012 :  22:49:04  Alıntı
bunun için konikse değil bir un fabrikasına gitmen gerekir.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
bornstret
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
07/10/2012 :  09:49:53  Alıntı
hacı abi kolay gelsin benim tavsiyem ilk önce bir un fabrikası kiralayıp bu işi orda ögrenmen türkiyede atıl durumda 100 lerce fabrika varken sen hiç işi bilmeden fabrika kurarsan o fabrikada atıl olur şimdi sen dersinki, sen ne biliyon benim işime karışma fakat karşında büyük para batırmış bir adam var o yüzden senin hangi şehirde olman farketmiyon türkiyenin herhangi bir yerinde fabrika kirala orada devam et ayrıca en az vadeninde 3 aydan başladıgını unutma yani sermaye güçlü degilse sonuç DU PÖRSÜNYU HAFT KOLT KENNATTI VİÇ ETTI MOMENT OLABİLİR o yüzden allah yardımcın olsun çarşına pazar versin kusura bakma gevezelik ettim hayırlı işler

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
idemirci
Üye

Toplam 131 yazı
07/10/2012 :  11:42:09  Alıntı

"DU PÖRSÜNYU HAFT KOLT KENNATTI VİÇ ETTI MOMENT "

Allah iyiliğinizi versin :D

Ben "the person you have called, can not be reached at the moment" in Türkçesi olarak yorumladım bilmem doğru mu? :)

en büyük kurnazlık dürüstlüktür.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
megist
Üye

Toplam 178 yazı
07/10/2012 :  12:32:05  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bornstret
yani sermaye güçlü degilse sonuç DU PÖRSÜNYU HAFT KOLT KENNATTI VİÇ ETTI MOMENT OLABİLİR o yüzden allah yardımcın olsun çarşına pazar versin kusura bakma gevezelik ettim hayırlı işler

hahaha bombaydı :))))

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
bornstret
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
07/10/2012 :  15:22:03  Alıntı
arkadaşlar kusura bakmayın ingilizcem yok keyifli kıro bu kadar yazabiliyor idare edin işte

muyıl
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
07/10/2012 :  16:12:20  Alıntı
Sayın "bornstret" ne demek istiyor diye uğraştım (her havuzun dibi aynı türünden bir şey gibi).

"idemirci" yardıma geldi. Sayın "idemirci" çok teşekkür ederim.

Önce gülmekten kırıldım. Sonra "bornstret"e çok üzüldüm. Her şey gönlünüzce olsun. Saygılar...
muyıl

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Emekli
idemirci
Üye

Toplam 131 yazı
07/10/2012 :  19:20:18  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bornstret
arkadaşlar kusura bakmayın ingilizcem yok keyifli kıro bu kadar yazabiliyor idare edin işte

Sayın bornstret,

lütfen yanlış anlamayın, asla dalga geçmek ya da alay etmek amacıyla yazmadım. Okuyunca ilk önce çözmekte zorlandım ama sonra anlayınca gerçekten çok güldüm ve günüm keyifli geçti. Üstelik yatırım planı konusunda durumu gerçekten çok güzel açıklamış oldunuz.

Teşekkürler,
en büyük kurnazlık dürüstlüktür.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
tosunhalil
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
07/10/2012 :  19:32:33  Alıntı
ülkemizde 1600 un fabrikası mevcut iken sadece bu rakamın %30 u çalışabilmektedir, tam teşekküllü bir fabrika kurabilmen için abartısız konuşuyorum arkadaşım 15 milyon türk lirasına ihtiyacın vardır. Bir çuval un da ki kar oranın emin ol %5 i asla geçmez, kazancın her daim irili ufaklı fırıncının sırtındadır. Son yıllarda peşin çalışan fırıncı ülkemiz güzel piyasalarında kalmamıştır. En düşük vade 90 günden başlamaktadır. En sağlam dediğin imalatçı dahi ödemesine sağlam olmamakla birlikte Çeki-Senedi protesto olsa dahi umursamamaktadır. Sağ olsun hükümetimiz çekte ki hapis cezasını da kökünden kaldırmıştır ki artık devir haksız  ların devri olmuştur. Tedarikçine buğday bedelini nakit ödersin, ama sattığın ürünün geri dönüşü cennet vadedir. Ayrıca ülkemiz buğdaylarından artık kaliteli verim alınamamaktadır. İthal buğdayın kölesi olursun, ithalatçı firmalara gebe kalırsın. Paran çok ise arkadaşım şiddetle uzak durmanı isterim, altını çizerek söylüyorum ; '' nakit al cennet vade sat '' aklın varsa uzak dur...

Bu Site de bir kaç un imalatçısı arkadaşımız daha var, emin ol onlarda birazdan bu tarz görüş ve yorumlarını iletirler/yansıtırlar

Yerleşim : Türkiye / Kırıkkale  |  Meslek : Gıda
bornstret
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
07/10/2012 :  20:17:29  Alıntı
sevgili muyıl ben internet kullanabilen bir adamım ingilizce çevirip yazabilirdim fakat bunun daha komik olabilecegini düşündügüm için öyle yazdım ayrıca kimse için üzülme hele benim için hiç çünkü ben seni tanımam sen beni tanımassın kolay gelsin YAŞASIN SEFEROĞULLARI

tosunhalil
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
08/10/2012 :  20:03:52  Alıntı
bundan da kimseye bahsetme müslehattin :D

yunus2727
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
08/10/2012 :  21:51:06  Alıntı
Eğer paranız çoksa ve riske atarım diyorsanız un fabrikası açın. Yoksa açmayın. Kar marjları çok ama çok düşük. Tek çeşit buğdayla un olmaz. En az 10-11 çeşit buğdayla paçal yapılması lazım. Bunun randıman olayı, gluten olayı , sedim olayı , su çekme olayı vs vs. iyi bir usta iyi bir laboratuar ve iyi bir mühendisle belki yapılabilir , ama işin çok zor. Hele de bu meslekten değilsen çoook çook zor. Al sat yapsan daha mantıklı hocam.

Yerleşim : Türkiye / Güneydoğu  |  Meslek : Gıda
elite
Üye

Toplam 317 yazı
09/10/2012 :  02:47:59  Alıntı
1 kilo normal unun fabrikadan çıkış maliyeti ne kadardır?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
tosunhalil
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
09/10/2012 :  19:53:35  Alıntı
66 kg buğdaydan 50 kg un elde edersin, geriye kalan 16 kg ürünü yan ürün (kepek,razmol,bonkalit) olarak baz alırsın, şu an maliyet 0,850 TL,,, satış fiyatları fiyasa da ortalama 0,850 TL ... Yani zararlardayız akıllara zarar :))

Enesis
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
14/02/2013 :  15:07:44  Alıntı
en güzeli degirmen aga

50 kilo bugdaya 50 kg un alıon hemde saf gluten falanda yok saf kepekli un :D

eskiden bugdayın kabugu falan ayrılırmıydı sanki
Hayat boş bir tuval, ressamları biziz.. her tercih her davranış, her tutum, her söylem bir renk..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
kyoshi333
Üye

Toplam 248 yazı
14/02/2013 :  20:13:43  Alıntı
erıste fabrıkası ac arkadasım
d.ibrahim007@hotmail.com
asil azmaz, bal kokmaz. Kokarsa yağ kokar, aslı ayrandır.

Yerleşim : Türkiye / İngiltere Antalya Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat
ferhataktas
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
11/03/2013 :  14:22:05  Alıntı
kredi konusunda dubai bakalarıyla aramız iyidir teminatınız varsa kredi ckartabiliriz 1 milyon ve üzeri
blue star

Yerleşim : Japonya / Nagoya  |  Meslek : İthalat / İhracat
GIDATURK
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
12/06/2014 :  11:54:32  Alıntı
Un fabrikası ve üretilen ürünlerin pazarlaması ile ilgili ne sormak isterseniz çekinmeden arayabilirsiniz.
0532 578 58 07

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
adalıadalı
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
12/06/2014 :  13:08:25  Alıntı
bende şu anda boş duran fir fab.var 140 tonluk gel sana satayım yada kiralayayım son sistem

Yerleşim : Türkiye / Malatya  |  Meslek : Esnaf
GIDATURK
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
14/06/2014 :  19:01:22  Alıntı
Boş un fabrikası nerede adalı!!
Çalıştırmayı düşlünmüyormusun?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
LAUREL
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
21/07/2017 :  21:29:59  Alıntı
Arkadaşlar özellikle un fabrikası olanlar afyonda bir fabrikayı faliyete geçirmeyi düşünüyorum geliri iyimidir.tavsiye eder misiniz acil lütfen
AFYONKARAHİSAR

Yerleşim : Türkiye / Afyonkarahisar  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.71 saniye.
15:00:23, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım