Akınselçuk Beye. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Akınselçuk Beye. . .

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
24/09/2012 :  12:51:54 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

selamlar.
30-10-2008 tarihli...
Alıntı Yapılan Metin:

Sevgili kardeşler ben bu konuda bir dernek yada şirket gibi çalışan bir yardım sandığı kurmayı düşünüyorum. Şimdi değil biraz daha sonra. İş yapabilme yeteneği olupta parasını iyi yönetemiş özellikle küçük esnaftan oluşan firmalara yönelik içinde soyut ve somut kavramları beraberce barındıran bir kurtarma kurumu denebilir.
Bunu ciddi ciddi düşünüyorum. Piyasada bu şekilde çok fazla işletme var. Bunların bazıları gerçekten iş gücüne sahip firmalar.

Ama araştırma ve kabul etme dönemi biraz sıra dışı olmalı. Yani kişinin yada kişilerin tüm iyi niyetlerine rağmen bu duruma düştüğünü anlamak gerek. Mesela Ahiliğin modernize bir çalışması gibi. Günümüz misyonlarına ve global piyasalarda geçerliliğini kanıtlamış ekonomik piyasa kurallarına uygun oluşturulmuş bir tüzükle çalışan sonuçta varlığını kurtardığı , yatırım yaptığı işletmeler ve batmadan önce , zora düşmeden önce bu bünyeye katılmayı kabullenmiş işletmelerin katkılarıyla sürdüren bir kurum, dernek ya da şirket mesela . . .

Örneğin bulunduğum bölgede, esnaflar arasında halkın en iyi esnafı seçeceği bir biri bizi gözetliyor yarışması gibi bir kampanya yapmak istiyorum. Kazandığı parayı hak edenin ödül alacağı bir düzenleme mesela. Esnaf günlük işini yaparken farkında olmadan halktan olumlu veya olumsuz oy alacak tabi bu kampanyaya katılacak olan esnaflar sadece. Girdiğim bir dükkanda ''yersen böyle'' şeklindeki yaklaşımlardan hiç hoşlanmıyorum. Bana çocukluğumdan beri öğretilen bazı kuralaları hiç göremiyorum piyasada. Ya bana bunları öğretenlerin dünyadan haberi yoktu ya da bir kabusla karşı karşıyayız.

Aklımdan geçirdiklerimi hayal ettiklerimi yazdım. Bunları hayata geçireceğim iyice şekillendirdikten sonra. Bir yanlış var piyasamızda. Asık suratlı taksiciler yüzü gülmez ayakkabıcılar veya iyi günler demeyi size yüz vermek gibi gören büfeciler. Hayata duyduğu bütün hırsını direksiyondan çıkarıp taşıdığı yolcuyu umursamaz dolmuşcular. Bunları derleyip taplayacak bir eylem yapmalı. Güler yüz gösterene birileri bir ödül vermeli.

Boşa gidiyor bazı güzelim esnaflar bunlara bir çare bulmalı.

yazınızı tekrar okudum.
Varmı bir gelişme projenizde
saygılar
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
servilla-celik-
villa

Yeni Üye

Toplam 94 yazı
09/12/2012 :  21:40:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Destekliyorum...
Türkiye'nin Çelik Villa Markası: SerVilla Çelik Villa - http://www.servilla.net - http://www.villamodelleri.com - http://www.e-villaproje.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mimar
giyotin
Üye

Toplam 381 yazı
15/08/2013 :  17:35:04  Alıntı
proje güzel de, devamını getiren yok!

Yerleşim : Türkiye / Mardin  |  Meslek : Reklam
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
21/08/2013 :  12:56:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bir düşüncenin hayata geçmesi ya bilek gücüyle düşünen tarafından ya da düşüncenin hayata geçmesine katkı sağlayacak 3. kişilerin yeterli seviyede çoğalmasıyla ya da bir kurumun bu düşünceyi sahiplenmesiyle olabilir.

Hala dükkanlara girip çıkıyorum ve hala bazı esnafların müşterine iyi davranmadığını düşünüyorum.

2008 den bu yana alıntıdaki meseleyi denk getirdiğim her uygun ortamda sohbet konusu yaptım. Takdir aldı ama yeterli kamuoyu oluşmadı.

Örneğin bu konuyu bir keresinde Konya Büyükşehir Belediyesinde Halkla İlişkileri ayarlayan insanlarla ile ciddi ciddi paylaştım. Yazılı ve sözlü olarak.

Bu, insanın kendini adayacağı bir proje olmadığına göre daha fazlasını yapmanın bir anlamı yok.

Ama hala aklımda bir gün denk gelir belki.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
giyotin
Üye

Toplam 381 yazı
23/08/2013 :  12:24:26  Alıntı
hayırlısı diyelim, ama bu tür projeler toplumları yüceltir her zaman..
158

Yerleşim : Türkiye / Mardin  |  Meslek : Reklam
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
14/10/2013 :  14:26:54  Alıntı
Sayın editörüm çok güzel yenilikçi ve vizyonist bir fikir Bence biraz detaylandırın
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
18/08/2014 :  17:46:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
amerikada girişimciler kendilerine bağış topluyorlar, hatta ortak da. bu sistem bizde çok yaygın değil, Melek yatırımcı girişimleri iyi seyrediyor ama yinede kültürü oluşmadı.
başarılı girişimler hakkettiği desteği alamıyor malesef. bu gibi organizasyonların desteklenmesi gerekiyor.

mesela ben şöyle bir fikir sunabilirim,
Koniks çatısı altında her sene 10 kadar başarılı girişimi destekleyip, koniks okuyucularına sunabiliriz. sunulan bu projelere ortak olun, destek olun gibi seçenekler sunup sonucu görebiliriz.

gibi gibi,
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
nngfon
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
30/11/2014 :  03:34:34  Alıntı
akın selçuk sen bizim akın mısın caking zuludan caking006
özel yaz.
Sende 1 lira var bende 1 lira var paraları değiştik yine 1 er liramız var.Sende 1bilgi vardı bende 1 bilgi var bilgileri değiştik sende 2 bilgi var bende 2 bilgi.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.94 saniye.
16:44:56, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım