Arsamiza Apartman - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Arsamiza Apartman

cenku
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
20/09/2012 :  17:30:28 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Arkadaslar,

Önceliklen eger türkce yazismalarimda bir hata olursa simdiden özür dilerim, yurtdisinda dogup,büyüdügümüz icin türkce yazismalar iyi olmayabilir.

Sizlere Danismak istedigim bir konu var, Bizim daha dogrusu ailemin malatyada 2 arsasi var biri 538 m² digeri 570 m². Bu arsalar yanyana. Bu sene bütün islemleri bitirildi ve imara hazir hale getirildi.

Buraya mütahit arkadaslar 2 apartman seklinde 8 er daireli toplamda 16 daire cikiyorlar. Bizlere önerdikleri 4 Daire. Bende kendim yüksek insaat mühendisiyim, az cok nasil oldugunu biliyorum, ama buralarda sistem degisik, türkiyede de nasil isledigi, fiyat yönünde hic bir bilgim yok. Ben ailemlen birlikte kendim yapmak istiyorum.Acaba bize ne gibi zorluklar olur, basarabilirmiyiz.

Amacimiz 2 dairesini kendimize yapip, geri kalanina satisa sunmak.

Kabaca bunun bize nekadar masraf cikarabilecegini söylerseniz , elimizde tutunacak bir hesap olur. Yapmak istedigimiz ev orta derecede olacak, cok kalitesizde degil, dedigim gibi normal düzeyde.

Simdiden cevaplariniz icin tesekkürler

Gurbetten selmalar

Yerleşim : ALMANYA / Darmstadt  |  Meslek : Mühendis
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
21/09/2012 :  15:08:15  Alıntı
türkiyede ortalama olarak inşaat maaliyetleri metrekaresi 500 TL civarından başlar bu fiyta 3aşşağı 5 yukarı hafriyattan çatıya kadar olan tüm işleri kapsar.malatya için ev arsa fiyatlarından haberim yok sizin imar-emsal oranlarınıda bilmiyorum çeşitli emlak sitelerinde sizin oralar için ev fiyatlarını öğrenebilirsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
fuat1970
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
21/09/2012 :  17:28:04  Alıntı
Merhaba dostum benimde türkiyede arsam vardi hep düsünüyordum nasil yapicagiz nasil edicegiz diye.müteahhitler geldi gitti vs.
sonunda kendimiz karar verdik insaati yapmaya,06/2011 de evrak islerine basladik bitmek üzereyken ocak2012 de 90 %yeniden baslamak
zorunda kaldik Van depreminden sonra hükümet yeni deprem yönetmenligi cikardi.neticede 7/2012 insaati baslata bildik yapi 5 katli bodrum kati haric
(maliyet kabaca) ruhsat 60000 tl.sunu söyliyeyim rahat bu yapiyi bitirmen icin 500000 civarinda bi paran olmasi lazim igneden iplige belediye herseyi inceliyor ilkbasta zor ama heyacanli bir is.Belki kabasindan 2-3 daire satarsin mali yönden daha kolay olur.Benim yerim Istanbul,Malatyada isler biraz daha kolay olur diye düsünüyorum. Baska sorular varsa cevaplarim : saygilar

Yerleşim : ALMANYA / Stuttgart  |  Meslek : Diğer
cenku
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
22/09/2012 :  15:33:54  Alıntı

merhaba fuat kardes,

aciklamalarin icin sagol, sana bir kac sorum vardi,

ise nasil basladin baslangicda ne yaptin, ya bende su an bakiyorum ama nasil olacak diye düsünüyorum.

türkiyede bir kac tanidik ilen görüstüm, onlar diyorki, tapulari kopi gönder biz örnek birkac proje cizelim, maliyeti hesapliyalim, sonra sen secer, ona göre düsünürsün. Ama insanlar para almadan proje üretip, sana maliyeti hesaplarmi diye düsünüyorum. Inandirici gelmiyor.

bu yüzden eger biraz daha acabilirsen, konuyu sevinirim, hic olmadi , privat email veya telefon degiselim bir konusalim, sana zahmet olmassa!!!!

tesekkürler

Heybeli
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
23/09/2012 :  20:34:44  Alıntı
İnsaat yapmak isteyen kardesim,
Arsaniza bina yaptirmak istediginizde, yapilacak listesi asagi yukari soyledir.
Tapu
İmar durumu
Proje cizimleri icin mimarlik burosuyla anlasma(vekalet verilecek)
Avam projeler hazirlanir, arsa sahibi begenirse resmi projelere gecilir
Yapi denetim firmasiyla anlasma
İnsaat ruhsati harclarinin odenmesi
Hafriyat izinlerinin alinmasi
Ruhsat alinmasi(insaata baslamak icin)
İnsaat yapilacak alanin koordinatlarinin arsa uzerinde belirlenmesi
İnsat islerinin takibi icin santiye sefi veya deneyimli bir kalfa
Hafriyain yapilmasi (temel icin kazi yapilmasi)
Gro beton dokulmesi
Kalip,demir, beton ...... Bundan sonrasi icin simdiden kolay gelsin
Bu yazdiklarim istanbul da bir arsa icin gecerliydi...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
cenku
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
26/09/2012 :  20:36:08  Alıntı
tesekkürler , cok yardimci oldunuz bakalim ise nasil basliyacagiz , hayirlisi

GECJEE
Üye

Toplam 109 yazı
09/11/2012 :  05:00:36  Alıntı
merhaba.malatyayı iyi bilen biri olarak soruyorum arsa hangi semttedir.öngördüğünüz satış fiyatı nedir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.75 saniye.
02:44:31, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım