Tapu, Yardima İhtiyacim Var - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tapu, Yardima İhtiyacim Var

Ejder03
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
14/09/2012 :  18:33:45 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar gelecek hafta türkiyeye ucup, bir tarlaya bakacagim ve büyük bir ihtimallede alacagim (uzun vaadeli yatirim). Ancak tapudan hic bir bilgim yok,almanyada ikamet ediyorum ,hangi noktalara dikkat etmeliyim?neyi arastirmam lazim öncesinde?ada,parsel numaralarina dikkat edilmeli mi? Her türlü bilgiye ihtiyacim var simdiden tesekkür ederim arkadaslar.
Hakkimda ne düsünüyorsan, allah sana iki mislisini versin

Yerleşim : ALMANYA / Dortmund  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
pink
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
15/09/2012 :  08:48:19  Alıntı
tapu fotokopisi ile birlikte belediyeye gidip araştırmak gerek sanıyorum,imar durumu vs nasıldır diye en sağlıklı bilgi belediyeden alınabilir .
Tarlanın bulunduğu arazi 2B tapulumu,iski su havzasında yer alıyormu ,arsa hisselimi değilmi bunları net bi şekilde öğrenin,ilerde başınız ağırmasın.
sonra tarla arazisinin toprak kaliteside önemli (verimlilik ne durumda ),yatırım amaçlı düşünüyorum demişsiniz çünki.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Ejder03
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
15/09/2012 :  18:14:46  Alıntı
Ileride imar gelir diyE düsünüyorum o acidan ileriye dõnük bir yatirim olacak, peki bu 2b arazisi,hisseli mi degilmi bütün bunlari belediyeden ögrenebilirmiyim yani?

Ejder03
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
15/09/2012 :  18:37:49  Alıntı

Emlakci ile telefon görüsmesi yaptim ve bana ada ve parsel no. Vermiyor,vermiyoruz abi gelip görmen gerekiyor diyor,acaba neden böyle diyor? Oysa ben sadece bu numaralari alip belediye ile görüseceketim,bilgi alma niyetim idi.

megist
Üye

Toplam 178 yazı
15/09/2012 :  19:07:03  Alıntı
vermiyoruz ne demek ya ? ben arsa sattım geçen sene. tapu fotokopisi istedi müşteri. faksladım. belediye incelemesi yaptırdı ve sonra satın aldı.
enteresan bir olay bu " vermiyoruz abi " olayı...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
Ejder03
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
15/09/2012 :  19:13:27  Alıntı
Bende anlamadim birseyler mi gizlemek istiyor???

leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
15/09/2012 :  21:39:18  Alıntı
Slm Ejder kardes...Ben de Almanya dayim ve birkac tapu isim oldu son zamanlar.

1.Emlakcinin sana bilgileri vermemesi normal denmez ama, durumuna göre normaldir...yani sen o arsanin tam yerini bilir ve sahibini bularak emlakciyi aradan kaldirabilirsin...tehlikesiyle vermez.Baska bir sebebinin olacagini zannetmiyorum...Sonucta sen de müsterisin.
2.Sen emlakcinin önüne gecipte, "aliciyim, bana tapu kopyasini ver" dedinmi...güle güle vermek zorunda, yoksa gözü kapali aliciyi kim bulmus bu devirde???
3.elindeki tapu bilgileriyle TAPUKADASTROYA gidip yerini ögrenebilirsin...(100-300tl idi benim 2 sene önce G.Antepte) Tapu kadastroddaki memurlarla yerinde bulusuyorsun, onlar sana arsayi tam olarak gösteriyorlar.
4.Borcu harci, hissesi de tapuda alirken veya almadan önce mal sahibiyle birlikte ögrenebilirsin...en gec tapuyu alirken hersey ortaya cikar zaten.
5. islerini zaten noterde yapacaksinda...alingirli isler cikarsa herseyi noterden yap.

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Satış / Pazarlama
VSL
Üye

Toplam 628 yazı
15/09/2012 :  22:07:45  Alıntı
Kardeşim en önemli konu, eğer emlakçı seni yeri göstermeye ***ürüp, vallahi billahi yer burası desede, Kurana el de bassa, inanma mutlaka Kadastro dan birilerini ***ür yerin sınırlarını onlardan öğren, yeri tam sınırları ile öğrendiysen, zaten tarla diyorsun gerekli incelemeleri belediye ve tapu dairesinden yap, kadastro önemli dikkatli ol.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
Ejder03
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
15/09/2012 :  23:52:47  Alıntı
kadastro ve tapu dairesi belediyede degil mi zaten, belediyeye gidince kadastro ve tapu dairesine parsel ve ada no. Orda ögrenebilirim herhalde. Dogru mu anladim? Acaba hangi sebebten bana emlakci ada ve parsel no. Söylemek istemiyorli?buraya gelince yerini,......,...... Göstertirim diyor.kadastro ne ile ilgileniyor?

Ejder03
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
16/09/2012 :  00:19:28  Alıntı
kadastro ve tapu dairesi belediyede degil mi zaten, belediyeye gidince kadastro ve tapu dairesine parsel ve ada no. Orda ögrenebilirim herhalde. Dogru mu anladim? Acaba hangi sebebten bana emlakci ada ve parsel no. Söylemek istemiyorli?buraya gelince yerini,......,...... Göstertirim diyor.kadastro ne ile ilgileniyor?

cihandereli_29
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
16/09/2012 :  18:32:58  Alıntı
meraba ejder kardesim arsa alacaksan ankarada cok yakın zamanda sözlesmesi yapılacak kuzeyankara projesinden sana arsa bulabilirim 40 50 bin civarını gözden cıkardıysan aralık ayında sözlesmeye cagıracaklar 3 sene içindede teslim edilecek ilgilenirsen cok karlı bi yatırım internetden bakabilirsin projenin 1. etabı bitti sayılır 2 etaba baslayacaklar 40 50 binlik bi yatırımla 300 binlik bi daire sahibi olursun bu kadar süreyi 3 sene beklemeyi göze alıyosan.
cihan gürbüz

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Gıda
antalya0709
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
26/09/2012 :  14:26:35  Alıntı
tapu işlemlerinde KESİNLİKLE NOTER SATIŞI YAPILMAZ GECERSİZDİR SİZDEN SONRA 10 KİŞİYE DAHA NOTER SATIŞI YAPILIR TAPU İŞLEMLERİ TAPU DAİRELERİNDEN YAPILIR BUNU UNUTMAYIN SONRA DOLANDIRILDIM DİYE KARA KARA DÜŞÜNÜRSÜNÜZ.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
nersa
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
22/01/2013 :  13:41:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Binamız erikli cadesinde köşe başı dört yola cephedir konum olarak çok ıyı bır lokasyona sahıptır şehir merkezine 10 dk mesafededır arastırma hastanesi üniversite Metro büyük Şayypa avm ve bankalara yakın bır mesafededır yatırım yapmak ısteyen ler ıcın ideal bır yer.. bınamız toplam 420 mt arazi üstüne inşa edilmiştir net kullanım alanı 1050 mtredir Toplamında bodrum kat dahil 4 kattır 6 dükkan 5 daireden oluşmaktadır 1 daire 175 mt 1 daire 230 mt geri kalan daireler 140 metredir dairelerımızın hepsi yola cephedir ayrıca daireler yola cephe oldugu için daireler iş yerlerıne cevrilip kira getırısını yüksek tutabılırısnız MERKEZİ OLARAK NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞU AŞİKARDIR ÇÜNKÜ HASTANE VE VB DEĞERLİ YERLERE YAKIN OLDUGU İÇİN ULAŞIM PROBLEMİ YOKTUR İLERLEYEN ZAMANLARDA BU YERİN FİYATI PAHA BİÇİLMEZ OLMASI KAÇINILMAZDIR.......
STS TEKSTİL uzun süredir sektörde deneyim kazanmış kurucuları ile 2003 yılında Yazma – Eşarp ve Şal satışına başlamış, kısa sürede bilinen bir firma haline gelerek imalat’a yönelmiştir. EŞARP ŞAL imalatında anadoluya yönelik ürünlerin yanı sıra yurtdışı taleplerine de karşılık vermektedir. KARANFİLİPEK Ve ARMANCA scarf ile bilinen firmamız birçok toptancı müşterisiyle portföyünü hergeçen gün arttırarak hizmet vermeye devam etmektedir. Toptancılarına alırken kazandırmayı hedefleyen STS TEKSTİL uygun fiyatlarda yüsek kaliteyi sizlere sunmaktadır. Firmamız ayrıca Kendi pörtföyüne kattıgı dijital baskı makinalarıyla hem yurt içi hep yurt dışı müşterilerine Şal eşarp empirime ve her türlü kumaşa fason baskı yapabilmektedir müşteri isteğine göre her türlü renk ve modeller sunmaktadır Bursa ve istanbul olmak üzere toptan satış magazalarımız hizmet vermektedir

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
hakan4545
Üye

Toplam 116 yazı
28/01/2013 :  01:21:23  Alıntı
BEN EMLAKCILIK YAPIYORUM SU AN VE EN IYI SONUC ADA PARSEL BİLGİSİNİ ALDIKTAN SONRA KADOSTROYA GIT VE YERİ TAM OLARAK BAK YADA OZEL Bİ KADASTROCUYA 250 TL VER YERINDE SINIRLARINI ÇİZSİN.EN IYI YOL BU...
cesur

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.58 saniye.
09:42:09, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım