Hostel - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Hostel

onurylmz
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
05/07/2012 :  18:53:45 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba arkadaşlar,

geçenlerde de bu konu ilgili bir yazı yazmıştım ancak karışık olmuştu ve şimdi sadeleştirip tekrardan yazıyorum.

Avrupa'da, özellikle Ispanya'da bir hostel açmak istiyorum. kesinlikle bana hitap eden bir iş. sürekli yeni insanlarla tanışmak, her daim sosyal olmak..

bu konunun özellikle prosedür kısmında fikir beyan edebilecek bir arkadaş varsa çok mutlu olurum.

saygılar, sevgiler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
onurylmz
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
05/07/2012 :  22:44:47  Alıntı
her turlu fikir benim icin cok onemli, tesekkurler

adalı1
Üye

Toplam 410 yazı
06/07/2012 :  09:03:21  Alıntı
arkadaşım neden ispanya? ispanya ile bir baglantın varmı? ispanya iş hayatını,maliye ,hukuki, vs durumunu biliyormusun? iş yapmak için almak zorunda oldugun oturum belgesi? en önemlisi dilini biliyormusun? yok bunlar hakkında bilgin yoksa otel işletmeligini de bilmiyorsan bu işi yurt dışında yapmayı düşünme derim öncelikle yurt dışı için altyapını hazırlamalısın,tr de dene sonra yavaş yavaş yurt dışına açılırsın tabiki sermayenin az olmamasıda çok önemli

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
onurylmz
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
06/07/2012 :  11:40:59  Alıntı

cevabınız için teşekkür ederim. en önemlisi olarak bahsettiğiniz dil konusunu çözüyorum. öğreniyorum yani. kültürünü iyi biliyorum, çok fazla arkadaşım var. otel işletmeciliği hakkında deneyimim yok yalnızca istiklal'de bir arkadaşımın hosteli var nadiren de olsa birkaç saatliğine oraya bakıyorum. ancak kendim zaten işletme mezunuyum. daha önemlisi girişimciyim.
benim öğrenmek istediğim konu da tam olarak oturum alma konusunda karşıma çıkabilecek zorluklar. bunları daha önceden tecrübe edinmiş kişiler varsa onların fikirlerini almak. hangi ülkelerden aldılar&nasıl aldılar&mutlular mı?...

saygılar

adalı1
Üye

Toplam 410 yazı
07/07/2012 :  09:56:23  Alıntı
bu konuda özellikle ispanyada tecrübe edinmiş birini çok zor bulursun ,varsayalım buldun bu kişinin olumsuz düşünceleri kendini baglar özellikle ama seni belki haksız yere caydırabilir ,madem ispanya diyorsun ispanya gazete ilanlarından devir hostel bak,yasalarınıda ispanya hukugunu bilen maliyeci ile konuş (nasıl bulacagını bilmiyorum ama ? ) belki istiklalde olan arkadaşına gelen misafirler yardımcı olur,ama en dogrusu turistik ziyaret yap ispanyaya orada bir muhasebe bürosuna git direk sor( ab ülkelerinde avukat yada mali müşavirler danışma parası ister bilgine) tabi yine konu dil bilgine dayanıyor malesef ,eee zorluga katlanmak istiyorsan katlanacaksın

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.98 saniye.
18:46:48, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım