Nako Neler Yapıyor? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Nako Neler Yapıyor?

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
20/03/2008 :  13:34:05   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Bayan olduğum için dikkatimi çekti.

Nako taşrada Örgü Cafeler açıyor. Tekirdağ da geçen çocukluğumdan bilirim. Kadınlar ayın belirledikleri günlerinde birbirlerine giderler, pasta börek yiyip, çay içer, örgülerini, dantellerini örüp, bol bol dedikodu yaparlardı. Son yıllarda Tekirdağ lı kadınlar misafirlerine pasta börek hazırlamaktan vazgeçti. Meşhur T.dağ köftecisinden herkes kendi parasıyla köfte, lahmacun döner alır oldu. en son kulağıma gelenler ise Kadınlarımız artık evlerde toplanmak yerine kapalı ve Özellikle Sahilde toplanmış kendilerince güvenli ve kadın grupların çok olduğu Cafelerde toplanmaya başlar oldular.

Sanırım Nako'ya da bu konu iletilmiş ve böyle güzel bir fikirle taşrada Yün Cafeler açmaya başladı.
Yün örme sevdası Derya Baykallı ve Berna Laçin li El işi programlarından sonra bir hayli ilgi gördü ve neredeyse moda halini aldı.
bu iki fikir birleştirilip böyle güzel bir consept ortaya çıkmış.

Yeni fikir isteyenlere eşine işyeri açmak isteyen ama erkeklerle bir arada çalışmasını istemeyen beylere güzel bir fikir:

Sadece Taşra Şehirlerde İlçelerde değil İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde bile uygulanır.

Fotokritikte bir fotoğraf vardı. Fotoğrafın adı: Kadınlar Kahvesiydi. Kadınlar Bodrum evinde bir araya gelmişler yünlerini, tığlarını alıp örgü örüp, dedikodu yapıyorlardı. Aslında yılın büyük bölümünü Bodrum da Antalya da geçiren ve yazın yün örmekten hoşlanan bir çok yazlıkçı kadın var.

Benden yazması...
http://www.nako.com.tr/Nako-Kurumsal/News.aspx?NewsId=46

İlk Örgü Café' miz açıldı ! , 05.12.2007

Lüleburgaz' da açılan ilk Örgü Café' miz, bizler gibi heyecanla konuklarını ağırlıyor.

Açılış gününden itibaren yoğun ilgi gören cafémiz, hem dinlenmek, hem tatlı sohpetlerle gününü güzelleştirmek hem de örgüyü öğrenmek için nereye başvursam diyen veya maharetini diğer örgü severlerle paylaşmak isteyen tüm Nako dostlarını ağırlamaktan mutluluk duyacak.. Her zaman olduğu gibi tüm görüş ve önerilerinizle zenginleştirmek için maillerinizi bekliyoruz.
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
23/03/2008 :  16:44:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar kimse bu konuyla ilgili yorum yazmamış ilginç gelmedi sanırım...
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
23/03/2008 :  16:57:32  Alıntı
Hnaıma sözüm var.ÖRGÜ KAFE ne zaman olur orasını bilemem.saygılarımla
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
melez
Yeni Üye

Toplam 85 yazı
23/03/2008 :  17:45:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

GÜZEL BİŞEY KENDİNİ GÜVEN içinde hissetmek isteyen kadınlar için korkuları nedir bilmm kendilerine güvenmediklerinden olsa gerek.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Öğrenci
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
23/03/2008 :  18:55:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
melez ne demek istediğini anlamadım. Sadece Kadınlar değil bu Cafeyi erkeklerde kurabilir, işletebilir.
Hanımızın sözünü tutmak için acele edin bencede Sn gürsoy balo

Mustafa Kemal Atatürk

melez
Yeni Üye

Toplam 85 yazı
23/03/2008 :  22:43:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
hımm özürdilerim yanlış anlamışım hayır ben anladımki kadınlar bi ortam yaratıyolar kendilerini birlikte güvende hissediyolar diye anladım ama yanlış anladım demmekki pardon

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Öğrenci
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
30/03/2008 :  21:56:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Örgü Kafeler Yün Pazarını Canlandıracak
girisimcifikirler yazdı | 19 Ekim 2007
Küresel ısınma ve yaz dönemi nedeniyle durgunluk yaşayan el örgü yünleri pazarını canlandırmak için çözüm arayan Ormo Yün, “örgü kafeler” kurmak için harekete geçti. Nako El Örgü Yünleri markasıyla tanınan ve el örgü yün ipliği ve triko ipliği üretimi yapan Ormo Yün İplik Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Öcalgiray, "Ürünlerin de satılabileceği kafelerde kadınlar çaylarını kahvelerini içerken, örgü de öğrenecek" dedi. İlk örgü kafe ise bu ayın sonunda Lüleburgaz'da açılacak.

Bu sene el örgüsü yünleri pazarında büyüme beklemediklerini belirten Adnan Öcalgiray, yeni dönemde markaların birbirlerinden pay kapmaya çalışacaklarını söyledi. İnsanların daha çok markalı ürünlere yöneleceğini, markasız firmaların yavaş yavaş piyasadan çekileceğini savunan Öcalgiray, Türkiye'de pazarın ancak bu işi hobi olarak yapan kesimin artmasıyla büyüyeceğini kaydetti. Çin'de bile örgü ile ilgili çok lüks mağazalar bulunduğuna, ABD'de örgü kafeler yer aldığına dikkat çeken Öcalgiray, “Biz de hanımların örgü örüp vakit geçireceği örgü kafeleri açmayı düşünüyoruz. İlkini bu ay sonunda Lüleburgaz'da açacağız. Çünkü orada çok büyük bir satış potansiyeli var. Orada bir arkadaşımız hanımlara bedava alternatif örgüler gösterecek. Örgü kafede ürünler de sergilenecek ve satılacak. Kadınlar çaylarını kahvelerini içerken örgü de öğrenecek” diye konuştu.

Franchising ile yaygınlaşacak

Örgü kafeleri franchising olarak yaygınlaştırmayı düşündüklerini ifade eden Öcalgiray, Lüleburgaz'dan sonra Bakırköy ve Beşiktaş'ta da örgü kafe açmayı düşündüklerini belirtti.

Yeni dönemde internetten de satış yapmayı planladıklarını anlatan Öcalgiray, “Teknoloji içeren ürünler de yapıyoruz. Romatizmaya iyi gelen bakırlı iplik yapacağız. Bunu Türkiye için değil ABD pazarı için yapıyoruz, orada talep var. Bunu dünyada ilk defa biz yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Yenilikçi ürünleri kendi Ar-Ge merkezlerinde geliştirdiklerini anlatan Öcalgiray, organik el örgü yünleri yapacaklarını, ayrıca teknolojik elyaflardan iplik yaparak piyasaya sunmayı düşündüklerini belirtti.

Öcalgiray, Ormo'nun yıllık konsolide cirosunun 70 milyon dolar civarında olduğunu, bunun yarısını ihracat oluştururken ciro rakamları içinde el örgüsü yünlerinin payının yüzde 80'i bulduğunu vurguladı.

Adnan Öcalgiray yeni yatırımlarla ilgili olarak da “Türkiye'de kalkınmakta öncelikli yörelerden Osmaniye'de fabrika yatırımı düşünüyoruz. Bunun dışında Ukrayna veya Mısır'da fabrika yatırımı olabilir. Bu ülkelerde üretim daha ucuz olduğu için belki Türkiye'deki üretimin bir kısmını Ukrayna'ya kaydırabiliriz” bilgisini verdi.

Kaynak: Referans

Mustafa Kemal Atatürk

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.56 saniye.
00:10:44, 30 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım