Cesarete İhtiyacım Var. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Cesarete İhtiyacım Var.

huzurhuzur
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
05/06/2012 :  14:48:57 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

daha önceleri sitede yazmıştım bayan giyim üzerine küçük çaplı bir mağaza açmayı düşünüyorum.
-dükkanı buldum
-satacağım tarzı kafamda belirledim
-sermayem hazır
ama gelin görin ki cesaretim yok. cesarete ihtiyacım var. ilk düşündüğüm zamanlarda çok heyecanlıydım başarıcam yapıcam olacak diyordum. fakat çev remdeki bazı kişilerden olumsuz eleştiriler aldım buda cesaretimi kırdı. sizden istediğim lütfen bana biraz cesaret verin.
çevremdeki kişilerin olumsuz bakma sebeplerine gelince;
dükkanı buldum dükkan 130 m2 ilçenin en işlek caddesinin yan sokağında kalıyor yani caddeyle aramızda 2 bina var sadece müziği son ses açtığım zaman muhakkak gözükecek müziğede gerek yok kafasını çeviren herkes görecek. dükkanla ilgili diğer bir sıkıntıda dükkanın ciddi anlamda tadilata ihtiyacı var. yerler duvarlar camekan vs buda gözümü korkutuyor
satacağım tarzı buldum ama nereden alacağımı daha bulamamış durumdayım yani kilolu bayanlara hitap edecek giyim satacağım ama nerede en güzelini bulurum onu bulamıyorum biraz daha araştırmayla bulabilirim
farzedelim ki dükkan iş yapmadı kapatmak zorundayım batma gibi bir durumum yok sadece bana zararı dükkana yapacağım masraf olacak elimdeki malı kardeşim pazarcı ona satıp kenara çekilebilirim.
sizce olurmu yapabilirmiyim lütfen cesarete ihtiyacım var.
belki burda çok büyük paralardan bahsetmiyorum ama kimbilir vereceğiniz cesaretle çok büyük paralardan bahsedebilirim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ev kadını
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
05/06/2012 :  22:05:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ben bir sürü iş yaptım. Liseden bu yana.

Bir iş aklıma düştüğünde çok kesin bir olabilirlik düşünürdüm. Aklıma asla olamayacağı gelmezdi. Bu işlerin bir kısmını zamanla yaptım. Hepsi de tam düşündüğüm gibi oldu. Ancak bu işlerin bir çoğunda heyecanlanır insanlara bir hevesle anlatırdım. Yakın arkadaşlarım, annem babam, dayılarım amcalarıma mesela. Hiç ama hiç iyi olur diyenini duymadım. Olmaz demeleri normaldi çünkü hiçbirisi o işi yapamazlardı. Akıllarının yatmaması bu yüzdendir. Babam olmaz der hatta nasıl olmayacağını bilimsel olarak ispatlar ama engel de olmazdı. İş yürüyünce al şunu da sermaye yap diyen cinsinden. Size olmaz yürümez kazanmaz diyenler anlattığınız işi tek başına yapabilir kapasitede mi değil mi ona bakın. Bir de iyi niyetli olmayabilir. Özellikle zaten esnafnıkla iştigal eden kişi, taze esnafa çok iyi olur bir dükkan da sen aç demez.

Bakın gözünüzde büyüyen iş dükkanın tadilatı. Muhtemelen onu ucuza ve mükemmelen çıkaracak pratik bilgiler sizie çok yakın değil. Oysa dükkanın satış şekli malın düzeni cinsi hepsi kafanızda oturmuş. Çünkü bu konuda bir bilgiye sahipsiniz. İnsana bilmediği şey zor gelir.

Böyle esnaflık başlangıcı herkese nasip olmaz. Üstelik işi nasıl yapacağınızı bilirken içinize sindirmişken girişin gitsin. Tadilata biraz kafa yorun. En ucuzuna kaçın. Sıvaları rötüşlayıp boyayın. mallarla kapatın dükkanın döküntülüğünü. Müşteriyi bir yakalayın ondan sonra yaparsınız bir bakım. Bir cumartesi pazar da hallolur.

Sizin aklınız işe yatmış. Tadilata harcarım, iş yürümezse boşa gider kısmına takılmışsınız. Bu durumda tadilata harcamadan başlayın. Camları jiletle kazıyıp benzinle silin. Profilleri boyayın. Duvara badana olmadı iki çivi çakıp çarşaf gerin. Siz bu şartlarda müşteriyi bulursunuz. Kilolu gibi , 40 yaş üstü hanım gibi konular teklstilde her zaman şanşlıdır. Heleki yapan da bayansa. Zaten bu kalemlerin müşterisi sizinle tanıştıktan sonra dükkanın nerede olduğunun pek bir önemi kalmaz. Arkadaşını da yanına alır gelir. Yeterki hoşlarına giden bir şeyler bulun dükkana koyun.

Müşteri size alışıp gelmeye başladığında para akışı bir düzene girdiğinde yapın tadilatınızı.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
gresp
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
05/06/2012 :  22:38:15  Alıntı
güzel bir sektör seçmişsin gücünde var gibi bence hiç durma onumuz bayram tekstil sektörü her zaman kazandırır yeterki ne zatacağını bil bende de tekstil üzerine çalışıyorum şuan bir perakende dükkanım var ist dada toptancılık yapıyorum a dan z ye dükkanını her turlu giyim urunuyle düzerim birde dükkanını yaparım a dan z ye dekorlar herşey bana ait bu iş sana normalde kalksan yapsan araştırmıssındır 20-30 bin arası ben sana bunların tamamını 17 bin liraya yapabilirim örneklerimizde var yaptık zaten... cesaret işin en kolay kısmı yeterki karar ver ben bu işi yapıcam de tesadüfen gördüm yazını her konuda sana destekci olabilirim kardeşim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
05/06/2012 :  23:07:31  Alıntı

* Ey Tanrım” Bana değiştirebilecek şeyleri, değiştirecek cesareti, değiştirilemeyecek veya değiştirilmesine lüzum olmayan şeyleri kabul edecek kuvveti ve bu iki şeyi birbirinden ayırabilecek bilgeliği de ver.
Reader Digest’

*Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.
Napoleon Bonoparte

* Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır.
Hz. Ali

* Mal kaybeden birşey kaybetmemiştir. Onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Cesaretini kaybeden herşeyini kaybetmiştir.
Johann Wolfgang von Goethe

* Servetini kaybeden çok zarar eder. Arkadaşını kaybeden daha çok zarar eder.Fakat cesaretini kaybeden herşeyini kaybetmiş demektir.
Miguel de Cervantes
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
izimani
Üye

Toplam 238 yazı
06/06/2012 :  00:37:27  Alıntı
Senin aradığın cesaret değil...

Niye değil çünkü sen yapacağın işten emin olsan çevrendekilerin yorumları şevkini kırmazdı.

Sen yapacağın işten daha kendin emin değilsin veya ne ile karşılacağını bilmiyorsun. "Bu işte x, y, z sebeplerinden dolayı %90 batıcam ama genede %10 kısmını denemek istiyorum" demek bile bu korkunu yenecek.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
mehmetgul1806
Üye

Toplam 485 yazı
06/06/2012 :  00:48:29  Alıntı
Çevrende Sorduğun Kişiler Giyim İşini Daha Önce Yapmış ve Batmış Kişiler mi?
Yok Daha Önce Giyim İşi Yamadılarsa Sana Neyi Gerekçe Göstererk Olmaz Bu Ş Diyorlar.
Ticaret Risk İşidir. Bunu İlk Başta Bilmelisiniz.
Sermayeniz varmış ve Borçla Açmıyorsunuz
Buda Güzel Bir Avantaj.
130 M2 Bayağı İyi Aslında.
Lakin Tadilat Şart. Sonra Değil, İlk Önce Tadilat Şart. Dükkanın İyi Olması Demek, Kötü Malın Bile Güzel Gözükmesi Demektir.
Saygılar
Mali Müşavir

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Tekstil
karanvekaran
Üye

Toplam 107 yazı
06/06/2012 :  04:03:34  Alıntı
pek anlamam ama, duvarlar için duvar kağıdı kullansanız nasıl olur acaba? hani şık gösterir bi giyim dükkanını belki..

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Diğer
kutay1986
Üye

Toplam 183 yazı
06/06/2012 :  09:07:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
www.kutayteks.com ürün konusunda yardımcı olabilirm.dilediğiniz miktarda kapıda ödeme ile ürün gönderiyoruz
il

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
onurkoniks
Üye

Toplam 310 yazı
06/06/2012 :  10:23:02  Alıntı
İnsanlar hayata geçirilmemiş fikirleri beğenmezler, eleştirirler. Bu hep böyledir. Bir fikrinizi açıkladığınız zaman aldığınız geri bildirim ile hayata geçirilmemiş bir fikri bir başkası size anlattığında sizin vereceğiniz tepki benzerdir. Çünkü ortada aksiyon yoksa, gerisi boştur, sadece gülünçtür.
O nedenle yukarıda söylenenlere kulak verin. Sadece işi bilenlere ve samimiyetinden emin olduklarınıza danışın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
hakan1622
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
06/06/2012 :  12:44:41  Alıntı
sana bu iş olmaz yada olumlu olumsuz eleştiri yapanların şimdiye kadar hayatlarında ne başardıklarına bak
taş üstüne taş koymamış sabit maaşlı çalışan bi adamdan bu iş tutmaz yorumunu alıyosan hiç takma kafana aklı olsa kendine çalışırdı :)
bende şuan iş değişikliği düşünüyorum mevcut işimi açarken herkes saçmalama bu işin modası geçti falan dedi zor iş dedi 17 ay oldu açalı maliyetinin 3 katına devir etmemi isteyen alıcılar var
demek istediğim herkeste akıl var ama fikir kişiye özel bişeydir biraz cesaretinde varsa şanslısın demektir farklı olmanın yolu açılmıştır sana
yaşınız nedir bilmem ama ben daha gencim kaybetceğim parayı 3,4 yılda geri kazanırım derseniz hiç durmayın başarılar

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
onurkoniks
Üye

Toplam 310 yazı
06/06/2012 :  14:42:30  Alıntı
Bir de şu var malesef; esnaf ya da tüccar olsun olmasın, büyük bir çoğunluk, evladı olmadıktan sonra , kimsenin kendinden daha başarılı ve mutlu olmasını istemiyor.

karanvekaran
Üye

Toplam 107 yazı
06/06/2012 :  15:37:06  Alıntı
evet onurkoniks e katılıyorum. maalesef o tür insanlar mevcut.. mesela adam giyim işiyle uğraşıyor bizim burda. o işi o kadar kötülüyor ki.. para dönmüyor, piyasa durgun vs gibi laflar ediyor.. ama gelin görün ki, 4 kardeş bunlar ve hepsi de o giyim dükkanından geçiniyor. o 4 kardeş hepsi de evli çoluk çocuğa karışmış, ailecek o dükkandan ekmek yiyor.. demek ki o kötülemeler, insanların ne bileyim kendi işini yapmaması için galiba.. çünkü hiçbir zaman o işten iyi para kazandığını söylemiyor..

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Diğer
serhan34
Üye

Toplam 400 yazı
06/06/2012 :  22:25:37  Alıntı
kimsenin boş laflarına ihtiyacın yok kardeşim daima içindeki sesi dinle boşver kim ne derse desin
ayrıca arkadaşlarıda dediği gibi ağlayan çoktur piyasada daima olumlu düşün içindeki kuveti ortaya çıkar başarıcam de hep gerisi gelir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
huzurhuzur
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
09/06/2012 :  12:56:52  Alıntı
hepinize verdiğiniz cesaretten dolayı teşekkür ederim. evet sanırım kimseyi dinlememem gerekiyor bu konuda kafama yattıysa yapmalıyım. peki kilolu bayanlara göre giyimi nerden bulabilirim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ev kadını
GirisimUzmani
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
14/06/2012 :  15:15:34  Alıntı
Size tavsiyem bu konuyla ilgili olarak girişime başlamadan önce olabildiğince fazla bilgi toplayın.

Konuyla ilgisi olmayan veya daha önce tiracet ile uğraşmamış kişilerin sözlerine kulak asmayın. Doğru söylüyor da olabilirler ama fikir alınacak kişiler ticaretten anlamayan (ticaret yapmayan veya yapmamış olan ya da yapmış ama başarılı olamadığı için her işi kötü gören) kişiler değildir.

Bir memur ticaret yapmanın mantıklı bir şey olduğunu düşünseydi ticaret yapıyor olurdu. Çok bilgili bir memur ticarete olumlu bakıyor ve size iyi bir fikir de verebilecek kişi olabilir ama bence bu konuda deneyim veya bilgi sahibi olan insanlara ulaşmalı veya profesyonel destek almalısınız.

Ayrıca, ihtiyacınız olan şeyin cesaret olduğunu düşünmekle de hata ediyorsunuz. Siz yapacağınız işe %100 güvenmek istiyorsanız bence hata edersiniz.
Önemli olan halihazırdaki bilgi ve girişim düşünceniz ile kuracağınız işin başarılı olma şansı %30 ise bu şansı hiç değilse %51 e ve tercih edilen olarak da %80 in üzerine çıkarmaktır. Aynı iş kolunda olan ve farklı performansa sahip bir çok işletme bulunması da bunu ispat ediyor sanırım...

Saygılar
Girişim Uzmanı

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
etibuk
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
13/09/2012 :  18:38:25  Alıntı
aslında önemli detayları kafanda oturtmuşsun.dükkanın yeri de gayet iyi.bu tarz dükkanlar ara sokaklarda iş yapar asıl.cadde üzerinde mümkün değil tutmaz.benim oturduğum semtte bu tarz birkaç dükkan var ben bildim bileli içerde hep müşteri var.çünkü şöyle düşünün "kadınlar arası network"olayı var.ben geçerken görürüm enaz 10 kişiye söylerim muhakkak bugün ya da yarın uğrarlar.kadın sözkonusu oldu mu alışveriş herzaman gündemde olur.o yüzden zarar etmeyeceğini de düşündüğüne göre fazla vakit kaybetme başla gitsin.senin yerine olsaydım bir dakka durmam.ki ben de açmayı düşünüyorum daha nerde ve ne üzerine açabilirim onu bile bilmiyorum.sen yolu yarılamışsın bravo.

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
15/10/2013 :  13:13:36  Alıntı
Koyun ekonomisi diye birşey duydunuzmu ? Koyunların birbirinin kuyruğuna baka baka gitmeleri ve bu şekilde koca bir sürünün uçurumdan atla**** telef olması hadisesinin ekonomi literatürüne geçmesi. çok alakasız bir yerde bir girişimci risk alıp çorap satmaya başlar, onun başarısını gören bir başkası 2. çorap dükkanını açar, sonra 3-5 derken hep beraber uçurumun ağzına gelirler. güçlü olan tutunur, tutunamayan düşer.

Lütfen iş kurarken özgün olun
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
fmbijuteri
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
16/10/2013 :  12:15:24  Alıntı
Güzel yazılar toplanmış Masal06 çorapcı konusunu okuyunca hep bir araya toplanıp toptancılar çorapcılar arşısı olacakmış gibi geld bana bende bir kırtasiye hikayesi duymuştum böyle
ok alakasız bir yere adam kırtasiye dükkanı acıyor herkes gülüyor sonra bir başkası geliyo derken o bölge sırf kırtasiye sokagı oluyor.Yazılar ffikirler güzel ellerinize saglık

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep Nizip

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.97 saniye.
08:41:12, 30 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım