Denenmemiş Fast Food - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Denenmemiş Fast Food

kingsailor
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
04/06/2012 :  09:15:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Hepinize iyi günler arkadaşlar.

Ben birkaç gıdayı değişik bir şeiklde pişirerek onlara çok değişik lezzetler kazandırıyorum. Bunlar tek basına ya da karısık olarak yenildiğinde oldukça lezzetli oluyor. Lezzet konusu bunu tadan herkesin ortak görsü. Gıdalar aynı zamanda oldukça sağlıklı. Yalnız bu pişirme metedu bana ait değil. Zaten yapılan birşey. Ancak ticari olarak bu işi yapan yok. Konuyla ilgili sorularım şunlar

1) Ben bu pişirme metodunu üstüme tescil ettirebilir miym? Böyle bir şey mümkün mü?

2)Eğer ettiremezsem ben bu işe girdiğimde başka girişimcilerinde aynı işi yapmasını engellemek için yapabileceğim bir şey var mı

3) İstanbul'un işlek bir yerinde (örn. mecidiyeköy) 50 - 100 metrekare arası bi yerde bu işi yapmaya kalksam ne kadar sermaye ile girmem gerekir ?

4)Ürünün kullanılan bir kaç farklı adı var. Ben bir firma açarak bu adların hepsini firmama tescil ettirebilir miyim ?

Son olarak söylemek istediğim günümüzde hiç bir şekilde kaybettirmeyen fast food sektöründe bu ürünün oldukça pirim yapacağına eminim. Hatta bence bu iş dünya çapınca franchasing vermeye kadar uzanır. Çünkü ürün sağlıklı , lezzetli ve başka hiç bir yerde tadılamayacak bir ürün.
Saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
onurkoniks
Üye

Toplam 310 yazı
05/06/2012 :  09:25:28  Alıntı
Merhaba,

1) Pişirme metodunu malesef tescil ettiremezsiniz hiçbir şekilde.
2) Başka girişimcilerin kısa zamanda bu işe girmelerinin önündeki tek engel rekabet bariyerinin yüksek olması olabilir. Yani işi yapmak nispeten kolaysa ve çabuk öğrenilecek bir işse o zaman yapabileceğiniz bir şey yok.
3) İstanbul'da işlek yerlerdeki kiralar malum. İlk kira, emlakçı komisyonu ve bir kiralık depozito işlek bir yerde ne tutar siz hesaplayın. Makine, ekipman harcamalarını da siz biliyorsunuz. Dekorasyon vs başlıca maliyetler olacak.
6 aylık da bir zarar bütçesi kıyıda köşede bulundursanız (6 aylık > kira, personel hakları, işletme giderleri, kendi maaşınız vs.) tahmini bir rakam oluşmuştur herhalde zihninizde.
4) Ürünün adını tescil ettirebileceğinizi düşünüyorum. Ama sizi korur mu onu bilemem, marka ve patent vekillerine sormak lazım. Ve de avukatlara tabi.

Başarılı olmanızı dilerim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
adalı1
Üye

Toplam 410 yazı
05/06/2012 :  11:49:41  Alıntı
onurkoniks arkadaşa akatılıyorum pişirme metodu diye tescil oldugunu düşünmüyorum ancak bu karışık tadları orkak olarak pişirip buna bir ad verebilirsin bunuda tescil ettirirsin, bu ad altında iş yapan olursa dava edebilirsin ancak aynı pişirme yapıp başka bir ad ile satan olursa engel olamasın

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Faba
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
06/06/2012 :  02:24:11  Alıntı

Simit Sarayı'nın nasıl kurulduğunu biliyor musunuz? Neden bu örneği verdim? Çünkü bildiğinizi biliyorum. Her şey önce istemek sonrada onu hayata geçirebilecek "cesaret" örneği sergilemekle başlar.

"hep denedin hep yanıldın, gene dene gene yanıl, daha iyi yanıl"
"samuel beckett"

st1111
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
07/06/2012 :  03:04:30  Alıntı
Sen bu işin bu kadar gelişeceğini düşünüyorsan zaten yayılır her yere engel olamazsın yalnız bu sana birşey kaybettirmez özellikle işlek bir yerde daha çok kazandırır.En az 100.000 tl sermayen olmalı(zira dönem dönem iş yapamayabilirsin) zaten mekan işlekse giderinde baya bir artacak ama onunla birlikte gelirinde artar.Tekstille uğraşıyorum bende gıda işine girmeyi düşünüyorum şu sıralar hayırlısı bakalım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
kingsailor
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
07/06/2012 :  12:25:45  Alıntı
Yorumlarınız için çok tesekkur ederim. Öncelikle sunu belirtmek isterim ki ben ticaretin içinde olan bir insan değilim. Maaşlı olarak çalışan biriyim. Ancak kazancım oldukça yüksek. Ağabeyim de aynı işi yapıyor. İkimiz bu beraber birikimlerimizle bu işe girmeyi düşünüyoruz. Kafamızdaki yatarım miktarı yaklaşık 300 BİN TL. Ama biz hiç bir zaman ticaretin içinde olmadık. Bunun bir çekingenliği var. Ancak eğitimli insanlarız. Bu vesile ile bu işin altından kalkabileceğimizi tahmin ediyorum.

Gördüğüm kadarıyla bu şekilde çıkan ürünlerde taklitler pek tutmuyor. Örneğin simit sarayı da çok kolay taklit edilebilecek bir işletme keza taklit de ediliyor zaten. Ama taklitleri hiç bir zaman onun yerini alamıyor. Ben bu işe girdiğimde aynı işi yapmak isteyen insanların franchasing yoluna gideceğini düşünüyorum.

Sizinde belirttiğiniz gibi bu işi için gerekli olan en önemli husus işin işlek bir yerde yapılması. Yine simit sarayından örnek vererek tıpkı simit sarayının bu işe Mecidiyeköy'de başlaması gibi. Ancak ben bu bolgelerde ne gezerken ne de internette ki araştırmalarımda böyle bir yer bulmadım. Doğal olarak işlek yerlerdeki yerlerin hepsi dolu. Bu konu hakkındaki fikirlerinizde benimle paylaşırsanız sevinirim gerçekten. Bir de ürün farklı bir pişirme metoduna sahip.Bunu restoran ortamında pişirebilmek için özel bir tasarım düşünmek lazım. Suan buna kafa yoruyoruz.

Ayrıca nette ingilizce dilinde yaptığım araştırmalarda bu urune rastlamadım. Büyük ihtimelle ürün sadece Türk'ler tarafından yapılmakta.
Saygılarımla

perge.import
Üye

Toplam 244 yazı
07/06/2012 :  12:48:42  Alıntı
WOK' la pisirme olmasin ? buralar cok populer de avrupa da...
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Gökmen Demet
Üye

Toplam 433 yazı
07/06/2012 :  13:09:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aynı ürünü birkaç firma satar ama hepsinin birkaç farkı vardır. M.köyün neresinde desem dimi. Boş yer bulabilecekmisin?

st1111
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
07/06/2012 :  14:32:23  Alıntı
Haklısınız Mecidiyeköy,Beyoğlu,Bakırköy bu gibi kalabalık yerlerde dükkan bulmak çok zor.Kaldıki gıda olduğu zaman benim kesin düşüncem işin trafiğe kapalı insan selinin olduğu bir yer olması kesinlikle kazandırır size.Fakat buralarda yer bulmak zor olduğundan size şöyle bir öneri sunabilirim Florya gibi Yeşilköy gibi belli bir kesime hitap eden bir yerde de yapabilirsiniz bu işi.Reklamınızı çok iyi yapmanız gerek ve görsellik olarakta çok iyi olması gerek.Zaten söylediklerinizden anladığım kadarıyla öyle her yoldan geçenin acıktım diyipte oturacağı bir yer olmayacak simit sarayı gibi mesela.Siz bu işin franchisinge kadar yükseleceğini düşünüyorsunuz.Eğerki kendinize güveniyorsanız yaptığınız ürünede güveniyorsanız son olarak size reklam yapmak kalacak bu çok önemli bir husus.Zamanında tanıdığım bir abim Laleli'de bir restorant açtı zarar edip kapatmıştı hem işi bilmediğinden hem reklamını yapamadı dolayısıyla zarar etti.Allah gönlünüze göre versin inşallah hakkınızda hayırlısı neyse o olsun.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
kingsailor
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
07/06/2012 :  15:17:23  Alıntı
- sn. perge.ımport urun wok'la pısirme degildir.

- sn st111 dedığıniz gibi ışlek yerlerde yer bulmak zordan öte ımkansız. aslında ürün her acıkanın yiyebıleceği bır urun. özellıkle calisan kesimın öğlen paydosunda tüketebılır. Bu anlamda iş merkezlerıne yakın olması gerekır. Uzaktan siparişlerınde bana cokca fayda sağlayacığını dusunuyorum. Bu sepeden merkezi lokasyon benım ıcın cok onemlı. reklam konsunda ıse söyle dusunorum. Urun reklamını kendi kendıne yapacak cunku urunu tadan butun cevresine bundan bahsedecek.
Saygılarımla

kingsailor
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
09/06/2012 :  09:17:41  Alıntı
güncel..
Saygılarımla

k0ng
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
11/09/2014 :  01:10:56  Alıntı
Keşke taklit edilecek kadar iyi olsan.. O seviyeye geldiğinde emin ol vurgunu yapmış olursun..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.55 saniye.
16:25:27, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım