Vitamin Bar İçin - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Vitamin Bar İçin

ryucel
Üye

Toplam 122 yazı
02/06/2012 :  13:21:25 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese merhaba 3 hafta önce vitamin bar açtım çeşitli meyve suları tost sandviç gibi ürünlerim var fakat satışım çok az bunun için yapabileceğim bana öneri sunabilecek arkadaşlar olursa memnun olurum saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
yudem_07
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
02/06/2012 :  16:09:29  Alıntı
Görünürlük, reklam, renkler çok önemli. bu arada bende antalya da açmayı düşünüyorum senin masrafın ne kadar oldu maliyeti ne ne kadar kazandırıyor
Hayırlı ve bereketli kazançlar

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
izimani
Üye

Toplam 238 yazı
02/06/2012 :  17:07:41  Alıntı
Nerde açtın? Cadde üstü mü, arası mı?
Kira mı mülk mü? Kira ise ne alemde?
Yakınında rakiplerin var mı?
Fiyatların ortalamanın üstünde mi altında mı?
Paket servisin ne durumda?
Yemeksepeti gibi internet sitelerine üye oldun mu?
Planladığın rakamlar ile gerçekleşen rakamlar arasında ne kadar fark var?
İlk 1 yıl zarar etmeyi göze aldın mı?

Çok soru biliyorum ama hepsi şuanki durumunun sebebi olabilir.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
02/06/2012 :  21:23:55  Alıntı

Merhaba ; bulunduğum yer yaklaşık olarak 50.000 nüfuslu bir yer.Öğrenci bol fakülte nedeni ile.
Moralini bozmak istemem ,vitamin bar buraya da
açıldı ama iş yapamadı,işletmeci arkadaş belli bir süre sonra iş yerini ' pilav house ' adıyla gıda işine çevirdi.
Şu an kızartma tavuk ve benzeri yemek satışı yapıyorlar,gördüğüm kadarıyla baya bir memnunlar.
Demem o ki yani işi yeteri seviyeye getiremezsen hemen dükkanı kapama bu tip bir şeye çevir veyahut ilave et.
saygılar.....

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
kubay
Üye

Toplam 201 yazı
03/06/2012 :  22:13:54  Alıntı
saglikli fast food henüz Tûrkiyede tutmuyor, kebap lahmacun kültüründen kopmuyor bizim millet.

Yerleşim : / İsvec  |  Meslek : İthalat / İhracat
ryucel
Üye

Toplam 122 yazı
22/06/2012 :  13:50:59  Alıntı
şu an ölü sezondayız insanlar tatile çıktı çok fazla kazandığımı söyleyemem şu an dükkan oturma sürecinde bu iş tutulursa geleceği olan bir iş ve işi büyütmek kendi elimizde sonuçta arkadaşımızın da dediği gibi reklam renkler çok önemli bir'de insanların güvenini kazanmak mesele bunun için mutfağımdan tutun kullandığım malzemelerin hepsi insanların göreceği şekilde açıktadır.Bana maliyeti 18.500 civarı oldu ve hala para sömürmeye devam etmekte, en umulmadık yerlerden zarar etmek mümkün 2 gün önce dolap camım kırıldı kazanamadığım için önümüzde ki ay'a yaptıracağım ve sırf bir bombeli cama 250 tl vermek zorunda kalacağım, çok işlek cadde üzeri değil kızılay sakarya gibi değil ama insanların geçtiği ayak altı bir dükkan, kira 850 tl şu sezonda zar zor çıkarıyorum sizlerinde tahmin edeceği gibi bu işler meyve suyuyla dönmüyor meyve suyuyla bilmem nesiyle %200 300 kar bırakıyor diyen yalan söyler.
sevgili philips çok haklısın ve çok güzel söylemişsin bende ramazanda pilav menü çıkartmayı düşünüyorum dükkan yeni olduğu için deneme yanılma yoluyla neyin gidip gitmeyeceğini öğreniyorum eğer ramazan+şeker bayramı ve bu kış istediğim seviyeyi yakalayamazsam eminim yavaş yavaş senin dediğin gibi pilava iyice yönelmeyi düşüneceğim.fast food türkiyeyi resmen ele geçirdi tabii gençler bunlara bayılıyorlar ama sağlıksız , bugün abde yapılan bir araştırmada her 10 kadından abartısız 8'i şişman ve bu kadınlr hamburger vb yiyorlar bizde son zamanlarda sağlıklı beslenmeye önem verildi ama yetersiz arkadaşlar kusura bakmayın biraz geç oldu ama genel cevap vereyim dedim teşekkür ederim sizlere bu arada yemek sepetindeyim fakat yukarda da bahsettiğim gibi ölü sezon olduğu için pek sipariş gelmiyor teşekkür ederim sizlere

comandante1453
Üye

Toplam 223 yazı
23/06/2012 :  12:49:19  Alıntı
Merhaba,
Öncelikle hayırlı olsun.Vitamin bar benimde ilgilendiğim bir iş olduğu için yorum yapmak istedim.

İş hakkında karara varman için çok çok erken bence.En kötü yılbaşını görmelisin ki bence oda çok erken.Yukarıdaki arkadaşlardan birinin söylediği gibi 1 seneyi gözden çıkar.1 yıllık işletme masrafın cebinde olsun.

***Bence reklam ve pazarlama bu işte çok çok önemli.
***Ama ilk adımda alırken kazanmalısın yani meyveyi en iyi fiyata almalısın.
***Meyve fiyatları günlük değiştiği için fiyatlarını ona göre dikkatli oluşturmalısın.
***Ürün çeşidi yapmak derken bu çay,kahve,pilav,çiğköfte kesinlikle olmamalı ki bindiğin dalı kesmeyesin.insanlarda benimde tarzım olan bi fikir yerleşiyor yavaş yavaş.Bilinçli tüketici herşeyin satıldığı yerden alışveriş yapmıyor artık çünkü kalitesine ve samimiyetine inanmıyor.Ben köfteyi sadece köftecide yerim.Pilavı sadece unkapanında sadece pilav satan yerde yerim.
***ürün çeşidi olarak smoothy,çim suyu gibi alternatif olabilecek yüksek kar marjı olan ürünlere yoğunlaşmalısın.
***Yurt dışındaki vitamin barlardaki konseptleri taklit edebilirsin.
***Örneğin ben bu işi yaparsam bardak olayına çok dikkat ederim.İnsanların elinde cadde boyunca taşıyıp içecekleri estetikte bardaklar yaptır.
***Pazarlama faliyeti olarak ufak bardaklarda ikram yaptır.Önce çevre esnaf olmak üzere.
***Daha çok tavsiyem olur dediğim gibi benimde çok kafa yorduğum bir iş.Benim kanımca çok kolay ve hızlı büyütülecek bir iş.Akıllı,sakin,sabılrlı olursan tahmin edemiyeceğim şekilde gelişir iş.

Sakın yaptığın işten başka şey yapmaya çalışma (yukarıdaki pilav işi gibi).Bu konuda sana bir örnek vereyim.Yakın zamanda ölen Sabri Ülker bi amerikan markasının kek ürtetim lisansını büyük bi meblağa almaya çalışır.buna taraf olan üst düzey yöneticisi vaz geçirmeye çalışır ve '' Sabri bey biz amerikalılardan daha iyi kek yaparız.neden bu kadar lisans parası veriyoruz'' der.Sabri beyin cevabı ''evet haklısın onlardan çok çok daha iyi kek yaparız ama kek yapmaya çalışırken asıl işimiz olan bisküvi yapmayı unuturuz '' der.

Bu cevap bence herşeyi özetliyor ve ticaretin ana kuralı.SABIR SABIR SABIR.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
ryucel
Üye

Toplam 122 yazı
23/06/2012 :  15:48:27  Alıntı
comandante1453 çok teşekkür ederim tavsiyelerine uyacağımdan emin olabilirsin pazarlama faaliyeti olarak 1 tl ye ufak bardakta portakal suyu sıkıyorum benim iş genelde sabahları oluyor gelen giden tost yaptırıyor fakat öğle ve öğleden sonra ise satışlar duruyor bundan dolayı sıkıntı çekiyorum bombeli bardaklarım var fakat reklam için yeterli parayı ayarlayamadım şu an onun derdide var çok sağolasın : )

arikanhasan
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
26/06/2015 :  10:28:36  Alıntı
Bende bu işi düşünüyorum. Çok umutluyum tutar diye fakat iş yapmıyor diyen arkadaşları görünce umudum kırıldı

Yerleşim : Türkiye / Uşak  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.61 saniye.
07:06:23, 27 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım