Zengin Mi Olmak İstiyorsun?(makale) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Zengin Mi Olmak İstiyorsun?(makale)

s2000
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
26/05/2012 :  13:02:21   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Evet. Yanlış duymadınız ancak yanlış anlaşılan bir durum var. Zengin olmak mı istiyorsunuz zengin kalmak mı?

Birçoğumuz haberlerde izliyoruz.3 kez piyangonun çıktığı bir kişi,sonunda yaptığı ayakkabı boyacılığıyla geçimini sürdüyor.Anlıycağınız zengin olabilmektir,zengin kalabilmek önemli şu hayatta.
Örneğin,bir Sabancı Holding,Eczacıbaşı,Gaziantepli konuk oğlu ailesi,erdem holding ve adını sayamadığım bir çok firma.Şuursuzca bir zengin olma cabası gütmeyen,nezih ticaret anlayışına sahip daha niceleri..
İşin sırrı aslında marka olabilmek.Evet bunu gerçekleştirdiğiniz an gerisi çorap söküğü.Eğer bir işte gerçekten mükkemelseniz işte o zaman marka olabilirsiniz.Bunu defalarca okuyun hatta kağıtlara not alıp odanıza yapıştırın.

Zengin olabilmenin yolu marka olabilmekten,marka ise iyi bir iş tecrübesi ve bilgisinden geçer.Öncelikle kendi alanınızı belirleyin ve tek sektör üzerinde kendinizi geliştirin.Yaptığınız her işte bu karşınıza çıkacak ve iyi sonuçlar verecek.Çünkü farklı bir alan hem size vakit kaybettirir hemde çok yorucu gelebilir.
Bilemiyorum anlatabildim mi? Kendi bir alan profesyonelleştirmiş insan er yada geç emeğinin karşılığı alacaktır.Hiç bir profesyonel iki ipte oynamaz.Örneğin;bir Zorlu Holding Ceo'su kendi işini yapar.Ne oto galeri işletir,nede profesyonel fotoğraf çekmeye kalkar.Hiçbir iş adamının hobisi bile işi ile alakasız değil.

Sakın parayı sorun etmeyin.Altın kaplama oteller,ilahi kasetler yapan şeyh çocukları,deli gibi petrol zenginleri..
Hani hangisi bir marka..hangisi önder oldu.? Para her zaman sandığınız gibi kapı açmaz üstüne kapıları bile kapatabilir!!
İyi işi bilmek size markada yapmayabilir.Örnek vermek gerekirse bir Mehmet Efendi Kahvesi yada İskenderoğlu kebap.Kahveleriyle meşhur Mehmet Efendi bir Starbucks,bir Gloria Jeans olamadı.Yada Bursa İskender kebapçısı varisleri daha önceki senelerde adını tescilletti.

Bir iş kurmadan önce ''Hangi alanda mükkemmelim'' sorusana kendinizi kandırmadan cevap verin.
Bir konuda mükkemmel değilseniz o işte başarılı olamaz mısınız? Tabiki olabilirsiniz ve sizden karocu,mobilyacı,mimar,dekorasyoncusu para kazanır ama siz kaybedersiniz.
Herşeyi zamanına bırakın ve kaderinizi yaşayın.Kendi kaderinizi yaşamak istiyorsanızda zamanı kontrol edin ve hızlı olun.

Oguzhan Sahin
http://sosyal-kedi.blogspot.com/2012/05/zengin-mi-olmak-istiyorsunuz.html
Oguzhan Sahin-http://sosyal-kedi.blogspot.com/ 2012©

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Fotoğrafçı
ercan_ks
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
26/05/2012 :  20:19:38  Alıntı
Süper bir paylaşım.teşkkürler

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
mehmetustam
Üye

Toplam 643 yazı
26/05/2012 :  23:12:15  Alıntı
Günümüzde en iyi malı üretsen bile, iyi satış için, iyi reklam ve tanıtım da önemli...

Yerleşim : Türkiye / Kantinci  |  Meslek : Esnaf
Gökmen Demet
Üye

Toplam 433 yazı
26/05/2012 :  23:35:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bence çok sıradan zaman o kadar canlı bir ceset ki onu kimse istemez. Yani ben zenginlik kavramını kişiler arası farklı düşünenlerdenim. Sen ne düşündüğün beni ilgilendirmiyor mantığı oldumu da kaybedersin tabii ki. Toplumun ne istediği önemli. Fakat lütfen bazı kişilerin geçmişlerini biraz araştırın ki neden bu kadar yükseldiklerini daha iyi anlarsınız. Sabatay konusundaki gerçekler var ülkemizde. Hangisi Türkler ile iş yapmışlar marka olmaların marka olmasını sağlayan onların aklı değil çevreleri. Hepsinin bu şekilde olmadığını da belirtiyim. Acaba marka olanların ne kadar borcu var. Burada bazı eksik bilgilerimi yazmayacak durumdayım nedeni tam bir bilgiye sahip değilim. Lütfen kimse zengin olmayı bu kadar basite almasın zenginlik kavramı farklıdır. İhtiyaç konusu var o kadar marka sahipleri etraflarına neler yaparlar kimlerin paralarını vermezler. Bakın uzanlara kim derdi bu kadar varlıkları ve bu kadar borçları olduğunu ne oldu her şeylerini kaybettiler ama adam emekliliğini kutluyor nerede. Yani ben şahsen bu yazının çoooook eksiği ve bilgi konusunda da yanlışları olduğu kanısındayım. Yanlış anlamayın bu benim kendi fikrim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
anakonda
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
27/05/2012 :  01:51:11  Alıntı
bide yuru kulum dedimi olur yoksa marka olus pirlanta olmus ,olmadimi olmuyor
saygi en buyuk hazinedir,

Yerleşim : Belçika / Buruksel  |  Meslek : Diğer
s2000
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
31/05/2012 :  16:25:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar ben bu yazıyla zenginlik kavramını açıklamadım ki. Tabiki zenginlik kavramı kişiden kişiye değişir ve bu yazım öznel bir yazıdır.Herkes katılmak zorundada değildir.Gerçekten kaliteli ürünler mi zengin oldu sanıyorsunuz tabiki hayır.Zaten iyi bir marka olmanın altındada bunlar yatar.Ürününüz ne kadar iyi olmasada siz bir popülarite tutturmuş iseniz artık ürürünün kalitesi önemli değildir.Zaten iyi bir marka olan kişi reklamını iyi yapmış,iyi tanıtımdan geçmiştir.
Bence olaya zenginlik,kaliteli mal vs.den çok MARKA kavramı hakkında düşününüz. Yani İyi bir marka,çok satan marka nasıl oluşur?

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
31/05/2012 :  17:02:35  Alıntı
İnsanlarda normalde satınalma isteği ihtiyaçlara göre şekillenir Fakat ihtiyaç kavramı sadece Fiziksel olarak algılanmamalı Karnı acıkan biri bakkaldan 1 ekmeği acıkma ihtiyacını gidermek için alır. Kaliteli bir restoranda yiyen sağlıklı ve ferah ortamda yemek yeme ihtiyacını giderir. Peki Ya... Boğaz Kıyısında Lüks Bir restoranında yemek yiyen bir kişi?... Acaba hangi ihtiyacını giderir.

Zengin olmak için pek te mükemmel olmaya gerek yok
Marka olmak ise sadece İnsan algısından ibaret

Bu konuyu açan arkadaş" Zorlu Holding Ceo'su kendi işini yapar.Ne oto galeri işletir,nede profesyonel fotoğraf çekmeye kalkar" demiş Şimdi bakıyorumda Zorlu Holding Hangi sektörlerde diye Saya Saya bitiremedim :))

"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
s2000
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
31/05/2012 :  17:43:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Zorlu Holding konusu açıldıysa eğer şunu belirtmek isterim.Zorlu holding Çok büyük bir grup şirketidir.Enerji grubu,tekstil grubu,gayrimenkul grubu ve vestel grubu olmak üzere ayrılır. Yani sonuçta kendi alanında yoğunlaşmış insanlar o grubu yönetir veya üyedir. o zaman yazımdaki hatamı özür dileyerek şöyle düzeltiyorum.Zorlu Holding Tekstil grubu Ceo'su kendi işini yapar.Ne oto galeri işletir,nede profesyonel fotoğraf çekmeye kalka..

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.19 saniye.
18:37:43, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım