Kadayıf Konusunda Bilgisi Olanlar Lütfen Yardım. - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kadayıf Konusunda Bilgisi Olanlar Lütfen Yardım.
 2 

bymehmet
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
23/05/2012 :  09:27:09 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar.
Arkadaşlar, ben uzakdoğuda restaurant işletmecisiyim. Gaziantepten kadayıf dökme makinası sipariş ettim ve sipariş vermeden biz kadayıf işinden anlamıyoruz künefe yapacağız biz makinayı alırsak bize kadayıf hamurunu ve sac'ta pişirmesi hakkında yardım edebilirmisiniz dedik. adam tabi dedi ben size kargonun içinde gereken bilgileri göndereceğim dedi.
makina geldi içinden not çıktı nasıl yapılacağına dair ama bu bizim bildiğimiz yemek sitelerinden alınan tarif çıktı. dolayısıyla amatörce bir tarif. bizim kadayıf dökme makinamız var ama hamuru tutturamıyoruz kişiyi aradık telefonlarımızada çıkmıyor. sizden çok rica ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bilgilerini paylaşsın.
my

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
bymehmet
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
14/06/2012 :  07:07:21  Alıntı
Zafer arkadaşın doğru söylemiş.
my

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
Zafer_T
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
14/06/2012 :  09:43:32  Alıntı
mehmet ne yapmalı.? , nasıl yapmalı.?,hangi ulke.? , hangi şehir.? ,hamur tatlılarımı(söbiyet,baklava,kadayıf..vs) yoksa süt tatlılarımı(keşkül,sütlaç,kazndibi vs) daha mantıklı olur.? yatırım maliyeti tahmini ne kadar olur.? tahmini kazanç ne olur.?
Teşekkurler

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Denizci
esalet10
Yeni Üye

Toplam 79 yazı
14/06/2012 :  12:27:20  Alıntı

S.a ben kenan kazakistandan aslen hatay antakya liyim benim künefe salonum var. Kardeşim hamur işi basit su un sadece.yayık ayran makinasi var ucuz birşey onunla yap ne çok sıvı ne çok katı yap ortasını bul ince yaparsan kopuk kopuk olur iyi olmaz. Birde hamuru süzgeclı kazana köşkem süzer koy deliller tıkan masın. Bakır tepsi iyice ısıt dökmeye başla baktın yanıyor margarin sur tepsi ye düzelir. Birde hızlı çevir. Not künefe havaya has bir tatlıdır patentli
kenan

Yerleşim : Kazakistan / Almaty  |  Meslek : Tekstil
Forelle
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
21/05/2013 :  00:35:01  Alıntı
Selam, hollandada kadayif üretimine atilmak isteyen arkadas acaba bu istegini gerceklestirebildimi. Eger ki yapabildiyse, hangi proseduru seretti. Yardimci olursa sevinirim. Slm

Yerleşim : ALMANYA / Köln  |  Meslek : Diğer
hales07
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
27/05/2013 :  03:19:30  Alıntı
merhaba acaba sizin bahsettiginiz kadayıf,arap kadayıfı olarakda bilinen ici cevizli kadayıfmı.yarım ay şeklinde olan,eger öyleyse benim eşimin dedesi usta kadayıfcıydı ama şimdi diger torunları yapıyr isterseniz onlara yapılışını sorabilirim.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sacix
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
10/08/2013 :  16:29:12  Alıntı
S.A. ben viyanada arap kadayıfı imaalatı yapmak istiyorum. herşey hazır ama bir türlü kıvamını tutturamadım. Baştan sona kadar nasıl yapılıyor, Lütfen bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?
GÖKHAN

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Gıda
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
11/08/2013 :  12:11:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kadayıf ve çıtır simit dünyanın neredeyse 5 de birinde ilgi çeken acayip yiyeceklermiş. Gördüğüm kadarıyla kadayıfın (künefe versiyonu dahil) dünyadaki toplam cirosu kendini hiç belli etmemesine rağmen baklavadan yüksek. Türkiye ve yakın kültürel çevresinin çıtır simite olan ilgisi, dünya genelinde pizzaya olan ilgiden daha yüksek !!

Bence tutturun artık şu kıvamları.

Kadayıf için basbaya çürük un gerekiyor. Hangi ustayla konuşsam hayatta tutmaz kıvam diyor. Ama kendisi tutturmuş. Sokak arasında bir sürü de usta var. Demek ki uğraşan tuttturacak.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
mustafa hud
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
26/09/2014 :  22:50:50  Alıntı
Mesajınıza yeni rastladım.Halen aynı sorun devam ediyorsa,veya (izmir'den) başka arkadaşların kadayıf - künefe imalatı hakkında sorunları varsa fiilen yardımcı olabilirim.
hudmustafa

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.21 saniye.
15:58:22, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım