Yeni Müsteri Kazanma Ve Uzun Vadeli Bağlama - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yeni Müsteri Kazanma Ve Uzun Vadeli Bağlama

sefercan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
17/02/2008 :  23:30:13 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Öncelikle herkesi selamlar, böyle nezih bir ortamin olusmasinda katkisi olanlara tesekkürlerimi iletirim.

Su an Almanya`da tekstil ve hediyelik esya sattigim bir dükkanim var. Önümüzdeki aylarda kapatacagim ve yeni is alanim, agirlikli olarak dönercilere ama bunun yaninda kahve, market gibi dükkanlara icecek satan bir firmanin bölge bayiligini yapmayi düsünüyorum.

Tabii müsterilerimi kendim bulmam lazim. Ama büyük bir bölümünün muhtemelen simdiye kadar calistiklari firmalar var. Benim avantajim, ürün cesitlerimin cok olmasi.

Sizden ricam, müsteriyi benden alisveris yapmasi nasil ikna edebilirim ve uzun vadeli kendime bagliyabilmem icin neler yapabilirim.

Mesela, sürümü az olan bir ürünü cok düsük kar ile hatta kar marjini almadan vererek, 6 koli ayran alana bir koliyi bedavadan vererek vs….

Önerileriniz icin simdiden tesekkürler..

Yerleşim : ALMANYA / Frankfurt  |  Meslek : Satış / Pazarlama
EFNAN
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
18/02/2008 :  17:13:29  Alıntı
O yazdıkların sonraki işler bence önce samimi olman gerekiyor 4 koli ayran alana 5 si bedava diyenler kesin işin içinde bir anormallik vardır kimse kimseye bu zamanda bedava birşey vermez diye düşünüyor sana tavsiyem samimi olman yani kendi dürüst olan herzaman kazanır. işinde güçlendiğin zaman maddi yönden ozaman vermeye başlarsın ama en önemlisi samimiyet sözünün eri olman insanlar sattığı malın arkasında dura bilen sözünü tutan satıcı arıyor benden söylemesi.kayle alıp almamak senin sorunun ama bence önce insan kendini satması lazım satıcağı üründen önce sana kolay gelsin.
ysn

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
sefercan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
19/02/2008 :  00:08:13  Alıntı
Efnan bey,

yorumunuz ve önerileriniz icin tesekkürler. Biraz arastirma yaptim, ayni isi yapan rakip firmalarin bu tür bedava uygulamalari oldugunu ögrendim, benimde onlara karsi hazirlikli olmam, belli bir strateji uygulamam gerekir diye düsünmüstüm. Ama sonu olmuyan bir yöntem oldugunu biliyorum.

EFNAN
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
19/02/2008 :  09:00:35  Alıntı

Ben sakarya süt ürünleri firmasında bölge sorumlusu olarak çalıştım 3 yıl kadar ondan dolayı bu yorumu yaptım tabi sen firmaların vermesini boşver herkes bir şeyler verir malını stmak için ama bu fikir sıktı artık insanları samimiyet daha önemli kendi tecrübelerimden biliyorum....
ysn

EFNAN
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
19/02/2008 :  09:03:54  Alıntı
Ayrıca efnan kızımın ismi benim değil sana kolay gelsin .
ysn

sefercan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
19/02/2008 :  23:00:02  Alıntı
Tecrübelerinizi paylastiginiz icin tekrar tesekkürler.

nakom
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
21/02/2008 :  00:31:52  Alıntı
sefercan bey ben de toptan unlu mamuller veriyorum bakkal marketlere....ben bu işe başladığımda çok zorlandım ki;ürünlerim piyasada olmayan yada az duyulan ve de pek talebi olmayan ürünlerdi.Çok zor geçer 2 yada 3 aylık dönem,,,,, ürünlerinizi,fiyatlarınızı,şartlarınızı anlatacaksınız, potansiyel müşterilerinize rutin ziyaretler yapacaksınız..yazacak o kadar çok şeyim varki kısaca dükkanda oturarak yapılan iş ile piyasada müşteri kovalamak çok ayrı şeyler...unutmayınız siz müşteriye gideceksiniz baştan 1-0 yeniksiniz..ha şu kampanya olayına gelince (bence) hiç kampanya yapmayın ..yapacağınız tek şey (bence) bulunduğunuz piyasada güçlü ve en iyilerden olduğunuz imajını vermeniz ;dürüstlüğünüz ;olası müşterilerinizle devamlı irtibat halinde bulunmanız yani istikrarınız.."".PİYASA YAPMAK İSTERSENİZ KESİN ÇÖZÜM DE YOK DEĞİL.ÇÖZÜM ŞU ;BOL MİKTARDA VERESİYE ÜRÜN SATIN"" )))))))))) KOLAY GELSİN MSN: esenler_67@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Bolu  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sefercan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
22/02/2008 :  16:13:58  Alıntı
Merhaba,
önerileriniz icin tesekkürler, dikkate almaya calisacagim. Yalniz veresiye isini bir düsünmem lazim:). Maalesef is ahlaki burdada yerlerde sürünüyor. Hele bizim vatandaslarimiza güven duymak cok zor. Bayilik alacagim firma zeten uyardi, aman aman, sakin ola baslama dediler.

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
07/03/2008 :  00:35:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
"Mesela, sürümü az olan bir ürünü cok düsük kar ile hatta kar marjini almadan vererek, 6 koli ayran alana bir koliyi bedavadan vererek vs…."

Bu yazdığınızı bir koli olarak değil hatta hergün her saat ve herkese yaparak değilde haftanın yada ayın belli bir iki gününde şanslı 10. 100. müşteriye verilecek diye kampanya yada promosyon yaparak vermeniz satışlarınızda artış yaşatabilirsiniz.
Elbette diğer arkadaşlar bu işin içinde olanlar özellikle çok onaylamamakta haklı olabilirler ama ayda yada haftada bir belli bir gün yapılırsa ve 10. yarışmacı yada o gün bilmem kaçbin Ytl lik alışveriş yapan için verilecek hediye olarak duyurulursa bu duyuru o hediyeyi kapma telaşıyla satışınızı hiç olmazsa o günlerde arttırabilir.
Yada bazen ünlü deterejan ve/veya içecek markalarındada kapak içinde yada kutu içinde yazan ürün isimlerini bilmem kaç tane toplarsanız o ürünü kazanırsınız diye kampanyalar oluyor..
Bunu alışkanlık yaratacak hale getirmemek için arada bir kampanyalar şeklinde düzenlemek..
Bol şans, bol kazanç..
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.58 saniye.
09:12:58, 19 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım