Bir Ajans Nasıl Kurulur? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bir Ajans Nasıl Kurulur?

Original Life
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
05/02/2008 :  09:56:39   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar,

Bir ajans kurmakla bir limited şirketi kurmak arasında bir fark var mı?İzleyeceğimiz farklı presedörler var mı?Bir ajansın kurulabilmesi gibi ne gibi şartların sağlanması gerekmektedir.Bu konularda bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla.

Yerleşim : Türkiye / Kahramanmaraş  |  Meslek : Mühendis
Original Life
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
05/02/2008 :  19:21:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu bilgi için çok teşekkür ederim ancak benim sormak istediğim konu limited şirketin nasıl kurulması gerektiğinden ziyade bir ajansı nasıl kurabileceğimizdir.Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

acantilsim
Üye

Toplam 158 yazı
05/02/2008 :  19:32:06  Alıntı
Arkadaşım, sen şahıs şirketi kuracaksın, jans yada başka birşey olması çok önemli değil. Muhasabe açısından farklarını ekte gönderiyorum sana, oradan inceleyebilirsin.

FirmaTurleri.doc

kuruluş işlemleri için de

ŞAHIS İŞLETMELERİNİN KURULUŞ AŞAMALARI

1. İmza tescil beyannamesi, İmza sirküleri,(noter) İkametgah (resimli) Nüfus Cüzdanı (Muhtarlık) Suretinin alınması
2. Şirket tescilinin yapılması (Dilekçe ekinde istenen belgeler ile başvuru yapılır)
3. Vergi hesap numarasının alınması için başvuru yapılması (Dilekçe ekinde istenen belgeler ile
ilgili Vergi Dairesine başvuru yapılır)
4. Defterlerin alınması ve tasdik ettirilmesi
5. Yoklama tutanağın düzenlenmesi (Vergi dairesi tarafından düzenlenir)
6. Vergi hesap numarasının alınması (Yoklama fişi ile ilgili vergi dairesine başvuru yapılır)
7.Vergi Levhası, Yazar Kasa Levhası (yazar kasa alınması gerekiyorsa (perakende işlemlerle uğraşanlar) (Dilekçe ekinde istenen belgeler ile başvuru yapılır)
8. Fatura İrsaliye ve Gider Pusulası belgelerinin basımı (Gerekli belgeler ile başvuru yapılarak
noter veya anlaşmalı matbaada bastırılır)
9. Sicil gazetesi ilanı (Ticaret Sicil Memurluğu tarafından Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi
Müdürlüğüne hitaben yazılan yazı ve
ekinde sözleşme ile başvuru yapılır)
10. İlgili Odaya kayıt yaptırılması (faaliyet göstermiş olduğu işle ilgili Odaya istenen belgeler ile
başvuru yapılır ve kayıt ücreti ödenir)
11. İşyeri Açma ve çalışma ruhsatlarının alınması (Dilekçe ekinde istenen belgeler ile bağlı olunan belediyeden başvuru yapılır ve m2 üzerinden harç ve Küşat ücreti yatırılır) Hafta Tatili Ruhsatı :Hafta sonu
ve bayramlarda çalışmak isteyenler için yıllık olarak alınır. İtfaiye Müdürlüğü, müracaat edilir gerekli evraklar hazırlanır
12. SSK İşlemleri (işçi çalıştıracaklar) bağlı olunan sosyal Sigortalar kurumuna istenen evraklarla birlikte işe başlamadan bir gün önceden dilekçe ile müracaat edilir.
13. Bağ-Kur İşlemleri matbu evrak ile Bağ-Kura müracaat edilecektir.

ŞAHIS (GERÇEK) İŞLETMELERİN TİCARET ODASI AÇILIŞI İÇİN GEREKLİ OLAN EVRAKLAR
-Dilekçe (Sahip veya vekili tarafından imzalanır ve eklenen belgeler belirtilir)
-Noter onaylı imza tescil beyannamesi(İsim dışında unvan kullanılacaksa isimden sonra bu unvan da imza beyanında bulunmalıdır)
-Noter onaylı nüfus cüzdanı sureti
-İşletme yeri kira ise kontrat fotokopisi, mülk ise tapu senedi fotokopisi
-Tutulan defterlerin noter tasdikli sayfa fotokopisi
-Vergi levhası fotokopisi
-Taahhütname (Ticaret Sicil Memurluğu, evrak bölümünden temin edilir)

VERGİ DAİRESİ – VERGİ MÜKELLEFİYETİNİN TESCİLİ, VERGİ LEVHASI,YAZAR KASA LEVHASININ TASDİK ETTİRİLMESİ ve DAMGA VERGİSİNİN YATIRILMASI

Ticaret Sicil Memurluğu tarafından verilen kasa makbuzu ile aynı gün iş yeri adresine göre bağlı bulunulan Vergi Dairesine müracaat edilir. Girişimci alacağı hesap numarasını faaliyete geçmeden önce, belgelerin basımı ve vergi levhasının alımı sırasında da kullanacaktır.

ŞAHIS FİRMALARDA VERGİ DAİRESİNE MÜKELLEFİYETİNİN TESCİLİ
Şahıs Şirketi:
-Matbu dilekçe (Ekinde belge adları belirtilir.
-Nüfus cüzdanı fotokopisi
-Muhtarlıktan onaylı ikametgah ilmühaberi (resimli)
-Noter onaylı imza sirküleri
-İş yerine ait tapu veya kira kontratının fotokopisi
Yazar kasa kullanmak zorunda olanlar yazar kasa levhası alıp kullanmaları gerekmektedir.
ali can

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
06/02/2008 :  00:19:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Ajans kurmak için illa ki şirkete gerek duymazsın. Vergi mükellefi olman yeterli. Şirket çok özel durumlarda kurabilirsin. İhale, gelir giderde ki durumlarda...
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Original Life
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
06/02/2008 :  08:26:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar bilgiledirmeleriniz için çok teşekkürler.Bir ajans açabilmem için en azından vergi levhamın olması yeterli o zaman.Ama hiç olmazsa şahıs firması kurmamı öneriyorsunuz sanırım.Burdan yola çıkarak şunu sormak istiyorum: Şahıs firması ile limited şirketi kurmak arasında gözle görülür bir vergi ödeme farkı var mı?Ajans olacağı için içinde organizasyon düzenlemenin yanında,danışmanlık da olmasını hedefliyorum.Sanırım birden fazla iş kolunu aynı isim altında yapabilmem için limited şirket kurulması gerekiyor.Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

tolhay
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
06/02/2008 :  11:55:36  Alıntı
bence ajans kurmak için biraz daha düşünün
ayrıca ajans için ilgili kurumlardan ustalık belgeside istenilecektir. diploma vs. geçerli sayılmaz onun için kart vizit satımı gibi bir iş kolu seçilir o isim altında açabilirsiniz. zaten başvuruda size gerekli bilgi verilecektir. tabi açacağınız ajans reklam ajansı

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
tolhay
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
06/02/2008 :  12:06:32  Alıntı
ayrıca ajans açmak isteyenler pardon batırmak için için mükemmel bir yazı var linkte bulabilirsin.

http://forum.ceviz.net/ajans-batirma-t22075.html?s=615de16513bc07b973150f5968325eae&t=22075

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
Original Life
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
06/02/2008 :  12:27:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Teşekkürler son derece tirajı komik bir yazıymış.Türkiye'de bu işi hakkıyla ve olması gerektiği yapan oldukça az ajans var,bu yazıya kesinlikle katılıyorum.Ancak bizim niyetimiz tamamen bunlarda farklı...Bölgesel kalkınma stratejileri üzerine kurulu,haltal sistemleri dinamikleştiren bir yapı tahsis etmek üzerine dizayn edilmiş bir sistem üzerinde 1.5 yıldan beri çalışmaktayız.Ajans başlangıç noktalarımızdan bir tanesi olacak.Neden ajans diye sorarsanız,içerik ve insan kaynağı anlamında sorunlara direk cevap veren ve birçok alana direk hitap etme kabiliyetine sahip olan bir yapı olması nedeniyle bize uygun geldi.

Gördüğümüz üzere bu konuda biraz daha araştırma yapmamız gerekiyor.Katkılarınız için sağolun arkadaşlar.

rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
06/02/2008 :  12:28:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Çok ciddi çapta işlerde yer almak istiyorsan tabii ki şirket kurman mantıklı. İşi çok iyi biliyorsan şirket kur. Bence şirket kurmadan başla, birşeyleri kanıtladıktan sonra şirkete geçiş yaparsın.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
egesel64
Üye

Toplam 104 yazı
03/03/2008 :  13:50:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arkadaşım bende uşakta ajans sahibiyim. eğer ajans olarak her türlü organizasyon yapmak istiyorsan bence maliyeye kaydolduktan sonra esnaf odaları yerine ticaret odasına kayıt ol. o zaman bütün işleri yapabilirsin aynı isim altında. tabi yapacağın işleri ücretsiz olarak vergi levhana yazdırman gerekiyor maliyede. daha sonra işi yoluna koyduktan sonrada başka işlerde yapmak istersen maliyeye bir dilekçe vererek o işede başlayabiliyorsun

Yerleşim : Türkiye / Uşak  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
26/07/2008 :  22:37:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
kuracagınız şirketin adının eger ofısınız olacaksa ki olacaktır gorunur bır yere hangı sılerı yapacaksanız yazmalısınız..yani ...ajans,organizzasyon ve danısmalık ltd şti. bu sekılde olabılır..
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
egitimsart
Yeni Üye

Toplam 79 yazı
03/12/2008 :  14:08:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
şahıs şirketi çok riskli tavsiye etmem. battığınızda herşeyinizi alırlar. limitedte ise bir masa sandalye bırakabilirsin. kuracağın şirketin alt yapısını iyi oluşturmanız gerek. başarılar
Http://www.Hediye10.com Sevgiliye Hediye Sitesi

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
06/12/2008 :  21:53:37  Alıntı
Ajanstan kasıt ne?
Haber ajansı mı?
Reklam ajansı mı?
Organizasyon ajansı mı?
Üslubu beyan, ayniyle insandır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yayıncılık
bulut22
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
18/05/2009 :  20:48:41  Alıntı
Organizasyon ajansı mı? cast temin etme fuar hostesi dizi oyuncusu temin etme şeklinde bir ajans için önerileriniz ve kurulum aşamasında neler yapılabilir bu konu hakkında bilgi paylaşabilirmisiniz...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
Bir Garip Yolcu

Üye

Toplam 351 yazı
18/05/2009 :  21:25:46  Alıntı
Arkadasim ilk once kendine bi internet sayfasi kurdur.profesyonel bir sayfa olmali.gelismeye musait.o sitede ajansinin tanitimini yapacaksin.ama o sayfa ayni zamanda eleman arayan firmalar icin bir bilgi bankasi olacak.sayfani kurduktan sonra ilanlar vereceksin heryere eleman aradigina dair.universitelere ilanlar asabilirsin.bisuru issiz dolu arayan cok olur.adam secmeyeceksin.her basvuranin bilgilerini , fotograflarini ve ozelliklerini kaydedeceksin sitene.mesela filtreleme olayi olacak firmalar icin.eger bu firma elektronik bi urunu tanitacaksa elektronikten anlayan birini tercih edeceksin.buda sana elektronik bolumunde okuyan ogrencileri isaret eder.yada insaat sektoruyle ilgili bir urunse gene o bolumden okuyan ogrenciler yada o isten anlayanlar filtrelenir.yada makine uzerineyse makine bolumunde okuyan ogrenciler yada kosmetik uzerineyse genelde bayanlar ..ornekleri cogaltabilirsin.turkiyenin heryerinden halihazirda arandiklari zaman calisabilecek insanlari kaydedersin bilgi bankasina.nekadar cok kisi varsa bilgi bankanda calismak isteyen o kadar kolay olur isin firmalara teklif verdiginde.zaten firman tanindiktan sonra firmalar sana kendilei basvururlar.ben firma olsaydim herzaman ayni insani urunum icin kullanmak isterdim.surekli yeni eleman demek surekli yeniden zaman kaybi demektir.mesela birisi panasonigin tanitimini yapiyorsa surekli o kisiye is verilir.yeniden birilerine is ogretmek icin zaman kaybedilmez.fuarlar zaten kisa soluklu isler oldugu icin durmadan birilerine tanitimi nasil yapacagini ogretmek para ve zaman kaybidir.herkes kendisini bir dala konsantre ederse o zaman bu insanlardan daha fazla verim alirsin..bu o kadarda kolay bi is diyil.daha yazilabilecek yuzlerce satir var aslinda bu is uzerine.benim dalima giriyor.Turkiye nasildir bilmiyorum ama bu is avrupada cok gelismis durumda..ayrica mankenler ve diziler uzerine yorum yapamam bilmiyorum.benim dalim telekomunikation ve elektronik.cok farkli olmasa gerek.surekli ilginc tipler kaydedeceksin bilgi bankana .bunu gelistirebilirsin artik kendi kendine..basarilar..

Yerleşim : ALMANYA / Köln  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.11 saniye.
04:10:47, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım