A4 Kağıt Üretimi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

A4 Kağıt Üretimi

tatar
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
22/11/2011 :  16:19:12 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar bikaç zamandır aklıma takıldı ama araştırmama rağmen net bir sonuca ulaşamadım.
Şimdilik sadece a4 yazıcı kağıdı üretip kendi markamı oluşturarak, kırtasiye, internet cafeler vs. gibi yazıcı kağıdına ihtiyaç duyan işyerlerine pazarlamak geçiyor aklımdan. Ama küçük çapta üretim yapabilecek makineler var mı, varsa her topun maliyeti kaç paraya gelir bütün giderlerle? bunlarla ilgili bir fikir oluşturacak bir sonuca ulaşamadım. Sitede çok değişik mesleklerden insanların olduğunu biliyorum, en azından çok büyük sermayeye ihtiyaç duymadan yapılabilirliğini öğrenebilirsem somut adımlar atmaya başlamayı düşünüyorum.
Ya da aklımdaki fikrimi yazdım ben beceremezsemde işi kıvırabilecek birilerine anafikir olabilir.
Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
tatar
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
23/11/2011 :  13:13:01  Alıntı
Kimselerin fikri yok galiba....

slkaya
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
23/11/2011 :  13:21:36  Alıntı
Arkadaşım benim bilğim bu malların kağıdın ham maddesi yürt dışından geliyor düşündüğün fikir iyi ama bunun kesim ve paketleme olarak iki ayrı makinesi var. Ben de makineyi getirmeyi düşündüm fakat makina sadece 300.000 usd dolar. kesim ve paketleme makinesi tam otomatik.
Bu mallar zaten toptan olarak 2.55-2.65 usd olarak toptan piyasada satılıyor. senin yapacağın maliyet bunun altında olması lazım ki seni kurtarsın.
En önemlisi de devamlı elinde ham madde olması lazım. bobin olarak. bunları da depolayacak yer.
SL KAYA

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
tatar
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
23/11/2011 :  15:01:01  Alıntı

Yorumun için teşekkürler arkadaşım. Benimde zaten öğrenmeye çalıştığım ihtiyacım olan makineler, makinelerin fiyatları, hammadde ve fiyatları, yurtiçi veya yurtdışında temin edebilebilir şirketler. Ve en sonunda da üretimle bana maliyeti ve sürümden dahi kazanabilme alternatifi varsa girilebilir bir iş olup olmadığı konusunda net hesaplama yapabilecek kadar bilgiye sahip olmam gerek.

tatar
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
24/11/2011 :  14:37:36  Alıntı
Konu güncel...

nurcanbiçer
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
24/11/2011 :  23:21:18  Alıntı
hocam üretmek derken rulo halinde alıp kesmekten bahsediyorsun çünkü üretim diyorsan baya bi zenginsin demektir.. neyse bu kağıtlar rulo halinde daha uygun fiyata geliyor ama her türlü kağıdı yurtdışından alman gerekir yurt dışından o boyutta kağıt getirebileceksen zaten işin ilk kuruluşunun ciddi bir maliyeti olacak demektir ve işin emek tarafıda var o makinenin büyüğü çok pahalı kol gücüyle çalışanı içinde 2 kişinin sırf bu kesme işini yapması gerekir yani biraz zor bi iş ma araştır yinede ama ciddi olarak hem kağıdı hem makineyi hemde kar marjını araştırman gerekiyor bol şans..
MEHMET..
nurcan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
aosanmaz
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
28/08/2018 :  10:43:35  Alıntı
Merhaba, 1000 paket 1. kalite A4 kağıdı almak istiyoruz. Şu anda İstanbul'da elinde hazır olan satıcılar lütfen fiyat teklifinizi bildirin. Ayhan OSANMAZ, 0505 992 63 73, email: ayhanosanmaz@gmail.com Teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretmen

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.52 saniye.
10:14:34, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım