Türkler 2007'de Hangi Yabancı Şirketleri Aldı? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Türkler 2007'de Hangi Yabancı Şirketleri Aldı?

eylülteran
Editör

Toplam 392 yazı
04/01/2008 :  08:22:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

ÜLKER'DEN BAYRAM ARMAĞANI

Ülker, 80 yıllık lüks çikolata ikonu Belçikalı Godiva’yı 850 milyon dolara satın aldı. Bu satın alma dünyada büyük yankı uyandırırken, Ülker'in gıdada global oyuncu olma hedefini pekiştirdi.

HÜRRİYET TME'Yİ SATIN ALDI

Hürriyet, Doğu Avrupa ülkeleri ve Rusya'nın lider reklam yayıncılığı şirketi Trader Media East'in (TME) yüzde 67,3'ünü, 336.5 milyon dolara satın aldı.

GRUNDIG ARTIK BEKO'NUN

Koç Topluluğu şirketlerinden Beko Elektronik, geçtiğimiz hafta içerisinde Alman devi Grundig’deki yüzde 50 Alba hissesini de satın alarak şirketin tamamına sahip oldu. Koç, bu alımla Avrupa’da hem teknoloji hem de marka değeri olarak büyük güç kazandı.

ARÇELİK BLOOMBERG'İ ALDI

Koç Grubu'nun amiral gemisi olan Arçelik, beyaz eşya devi Blomberg’i, Elektra Bregenz’i, Leisure, Flavel ile Arctic’i satın aldı.

SABANCI'DA DEV ADIM

Sabancı Grubu, ABD'li kimya devi DuPont ile ortak olduğu endüstriyel naylon iplik ve kord bezi şirketi Dusa International'ın tamamını satın aldı. DuPont'un elindeki yüzde 50 hisse için 108 milyon dolar ödeyen Sabancı, Dusa International'ın ismini de Kordsa International olarak değiştirdi. Sabancı, bu satın almayla birlikte polyester, endüstriyel naylon iplik ve kord bezinde dünya devi oldu.

ECZACIBAŞI BÜYÜK ADIMLAR ATIYOR

Eczacıbaşı, ünlü seramik markası Villeroy&Boch’un Karo Bölümü’nün yüzde 51’ini satın aldı. Satın almayla, Eczacıbaşı’nın karo seramik net satışları 300 milyon euroya çıktı.

EFES YURTDIŞINDA BÜYÜYOR

Efes Breweries International, Rusya'daki Krasny Vostok Bira Grubu'nun yüzde 92.34 hissesini 390 milyon dolara aldı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

0.98 saniye.
00:45:50, 8 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım