Beton Santrali Açsam İş Yapar Mı? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Beton Santrali Açsam İş Yapar Mı?

ersanayaz
Üye

Toplam 192 yazı
12/09/2011 :  01:03:22 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Beton santrali açsam iş yapar mı?
1-Peşin sorunsuz çalışmak istiyorum.Ayrıca maliyetleri nedir?bu işi yapmayanlar 1milyon tl diyorlardı.internette araştırdım 300bin tl ye kuranlar varmış.bir de küçük kapasitesi günlük 300-600lt ye kadar üretim yapan santraller 75000tl ye kuruluyormuş.
2-Hammadeyi cimentoyu müşteri mi sağlıyor?Hemen hazır mıdır müşterisi düşündüğüm yer istanbul e-5 e yakın yerler?müşteri bulabilir miyim ? peşin çalışmak istiyorum.peşin müşteri bulur muyum?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
eses_serdar
Üye

Toplam 196 yazı
12/09/2011 :  15:10:12  Alıntı
selam öncelikle ALLAH hayırlı kazançlar versin. Beton santrali öyle 300 bin tl ye kurulcak birşey değil dostum. benim dayım kurdu 2 arkadaşıyla ortak 3,000,000 tl ye kurdular. bir tane mikser yada pompa kamyonu zaten 150-200 bin tl. Kaldı ki en az 10 mikser 3 pompa alman lazım 1,500,000 tl yapar oda. bunun çimentosu ,mıcırı ,kül ü ilacı bunları hep peşin alırsın fazla vadeli vermezler. artıııı şu anda bizimkiler santrali devretti çünkü para kazanamıyodu. sana şunuda söyliyim bunların 3 ü de inşaat yapıyorlar yani sadece kendilerine satsalar kazanırlar diyorsun ama durum öyle değil. bence önceden hazır sağlam müşterin yoksa pek bulaşma derim. eskişehirde beton işini bitiren birazda çimsa oldu gerçi. yinede soruların olursa cevaplamaya çalışırım elimden geldiğince
eses_serdar

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
ersanayaz
Üye

Toplam 192 yazı
12/09/2011 :  15:35:43  Alıntı
mikserleri kiralayacağım.sadece santrali kurmak ne kadardır diye sorayım dedim?

nzh06
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
12/09/2011 :  18:16:15  Alıntı

O fiyata kuramazsın dostum 60m3/h lik bir santrali 300 bine kurarsın çimentoyu fabrika peşin parayla veriyor yada teminat karşılığı kullanılacak argea da peşin santrali kurdun işletmek için hiçmi para koymıyacaksın?mikser ve pompa fiyatlarından haberin varmı?kiralı**** bu işi çevirebilirmsn? kar marjları zaten %7-8 kiralarını ödiyemessin araçların;)kısacası 1 milyon koyman gerek enaz

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
gencmadenci61
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
12/09/2011 :  19:10:41  Alıntı
parası olana karlı iş beton santrali alupda zarar edeni görmedim acıkcası ama paran olcak en az 2/3 milyon tl olcak param yoksa zaten ceviremezsin cimento alamaazsın.
'' agrega üreticisi olarak ''

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
angaralı06
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
12/09/2011 :  20:19:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
kur' da insanlara da söyle arkadaş,,
başka illerde de kur komisyon al,, o kadar bilirsinde neden danışırsın,,,
05327377332fatih
fmsahiner@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İthalat / İhracat
ersanayaz
Üye

Toplam 192 yazı
12/09/2011 :  23:05:23  Alıntı
http://www.metesanmakina.com/web/index.php?modul=haberler&ID=10
75000tl ye kuruyorlarmış küçük santral.
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-sanayi-endustriyel-makineler-insaat-beton-santrali-100-m3-h-sifir/detay/
290.000 tl diyor.
ayrıca kiralıklarda var.
http://www.ikincielim.com/iel/beton-santralleri-120m3-beon-santrali-kiralik-120-m3-beton-santrali-4-mikser-1-pompa-komple-kira_ilan_80293
http://www.ikincielim.com/iel/beton-santralleri-kiralik-carmix-mobil-beton-santrali_ilan_138423
9000tl istiyor.

ersanayaz
Üye

Toplam 192 yazı
12/09/2011 :  23:11:28  Alıntı
benim demek istediğim benim malı veresiye değil.ben peşin alırım.betonu satmak istediğim zaman peşin müşteri bulur muyum diye soracaktım?

erokas
Üye

Toplam 515 yazı
12/09/2011 :  23:17:52  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ersanayaz
Beton santrali açsam iş yapar mı?

Yapmaz olur mu hiç...

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Reklam
chertpoberi
Üye

Toplam 174 yazı
12/09/2011 :  23:54:33  Alıntı
))))))

Yerleşim : Ukrayna / Kiev  |  Meslek : Serbest meslek
ersanayaz
Üye

Toplam 192 yazı
13/09/2011 :  00:26:10  Alıntı
evet peşin alıcıyı bulur muyum yani?

eses_serdar
Üye

Toplam 196 yazı
13/09/2011 :  10:20:11  Alıntı
peşin alıcı bulmak biraz zor olur çünkü genelde müteahhitler çek yazarlar betona. çekin süreside 1 ayı bulur anca çeki kullanırsın
eses_serdar

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
ersanayaz
Üye

Toplam 192 yazı
13/09/2011 :  14:33:14  Alıntı
piyasa kötü işte.herkes kalleşlik peşinde.çek bir nedenden dolayı karşılıksız çıkarsa o iş yeri batmaya mahkumdur.peşin çalışmayan iş yerleri kısacası batmaya mahkumdur.az olsun ama temiz olsun kafam rahat olsun.
peşin iş yaparsam yaparım çünkü vadeli çalışan bir çok tanıdığım battı.kimse borcunun sahibi değil.çekle çalışanların%75 i dolandırma mağdur etme peşindeler.

baran_01
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
14/09/2011 :  11:14:32  Alıntı
sakın aklından geçirme bu iş okadar kolay değil yarın birgün çimento üreticileri karar alıp çimento vermiyoruz dese ne yapacaksın ozaman vay haline yani çok meşakkatli bir iştavsiye etmem bir nevi uzmanlık alanım okadar kolay değil

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Veteriner
bingo
Üye

Toplam 150 yazı
14/09/2011 :  21:19:46  Alıntı
Beton santrali oldukca akıllı mantıklı bir yatırım..

Fakat ciddi oranda yatırım sermayeniz olmanız şart...Anahtar teslim beton santralide kurabiliriz

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
erkansenol
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
15/09/2011 :  10:13:36  Alıntı
Peşin satış yapman çok zor... Uzun vadeli çekler ve çoğu zaman daire karşılığı dönüyor... Mikser kiralama işi de zaten arkadaşların dediği gibi imkansız. Bir beton mikserine kaç m3 beton koyabilirsin, bundan ne kadar kar edebilirsin ki bir de araç kiralayacaksın. Asıl iş taşıma zaten, bu yüzden beton firmaları büyük inşaatlarda direk sahaya santrali kurarlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
ismail mert kur
t

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
01/01/2013 :  20:26:58  Alıntı
ukrayna dakı beton santralımı satıyoum tam otomatık 120 metrekup saatlık

Yerleşim : Ukrayna / Evpatorya  |  Meslek : Turizm
Bindokuzyüzüç
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
02/01/2013 :  10:50:58  Alıntı
Santral kurmay düşündüğünüz bölgeye yakın çok sayıda isim yapmış hazır beton tesisi var. Bunlarla rekabet edebilmek kolay iş değildir. Ve diğer arkadaşlarında dediği gibi genel olarak bu iste peşin para dönmez....Dikkatli olmanızı tavsiye ederim...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
12/06/2014 :  12:16:29  Alıntı
güncell arkdaslar..beton santrali ile ilgili bütün bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.89 saniye.
05:24:48, 19 Mart 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım