Yeni Bir Yila Girerken. . . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yeni Bir Yila Girerken. . . .

sharan67
Deneyimli Yazar

Toplam 130 yazı
26/12/2007 :  19:35:05 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Gurbet okadar aciki,ne varsa icinde
Hersey bana yabanci,hersey baska bicimde.....

Evet merhaba Dostlar,hepinizin gecmis Bayramini kutlarken,ardindan hemen sonra yetisen yeni yila 2008`e girecegiz Allah izin verirse saglikla ve ülke insanimizla ve vatanimizla,vatandaslarimizla beraber,Kürdü ile Türkü ile,Lazi,Gürcüsü,süryanisile velhasil
Türkiye bir Mozaik demistik,bu mozaikle insallah Allah yeni yilda da bizler tüm Türkiyeli olarak mesut,kavgasiz,birbirimize daha anlayisli ve daha töleransli ve daha sefkatli oluruz ve böyle yasamayi da ögreniriz umarim...

Tabi ki,bu benim emelimin gerceklesmesi tamamen ülkemizin icinde bulundugu sosyo-Ekonomik dengenin yani,dogru taslarin dogru yerlere konmasiyla ve bu böyle olunca da kamu yatirimlarinin Türkiye`` de bütceye orantili olarak yüksek bir oranla paralellik gerektiriyor bunu bütün ekonomist arkadaslar muhakkak bilirler.Bir ülkede kamu yatirimlari geriye dönük degil,ileriye yönelik olarak
gerceklesmeli yani kamu yatirimlari denilince Egitimden baslayin da kamunun yararina neler varsa hepsini icine alan bir bütündür.Altyapi,sosyal hizmetler..vs.,vs......2002 yilinda Türkiye`` nin o henüz %10 lara gelememis,enflasyonun gene canavar yapili halinde kamu yatirimlari %4 iken,su anki %10 lara düsmüs enflasyonuyla kamu yatirimlari gene %4!?Bu da eski yatirimlarin yani yapilan altyapilarin tamiri ve bakimi olarak kayda geciyor yani,yapilan yeni birsey yok!Üstüne eklenen arti bir deger yok!...Oysaki Türkiye,döviz rezervleri bakimindan dünyada 3.sirada yer almakta ve hatta söylenen dogru ise,döviz rezervleri bakimindan Abd`` nin bile önünde!Yalniz Türkiye``nin % 25 faizle aldigi kredileri,%5 gibi faizle birilerinin kullanimina sunmasi sizce mantiklimi?Yani iki kere ikinin 4 ettigini hesaplayabilen her beyin bunda nasil bir gariplik oldugunu hic olmazsa
sorgular kendi icinde!Ayrica Merkez Bankamizin kendini ayri bir Cumhuriyet gibi görüp,kim ne derse desin,kendi kurallari(!) ile calismasi ve hic bir elestiriye acik olmamasini neye bagliyorsunuz bu da sizin soru (?)isaretiniz tabii!Halbuki bagimsiz olmamiza az kalmisti!...

Türkiye gibi nüfusu her gecen yil artan ve artikca da bir cok ihtiyaclari olan 70 milyonluk bir ülke ve ülke nüfusunun cok büyük bir bölümünü de genc nüfus olustururken-ayrica bu bir zenginliktir-yeni ve kayda deger bir gelisme bekleyen yüksek ögretim kurumlarimizla,Adalet te kaymayan terazi kefesiyle ve de gecikmeyen adalet sistemiyle,cökmeye yüz tutmus sosyal politikalariyla,elimizden alinan ekonomimizle,alt yapimizda 4 saat yagan yagmur sel olup bizlerden aldigi onlarca canimizla ve mal kaybimizla,hala depreme meyilli yerlesim bölgelerine imar hakki veren idari yapilarimizla ve hala depreme dayanikli binalarin dikilmesine göz yuman kontrol sistemimizle.....bu yeni yila girerken bunlarin bir daha gözden gecirilmesini tüm kalbimle diliyorum Allah``tan.

--
Riza Kosar
sharan67

Yerleşim : İsviçre / St. Gallen  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.47 saniye.
02:21:23, 8 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım