Almanyaya Misafir Olarak Gitmek - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Almanyaya Misafir Olarak Gitmek

byhakan
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
10/08/2011 :  05:12:37 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba koniks uyeleri.
yardiminiza ihtiyacim var.
ben egitimciyim istanbulda yasiyorum.
almanyaya 1 haftaligina gitmem lazim ama vizem yok.
uzerime kayitli ne evim ne arabam nede bankada teminatim yok.
hal boyleyken ben almanyaya 1 haftaligina nasil gidebilirim?
gerekli sartlar nedir? davetiye yollasalar gidebilirmiyim? lutfen benimle bilgilerinizi paylasin..
my

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
astana
Üye

Toplam 305 yazı
10/08/2011 :  09:46:13  Alıntı
En iyi yol Almanyadan bir tanidiginizin size davetiye göndermesidir.

Yerleşim : ALMANYA / Münster  |  Meslek : Serbest meslek
ramco1903
Üye

Toplam 351 yazı
10/08/2011 :  12:23:24  Alıntı
davetiye yeterli başka bişeye gerek yok

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Satış / Pazarlama
mymehmet
Üye

Toplam 151 yazı
10/08/2011 :  14:46:43  Alıntı

davet etmeleri yeterli..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
blautraume
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
10/08/2011 :  17:47:54  Alıntı
davet edilmek yetmiyor,lütfen arkadaşlar yanlış yönlendirmeyelim.almanyadaki her hangi bir şehirden yabancılar polisinden alınacak bir davetiye ve mutlaka sizden sizin o ülkede kalmayacağınızı ispatlayabileceğiniz belgeler isteniyor,tek davetiye ile giderseniz red yersiniz..43 defa almanyaya gitmiş biri olarak yazıyorum...

Yerleşim : Litvanya / Vilnius  |  Meslek : Turizm
tek pazarlama
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
10/08/2011 :  19:54:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
blautraume sevgili kardesim 43 kere giden biri olarak o zaman yaz arkadasa nasil gidebilir diye :) :)
niye cirpindiriyorsun ümmeti muhammedi de yolunu vatandasin isi görülsün inallah ;)

Yerleşim : ALMANYA / Kassel  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ramco1903
Üye

Toplam 351 yazı
11/08/2011 :  00:49:22  Alıntı
bende gittim almanya ya ama davetiye yetti burada arkadaş eğitimciyim demiş ama devlettemi özeldemi bunlar çok önemli

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Satış / Pazarlama
byhakan
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
11/08/2011 :  03:48:47  Alıntı
tek pazarlama ruhumun tercümanı gibisin teşekkür ediyorum.)
my

byhakan
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
11/08/2011 :  03:56:29  Alıntı
devletten değil özelden eğitmenim.
davet yoluyla gidebilirmiyim gidemezmiyim?
lütfen sağlam fikri ve tecrübesi olanlar yazsın.
kafam karıştı önceki yazılardan gidebileceğim sanıyorum.
sonraki yazılardan ise kalacağım.
git geller yaşıyorum anlıyacagınız..
my

karaelmas
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
11/08/2011 :  06:34:30  Alıntı
En saglam cevabi resmi kurumlardan alirsiniz, burada daha fazla kafaniz karismasinBilirsiniz, bizim memlekette agzi olan konusur.Eger is nedeniyle gidiyorsaniz, farkli prosedurler olabilir.Acin telefonu, cevabi en yetkili agizdan alin.

Yerleşim : Belçika / Belcika  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kunyecimehmet
Üye

Toplam 127 yazı
11/08/2011 :  08:09:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hocam biraz zor gidersin adamların tek istedigi senin buraya dönmen için gerekli bir nedeninin olması yada orda kalmayacagını onlara belgeyle ispatlaman lazım ...
Fakir İnsan yok TEMBEL insan var İhtiyacın varsa ek iş yap ama tembel tembel asla oturma..Allah rızıka kefildir ama Rızık içinde gayret etmek gerekir..

EK İŞ İSTEYENLER’ e KONULU ...
YAZIMIZI TAKİP EDİN GELİN BİRLİKTE KAZANALIM ( Lütfen videoyu izleyiniz )

ersinhatir@gmail.com facebook adresim
http://www.ozgultermal.com
http://www.facebook.com/photo.php?v=2306744037006

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
akdogan73
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
11/08/2011 :  08:36:11  Alıntı
Selam Eğitmen dostum ,

Aşağıdaki bilgilerin sana yardımcı olacağına inanıyorum .

Sana tavsiyem bu tür devlet işlerinde kulaktan dolma sözlere fazla ilgi gösterme sadece vakit kaybı olur.

İşte internet işte google :) Her şey aşağıda ....

En önemli iki kriter : Çalışıyor olmak ve davetiye

Eşim Alman olmasına rağmen kızımın doğumuna gidemiyordum çalışmadığım için araya Almanyadan avukatlar falan soktuk dava açtık falanda zar zor vize aldık . Çalışmak çok önemli yoksa potansiyel kaçak işçi olacaksın muamelesi yapıyorlar .

Bol şans ....

http://www.istanbul.diplo.de/contentblob/1654072/Daten/1467384/Merkblatt_Allgemeine_Hinweise_DD.pdf

http://www.istanbul.diplo.de/contentblob/2799280/Daten/954588/Merkblatt_RKV_DD.pdf

http://www.istanbul.diplo.de/contentblob/434308/Daten/1041296/Merkblatt_Touristik_Visum_DD.pdf

Akdoğan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
byhakan
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
11/08/2011 :  11:18:03  Alıntı
millet bisiklet ile dunya turuna çıkıyor biz almanyaya 3 günlüğüne çıkamıyoruz bu nasıl iştir.
bu gidişle almanyadaki mûşterilerimi buraya getirmem daha cazip.
my

omero72
Üye

Toplam 234 yazı
11/08/2011 :  18:20:18  Alıntı
Hey bi dakka!!... 43 kere değil de ben 3 kere Almanya'ya gittim ve hiç kimse Schengen vizesinden bahsetmemiş nedense??? Çünkü ilk gidişimde Schengen vizesi alarak gitmiştim ve sonradan da birçok kişinin hep Schengen vizesi ile gittiğine tanık oldum.

Sen 1 haftalığına gideceksen sana büyük ihtimalle Schengen vizesi verirler. Bu arada Schengen nedir diye merak edecek olursan, Avrupa ülkeleri arasındaki sınırlar arası seyahatlerde, örneğin Paris'ten Düsseldorf'a yolculuk yaparken Avrupa Birliği ülkelerinin tek devlet olarak kabul edildiği anlaşmanın adı ve anlaşmanın imzalandığı Lüxemburg'taki Schengen şehrinin adıdır.

Schengen vizesi aldığın zaman Pasaporta "geçerli olduğu yer" kısmına "Shengen Devletleri" anlamına gelen "Schengener Staaten" yazarlar ve vizenin tipi "C" olur ve Schengen vizesinin süresi maksimum 3 aydır. Sen sadece 1 hafta olacağın için vizenin tipi 99% ihtimalle Schengen vizesi olacaktır. 3 aydan uzun süreli vizeler için "geçerli olduğu yer" kısmına gidilecek ülke (Almanya Fransa gibi) yazılır ve o vizenin tipi "D" dir.

Schengen vizesi için davetiye tarzı bir belge, bi şekilde gerekli.

Ben Schengen vizesi alırken Almanya'da özel bir dil kursundan 3 aylık dilkursuna gideceğime dair dokuman ile başvurmuştum ve 3 aylık Schengen vizesini tereyağdan kıl çeker kadar kolay vermişlerdi. Fakat sonradan Almanya'da 1 sene daha kalmaya karar verdim onun için "D" tipi vize başvurusu yaptım, onu vermeleri biraz zor oldu ama verdiler yine de. "D" tipi başvuru için, Almanya'dan bir kişi veya firmanın sizin oradaki masraflarınızı (Ben gittiğim sırada rakam aylık 550AVRO idi) karşılayacağına dair bir dilekçe istiyorlar. Almanya'da çalışan bi arkadaşım elle yazdığı o dilekçeyi kaldığı şehrin Belediyesi (veya ona benzer bir kuruluştan) 5-10 AVRO'ya damgalatıp bana göndermişti onunla başvurmuştum, hepsi o kadardı.

Senin orada 1 haftalık kalma sebebine dair bir belge sunman gerekecek ki o belgeyi de Almanya'daki ziyaret edecein yerden temin etmelisin.

Bu arada vize kuyruğundayken arkamda duran genç bi arkadaş vardı, TÜrkiye'deki ikamet adresi ile ilgili bir karışıklık olmuştu, yani doğduğu yer, ikamet ettiği yer belgelerinde bi tutarsızlık vardı sırf o yüzden Almanya Baş konsolosluğu arkadaşı çok ciddi uğraştırmıştı. Yani nereden uğraştıracakları belli olmuyor.

Bir enteresan olay daha; Kanada'ya defalarca giden ve hatta orada kalma izni olan İstanbullu bir bayan arkadaş vardı, iyi gelirli işi ve boğaz manzaralı güzel evi de vardı. Almanya'ya gitmek üzere 2 defa vize başvurusu yapmıştı, 2 'si de red edilmişti! Dedim ya, kimi nereden uğraştıracakları belli olmuyor, bu özellikle Almanya'ya giderken daha geçerli. (Sebebi ise oraya milyonlarca Türkün gidip bir kısmının sorunlar doğurmaları, yani Almanın kendisi de kendi çapında haklı)

Bu arada, elalem bisikletle dünya turuna çıkıyor biz 3 günlüğüne y. dışına çıkamıyoruz diyorsun ya, o noktada sadece yabancı ülkelerin bize çıkardığı zorlukları görme, madalyonun bir de şöyle yüzü var: Ben Almanya'ya "C" ve "D" tipi vize alıp giderken Türkiye'deki havalimanında pasaport kontrolünden geçerken o zaman için (2004-2005) 50AVRO Y.dışı çıkış harcı alıyorlardı! Bu harcı bizzat TC alıyordu. Yani sen ülkende zaten kazanç vergini, KDV'ni ve pasaport ve seyahat için tüm vergilerini zaten ödedikten ***sonra*** üstüne bir de her y. dışına çıkış için de 50AVRO ödemek zorundaydın. Bu tür uygulama diğer hiçbir ülkede yoktu. Ve şimdi asıl komik kısma geliyorum: "D" tipi vizeden sonra Almanya'da 1 senelik kalma belgesi çıkartınca, (pasaporta "Aufenthaltstitel" diye yazarlar) pasaportumda sırf o belge olduğu için TC 50AVRO'luk o harcı almadı. Yani Almanya'da uzun süre kalan TC vatandaşlarından o harc alınmıyor, böyle kısa süreli giden TC vatandaşlarından alınıyor ki enteresan bir uygulama.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
tek pazarlama
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
11/08/2011 :  22:58:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yok yok byhakan bunlar seni caydiracak sen en iyisi bulgara gec ben gelir seni ordan alirim ;)

Yerleşim : ALMANYA / Kassel  |  Meslek : Satış / Pazarlama
pawri
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
12/08/2011 :  09:04:09  Alıntı
Arkadaşın dediği gibi artık google var...Almanya vizesi dedin mi bi dolu vizeci çıkar..sonra bu şirketlerden birine git..bir miktar (15-20 euro gibi ) ücretle sana hizmet sunacaklardır..Ya da evraklarını kendide hazırlayıp başvurabilirsin..Ben ilk vizen için aracı kuruma git derim..
Kolay gelsin..
pawri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
kunyecimehmet
Üye

Toplam 127 yazı
12/08/2011 :  09:47:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Almanya sıkınıt çıkartıyor arkadaşlar ama siz holanda üzerinden çok kolay vize alaiblirsiniz bizim arkadaşlar alman konsolslugu vermeyince holanda vizesi alıp daha sonra ordan almanaya geçtiler...
Fakir İnsan yok TEMBEL insan var İhtiyacın varsa ek iş yap ama tembel tembel asla oturma..Allah rızıka kefildir ama Rızık içinde gayret etmek gerekir..

EK İŞ İSTEYENLER’ e KONULU ...
YAZIMIZI TAKİP EDİN GELİN BİRLİKTE KAZANALIM ( Lütfen videoyu izleyiniz )

ersinhatir@gmail.com facebook adresim
http://www.ozgultermal.com
http://www.facebook.com/photo.php?v=2306744037006

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
byhakan
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
12/08/2011 :  13:01:24  Alıntı
hollandadan almanyaya giriş serbestmi?!.
caymak üzereyim : )

arkadaşlar durumumu yukarıya yazdım ben bu şartlarda almanyaya girebilirmiyim?
net bilgisi olan varsa yazsın lütfen
vize başvurusunda bulunurum red yersem yeminlen bak almanyayı haritadan silerim.)
gururlu bi insanım ben
my

blautraume
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
12/08/2011 :  13:44:30  Alıntı
Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı
· 2 adet biyometrik özelliklere uygun vesikalık resim (6 aydan eski ve bilgisayar baskısı olmamalı)
· Almanya`daki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair aşağıdaki belgeler:
- İkamet Yasasının 66 – 68. maddelerine göre hazırlanmış ve Almanya’dan davet eden kişi
tarafından verilen taahhütname/davetiye veya başvuru sahibi kendi imkanlarıyla
Almanya`daki masraflarını karşılayacaksa da, buna ilişkin belgeler (ör: hesap hareketlerini
gösteren banka cüzdanı; nakit para veya kredi kartı geçerli kanıt olarak kabul
edilmemektedir) ve Almanya`dan bir davet yazısı
· Gelirle ilgili belgeler* (ör. Maaş ödemeleri, hesap cüzdanı vs.)
· İkamet ettiği yerle ilgili belgeler (ör. Kira bedelini de gösteren kira sözleşmesi, kiracı değilse de
tapu senedi (akraba veya yakınlarına ait bir ev olsa da)
· Seyahat Sağlık Sigortası: En az 30.000 Avro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli
yurtdışı sağlık sigortası. Belli durumlar için muafiyeti olan veya teminatı sınırlayabilecek veya
katılım payını yükselten sağlıkla ilgili bazı şartlar öne süren sigorta poliçeleri kabul
edilmemektedir
· Sadece turistik amaçla yapılacak Almanya seyahatlerinde yukarıda belirtilen belgelere ilaveten bir
de uçak ve otel rezervasyonu ibraz edilmeli
ayrıca alman konsolosluğundan randevu alınmalıdır . randevu tel:0212 340 49 00
çalıştığınız şirkete ait maaş bordrosu,vergi levhası,ticaret oda sicil kaydı,ayrıca şirket sahibi tarafından yazılan bir dilekçe.(alman konsolosluğuna-istanbul
şirketimizde ....görevle çalışmakta olan ........ ....(isminiz soyisminiz)yıllık tatilini ... ...tarihler arasında ülkenizde geçirecek olup tatil bittiğinde yine firmamızdaki görevine devam edecektir.yapacağı tüm masraflar tarafımızca karşılanacak olup,
gereğinin yapılmasını arz ederim.
şirket yatlisinin imzası
tüm bu belgelerle başvurabilirsiniz

Yerleşim : Litvanya / Vilnius  |  Meslek : Turizm
Alahopdan
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
18/08/2011 :  02:41:33  Alıntı
gelme bosuna ugrastigina degmez.
Bindik bi alamete gideyoz kıyamete....

Yerleşim : ALMANYA / Mannheim  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
astana
Üye

Toplam 305 yazı
18/08/2011 :  13:15:05  Alıntı
fuar yada ünlü bır Tıyatro oyununu izlemek icin Bilet al.otel rezervasyonu yaptır.bir tanıdıgında sana davetıye göndersin.sonuc olumlu olur.

Yerleşim : ALMANYA / Münster  |  Meslek : Serbest meslek
bukampanya
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
10/04/2019 :  17:51:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Almanya vizesi nasıl alınır, kimler alabilir, vize ücreti ne kadar, vize başvuru formu nasıl doldurulur, vize takip ve sonuç konularına değindiğimiz içeriğimizi oku**** Almanya vize işlemleri sürecini birebir öğrenebilirsiniz.

https://www.bukampanya.com/almanya-vizesi-nasil-alinir/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.25 saniye.
16:17:15, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım