Ceviz Bahçesi Kurmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ceviz Bahçesi Kurmak

kandemir06
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
28/07/2011 :  13:34:05 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar aslında aranıza yeni katıldım. Gecen ay yazılmış yazıyı okudum veçok hoşuma gitti.
Benimde aslında bir sorum olacak bilginize başvurmak isterim
Benim ANKARA/ Balada 40+40 toplam 80 dönümlük bir arazim var.ben buraya Ceviz bahçesi kurmak istiyorum.
Arazide su sorunu yok ve hafif eğimli.Şu anda arpa buğday yetişiyo.
Benim asıl sorum burada ceviz yetiştirilebilirmi ve Önemlisi Devlet Teşviki bulabilirmiyim. Devlet teşvikleri için nereye başvurmam gerekir.Teşekkürler
KaNDeMir

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Muhasebe
e.g.e.m.e.n
Üye

Toplam 138 yazı
29/07/2011 :  08:53:37  Alıntı
hangi yazıyı okudunuz merak ettim. ben de bu yazıları yakından takip ediyorum.

ceviz uzun vadeli bir iş. sana geri dönmesi 10 yılı buluyor. ama uğraşması bence çok güzel. ben de ankara da oturuyorum. istiyorum ki ankara da ben de bir ceviz bahçesi kurayım. merak ettim sizin arazinizi satsanız ne kadar eder? oradaki fiyatlar nedir?

ilk olarak araziniz için öncelikle bir toprak ve su analizi yaptırmalısınız bence... sonrada bir ziraat mühendisiyle hangi cinsin uygun olacağına karar vermelisiniz. kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İşsiz
kandemir06
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
29/07/2011 :  09:52:48  Alıntı
Gooogle CEVİZ BAHÇESİ KURMA KONİKS yazarsanız çıkıyor.

Onları muhakkak yapmak lazım ama benim asıl öğrenmek istediğim Devlet yardımı varmı.Şimdiye kadar Dönümüne 100 TL hibe ve damlama sulamanın %50 sini karşıladığını biliyorum. Başka yardım alabilirmiyim bunu araştırıyorum.

Bizim burdaki araziler dönümü 2.000-TL ile 10.000 TL arası değişiyor.
KaNDeMir

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Muhasebe
karaelmas
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
29/07/2011 :  13:38:25  Alıntı

Bence tarim il md ile bir gorusun, tatminkar cevaplar alacaginizi umuyorum.

Yerleşim : Belçika / Belcika  |  Meslek : Satış / Pazarlama
e.g.e.m.e.n
Üye

Toplam 138 yazı
29/07/2011 :  15:08:42  Alıntı
aşama aşama gelişmeleri bizimle paylaşırmısınız? bende bazı bilgiler edinmek isterim. zevkli bir iş. kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İşsiz
bolu14
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
31/07/2011 :  00:54:33  Alıntı
Özel ağaçlandırma hakkında bilgi almak için bu siteyi adresi kulanabilirsin.www.agm.gov.tr
Barış Ç

Yerleşim : Türkiye / Bolu  |  Meslek : Muhasebe
telpa55
Üye

Toplam 145 yazı
13/09/2011 :  20:56:37  Alıntı
ARKADAŞLAR 30 YILLIK FİDAN ÜRETİCİSİYİM WWW.CEVİZFİDANCİLİGİ.COM SİTESİNİ SORULARINIZ İÇİN BASİT ŞEKİLDE HAZIRLATTIM
DİLERSENİZ 0532 506 78 74 NOLU TELEFONDAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ
ERGİN PALAOĞLU ZİR.MÜH.
YERLİ VE YABANCI CEVİZ FİDANLARI
çözüm ortağınız

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : İthalat / İhracat
Baybars2000
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
14/09/2011 :  14:55:03  Alıntı
Benim kayınço kurdu. Hatta devletten 2500 tl teşvik aldı.Yanlış hatırlamıyorsam devlet dekara 200 tl teşvik veriyor.Size şunu söyleyeyim.Eğer araziniz varsa kesinlikle bu işi yapın.Cevizler 3 seneden sonra ürün vermeye başlıyor.10 yılda tam verim alıyorsunuz.Çok talep var.Fiyatları çok iyi.Satma derdi yok dedi kayınçom..Bende ucuz arazi bulup ekmek istiyorum.Bizzat bende ceviz ekiminde bulundum.10 metre aralıklarla ektik.Sanırım 7*7 de oluyormuş.Araştırırsınız artık..Kolay gelsin...
Anladım ki insanlar ;
Susanı korkak,
Görmezden geleni zavallı,
Affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar.

Oysa ki;
Ben istediğim kadar hayatımdalar..
Göz yumduğum kadar dürüst ve
Sustuğum kadar insanlar...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
kadirrr
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
14/09/2011 :  16:47:56  Alıntı
arsa maliyeti hariç ağaçları ve sulama sistemi vs. maliyeti dekarda nekadardır

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişimci
emirfidancilik
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
19/09/2012 :  20:54:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
HER CİNS AŞILI CEVİZ ve BADEM FİDANI BULUNUR.

KENDİ ÜRETİMİMİZ OLAN AŞILI SERTİFİKALI CEVİZ ve BADEM FİDANLARIMIZI ARACILARA,TÜCCARLARA KOMİSYON VERMEDEN;BİZ KENDİ ÜRETTİĞİMİZ FİDANLARIMIZIN İLK ELDEN SATIŞINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.AÇIKKÖKLÜ ve TÜPLÜ OLAN CEVİZ VE BADEM FİDANLARIMIZ GARANTİLİ ve TARIM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKALIDIR.

FİDANLARIMIZI ADEDİNE GÖRE KENDİ ARACIMIZ İLE YADA ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ KARGO ŞİRKETLERİ İLE (%80 İNDİRİMLİ OLARAK) TÜRKİYE nin HERYERİNE ADRESİNİZE TESLİM GÖNDERİYORUZ.GÖNDERDİĞİMİZ FİDANLARI ÇOK ÖZEL AMBALAJLAYIP,PAKETLEYİP KAPALI BİR ŞEKİLDE MÜŞTERİLERİMİZİN İSTEDİĞİ ADRESE GÖNDERMEKTEYİZ.

BİZİM İŞİMİZ SADECE CEVİZ ve BADEM FİDANI YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPMAKTIR.HER BÖLGEYE AYRI CİNS CEVİZ ve BADEM FİDANI DİKİLMESİ GEREKİR TOZLAYICILARI İLE BERABER DİKİLMESİ GEREKİR YOKSA CEVİZ ve BADEM FİDANLARI MEYVE VERMEZ..

Projelere Ceviz ve Badem fidanı verilir

SİPARİŞİNİZ İSTER BİR İSTER BİN OLSUN TÜRKİYE nin HERYERİNE ADRESİNİZE TESLİM FİDAN GÖNDERİLİR. YETER Kİ DİKİLEN FİDAN OLSUN...

Mustafa Kurnaz
EMİR FİDANCILIK
0 538 933 62 12

Aşılı ve sertifikalı [url=http://www.cevizfidanifiyatlari.com]ceviz fidanı[/url] fiyatları ve ceviz çeşitleri.

Aşılı ve sertifikalı [url=http://www.emirfidancilik.net]ceviz fidanı[/url] fiyatları ve ceviz çeşitleri.

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Esnaf
kaanizm
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
08/02/2016 :  08:51:12  Alıntı
Arkadaslar selam. Yeni baslik acmak istemedim. burdan devam edebiliriz belki..

Yeni bahce kurmaktansa, hazir kurulmus 5 yasinda bahce almak risklimidir ? eger bakimlar iyi yapilmamissa iyi bakimla verim arttirilabilir mi ? Sadece ceviz icin degil, diger meyve agaclari icinde gecerli .. fikirleriniz onemli.. bu aralar yer bakiyoruz. ya sifirdan yapicaz. yada hazir alicaz.
kaan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
varnali77
Üye

Toplam 550 yazı
10/02/2016 :  02:05:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayin kaanizm
ceviz bahcesi konusunda yardimci olabilirim.kurulmus bahcede alabilirsiniz ama cok fiyat cekiyorlar.araziyi uygun fiyata alip deviz dikebilirsiniz ama pikan cevizi dikin derim.
bilgi icin
enginberber76@mynet.com

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Gıda
kaanizm
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
10/02/2016 :  02:48:07  Alıntı
Sayin Varnali
dediginiz gibi fiyatlar yuksek ama en onemli konu 5 yili satiyor adam. yani en onemli sey zaman satiiyor. vakit nakittir :)
burda hassas konu bu bahcelere guvenebilirmiyiz? bakimlari eksik yapilmis olsa dahi, iyi bakimla bahce kalitesi arttirilabilinir mi?
bizim yerimiz bandirma tarafinda. sizinle gorusmek isterim.
tesekkurler.
kaan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
barishank
Üye

Toplam 432 yazı
26/04/2017 :  10:41:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
92 dönüm ceviz bahçesi satılıktır
5 yaşında chandler tipi ağaçlar

http://www.hurriyetemlak.com/arsa-satilik/denizli-acipayam-asagi-sahibinden-bahce/detay/25814177?new=1

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.45 saniye.
16:31:38, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım