Yardımcı Olurmusunuz - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yardımcı Olurmusunuz

bumfunk
Üye

Toplam 214 yazı
20/07/2011 :  07:56:29   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

arkadaşlar emlak sektörü ile alakalı kendimce bir proje geliştirdim
eğer projem tutarsa
projem sayesinde bir çok insana ek gelir ve bir çok üniverste öğrencisine serbest çalışma imkanı doğacaktır

projem emlakçılara yönelik bir hizmet
projemi ifade etmeye çalışayım

emlakçılara vereceğimiz hizmet tabiri caizse onlar adına dolaşacağız yerler bulacağız bilgileri alıp fotoları çekip x siteye verileri yükleyerek bunları emlakçıların hizmetine sunacağız.

peki bu hizmeti devamlı nasıl vereceksin diye sorarsanız şöle söyliyeyim her mahlleye bir temsilci (çalışan) düşündüm bu temsilci devamlı günde 3 5 saat gezerek bölgeye hakim olacak hem kendi gezecek hemde üyelerin belirttiği yerlere gidecek ve ilan (portföy) toplayacak.
peki bu eleman nasıl kazanacak derseniz?
bir mahallede 5 emlakçı ile çalışsa 100 tl aidat alsa
500 tl yapar buda iyi para buün asgari ücret 650 iken

x site sahibinden emlak.net vs lerle kıyaslanmamalı çünkü bu site ilan yayın sitesi değildir.

tam tersi satılacak yeri bularak ilgilisinin önüne koymak için yapılmış bir site olacaktır.
.
kısacası emlakçı için en anlaşılır hali şu dükkanınıza bir müşteri gelir ve size şuralarda şu fiyata bir dükkan lazım sizdede o an için yoktur.
hemen yapacağınız şeyşu x siteye girerek arama yapmak var ise hemen mal shibi ile görüşerek ben x site üyesi ali yerinizi görebilirmiyiz demeniz yeterli olarak müşterinize sunmaktır.

böle bir yer o an için normalde yapılan nedir bu durmlarda ortak portföy yada ahmete bi sorayım mehmete bi sorayım dersiniz ve komisyonu paylaşmak durumunda kalırsınız.

işte benim merak ettiğim ve hiç araştıramadığım konu şu emlakçılar böyle böyle bir hizmet için ne düşünür.

bu arada benimkisi bir fikir değil artık ben bunu bir proje aline getirdim
sitemi kurdurdum ve başlamadan önce sizlere danışmak istedim

benimle bu işi yapmak isteyen olursa eğer her türlü ortaklığada açığım
vereceginiz fikirler ve yapacağınız yorumlar benim için çok önemli

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
bumfunk
Üye

Toplam 214 yazı
20/07/2011 :  16:01:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bu işle ilgili kimsenin bir fikri yokmu

metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
20/07/2011 :  16:46:04  Alıntı
Bu söylediğiniz başta mantıklı gibi ama teknik olarakda emlakçılığın ruhuna aykırı.Çünkü emlakçı boş boş oturup portföy gelmesini bekleyen adam değildir.Bölgesine hakim ve satanı,kiralayanı bilen kişidir.Öbür türlü zaten tesadüfen iş yapar oda bir gün tıkanır.Emlakçılıkta taraf tabir edilen alanı yada satanı temsil eden emlakçıya verilen bir isim var.Siteniz elinde portföyü olmayan emlakçı için taraf olacak.Yani alıcısı var ama satanı sizden bulacak.
Sorun şu satanın şartları,özel durumları,krediye uygunluğu vb konular yani portföyü elde etmek ciddi uzmanlık ister ve bu bir üniversite öğrencisinin ek iş olarak yapacağı kadar basit değil.
Çünkü alıcı değil portföy önemlidir.Bizdeki mantık mal varsa alıcısı gelir ve bir şekilde satılır.Sen ise alıcı temsilciliğinden bahsediyorsun.Alıcıyı buldum ona uygun yer lazım.Bu konuda önce süreki çalıştığım emlakçı arkadaşlarım,sonra yakın bölge temsilcilikleri en sonda internette kimin elinde ne var olayına giriyorum.Sonra müşteriye sunuyorum.
Oysa anahtar bende ise(yani kontrol)o zaman para kazanıyorum.Bunun içinde sürekli geziyorum.takip ediyorum,soruyorum araştırıyorum hatta kapısında yatıp bekliyorum.
Sitelere de sizin öğrenciler giremez.Sözleşme ve yetki belgesi ister yönetimler.
Temelde barınma ihtiyacı olan emlak işi çok ciddi bir iştir ve ek iş olarak ile yapan yada ciddi asılmayan bir sürü meslektaşım bu işi bıraktı.Bu fikri biraz daha yoğurmanızı taviye ederim.
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
bumfunk
Üye

Toplam 214 yazı
20/07/2011 :  17:33:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

sn metinmetin yorumunuz için teşekkür ederim
ben bu işi istihdam yaratabilirim mantığı ile düşündüm sizinle birebirde görüşmek istiyorum yorumlarınız bilginiz ve tecrübenize ihtiyacımız var bize yardımcı olursanız sevinirim
ve işi şu şekilde düşünelim
bir personel düşünün yaka kartı yakasında elinde fotoğraf makinası formu ve sözleşmesi
yerin konumu önemi ve dğeri için sizlerle oluşturulan bir form olacak
ve şu bence çok önemli bir emlakçı gezip araştırma yapması foto çekmesi bilgi toplaması onun için birazda olsa zaman kaybı bence
bildiğim kadarı ile örnek olarak bir daire satmanın süreci bile minimum 5 gün sürüyor.
bu sadece bir örnek benim özetle belirtmek istediğim aslında şu bu eleman sizin elemanınz olacak
yani size x müşteriniz geldi benim şu yerim satılık dedi ve sizin gidip yeri görmeniz resim çekmeniz bilgileri alıp kaydetmeniz vs uzun iş
ama bunun yerine elemanı yönlendirerek bu x müşterinin yerinin bilgilerini resimlerini çekerek x sitede bu portföyü size tanımlayacaktır.
yani yine anahtar sizde sizin müşteriniz yine sizde bunun haricinde yine elemanın ekledikleri yine sizin portföyünüz olabilir.
yani ben bir site kurayım istedim ve bu siteden bütün emlakçılar faydalansın ve bu işten insalara istidam sağlansın

linkreklam
Üye

Toplam 311 yazı
20/07/2011 :  18:14:14  Alıntı
uzun bir süredir bende emlak işini araştırıyorum ama hevesinizi kırmak gibi olmasın tutmayacak bir proje. emlak işinin içerisinde yıllarca olan kişiler bile sıcak bakmıyorsa bu işe dikkate almalısınız. sanırım siz emlak işi yapmadınız hiç
imzayok

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
bumfunk
Üye

Toplam 214 yazı
20/07/2011 :  21:56:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yaklaşık 3 yıldır emlak işiyle faal olarak uğraşmaktayım sadece ofis usulu çalışmıyorum ilkon emlak sitesi ile çalışıyorum ve gördğüm açık ise şu idi bir müşteri bir yer almak için en az 5 emlakçı ziyaret ediyor ve her biri ayrı bir yer gösteriyor
ve ayrıca burda şunuda düşünmek gerekiyor yerini satmak isteyen kişi normalde bir yada en fazla bir kaç emlakçıya gidebiliyor. ama sistem sayesinde ilanı sisteme girilen emlak bir anda 100 lerce emlakçının portföyüne girmiş oluyor.
bu da sistemin ayrı bir güzelliği
siz syn linkreklam kendinizi bu sistemin bir çalışanı olarak düşünün ve bulunduğunuz bölgede bir mahallede çalışın ve bu iş emlakçılara 1 kere razı edin aylık 100 tl alın ve on emlakçı ile çalışın emlakçıya deyinki bana aylık 100 tl aylık verin sizin için bu bu hizmetleri ben yapayım deyin
vereceğimiz hizmetler onların istediği yerlerin bilgisini almak foto çekmek video vs kendi eklediğiniz ilanları onlara sunmak ve devamlı olarak bu bilgileri sisteme girmek
ve bir emlakçı açısından düşünelim ben bir emlakçıyım ve bir site bana mahallem ve semtimde kim nereyi neye satıyor nerde ne oluyor devamlı olarak bilgi veriyor.
düşünüyorumda sadece bi kaç ilan yayınlatmak için aylık yüzlerce lira ücret ödenen siteler var.
ben yinede prujemi o internet siteleri ile karşılaştırmıyorum çünkü ben yayın sitesi değil hizmet sitesi kurdum ama işim olur olmaz bilmiyorum.
herşey kısmet

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.14 saniye.
02:23:26, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım