Tayland Da İş Kurmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tayland Da İş Kurmak

aries533
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
15/06/2011 :  00:42:40 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhabalar,
önümüzdeki birkaç ay içinde daha önce gerek iş gerekse turistik amaçla defalarca bulunduğum Tayland Pataya'da bir iş yeri kuracağım. Kurmak istediğim iş ile ilgili çok kesin bir kararım yok. Şu anda araştırma halindeyim. TAbi kafamda belirlediğim birkaç iş var. orada iken gözlemlediğim kadarıyla karlı kalabilecek işler bunlar. ancak kesinlikle restorant düşünmüyorum.
Bölge ile ilgili bana verebileceğiniz her türlü bilgi çok işime yarar. bildiğim kadarıyla avanta konusunda devlet bir numara imiş.
ayrıca kendime bir ortak da arıyorum. girişimci arkadaşlarla oranın tozunu arttırabiliriz :) ilgilenenlerle detaylı konuşabiliriz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Denizci
onderecza
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
16/06/2011 :  00:03:24  Alıntı
ne işi düşünüyorsunuz..?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İlaç Sektörü
morimine
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
16/06/2011 :  01:12:52  Alıntı
eğer fırıncılılkla ilgili düşünüyorsanız arayın...05447226031

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Gıda
aries533
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
16/06/2011 :  01:29:09  Alıntı

şu anda düşündüğüm iş spor salonu. hali hazırda bu bölgedeki turistlerin ilgisi baya var. şu anda planlamalarımın yüzde 80i bu yönde ama tekliflere de açığım. fırıncılık ile ilgili bir bilgim yok ama taylandda hamur ürünleri bizdeki kadar rabet görmez. çok karlı bir iş olmaz. zaten orada bu sektörde iş yapan kimse de yok.

morimine
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
16/06/2011 :  01:35:43  Alıntı
peki bilgi için teşekkürler size başarılar

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Gıda
bodrummuti
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
16/06/2011 :  09:32:51  Alıntı
bende bulundum taylandda bangkok pattaya ...
orda insanlar işi tamamen turizm eğlencesine dökmüşler işi...fırın gitmez orda çünkü ordaki insanlar zaten hamur işi yemiyor.eğlence sektörüne girebilirsin dicem zaten oda çok var....ama bir restaurant düşünebilirsiniz bence...hem tayland halkına hitap eden yemekler.hemde diğer halka hitap eden yemek kültürleri.çok zengin bir menü olması lazım bu konuda...böceğinden tutunda deniz mahsülleri.kırmızı beyaz et ürünleri vs vs .her halkı düşünmezni lazım.orda türkler adam gibi kahvaltı yapamıyor mesela..,peynir zeytin yok:)))arapşardanda gelen çok güzel bir mangal muhabbeti ilgi çeker ...yani demek istediğim şu....zengin menü.herkeze hitap edecek.......başarılar

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Bankacılık-Finans
akademilice
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
16/06/2011 :  17:55:31  Alıntı
Kasım 2011 de zeytinyağı üreeimine başıyoruz. Zeytin ve zeytinyağı güzel olabilir o bölgeye hafif ve sağlıklı..

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Gıda
sales_marketing

Yeni Üye

Toplam 99 yazı
16/06/2011 :  23:27:52  Alıntı
bence paranı orada boşyere harcama araştrdm biraz orası doymuş artk dediğin gibi bir numaralı sektör eglence daha çok sex turizmi odaklı bu işede girmek istersn oradada bizim burdaki gibi ciddi patronlar vardr hiç bulaşma derim sen en iyisi boşver taylandı paran varsa ülkemizde yatrm yap hem sen hem ülkemz kazansn

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
atila anlı
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
17/06/2011 :  13:11:21  Alıntı
aries arkadaş bende denizciyim oraları azda olsa biliyorum.ben oralarda iş yapmayı düşünüyorum.arkadaş denizcinin halinden denizci anlar ..istersen iletişime geçelim...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
puzzleman
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
18/06/2011 :  17:49:06  Alıntı
Hocam bana dusmez ama pattaya ya tatil icin gitmedim 4 yil boyunca araliksiz orda yasadim.sunu soyleyebilirim ki bir turkun yada bir yabancinin orada is yapmasi cok buyuk paralara mal olur inanin bana.walking streetde turk arkadasin biri 2 yil once maras dondurmacisi acmisdi 3 ay dayanabildi.turk restoranti var sinek avliyor, acikcasi is yapmak istiyorsaniz ne kdar sermaiyeniz var bilmiyorum ama buyuk sermaiyeler lazim.tayland da biraz zor.fahis fiyatlara satarlar sizlere her seyi.eger illaki dusunurseniz tayland dan turkiyeye mal alip satabilirsiniz.oda benimde oralarda yasadigim yillarda dusundugum bambu mobilyalar.dusunun derim.turkiyede yasamiyorum ama ordaki bambu mabilyalarin cok pahali oldugunu duydum.bambudan istedigiiz butun mobilyalari yaptirabilirsiiz.saygilar

Yerleşim : İngiltere / Oxford  |  Meslek : İthalat / İhracat
aries533
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
19/06/2011 :  00:05:29  Alıntı
bahsettiğiniz walking streette maraş dondurmacısı arkadaşı bende hatırlıyorum. bu arkadaş değişik bir girişimcilik göstererek orada kimsenin yapmadığı bir işi yaptı. tabiki bu büyük bir risk açıkçası. tutarda iyi para yaparsın diğer insanlar da takiğ eder. aynen döner kebapçıların şimdi patayayı işgal etmesi gibi. her yer dönerci şu anda burada. ama tutmadı. risk işte.
restorant işinde haklısın sinek avlıyor. o yüzden restorantı en başından beri düşünmediğimi söylemiştim. çünkü restorantlar tayland insanına hitap etmiyor. dönerden başka. döneri de zaten 12 yaşındaki thai çocukları bile satıyor.
bambu işini araştırmakta fayda var . doğru. taylandda bazı çook ucuz şeyler türkiyede çok pahalı. lokal ürünler yani. dış ticarete giriyor bu. kapsamlı araştırmalar lazım.

zeytin yağı işi de bölge halkına hitap etmez diye düşünüyorum yine. yerli taylandlıların bir çoğu zeytini hayatlarında ağızlarına koymamışlardır tahminim. zor iş.

celebice
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
20/06/2011 :  21:08:22  Alıntı
Tayland dünyanın Hindistan'dan sonra sayılı mücevher taş yontucusu .Bir küçük çanta içinde tüm malın ve servetin yer alıyor ve Türkiyede mücevherin ithal gümrük vergisi sıfır. Eğer satabileceğin ve güvenebileceğin kuyumcu çevren varsa en güzel ve kazançlı işlerden birisi.Havaalanı girişte gümrükleme yaparsın.Kesinlikle kaçak sokma.Birkaç yılda ciddi bir servet yaparsın.Oradan al getir ve burada toptan sat.Temiz iş,temiz kazanç

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Esnaf
aCademiC
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
21/06/2011 :  11:56:30  Alıntı
Türkiyedeki ticari alan - fırsatlar thailand dakinden çok daha fazla.Öncelikle Türkiyede kendi ülken kuralları biliyorsun iletişimde sadece dil olarak değil sıkıntı çekmezsin illaki yol gösterecek yardımcı olacak tanıdıkların vardır çevreyi bilyiorsundur.ama thailand öyle değil gitmiş kalmış biri olarak şunu söylemek gerekir şuana kadar bildiğin herşey unutman gerek orda sıfırdan başlıyorsun buda sana uzun bir yol yeni bir tecrübe demek yani senin birçok yılını ve paranı alabilir türkiyedeki tecrübeye ulaşabilmen için...orda işyeri açmaktanda bir ofis açıp sadece thai bölgesinde değil uzakdoğdan türkiyeye yada türkiyeden thai ye mal pazarlayabilirsin.mesela thailand da olmayıpta türkiyede olan şeyler var buna bir örnek verebilirim "mermer" blok halinde thailandda pazarlayabilirsin.dunyada italya ve tr mermerleri birinci kalitedir...herşeyi yap ama orda esnaflık yapma derim.tanıdık bir rus bayan vardı oda senin gibi thai li bir ortak bulup bangokta cafe bilardo tarzı bir yer açmıştı ama sinek avlıyolardı.zaten herşey ucuz orda...bir daha düşünmeni isterim.ama sen yinede yolundan bildiğinden eminsen eğer kimseyide dinleme kafana yatan bir iş varsa girişmelisin....umarım dlediğin gibi olur.
Olmak yada olmamak,işte tüm mesele bu.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
syhmsozdgn
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
16/09/2012 :  19:47:00  Alıntı
Merhabalar;

Değerli taşlar konusunda biraz daha bilgi verebilirmisiniz bunun için her hangi bir şirket kurmaya gerek var mı? yoksa kendim bireysel olarak gidip alabilirmiyim bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler.
syhmsozdgn

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Yöneticilik
alışveriş
Üye

Toplam 340 yazı
16/09/2012 :  20:18:52  Alıntı
ama mücevher alımlarında devlet güvenliğini sağlıyor gerceğide sahteside cok bana kalırsa bu işi yapacaklar öncelikle türkiyede mücevher bilgisi veren kurslar var 1 ay bu kursa katılıp o sekilde işe girişmek
Fırat ALBAY
Satış Geliştirme Uzmanı / Dış ticaret

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
exportsrvce
Üye

Toplam 762 yazı
16/09/2012 :  21:02:40  Alıntı
elmas,yakut gibi değerli taşları çantanıza doldurarak ülkeden çıkamazsınız.bırakın Taylandı Afrikada bile bu yönde çok ciddi ve sert kontrol var.ayrıca şans eseri ülkeden çıkmayı başarsanız bile Türkiyede yakalandığınız anda bunun adı kaçakçılıktır.işin resmi olması için ortada bir ithal eden ve bir tane de ihraç eden olması lazım.yani siz Türk şirketi olarak mücevher ve değerli taşları X ülkesinden ithal edeceksiniz.bunun da evrakla yapılması gerekiyor sözle değil.
Özel mesaj atarsanız daha hızlı iletişim kurabiliriz.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : İthalat / İhracat
lutfi
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
11/06/2013 :  15:22:06  Alıntı
kardeş bana mutlaka ulaş 05445452557
lütfi gölcü

Yerleşim : Türkiye / Afyon  |  Meslek : Ticaret
bozok66@laposte
.net

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
14/11/2013 :  01:23:26  Alıntı
elinde elmas olan varsa bana mail atsin bozok66@laposte.net
gedik

Yerleşim : Fransa / Paris  |  Meslek : Ticaret
catz rasta
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
18/05/2014 :  19:11:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Eger Adada bir yasam dusunuyorsaniz karli ben hotel acdim yanlizligimdan bir partner ariyorum gorusebiliriz
koray

Yerleşim : Tayland / Surathani Koh Phangan  |  Meslek : Turizm
fayik
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
20/05/2014 :  19:59:48  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - catz rasta
Eger Adada bir yasam dusunuyorsaniz karli ben hotel acdim yanlizligimdan bir partner ariyorum gorusebiliriz

güvenilir ve birlikte çalışmaksa ben varım. ama iş kurmaya ortaklığa yetecek büyüklükte param yok.

Yerleşim : Türkiye / Türk  |  Meslek : Memur
İmproze
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
26/08/2014 :  15:14:55  Alıntı
Merhaba,Web'de araştırdığımız zaman thailand genelinde yüzlerce satılık otel,guesthouse,restorant ve bar ilanları mevcut.bu konuya hakim olan bir arkadaş var ise bu kadar çok sirkülasyonun olmasının sebebi hakkında bilgi verebilirmi?bende 50 ila 70.000 dolar bütçeyle phuket veya pattaya bölgesinde iş kurmak istiyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
ceceyo
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
05/09/2015 :  15:14:24  Alıntı
http://www.asyarehberi.com/ tayland hakkında herşey.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
Alanya38
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/06/2016 :  22:51:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba Thailand da seyahat acentacılıgı hakkında bilgi verebilecek arkadaşlarla yazışmak isterim
Metin öekiç

Yerleşim : Türkiye / Alanya

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.47 saniye.
00:38:58, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım