Kurumsal Finansman Danışmanlığı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kurumsal Finansman Danışmanlığı

osmnylmz
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
29/04/2011 :  10:04:23 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar Selamlar;

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretim görevlisi / Asistan
scalik
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
29/04/2011 :  19:58:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sn.Osman Yılmaz

Bu konuda çok talep var ama özellıkle kredi isteyen firmaların Türkiye'deki kredi bilitesi yok. Olsa zaten burdan alırlar. Ama bu tür firmalara kredi çıkarta biliyorsanız benimde elimde çok fırma var.
sc

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
turi
Üye

Toplam 205 yazı
30/04/2011 :  00:27:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Taş Devrinden gelen bir alışkanlık …ne kadar küçülsek de rakiplerden büyüğüz ...

“ Ben balık tutmayı severim bir göl kenarında , hayatımda beni mutlu edecek başka bir şey yoktur ….ben ne yapsam da , ne kadar büyüsem de , bana ne teklifler olsa da ….ben yine rakiplerimden yine büyüğüm , çünkü ben böyle mutluyum “ - böyle bir genel düşünce varken ...

Zor bu işler arkadaşlar ….

yyentur
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
30/04/2011 :  04:05:36  Alıntı

ben de üç arkadaşımla ortaklaşa yurtiçi ve yurtdışı finansman konusunda çalışmalar yapmaktayız. görüştüğümüz 4-5 firma ile halen daha proje ve fizibilite raporları konusunda çalışma yapıyoruz.

elinizdeki YURTİÇİ veya YURTDIŞI FİNANSMAN ihtiyacı olan firmalar hakkında konuşmak ve değerlendirme yapmak çok isteriz.

ofisimiz İSTANBUL dadır. telefonum 532 300 69 24 .... düşünürseniz buyrun görüşelim, neler yapabilriz konuşalım.

YİĞİT YENTÜR

gyt
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
02/05/2011 :  15:07:59  Alıntı

Madem ki konu buraya taşındı ben de diğer başlıktaki yazılarımı taşıyayım.

Konu dağılmasın :)

Selam;
Madem akademisyensin yarı zamanlı olarak ders verebilirsin.
Ya da üniversite ve özel sektördeki bağlantılarını kullanarak yönetim danışmanlığı yapabilirsin.
Böylece hem riski en aza indirir hem de çapraz bağlantılar kovalarsın.

From osmnylmz..

Teşekkürler.
Bu konuda somut önerileriniz var mıdır?
Özellikle yatırım danışmanlığı hususunda, daha önce yapmayı tasarlayan kişilerden ilk aşamanın çok zor olduğu değerlendirmeleri almıştım.

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Ticaret
gyt
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
02/05/2011 :  15:22:15  Alıntı

Bu da somut önerilerle ilgili cevabım

Yurtdışından franchise al.
Onların Know How ve referanslarından faydalanabilirsin.
Yoksa gerekli güveni sağlayamazsın.

Daha somut öneriler için danışmanlık bedeli alırım.

gyt
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
05/05/2011 :  10:26:11  Alıntı
Bu konuda benim araştırmalarım var fakat onlar bana göre benim kendi entelektüel sermayem.
Bu konuda ben size alt franchise verebilirim. Yurtdışından bu şekilde firma bulmanız konusunda yardımcı olabilirim.
Bundan sonrasını ancak özelden konuşabiliriz. Mesajlarını beklerim.

Benim size önemli olacak uyarım ise sizin problemi yanlış yerde arıyor olduğunuzdur.

Anladığım kadarı ile siz bu işlerin tamamlanamaması yönündeki problemin kreditör tarafında olduğunu düşünüyorsunuz.

Bu etik olmayan danışmanlar söz konusu olduğunda gerçekleşen problemlerdir. Şöyle ki; bir finans danışmanı tecrübe ve birikimleri ile ve kreditör firma koşulları ile birlikte değerlendirdiği durumda kredinin çıkabilme potansiyelini anlar. Ancak işin içerisine performansa bağlı olmayan ödemeler girdiği zaman çıkmayacak kredi içinde umut verir ve oradan bir gelir elde edebilir. Bu sizin ve piyasadaki kredi arayan firmaların güven problemine neden olan gerçek bir durumdur. O bakımdan işi yapamasa dahi dosya vs bedeli talep eden firmalardan kaçınarak bu sakıncaları giderebilirsiniz. Son tahlilde alınan kredi miktarları minimum 10 milyon USD olduğundan hareketle ki: bu 100 milyon USD nin de üzerine çıkabilir. (Konuşulan rakamlar için söylüyorum.) Buradan komisyon almış bir kişi 5-10 bin USD dosya parasına bakmıyor olmalıdır.

Burada yanlış anlamayın; eğer siz aracılık ve danışmanlık dışında başka masraflarınız olursa mesela iş planını/sunumunu hazırlarsanız, yada başka onların yapmaları gereken şeyleri yapmanız talep edilirse bunları ayrı değerlendirmek gerekir.

Neyse konu dağılmadan; Asıl problem kredi talep eden kişi ve kurumlarda karşınıza çıkacaktır. Son tahlilde Türk bankacılık finans sisteminden kredi çıkaramayan kişi kurumlardan bahsediyoruz.

Benim son işimde böyle bir olay gerçekleşti de oradan dertliyim birazda çıkmak üzere olan bir kredinin son aşamasında gözden kaçan bir kayıt ortaya çıktı ve gitti onca emek. Bunu müşteri mutlaka önceden biliyordu ama açıklamadı belki açıklasa idi yönetilebilir bir süreç olacaktı,. vs vs vs ....

Bir de her işe koşmayın. Yorulursunuz.

Son tahlilde paranız, zamanınız ve emeğiniz kısıtlıdır.

Kolay gelsin.

gyt
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
11/05/2011 :  09:18:49  Alıntı

Umarın senin için hayırlısı olur;

Üst düzey yöneticiler için finans eğitimi verilmesi konusunda yardımcı olabilirim. (Ücreti mukabili) :) portföy de yaparım bu arada
Danışmanlık projelerinde size destek verebilirim.

Başkaca desteğe ihtiyacınız olduğunda e-posta adresimi biliyorsunuz....

mould
Üye

Toplam 173 yazı
02/05/2012 :  12:55:01  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - osmnylmz
Selamlar;
Elimizde yedi adet maden arama ruhsatı var. Bu madenler; Krom, Mangan, Demir, Bakır, Kömür, Çinko, Kurşun. Demirin Tenörü %60 Mangan'ın Tenörü % 47 diğerleri için detaylı bilgi sahibi değiliz Çünkü; bu ruhsatlar miras kaldı ve biz konunun -madencilik açısından - uzmanı değiliz ne yapmamızı önerirsiniz?
Saygılar.

Bu konuda destek sağlayabilirim. akcayli@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.66 saniye.
19:28:08, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım