Ortaklık Mı?asla Asla Asla!! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ortaklık Mı?asla Asla Asla!!

İzotop
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
29/09/2007 :  19:35:18   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Şimdi iş yaptığımız sektöre girmeyi hiç planlamıyorduk.Tamamen tesadüfler zinciri.Şimdiki ortağımız bize geldiğinde sıfırı tüketmiş ve piyasaya gırtlağına kadar borçlanmıştı.Eski dostluğumuzun hatırı için borçlarını devraldık.İsteği üzerine ortağı olduk.Firmayı ayağa kaldırdık.Ama adamın yaptığına bakın ki biti kanlanınca bize kafa tutmaya başlayıp işe aldığımız personele eziyet etmeye başlamış biz yokken.Yıldırma politikası yani.İnsanlara ne olmuş böyle, hiç mi ticaret ahlakı diye birşey yok, insanlık da mı kalmamış?Ne yaptık şimdi biz iyilikten başka.Şu anda öyle öfkeliyim ki, intikam planları geçiyor sadece aklımdan.Bu adamın tüm işini devralıp piyasadan silmek istiyorum ikiyüzlüyü.Size tavsiyem dost, akraba iş ortağı olmayın.Dostluğun tadını kaçırmayın.Yola çıkabiliyorsanız tek başınıza çıkın, çıkamıyorsanız zamana bırakın.Ortak olmayın.

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Öğretmen
zeynep_
Üye

Toplam 218 yazı
30/09/2007 :  00:42:57  Alıntı
Pıyasaya gırtlagına kadar borclanmıs bırısı;zaten yanlısları dogrularından cok olan bırısıdır;yanlıs bır secım yapılmıs;duzgun ortaklıklarda vardır;bırı yanlıs cıktı dıye önyargı olusturmasın sızde.
Allah yardımcınız olsun.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
İzotop
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
30/09/2007 :  22:35:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İnsanlar hayatında talihsizlikler yaşayabilir, hele ticaret kadar nankör bir meslekte.Bugün çok iyisiniz, bakmışsınız ertesi gün alaşağı olmuşsunuz, piyasalar sizi bir gecede yemiş.Yokluk mertliği bozar arkadaşlar.Ama bazı değerler vardır ki, kadir bilmek gibi kaybedilmemelidir.Biz bunun ihanetine uğradık.İşimizi de hiçbir zaman boşlamadık.24 saat çalışan fabrikada yöneticiler 24 saat orada bulunamazlar değil mi?Olay işi takip etmemek değil, bizim bulunmadığımız saatlerde personele gösterilen tavır.Emek,güven, zaman verdik ve haketmedik diyorum ben.Durup dururken niye kaleme gol atayım?Neden attırayım?Bakalım zaman çözümleyecek herşeyi.Ama en azından sırtımızı kime dönmememiz gerektiğini biliyoruz artık.Ortaklık konusunda iyi örnek görmedim.Hep sızlayan insanlar gördüm.

Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
30/09/2007 :  23:30:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bence yanlis ortak degil, yanlis ortakliklar vardir.
Yapilacak is, yeterlilikler, sorumluluklar ve hepsinden onemlisi genel olarak ortakligin sartlarini iceren adam akilli protokollerin yazili olarak hazirlanmamis olmasi...
Iste en buyuk problemler bunlar.
Belki danismanlik alaninda da ortakliklar konusunda firma ya da kisilere (kobi'ler duzeyinde) yonelik hizmetin Turkiye'de yetersiz olusu bu tip kotu sonuclarin artmasina katki sagliyor olabilir.
Buradan yeni bir 'Is Fikri'de dogmus oldu. :)

Diyecegim; Kimsenin kara kasina, kara gozune bakip ortakliga girilmemeli. Hatir icin veya iyi adamdir fikirleri ile ortaklik tesis edilmemeli.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
izcen
Üye

Toplam 184 yazı
02/10/2007 :  11:34:16  Alıntı
kendi yağınızla kavrulabiliyorsanız kavrulun ama asla ortak iş yapmayın arkadaşlar. gerek küçük işletme gerekse büyük sermayeli yatırımlarda bile ortaklar arasında problem çıkıyor. hele eş, dost ve akrabayla asla bu işlere kalkışmayın yarı yolda kalırsınız. kendi ayaklarınızın üzerinde durabileceğinizi hissettiğiniz an bir işe girişin. aksi takdirde ortakla yola çıkayım derseniz zaten yarı yolda kaldınız demektir. benden söylemesi gerisi size kalmış.....
İzcen Computer

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Mühendis
İzotop
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
02/10/2007 :  12:39:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Evet izcen,sana sonuna dek katılıyorum.Ortaklık çok nazik bir durum.Bazen öyle gergin anlar oluyor ki ne anlatabiliyor ne de anlaşılabiliyorsunuz.Oysa sadece size ait olsa işletme herşeyin sorumlusu kendiniz olursunuz, günah da sizi sevap da.Başınız sadece kendiniz için ağrır hiç olmazsa.Aksi takdirde kimse kendini suçlu görmüyor.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.37 saniye.
12:28:10, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım