6 Daire Toplam Maliyeti İçin Görüş Ve Önerileriniz - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

6 Daire Toplam Maliyeti İçin Görüş Ve Önerileriniz

ozcan35
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
03/02/2011 :  19:44:24 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar kolay gelsin 548 Mt Arsamızın Yuzde 30 una 164 m insaat alanı verıyor beledıye 85m den çift dairelik ınsaat tabanı olan arsamı kendim yapmak istıyorum 3er kat olarak 2 blok halinde tasarlanan proje toplamda bana kaça patlar

Yerleşim : Türkiye / Balikesir  |  Meslek : Diğer
rapsodi_381
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
07/02/2011 :  23:55:07  Alıntı
arkadaşım mrb böle bi konu çok kafa karıştırıcı ama en önemlisi demirin tonu ve ev yaptıracaksanız önce arsa durumunuzu belediyeden öğrenin imar durumu nedir kaç katlı kaç m2 olabilir maksimum diye... Zemin etüdü yaptırın....Sonra da gidin bir proje bürosuna mimari..statik projeleri yaptırın...O sorduğunuz maliyet bu arkadaşlar tarafından sana hesaplar.. Sonra da evinizi yaptırıp sağlıkla oturun içinde...

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Ticaret
ozcan35
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
08/02/2011 :  11:09:10  Alıntı
tesekkur ederim dostum aynen oyle cok kafam karisti o yuzden yazdim zaten cevremdekilerde ayni seyi soyluyorlar

rapsodi_381
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
08/02/2011 :  13:40:03  Alıntı

evet arkadaşım benim cevremdede çok kişi böle bi proje yapmak istediler ama maliyeti fazlaydıı + krizz vardı demirin tonu fln yükselmişti son durum ne bilmiyorum... ve ülkemiz deprem bölgesi olduğu için bi mimara gitmeniz daha akılıca olur diye düşünüyorum..

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Ticaret
ozcan35
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
08/02/2011 :  19:09:02  Alıntı
tesekkur ederim dostum evet bugun bir mimar buldum konustuk mevzuyu fikir dusundugum gibi degil altindan cikamiycam o yuzden su anda ertelemekten en azindan butceyi tamamlayana kadar bu projeyi askiya aldik

chotanak
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
08/02/2011 :  20:17:51  Alıntı
Tahmini olarak 200-250 bin tl gider gibi bence.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Serbest meslek
caglark
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
09/02/2011 :  01:53:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arsa üzerine bina yap-sat olarak çalışan müteahhit olan yakın tanıdıklarım var isterseniz özelden msj atın sizinle iletişime geçmelerini sağlayabilirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
ozcan35
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
10/02/2011 :  20:34:55  Alıntı
teskkur ederim arkadaslar degerli yorumlariniz icin simdilik askiya aldik projeyi

uzman_14
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
03/04/2011 :  21:10:54  Alıntı
300 tl gider arkadaşım
uzman

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
picasso
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
06/04/2011 :  22:50:14  Alıntı
makul seviyede bi bina için belirttiğin metrekarelerde 200 ile 25o bin lira arasında olur

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Tekstil
eseslihayta
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
13/06/2011 :  00:18:19  Alıntı
aynen 200 ila 250 arası olur

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Eskişehir  |  Meslek : Bankacılık-Finans
nzh06
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
13/06/2011 :  00:50:29  Alıntı
hocam 1. sınıf daire maliyeti metrekaresi 450-500 e çıkar binaya koyacağın kalorifer için m2 başına 35-40 tl koy

ilçedeysen işler daha farklı ve kolay ayrıca yeni yasaya göre yapı denetim şirketlerine belli bir miktar ödeme yapıyorsun m2 üzerinden bina yapmak kolayy 6 daireyi 4 ayda bitirirsin yapıdenetim belediye ruhsatı vs bunlar oyalıyor ve yekün tutuyor ayrıca birden fazla ekiple anlaşmanı öneririm yövmiyeyle başa çıkamassın ***ürü ver kurtul ilçedeysen yada küçük şehirdeysen işçiliği ucuza yaptırırsın ıvır zıvır dahil 300 ü gözden çıkar arkadaşım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
toptancılar
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
13/06/2011 :  17:46:31  Alıntı
daire başı 65 bin tl
saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag  |  Meslek : Satış / Pazarlama
YasinBATUR
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
07/06/2012 :  16:58:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - toptancılar
daire başı 65 bin tl
daire basi 100 yaz bence ya :-)
Y.Batur

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Mühendis
Faba
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
16/06/2012 :  02:30:28  Alıntı
300 bine 1. sınıf iş çıkar ortaya. Daireyi görenlerin aklı çıkar... Yaptım, oldu dedikleri gibi...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
villayaşam
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
28/11/2015 :  00:51:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Anahtar teslim yaklaşık maliyetiniz 350 Bin TL dir.

Villa Yaşam tek katlı, dubleks ve tribleks villa modelleri ile ister konut isterse iş yeri projelerinizde betonarme karkas yapı sistemi, markalı malzeme kullanımı ve kısa inşaat süresi ile projelerinizde profesyonel çözümler sunmaktadır.

Villa Yaşam sisteminin en önemli avantajlarından biri esnek mimari yapısıdır. Konutu inşa ettirmeden satın almanın avantajı olarak ana taşıyıcı ve konut imajı bozulmadan oda sayısında ve büyüklüklerinde değişiklikler yapabilir, zevk ve ihtiyaçlarınıza uygun yeni tasarımlar yaptırabilirsiniz.

Villa Modellerimiz ve Detaylı Bilgi İçin;
www.villayasam.com
Profesyonel Çözüm Ortağınız;
www.villayasam.com

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : İmalat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.58 saniye.
05:49:30, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım