İşte Piyasanın Son Durumu - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İşte Piyasanın Son Durumu

xlsm
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
28/09/2007 :  11:59:10 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Şarküteri tekel çerez ve süt ürünleri tarzı bir iş yerim var.

Seçimlerden sonra piyasada dönen nakit miktarı resmen yarı yarıya düştü.

Bu sadece benim tesbitim değil.
sigara dağıtan arkadaşlar bile her yere %50 daha az sigara verdiklerini söylüyorlar.

Şimdi soruyorum size arkadaşlar,
Nakiti elektrik süpürgesi gibi çeken devasa alışveriş merkezleri varken, zebani gibi başında bekleyip kazandığın 3-5 kuruşun % de bilmem kaçına el koyan vergi adaletsizliği varken, her fırsatta nasıl yolayım diyen bir maliye,ayağına çelme takmayı marifet sanan ve eski ahlakı kalmamış bir esnaflık düzeni,senden kaç post çıkarabilirim diye düşünen mülk sahibi,bi kaç parça malı nasıl dışarı çıkarıp cebe atarım diye düşünen çalışan,cebinde parası varken hem gezeyim hem alış verişimi yapayım param kalmayıncada bizim KOMŞU dan ihtiyacımı borçla alayım nasıl olsa bi gün öderiz zihniyetinde olan sevgili velinimet müşterilerimiz,e bide güvenip yola çıktığın ama sonrada seni yarı yolda bırakan ve ortalıkta görünmeyen birde ortağın varsa.......vs vs vs
şimdi soruyorum arkadaşlar bu memlekette nasıl ticaretle yada tabir edilen küçük esnaflıkla para kazanılıpta hayat geçindirilir ve kendin ve çocukların için bir gelecek hazırlanır.

Valla allah rızası için bi açıklayıverinde ticaretin lugattaki açıklamasını değiştirelim düzeltelim.

Her türlü fikire açığım.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
cemusta
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
28/09/2007 :  12:52:56  Alıntı
sevgili arkadaşım dünya değişiyor
eski sistemlerde kalmanız mümkün değil
bu nedenle yeni gelişmeleri ve trendleri takip edin
örneğin multi level network marketing ve Agel iş fırsatını değerlendirebilirsiniz
saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
fearofthesun
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
28/09/2007 :  20:59:47  Alıntı
ticaret hayatında esnafların hep birbirlerine borcu var nasıl ayakta kalabiliyorlar buna rağmen anlamakta zorlanıyorum.kimsenin vergisini verdiğini de tam olarak sanmıyorum.bu vergi konusu sadece ticarette değil tüm ülkeye yayılmış durumda.mesela adam bir şirkete mal veriyor bunun miktarını az göstermek istiyor.alıcı da iyi derse devlete kazık.sürekli af geliyor.bu seferde vergisini verenlerin kafası ayartılıyor.diyor allah allah bende vermeyim o zaman.
ticareti kanuni,nizami,belgeli yapan kaç kişi var.emin ol dostum bunu bu şekilde yapan esnaflar şanslı değilse en iyi ihtimalle evini geçindiriyor.belki de sistemde bir problem var.belki amerikanın 80 lerde yaptığı gibi vergi indirimi olmalı.para tatlıdır.insanoğlu doyumsuz.eninde sonunda gelecek aklına bir şeytanlık diyecek şunun borcunu vermeyim onun yerine faize koyayım parayı bir müddet misal.ya da başka bir sallama olayı.
herşey hukuka uygun yapıldığında ve bu yapılanların denetimleri sağlam bir biçimde yapıldığında.en ufak bir yolsuzlukda cezalandırmalar hızlı ve caydırıcı olduğunda davalar çabuk sonuçlandığında herşey günlük güneşli olacak bence.peki ne zaman.....bilinmez.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
eylülteran
Editör

Toplam 392 yazı
29/09/2007 :  11:07:05  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - cemusta
sevgili arkadaşım dünya değişiyor
eski sistemlerde kalmanız mümkün değil
bu nedenle yeni gelişmeleri ve trendleri takip edin
örneğin multi level network marketing ve Agel iş fırsatını değerlendirebilirsiniz
saygılarımla

arkadaş esnafım, şarküterim var diyor, derdini anlatmış, nasıl işleri düzeltirim onun derdinde, sen network marketingi araya sokmuşsun reklam yapıyorsun. ilahi cemusta ...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.97 saniye.
23:10:01, 30 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım