Meksikada Türk Restoranı Açmak. . Bir Girişim. . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Meksikada Türk Restoranı Açmak. . Bir Girişim. .

Desert16
Üye

Toplam 300 yazı
16/01/2011 :  00:03:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba değerli koniks üyeleri, bugün bir ortamda konusuldu, birde haberlerde geçti. Meksikada yiyecek içecek sektörüne girmek.
Örneğin o bölgeyi bilen,yaşamış birileri ile Türk mutfağı olan bir restoran açmak. Sonucta damak tadları benzerlik ***eriyormuş her iki ülkenin. E malum yiyecek içecek sektörü de bitmeyen bir sektör. Bir girişim yapıp, bir gözü karartıp şöyyle meksikaya yerleşip, restoran işletmeciliği yapmak (Gerekli altyapıyı yaptıktan sonra), nasıl olurdu acaba?
Şaka bir yana bu işi düşünüyorum ciddi ciddi ileride...
- Kendi işinin patronu/elemanı...
- Bilgi paylaştıkça çoğalır...
- Ticaret beceridir...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
ahmetlogo
Üye

Toplam 131 yazı
16/01/2011 :  13:38:34  Alıntı
meksikada iş yapmak istiyorsan çelik yeleği giyeceksin başına miğfer'i takacaksın tam otomatik silahların olacak sınırsız mermin olacak ve ALLAH yardımcın olacak ölmeyeceksin işte o zaman iş yaparsın. meksikadaki sektör'ü bilmek için yaşamış olmaya gerek yok biraz internetten şehir hakkında bilgi sahibi olmak yeterli
http://www.haberturk.com/dunya/haber/589865-meksikada-uyusturucu-savasi

http://www.cnnturk.com/2010/dunya/12/30/meksikali.polisler.bir.bir.ortadan.kayboluyor/601269.0/index.html

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
y8mil
Üye

Toplam 167 yazı
18/01/2011 :  16:34:40  Alıntı
bence meksika bizim türk yemeklerini sever oranın lüks yerine ac kazanırsın ama acacan yemekelr önemli cünkü onlar genellikle acılı yemekleri seviyor.ama özellikle meksika neden gel beni dinle avrupaya ac daha gzüel olur hele şöyle dolma kokarec acılı adana ciğköfte katmer falan valla baksen paraya

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Kamu sektörü
muarosso
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
28/01/2011 :  23:47:27  Alıntı

ya boşver türkiyede meksika restaurantı aç bence daha mantıklı. :))

Yerleşim : Türkiye / Uşak  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Desert16
Üye

Toplam 300 yazı
29/01/2011 :  16:34:52  Alıntı
Sn.Ahmetlogo; Güzel örnek vermişşsiniz lakin, bizimde hacıhüsrevimiz,tarlabaşımız, çinçinimiz vb.. bir çok karanlıkta kalmış yerlerimiz var.Önümüzün jiletçiler tarafından kesilip haraç toplandığı, uğursuz tiplerin yol kesitiği, maalesef uyuşturucu aşırı olarak kullanıldığı... Meksikayı salt olarak örnek vermenize anlam veremedim...
Muarosso arkadaşımın teklifi de gayet mantıklı tabii, iyi geldi :) Düşünülebilir...
- Ticaret beceridir...

ttr911
Üye

Toplam 305 yazı
11/02/2011 :  23:24:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
valla trde meksika restoranı yerine orada bizm kültürümüzü tanıtack bi yer acman cok daha ıyı olur zaten onlarda acılı baharatlı yemekleri seviyorlar. adana kebab, külbastı, döner, künefe tantuni bi sürü sey var ben yurtdısında olsam kesnlkle şansımı denerdim.....
Hediyelik Lezzetler - Cezerye, Kerebiç ve Lokum Çeşitleri
www.hediyeliklezzetler.com
Hızlı, kaliteli, online sipariş.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
exportsrvce
Üye

Toplam 762 yazı
12/02/2011 :  00:18:57  Alıntı
Meksika Türkiyedeki Hacıhüsrev gibi yerlere benzemiyor.

Özel mesaj atarsanız daha hızlı iletişim kurabiliriz.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : İthalat / İhracat
behnan
Üye

Toplam 244 yazı
12/02/2011 :  09:43:25  Alıntı
merhaba
meksika mutfağı daha çok sos ve acı sos özellikli bir mutfağa sahip . türk mutfağı biraz daha farklı .. hani sadece gelen türklere yada ordaki türklere hitap edicem diyorsan bilemem .. ama meksika da türk mutfağı pek iş yapmaz. lüx bir yer açacaksanız dünya mutfağından örnekler sunabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Esnaf
ariju
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
12/03/2011 :  13:08:10  Alıntı
ben belli sure baskent mexıco cıty de yasadım..mexıco cıty nufus olarak en kalabalık sehrı ve yaklasık 25 mılyon ınsanın yasadıgı kalabalık ama yınede duzenlı bır sehır.mexıco cıty de turk restaurantı acma fıkrı bence uygun olabılr cunku damak tatlarımız bırbırıne yakın .sadece meksıkalılar chıle denen bıberın cesıtlı soslarını yemeklerınde kullanıyorlar..mexıco cıty de ozellıkle lübnan restaurantları cok meshurdur ve bırseyler yemek ıcın gıttıgınızde turk yemeklerıne ne kadar benzedıgını gorebılırsınız. ve rezarvasyonla ıcerı gırebılırsınız..meksıkalılar ozellıkle etlı olan kofte .kebab ,lahmacun gıbı urunlerı ve mezelerı cok begeneceklerını dusunuyorum...cunku lübnan restaurantlarında cok da guzel olamayan örneklerını tatmaktalar..onemlı olan retsurantı uygun bıe yere acmak fıyatlandırmayı dogru yapmak ve kalıtelı bır hızmet sunmak..bu dunyanın heryerınde basarıya ***ürür. Bu arada meksıkalılar buyuk cogunlugu evde yemek yapamz ve dısarda yer..meksıkaya gıttıgınızde restaurant ve sokaklarda kucuk dukkalardan olusan TAQUERIA denen bırsuru yemek yenen yer gorebılırsınız....

Yerleşim : Meksika / Mexico City  |  Meslek : İlaç Sektörü
akis
Üye

Toplam 192 yazı
12/03/2011 :  18:18:23  Alıntı
ben bir çok ülke dolaştım tek anlamadığım bu ülkelerde Yahudi,Yunanlı,Lübnanlı,Ermeni,Çinli vatandaşlarıyla dolu,hepside iş güç sahibi,bizler gibi yeni keşfetmemişler,çinliler hariç bu kişilerin mazizi en azının 25 sene,biz daha gitmeye korkmaktayız,NEDENMİ çünkü gerçekten bu gibi ülkeler hakkında hiç bir şey bilmiyoruz,giden ve oralarda iş yapanlarda başka Türk gelmesini istememekteler,gidipte görenler O ülkede yaşayan Türk ü basamak gibi kullanmaya kalkmakta ve onun yaptığı aynı işi yapmaya çalışmakta,tabii oralarda kök salanlarda gelene pek yüz mermemekte,burada bir kaç defa belirttim,hangi ülke olursa olsun gidin derim,gidecek olan gitmeden evvel gideceği ülkenin dilini öğrenmesini tavsiye etmemin yanında oralarda dost edinmeye çalışşın,artık internet denen alet var,ilk önce kendine daha sonra gene kendine güven,bak işlerin nasıl yoluna girer,çuvallada para kazanırsınız,dünyanın bir çok ülkesi halahazırda bakir,eğer uzk diyarlarda Yahudiye,Yunanlı ve Ermeniye rastlarsanız onlarda size çok yardımcı olurlar,ben şahsen manevi olarak çok yardımlarını gördüm.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
exportsrvce
Üye

Toplam 762 yazı
13/03/2011 :  10:53:46  Alıntı
Bu bahsettiğiniz milletler;

Yahudi,Yunanlı,Lübnanlı,Ermeni,Çinli

1.birbirini kollar,
2.topluluk halinde yaşar,
3.aynı dili konuşur,
4.millet kavramını önemli kabul eder,
5.maddi açıdan birbirini destekler,
6.dini ayin ve sosyal faaliyetlerde bile topluluk halinde hareket eder,

ve daha sayabileceğim bir çok özellik.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının arasında bu özelliklerin %1 lik kısmı bile zor bulunuyor.Bu yüzden Türkiye Cumhuriyetinin bu güne kadar dışarıda sağlam bir örgütlenmesi olmamıştır.Zaten bu kafa yapısıyla da 100 sene sonra bile örgütlenme falan olması zordur.

Güvenlik konusuna gelince Meksika gerçekten tehlikeli bir ülke.Organize suç örgütleri emniyet müdürü,asker demeden herkese saldırıyor.Belli yerleşim yerlerinin kontrolu artık mafyanın elinde.Polisi bırakın asker bile bu belli yerleşim bölgelerini kontrol edemiyor.

http://img.skitch.com/20081222-px5ajqt35qkb8fb2yqnm1cm5d7.jpg

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01367/Cuidad-Juarez-drug_1367109i.jpg

http://curiosobundo.com/wp-content/uploads/2009/03/ciudad_juarez.jpg

http://www-tc.pbs.org/newshour/updates/new-imagebank/north-america/juarez-crime_getty.jpg
Özel mesaj atarsanız daha hızlı iletişim kurabiliriz.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : İthalat / İhracat
ariju
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
13/03/2011 :  20:04:01  Alıntı
ben meksıkada mexıco cıty de yasayan bırı olarak guvenlık olayı hakkında bıraz bılgı vermek ıstıyorum.evet genel olarak bakıldıgında meksıka ve dıger latın ülkelerı norcotrafık denılen olay yuzunden guvenlık anlamında sorunlu ama bunu genele yaymamk lazım. bu tur olaylar genelde amerıkayla sınır olan sehırlerde daha fazla gorulmekte..mafıanın kendı arsındakı savasları ve hukumetle yaptıgı catısmalar sınır kasaba ve sehirlerınde var..ama mexıco cıty gıbı baskent yada dıger sehırlerde bu tur olayları gormek o kadar kolay degıl..guvenlık daha fazla ve ınsanalr daha farklı...buyuk bır metropol ve tum latın amerıkadan calısmak ıcın ınsanalr bu sehıre gelıyorlar..canlı yasayan ve genc bır nufusa sahıp..nıtelıklı ıs gucu ve konumuz restaurant acma fıkrıydı tutabılecek bır yer...ınsanlar dısarda yemek yemegı cok sevıyor...farklı tatlar tatmak ve denemek hoslarına gıdıyor ..bunları meksıkalı arkadslarımdan bılıyorum...

Yerleşim : Meksika / Mexico City  |  Meslek : İlaç Sektörü
Desert16
Üye

Toplam 300 yazı
30/04/2011 :  16:58:19  Alıntı
Bilgiler için teşekkürler Sn. Ariju
- Ticaret beceridir...

Desert16
Üye

Toplam 300 yazı
06/05/2011 :  22:25:27  Alıntı
Yani ariju arkadaşın dediği gibi aslında tutabilecek bir işmiş...
- Ticaret beceridir...

Bceb
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
22/11/2017 :  16:06:42  Alıntı
merhaba arkadaslar burda turk restauranti acmak bence oldukca iyi fikir ayrica burda oldukca turk restaurantlari var ve hepsi de oldukca iyi durumda ve tehlikeli diyorsaniz o tehlike tum dunyadaki ulkelerde var ..

Yerleşim : Meksika / Df  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Bceb
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
22/11/2017 :  16:12:16  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Desert16
Merhaba değerli koniks üyeleri, bugün bir ortamda konusuldu, birde haberlerde geçti. Meksikada yiyecek içecek sektörüne girmek.
Örneğin o bölgeyi bilen,yaşamış birileri ile Türk mutfağı olan bir restoran açmak. Sonucta damak tadları benzerlik ***eriyormuş her iki ülkenin. E malum yiyecek içecek sektörü de bitmeyen bir sektör. Bir girişim yapıp, bir gözü karartıp şöyyle meksikaya yerleşip, restoran işletmeciliği yapmak (Gerekli altyapıyı yaptıktan sonra), nasıl olurdu acaba?
Şaka bir yana bu işi düşünüyorum ciddi ciddi ileride...

Merhaba arkadasim halen dusunuyorsan bu isi yapmak benim turk yemekleri bilen asciya ihtiyacim var ve oturma ve calisma iznin icin sana yardimci olurum.. ayrica musteri konusunda sorun cikmayacagina eminim.. ilgilenirsen mailime cevap yazarsin ..

VidentSAydin
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
24/11/2017 :  00:24:54  Alıntı
hangi para birimiyle satış yapmayı düşünüyorsunuz?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Fotoğrafçı
Bceb
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
25/11/2017 :  00:13:23  Alıntı
burda fiyatlar dolar bazinda genelde ama burdaki ulke peso fiyat birimi var ama benim yasadigim yerde dolar bazinda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.17 saniye.
07:54:46, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım