Emlakçılık Ve Araba Alım Satımı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Emlakçılık Ve Araba Alım Satımı

BAŞKAN42
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
15/01/2011 :  10:01:02 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Koniks Ailesi. Ben özel sektörde muhasebeci olarak çalışıyorum. Hep kendi işimi kurmak istemişimdir. Ek iş olarak araba alıp satıyorum. Ama işim nedeniyle araba bulmakta ve alıp satmakta zorlanıyorum. Hak hukuk meselesi. Sonuçta iş yerinden izin almak zorunda kalıyorum. Tabi buda bana ve işyerime sıkıntı oluyor. Sıfırdan şuanda 20000 tl sermaye yaptım. Ben emlak bürosu açıp hem ev hem de araba alım satımı yapmak istiyorum. Emlak bürosunun önüne arabaları sergileyip iki işi birden yürütmek istiyorum. Yalnız emlak işini hiç bilmiyorum. Sabit bir yerim olsun istiyorum. Birde emlak bürosunda bildiğim kadarıyla fazla sermayeye gerek yok. Sizden istediğim emlak bürosu açmak sizce mantıklımı. Anlayan arkadaşların değerli fikirlerini bekliyorum. Allah herkesin işini rast getirsin.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Muhasebe
eses_serdar
Üye

Toplam 196 yazı
16/01/2011 :  19:31:42  Alıntı
selam arkadaşım emlak sektörü dışardan göründüğü kadar kolay değildir. birincisi çevre lazım 2. si emlak piyasasını çok iyi bilmen lazım.3. sü ise emlak satmak yada kiralamak araba kadar kolay değlidir bu yüzden iş yerinizden daha fazla izin almanız gerekebilir.en iyisi sadece araba alıp satın bence emlak işini karıştırmayın.hem vergiye girmezsiniz hemde dükkan kiranız olmaz. tabiki bunlar benim kendi görüş ve düşüncelerim.
eses_serdar

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
ramco1903
Üye

Toplam 351 yazı
17/01/2011 :  09:40:15  Alıntı
Ya emlak ya araba derim ama tek tercih emlak olmali bence araba gibi kafa agrisi yapmaz
Kazanirsan adam gibi kazanirsin cevreyide yaparsin kardes hic bi iste cevrene guvenme hayal kirikligi olur cevre dedigin zamanla olur sen haril haril calis yeterki git tanis mutaahitle evini satmak istedigini soyle hayir demez hicbiri merak etme cevre dedigin bu devirde = sahibinden.com+hurriyet emlak gerisini bosver

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Satış / Pazarlama
BAŞKAN42
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
20/01/2011 :  13:09:24  Alıntı

serdar ve ramço arkadaş düşüncelerinden dolayı tşkr. Ben Emlakçılık işini ek iş olarak değil emlak bürosu açarak yapmak istiyorum. Zaten işçi konumundayken bu işleri ek iş olarak yapmak zor. İkna kabiliyetim yüksek olduğu için emlakçılığı yapabileceğime inanıyorum. Ha bu işi hiç yapmadım. hiç bilgim yok. Kafama takılan kazandırırmı kazandırmazmı. Bu işe başlayıpta yarın olmazsa elimizdeki iştende olmak var.:) Bilgisi olan arkadaşlardan yardım lütfen

metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
20/01/2011 :  17:51:12  Alıntı
Bir süre bir emlakçıda çalışmadan o işi ben yaparım diyerek yapamazsınız.İkna kabiliyeti sadece tek başına yeterli değildir.Teknik kısımları bol keseden atıp tutarak(bu şekilde çalışan bir dünya adam var çünkü)satmak sadece başınızı ağrıtır.Alırsanız bir franchising verirsiniz 15-20.000 usd sonrada eğitimlerine katılısanız olabilir ama onlarda emlak ve otoyu beraber yapmanıza izin vermezler.
amatör olarak Araba alıp satmak yada emlakla benzetmek bence yetmeyebilir.Biraz daha pişmenizi tavsiye ederim.Biraz daha da para biriktirmenizi.
Örnek belki biraz ağır ama akvaryumda balık beslemeyi bilmek akvaryumcu açmak için ne derece yeterlidir buna bakmak lazım.
Aç abicim kim tutar seni diyenler başaırsan biz demiştik derler,batarsan amma da beceriksizmişsin.Kararı sen ver
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
BAŞKAN42
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
21/01/2011 :  08:45:35  Alıntı
Metin bey fikirlerinizden dolayı teşekkürler. Sizde emlakçısınız galiba. Sizin gibi bu işi yapanların fikirlerini vermesi güzel bişey. Başarılı olmak için illa franchising almamız gerekiyormu. Başka yolları yokmudur. Dediğin rakam çok yüksek. Ben okadar parayı franchising için kesinlikle vermem. Mesela kaçmaz emlak var. Bildiğim kadarıyla isim hakkı istemiyor ve eğitimde veriyor. Olabilirmi acaba?

İdealist
Üye

Toplam 464 yazı
21/01/2011 :  17:17:09  Alıntı
Tam Benim Konum. Bölgemde İyi Bir Emlakcıyımdır.8 Yıldır Bu İşi Öyle Yada Böyle Yaparım Şuan Profesyönel İşyerimde Var.İşlerim İyi Çok Şükür Birde Borclarım Olmasaydı Gecmişten Kalan Çok Daha İyi Olurdu:).
Şunu Belirtmek İsterim Emlakcılıgın Özü Bol Bol Ucuz Cephesi Güzel Evleri Portföyünüze Eklemekten Gecer.
Kaçmaz Emlakmış Turyapmış İkonmuş Yok Baska Bayilikmiş İnanın Hiçmi Hiç Gerek Yok.
Tamamen Size Baglı Bir İş Bu.Ben İsim Vermiyecegim Ama Bu Saygıgım Yerlerden Birkacının Bayiligine Sahip Olup Kendine Güvenen Sonrada Rezil Olan Birsürü Emlakcı Tanıyorum.İşin İlginç Tarafı Hala Bayiliklerinide Sürdürüyorlar:)
Sebep Onlara Güvenerek İşe Girmişler Bakmıslardı Onlarda İş Yok Kalmıslar Ortada Şimdi Cıkarmıyorlarda Onlardan Cunki Kendilerine Güvenleri Kalmamıs.

Bakın Emlak Piyasası Zordur Ama Aracınız Varsa Birde Girişken Bir İki Personeliniz Varsa Ve İşi Kuralına Göre Yaparsanız Kazanırsınız.

Bu Noktada Önemli Olan Unsurlar Şunlardır.

1: Emlakcının Müşterisi Çok Sinsi Ve Güvenilmez Olur Asla İyi Niyetli Müşteri Gördügünüzde Hassaslasmayın Prensiplerinizden Ödün Vermeyin Prensip Derken Paradan Bahsediyorum.Örnek %3 Komisyon Alıcaksınız %3 Ü Asla Alamazsınız Hem Alıcıdan Hem Satıcıdan Yanlız %1 Alırsınız Kavgasız Gürültüsüz.
Baska Anlasın (Aradıgını Bulurum,İstedigini Satarım)Ama %1 İmi Hangi Kosulda Olursa Olsun Alırım.NET OLUN COK NET.Müşteri Kıvırıcaktır Kıvırtmayın Netliginiz Konusunda Bastırın SAKIN AFFETMEYİN YOKSA BİTERSİNİZ.
Sözleşmesiz Asla İş Yapmayın.
Büyük Yerler İçin Yer Gösterme Belgenizi Muhakkak İmzalatın İmzalamıyormu Mırın Kırınmı Ediyor GÖNDERİN GİTSİN.HİÇ UGRASMAYIN.
Bu İşin Bas Agrısı Coktur Tabi Dedigim Şekilde Yapmazsanız.
BİRDE KARDEŞİNİZDEN BİR TAVSİYE BEN MERSİNDEYİM VE MERSİNDE HİÇBİR EMLAKCI İLE CALISMIYORUM.VE KESİNLİKLE CALISMAM AYAKCILARLADA CALISMIYORUM İŞYERİMEDE SOKMAM.ÇÜNKİ SATISDA İNANILMAZ SIKINTINIZ OLSUN ADAM BABANIZ OLSUN GENE ACI CEKERSİNİZ.
AZ İŞ YAPIN AMA KENDİ BÜNYENİZDE YAPIN ASLA KİMSE İLE İŞ YAPMAYIN KONUSMAYIN.PRENSİBİM YAPMYORUM DİYİN GÖNDERİN.YEMİNLİYİM DİYİN KİBARCA GONDERİN...
NTAVSİYE COK DAHA KONU UZUN AMA ŞİMDİLİK BU KADAR YAZABİLDİM UMARIM FAYDAM OLMUSTUR.
BAŞARILAR...
B.Kaan

Yerleşim : Türkiye / İçel  |  Meslek : Yöneticilik
ezop_yil
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
23/01/2011 :  17:30:07  Alıntı
Saygı değer koniks üyeleri emlakçılık değilde araba alım satımı ile ilgili bilgisi olanlar var ise ve paylaşırlarsa çok sevinirim. İşin incelikleri en uygun aracın nereden bulunabileceği internette ki araç piyasasının ne kadar reeliteyi yansıttığını görüşlerinizle paylasabilir misiniz ? Ben araç piyasasını internet üzerinden çok fazla takip ediyorum ve yaklaşık 2 aydır fiyatlar yükseldi. reel piyasada aynı şekilde midir ? Araç alıp satanlar , yada temin edebilecekler var ise memnun olurum. Saygılar ...
korkma kayserili var ... :))

Yerleşim : Türkiye / Adı  |  Meslek : Öğretmen
ezop_yil
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
24/01/2011 :  20:42:08  Alıntı
Evet sayın üyeler yok mu araba alım satımı ile ilgilenen kimse ? Forumda en az ilgi gören konu sanırım ... lütfen bu işle ilgilenen varsa bana ulaşabilir mi . ezop_yil@hotmail.com
korkma kayserili var ... :))

Yerleşim : Türkiye / Adı  |  Meslek : Öğretmen
BAŞKAN42
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
26/01/2011 :  12:45:31  Alıntı
İdealist arkadaşım verdiğin bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok faydalı oldu. Ezop hocam araba alıp satma işi karlı bir iş. öncelikle paran olması lazım ikinciside arabadan anlaman lazım. En azından anlamasanda tamircin olması lazım. İster inan ister inanma ben internetten bulupta birtane bile araba almışlığım yok. Çünkü resimler aldatıyor. Varıyorsun arabaya bakıyorsun sanki başka araba. Tabi hepsi değil ama çoğunluğu böyle. Ben arabayı halk oto pazarından ve sanayiden buluyorum. akmasada damlıyor enazından. Hocam unutma orjinal araba al sat. Paraya kabahat bulunsun ama arabaya asla. Başın ağrımaz birde kolay satılır. Benim fikirlerim bunlar. yardımcı olabilmişimdir inşallah. Hayırlı işler

samet159
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
03/02/2011 :  00:52:16  Alıntı
baskan 42 sızın dedıgınız gibi temız araba bulup 15 bin tl lik bu arabayı kac ayda ve kac lıraya satma olsılıgı vardır ortalama olarak

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : Diğer
BAŞKAN42
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
03/02/2011 :  09:28:30  Alıntı
Samet arkadaşım. Arabayı alırken kazanacaksın. piyasası 15000 tl olan bir arabayı 13000 tl ye alırsan ona göre kazanırsın. birde bu işler nasip bakarsın 2 gün sonra satarsın bakarsın 1 ay sonra. Mal müşteriye satılır.

samet159
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
08/02/2011 :  05:19:17  Alıntı
baskan vermıs oldugunuz bılgıler ıcın sagolun karlı bır ıs gıbı gozukuyor hem ısyerı olamayacagı ıcın vergısı de yok ek ıs olarak yapılabılır

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : Diğer
aybar1726
Üye

Toplam 189 yazı
10/02/2011 :  03:55:58  Alıntı
valla ben tekstilciyim ama kayın pederimimin istanbul oto centerde dükkanı var.
ondan gördüklerim ve anlattıklarına bakacak olursan oto işi karlı fakat zahmetli bir iş.öncelikle otomobilden anlayacaksın çünkü piyasa çakal olmuş.sonra bi arkadaşında dediği gibi satın alırken başta kazanıcaksın ve elden çabuk çıkacak arabaları koşturacaksın.birde bankaların arada çıkarmış olduğu araba kredisi kampanyalarını takip edeceksin.yeri gelince başka şehirlerden arabalar alacaksın.mesela küçük şehirlerden çünkü fiyat olarak daha ucuza ve temiz oluyomuş.
bide benim kayın pederimin şöyle bi huyu var arabayı satarken çok fazla kar koymıyo bigün neden diye sordum.bi müddet sonra satmak içinde bana getirsin diye ve tanıdıklarınıda getirsin diye.
emlak işinide babam yaptı lakin 2 kere battı.ve epey zarar etti.emlak işinde önemli olan husus tahsilat çünkü satışlar tanıdık vasıtasıyla genelde yapıldığı için komisyon alınırken illakin sorunlar yaşanıyor.benim kişisel düşüncem emlak işinde yeniysen hemen alım satım işiyle başlama daha ziyade kiralama işleriyle başla çünkü komisyon kiralamalarda daha kolay alınıyo.güzel evleri ucuza kiralatmaya bak özelliklede öğrencilerede yönelik evlerde iyi kazanırsın.eğer maddi gücün varsa bence ucuz evi sen al ve karlı bi şekilde sat.o daha temiz iş tabi maddi gücün olması gerekli..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
11/02/2011 :  01:11:45  Alıntı
Slm arkadaslar...
ben hem Emlak komisyonculugunu, hemde arac alim satimini yurtdisinda bir müddet yaptim. Su an Türkiyeye dönüp bu isle ilgilenmeyi düsünüyorum, cünki tek anladigim is, PAZARLAMA ve tecrübem olan sektör de Emlak ve Araba.

En önemlisi...isini severek ve profesyonelce yapmak...
Bir is yap, ama, temiz yap.

1-Emlakciligin (cogu arkadasin degindigi üzre) en önemli noktasi paranin pesinden kosma tehlikesi.Idealist arkadasin yazdigi gibi; sistemin kesin olacak, bastan isini sözlü+yazili+imzali hatta sahit imzali garantiye alacaksin.Gülümsemelerin arkasinda "sen görürsün, benim paramla zengin oluyonuz hepiniz " yatiyordur.
2-acip sahibinden-hürriyetemlak-miliyet emlak....bakin.
sayin...kac emlak en azindan 2-3 degisik emlakci tarafindan satisa sunulmus....Bu yapilabilecek en büyük hata aslinda bu sektörde...
1den fazla ilana verilen emlak deger kaybeder, saticilar bu taktigi(birden cok emlakcinin aktif olmasi) aslinda satisi hizlandiracagini düsünürler ki, sonuc tam tersidir: Size gelen müsteri baslar"ay ben bunu gördüm, xx Emlak daha az yazmisti"...gibi. Sadece portföyünü genisletmek icin bu hatali girisimde bulunup,kendini rezil etmektense, saticiyi geri cevirmek en mantiklisi. Inanin %30 u size geri gelecektir ve fiyat düsmüstür kendiliginden ;-)
3-ben emlakcinin baska emlakciyla calismamasi düsüncesinde degilim, tam tersine; her emlakci meslektaslarindan seckin, anlasabilecegi ortaklar secmeli.Portföylerini paylasmali ki bu saticilari kontrol edebilme ve müsteri potansiyelini en iyi derecede kullanabilme firsati yaratir.Düsünün: müsteriyle öyle bir güven saglamissiniz ki, sattim satacamsiniz, ama, müsterinin tam istedigi emlak yok elinizde...ortak emlakci da olsa da, kirissaniz kötü mü???
4-cok önemli: DÜRÜST OLUN, KENDINIZ OLUN, "zorunlu oldugunuzca cok, mümkünatinca az konusun" bu meslekte daha uzun yasarsiniz,cünki anlattiginiz her kelime icin ilerde satici veya alici tarafindan yargilanabilirsiniz

Yok demesini de bilin...acisa da hayir diyebilesiniz. Her emlagi almayin portföye....

Arac al satta cok kosmak gerek, Emlakcilikta da oldugu gibi. Arac al sat isinin en pis tarafi. Bir araca tav olursunuz alirsiniz kalir ve deger kaybeder belki.Elimde 3-6 ay kalan araclar oldu...arkadaslarda da...Alirsin, aracta ariza cikar, para dökersin, zarara satarsin.
Git gel yaparsin bosuna, arac telefonda tarif edildigi gibi degildir.
En önemlisi nedir biliyor musun?
Arac al sata kendi parani yatirirsin...zararda etsen kendi parandir.
Emlakcilikta, saticidan sözlesmeyi alirsin, satamadin mi senden acemisi, isi bilmezi yoktur....yani sorumluluk aliyorsundur...

Daha cok yazarim da...bunlar benim tecrübelerim...

Insallah daha cok karsilasiriz.

Bana sans dileyin...aklimda ki projemi gerceklestireyim Emlakcilik alaninda.

Saygi ve selamlarimla
Levent

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Satış / Pazarlama
modaci
Üye

Toplam 335 yazı
11/02/2011 :  01:45:54  Alıntı
bence tek bir alanda yoğunlaş ve profesyonelce yap,diğer türlü iki işi amatörce ***ürmen sana bi şey kazandırmaz ve gün gelir teklersin,buda seni geri ***ürür,

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
BAŞKAN42
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
11/02/2011 :  12:17:04  Alıntı
leo ve modaci arkadaşlarıma verdikleri fikirlerden dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten benim için çok faydalı oldu. Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin.

tutkun50
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
16/12/2011 :  09:46:42  Alıntı
oto işinde çok çakallar var ucuza araç alıyorsan çok dikkat etmen gerekiyor eskiden iyi paralar kazanılıyordu fakat internetle birlikte küçük kar marjıyla yapılabilir bi iş olarak görüyorum.
elk elektronik

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
bodrummm
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
16/12/2011 :  11:40:44  Alıntı
BENDE ŞUNLARI EKLEYEBİLİRİM. EMLAKÇINI MERKEZİ BİR YERDE AÇ BABAMLAR EMLAKÇI AÇALI 2 AY OLDU 2 EV SATIP 3 TANE KİRAYA VERDİLER. BABAMIN BAŞKA İŞİ OLDUĞU İÇİN ORTAK AÇTILAR 3 KİŞİ KOMİSYON VE DÜKKAN MASRAFLARI KİRA VB. 3 E BÖLÜNÜYOR. ARKADAŞLARIN BAHSETTİĞİ GİBİ GEÇEN BİR EV SATTILAR 100 BİN TL YE 4.800 VE BİR ÇEYREK ALTIN ALDILAR. ASLINDA TEK BAŞINA AÇSAYDI 3 AYDA 1 EV SATSA YİNE YETER. ÖNEMLİ OLAN MERKEZİ YER ,ÇEVRE DİYENLER YANILIYOR.KİMSE ÇEVRESİNDEN KOLAYLIKLA PARA ALAMAZ AMA YABANCI BİRİ OLDUMU AL KARDEŞİM VER KARDEŞİM.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Mühendis
temelistan
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
11/06/2017 :  05:41:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Worldotomobilbankası adında tescilli marka sahibiyim. Otomobilbankasi.com adında domain sahibiyim. Genel oto tasarım website yazılım sahibiyim. Galericilerin renatarcıların tamircilerin yedekparçacıların lastikçilerin bireylerin üye olabileceği çekici ve yıkamacıların reklam verebileceği her türlü üyeliğin ücretsiz olacağı fakat vitrine çıkmanın ücretli olacağı ( şirketler yıllık 1200 lira şahıslar 3 aylık 150 lira ödeyecek ) projeme galerisi veya diğer iş kollarında firma sahibi olan ortak arıyorum. İstanbul önceliklidir. 0532 133 79 41.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.12 saniye.
08:22:09, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım