Hayatımın İçinde ''ticaret'' - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Hayatımın İçinde ''ticaret''

3November
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
17/08/2010 :  15:13:41 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

1986 Doğumluyum, Babam Gıda Sektöründen Başka Hiç Bir İşletmede Çalışmamıştır, Zamanla Gıda Sektörü Bende, Bir AŞK Haline Bürünmüştür.Mecaz Kullanmıyorum, Gerçekten Gıda Sektörüne Aşık Bir Bireyim...

Ticaret Lisesi Okuduğum Yıllar da, Ticaretin Hayatımızın Bir Parçası Olduğunu Ve Türkiye'de Ticaret Yapmanın Çok da Zor Olmadığını Tamamen Kavradım, Orta Okul Zamanlarında Sınıfta Çekiliş Yapan Bir Mavi Önlüklü Öğrenci İdim, 25 Kuruşa Yaptırdığım Çekilişlerde En Büyük Hediye 1 Lira'ya Almış Olduğum Rotring Kalem idi.O Zaman'dan beri maliyet hesabı yapmaya başladım diyebilirim, 4 Çekilişte 1 Rotring Parasını Çıkartıyor Ve Rotring Kalem Çıkana Kadar Çekilen Her Çekiliş Cebime Kalıyordu, Sermaye Azdı, Çekiliş Kağıdı Çoktu, Bu da Kalem'in daha geç çıkmasını sağlıyordu.

İlk Ortaokul'da ticaretin kurnazlık gerektirdiğini anladım, ve lise yıllarından okulu ekerek yenişehir'de gıda toptancılarına yevmiyelik olarak çalışmaya gittim, ihtiyacım yoktu, işleyişi öğrenmek ve ürünleri benimsemek istiyordum sadece ve kendimi tek bir yre hedeflemiştim, gıda sektörüne o zamanlar girmiştim...
lise 1 devamsızlıktan kaldım :) bir yerde yanlış yaptığımı anladım :) çalışmaya ara verip, okulun bilgisayar odasına takılmaya başladım, bilirsiniz devlet okullarında o kadar eski sistem bilgisayarlar var ki öğrenciler suan da bile toplu fareler ile eğitimlerini sürdürmektedirler.
okul ile anlaştım, hurdaya verecekleri bilgisayarları ben satın aldım, gittim çankaya, bit pazarında yedek parçacılara sattım, ve kazandığım paranın üzerine biraz kendim ekleyerek,kendime yeni bir bilgisayar aldım.
hayatımın büyük bir çoğunluğu, ticareti ve ticaret yapmayı anlamaya çalışmakla geçti, her şeyi anladım ama hala insanları anlayamadım diyebilirim.

askerden geldiğim gün 2008 sonu, artık birşeyler yapmam gerektiğini ve elimi çabuk tutmam gerektiğimi anladım, askerliğini yapmış yetiştik bir bireydim artık, bangkok'a gittim 10 günlük bir gezi yaptım (indirimdeydi) :)

Türkiye'ye ilk laptop fan altlığını ben getirdim, evet yanlış duymadınız ilk fanlı laptop soğutucusunu ben getirdim türkiye'ye daha hiç bir yerde yokken 10 adet alıp izmir'deki bilgisayarcılara numune olarak verdim, toplu bir sipariş aldıktan sonra, ithalat ile uğraşan bir tanıdığım üzerinden ithalatını yapmaya başladım, parası olan düdüğü çalar atasözü bir kez daha yanlış çıkmadı ve türkiye'ye bu ürünün ithalatını herkez yapmaya başladı.kazandığımız yanımıza kar kaldı, izmirin en büyük spotcularını gezerek genç odamı bir depo gibi kullandım, spottan gıda ve temizlik ürünleri aldım elde ettiğim kar ile, bu ürünleri perakende ve marketlere sattım hala da satmaktayım, 2 sene içindeki hedefim'e gelince ''kendi işinin patronu olmak'' tır.

tek bir gerçek var ki; doğru zaman, doğru kitle yani kısa ve öz satacağın ürünü almadan önce planlamanı yapacaksın arkadaş, ne zaman almalıyız, nerden almalıyız, hangi kitleye satmalıyız, ne kadara satmalıyız.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
smt147
Üye

Toplam 295 yazı
17/08/2010 :  16:29:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Başarılarınızın Devamını Diliyorum...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
ibo035
Üye

Toplam 120 yazı
18/08/2010 :  00:02:15  Alıntı
yazınızı okurken kendim de bir yandan düşünmeye başladım,sizle aynı fikirdeyim,aynı düşünce içersindeydim,bende askerden 2008 de geldim,ve harekete bir an önce geçmeliyim dedim ama bir türlü geçemedim,ordan oraya sallana sallana,hala elle tutulur gözle görülür bir şey yapamadım,ama içimdeki bu iştah dülşünce fikirler beni benden alıp ***ürüyor,o kadar çok şey geliyor ki aklıma bir türlü harekete geçiremiyorum,

size başarılarınız devamını dilerim.

eklerseniz konuşmak muhabbet etmek isterim.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
comandante1453
Üye

Toplam 223 yazı
18/08/2010 :  23:07:20  Alıntı

Merhaba,

Öncelikle başarılar ve tebrikler diliyorum.

Gıda ve temizlik ürünleri alıp satıyorum demişsin.Bunlar nelerdir nasıl bir işleyiş oluyor.

Şimdiden teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
cengizbalcı
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
19/08/2010 :  10:48:56  Alıntı
Başarılar diliyorum ben de

Şu anda kendi işinin patronu değil misin, nasıl birşey hedefliyrsun?

Şu büyük spotçulardan ürün alma ve marketlere satma olayı, marketler kendileri oralardan almıyorlar mı direk? Sen az miktarda ürün alımı yapabiliyo musun?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
kloncu
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
24/09/2010 :  23:41:09  Alıntı
Türkiye'ye ilk laptop fan altlığını getirmek gerçketen güzel bi girişim bende italyadan fransadan filan giyim eşyaları saat filan getirtip burda satmayı düşünüyordum ama vazgeçtim çünkü ithalat işini hiç bilmiyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.2 saniye.
22:15:35, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım