Bir Ögrenci Hikayesi. . . . - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bir Ögrenci Hikayesi. . . .
 2 

smt147
Üye

Toplam 295 yazı
13/08/2010 :  18:51:50   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba İsmim Mehmet İstanbul 1991 dogumluyum ben Ticari Hayatım ilk okul 7.sınfıta başladı ozamanlar bir pvc bayinde çalışıyordum
Bizim iş yerimizde fabrikadan gelen artı fazla kapı ve pencere kolları malzemeleri müşterilere bedavaya veriliyordu.

Bir gün patronuma usta dedim bırak bunları ben ***üriyim bana lazım komşulara falan satarım neyse aldım baya bi malzeme
***ürdüm eve komşularada haber verdim onlar başkalarına tabi herkezin bişeyi kırık ya kapı kolu ya pencere kolu
elimdekikleri çok makul bir fiyatla taktım aldıgım malı 2 hafatda erittim gündüz akşam 8 e kadar çalışıyordum
akşamlarıda komşuların camlarını elimden geldigince tamir ediyordum malımı erittim şimdinin parasyla elimde 125 lira vardı ki
bu benim 1.5 haftalık maaşımdı :-) sonra liseye başladım liseye başladıgımda endüstri meslek lisesiydi ve ben metal
teknolojileri bölümmüne başladım iyide kaynak ve metal işleri yapmaya başladım hafta sonları okula gidip okulun kırık döküklerini tamir ediyordum
paramıda hemen veriyorlardı hafta içi okuldan sonrada anketörlük yapıyorum yaklaşık günlügük kazancım 75- 90 lira arasında degişiyodu
tabi lise hayatı deli dolu birazda harcamlarım oluyodu ama çogunu biriktirdim , bunalrın dışında sahilde su sattım akşamları ve tüm bunalra ailem karşıydı
babamla çok aram açıldı babam derici deri kürk mont falan yapıyorlar kendi atölyesi magazısı falan neyse artık oyüzden bunalra karşı ihtiyacın yok
şöyle böyle ama ben hiç vazgeçmedim yakaldıgım hiç bi işi bırakmadım kendi mi web tasarım konusunda geliştirdim İstanbulda
yüzlerce firmanın web tasarımını yaptım bunun yanında evimin karşısında dügün salonu vardı gittim sahibiyle konuştum
ordada garsonluk yapmaya başladım dügün başına 50 lira veriyo haftada 7-8 dügün oluyo neyse hep böyle kovaladım anlıcanız
hiç boş vaktim olmadı yılalrca kazandım harcama yapmadım koniks sagolsun burdada toptancı abilerimden mal aldım sattım
pazarladım ve sonunda bu sene İstanbul Ünv. İltişim Fakültesi Tv-Radyo bölmüüne başaldım tüm çalışma tempoma ragmen kazandım
Yıllarca biriktirdigim para ile kendime araba aldım ve bu gün elimde 45.000 tl var bu parayla şimdi bir yatırım yapmak istiyorum
kafamda Türkiyede hiç uygulanmamış bir proje var kendi mi işletme ve liderlik , yöneticilik üzerine çok geliştirdim bu sürectede
piyasada liderlik , yöneticilik işletme kitabı bırakmadım kısacası :-) D&R de ekonomi kitabı kalmadı :D Biraz Daha
Çalışıp Sermayeme 10.000 lira daha koydugumda bu projeyi gerçekleştiricem , Yıllardan beri hedefimdi ve şanslıyım ki Türkiyede bu işi kimse
yapmıyor hala aklına gelmedi kimsenin yada cesaret edemedi çok yakın bir zamanda olucak inş.

Hikayem böylöe 12 yaşından bu yana çalışmış bir ögrenci hikayesi assında ilk iflasımıda 14 yaşımda yaşadım ben satmak için aldıgım meyve suları
elimde patladı ve hepsini içmek zorunda kalmıştım :-)

Hepinize İyi Çalışmalar Dilerim....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
SaricaGayrimenk
ul

Yeni Üye

Toplam 3 yazı
22/10/2011 :  15:35:15  Alıntı
Sende İlerde Büyük Bir Bir İş Adamı Olma Yolunda Oldugunu Görüyorum Tüm İşi Yapmış,Kazanmış Hedefine Ulaşmış, Ancak Kendi Hedefin Oldugunu Söylüyorsun Bunu Başaracağından Eminim. Allah Yardımcın Olsun.
Hayatta Bir Şeyler Yapmak İstiyorsan Tüm Tehlikeleri Göze Alman Gerekir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
Flex
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
27/10/2011 :  22:03:04  Alıntı
anlat memet ben yalanı severim
flexkoniks@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İnternet
Arif Vilnius
Üye

Toplam 179 yazı
06/01/2012 :  01:43:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

herseyin basi bol calismak. gerisini zaten yuce yaratan veriyor. :)
Veni Vidi Vici

Yerleşim : Litvanya / Vilnius  |  Meslek : Ticaret
sitolar
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
06/01/2012 :  03:30:11  Alıntı
şişirmeci huhahuhauhahhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaa puhahaaaaaaaaaa
4455

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.75 saniye.
06:48:38, 6 Mayıs 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım