Türkiye İhracatını Nasıl Arttırabilir! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Türkiye İhracatını Nasıl Arttırabilir!

sharan67
Deneyimli Yazar

Toplam 130 yazı
29/07/2007 :  20:36:43 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Bu günün Türkiye`sinin Ihracaatini arttirabilmesi mümkün görünmüyor!Nedenmi? Bit göz atalim..

Bir ülkede reel sektör yerli girisimcisi gittikce azalmakta!Bunu Türkiye`nin yabanci sermayeye adeta peskes cekilircesine satilmasi,kisa vadede karli gibi görünse de,gelecekte bu durum tüm ülkenin geleceginin karartilmasina yol acacaktir!

Türk KOBI si suan itibari ile maddi ve kredi bulamama,bulsa da "uzay faizleri " ile geri ödeme zorunlulugu ile karsi karsiyabilincli olarak birakilmaktadir!Türkiye`de istihdamin%94 ünü KOBI denilen kücük ölcekli isletmelerce saglanirken,kredi kullanma ve geri ödeme sartlari nin Lüksü büyük isletmelerce yasanmaktadir!e bu büyük sirketler Türkiye`de kazanir ama kazancini yurt disina cikarir!Neden,cünkü o bir "Yabanci sermayedir!Bu böyle olunca da,türkiye`nin ihracat balonu patlar!Cünki yabanci sermaye parasini girdi diye kayit altina alir,ki,bu dogrudur,ama öbür taraftan parayi yurt disina yani kendi memleketine ***ürür!Böylece Türkiye `nin ihracat girdisi bir girer,sonra cikar gider!Böylece,bu memleketin tüm sorunlari gene Türk KOBIsinin omuzlarina biner!Krediyi kullanabilen büyük sirketler,geri ödemede en kolaylik gene büyük sirketlere saglanir,önlerindeki engller onlar icin hic önemli degildir,baski da yaparlar,askiya da alirlar...Ama Türk KOBIsi istihdamin %94`nü saglar bu memlekette,vergisini kurusuna kadar öder,sira Devletten KOBI lerin önündeki engellerin ve uzun vaadeli ve kücük faizli kredi kullanimlari meselesinde bir istek oldugunda,Devlet hic orali olmaz bile bir iki kakafoni disinda...Hal böyleyken Türkiye`nin ihracati,derli toplu mesleki egitim politikalari yanlislik üstüne yanlisliklar yapilarak adete gecici bina (Profesorisch) yapar gibi idare sistemleri ile bu memleket inanin bana adam olmaz!Bilen susuyor,bilmeyen konusuyor!Bu memlekette artik nihayi ve kalici köklü degisimlerin zamani geldi de geciyor bile!Kimse kendini kandirmasin!Ekonomiden,egitime her alanda toplubir degisim sarttir,gereklidir!Yoksa ipin ucu tam kacar ve birdaha da yakalanamaz!Türkiye % 20 mutlu azinligin saltanatina birakilamaz zira bu memlette daha %80 gibi bir oran daha yasamak zorunda!!!
sharan67

Yerleşim : İsviçre / St. Gallen  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

0.94 saniye.
17:37:10, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım