Eğitim Danışmanlık Şirketi Açmak? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Eğitim Danışmanlık Şirketi Açmak?

aslima
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
25/07/2010 :  13:26:14 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba
ben matematik öğretmeniyim ve özel ders verebileceğim bir eğitim danışmanlık şirketi açmayı planlıyorum. aslında özel ders ofisi olarak kullnacağım ama sanırım bunun yasal açılabilmesi için isminin eğitim danışmanlık şirketi olması gerekiyormuş . açmak için yapılması gerekenler, maliyeti ve prosedürün nasıl işlediği ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretmen
marmara34
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
25/07/2010 :  15:14:43  Alıntı
maliyeti kolay,

şahıs işletmesi olarak açıcaksınız, ama bunun dışında ofis gerekiyor, bir de ders verecekseniz elbette ofisinizin de buna uygun olması gerekiyor.

ben eğitim danışmanlık işi yapıyorum ancak yurtdışı eğitim danışmanlığı.

ofis, masa sandalye, bilgisayar, muhasebe masrafları olur, yine de özel ders vermek için değer mi bilmem, keza özellikle matemetik dersleri evde verilebilir gibi. devlet ve vergi işin içine girdimi alacağınız para buhar olur.

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Diğer
aslima
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
25/07/2010 :  18:14:26  Alıntı
teşekkür ederim, evde özel ders vermek de mümkün tabi fakat o zaman da tanıtım yapma imkanı olmuyor. eğer eğitim danışmanlık şirketi gibi açsam ve özel ders için reklam versem o zaman sorun çıkar mı? malum eğitim danışmanlık şirketleri için meb den izin alınmıyor... bu konuda bilginiz var mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretmen
hemperi
Üye

Toplam 508 yazı
26/07/2010 :  06:59:13  Alıntı

aslima kaç yaşındasınız bilmiyorum ama iyi bir öğretmen olmanız iyi bir danışmanlık şirketi işletebileceğiniz anlamına gelmez, kira elektirik, su, vergi, personel giderleri vb.... şahsı fikrimi söylemek gerekirse tek başınıza matematik dersi vermeniz,

Keman dersi veren arkadsaşım var herkez 50 tl den ders verirken bu 20 tl den ders vermeye başladı şimdi haftada 20 kişiye özel ders veriyor özel ders vermeye başlayalı 4 yıl oldu..

Matematik, ingilizce ve türkçe dersi veren arkadaşlarımda var, kardeşlerimde özel ders bununla birlikte

Bence izleyeceğiniz yol şöyle olmalı, iyi veya kötü demeden bir yandan özel ders vermeye başlayın, bana özel ders veriyorsanız ve ben sizden memnun isem etrafıma zaten sizin reklamınızı yaparım, forumlara reklam verebilirsin, el ilanı bastırıp duraklara asabilirsin,

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
batikan81
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
26/07/2010 :  13:34:49  Alıntı
merhabalar,
ben de özel ders verebileceğim bir eğitim danışmanlık şirketi kurmak istiyordum fakat araştırdığımda bunun kanunsuz olduğunu gördüm. Eğer herhangi bir yerde eğitim veriliyorsa ve meb onayı yoksa kaçak eğitim kurumu olarak değerlendiriliyor ve 1 yıla kadar hapis vs gibi cezaları var. Yani vergi mükellefi olmanız vergi memurlarını sizden uzak tutacaktır ama meb onayı olmadığı için meb'e göre kaçak olacaktır. Siz araştırdığınız mı bu durumları? Yani ben mi acaba yanlış bilgi aldım.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Jasminium
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
26/07/2010 :  14:49:20  Alıntı
bnce kendini özel dersle kısıtlama özel ders ver tabi çewre edin yalnız daha sonra ilerisini düşün derim ben. atamalar malum dewletin yapacağı bişey yoksa kolları sıvama zamanıdır...
konyada bir arkadaşımın 2 katlı bir bürosu var alt katı ofis üst katı sınıf olarak düzenlemiş. özel derslerini de orada veriyor.resmi işlemleri tam olarak bilmiyorum. yalnız yapılabilir ümidinizi kaybetmeyin....bnde aynı konsepti ingilizce için düşünüyorum.
bu arada mekanın adı "fizik evi" :)))

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Öğrenci
bilenesor
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
05/02/2011 :  22:11:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Özel Ders ilanları konusunda hizmet veren sitelerden de faydalanarak, maliyetinizi düşürebilirsiniz. Örneğin öğrencilerin sıklıkla ziyaret ettiği www.bilenesor.net sitesine özel öğretmen kaydı yaptırarak öğrenci ve velilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bir işletmenin sabit ve değişen giderlerini sıfırdan karşılamak zordur. Belirli bir organizasyona ve çevreye sahip olduktan sonra eğitim işletmesi kurmak bence daha mantıklı
Celal KÖSE

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
bingo
Üye

Toplam 150 yazı
06/02/2011 :  01:33:18  Alıntı
eğitim danışmanlık sirketi değilde matematik dershanesi gibi acabilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
nacis
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/07/2011 :  12:26:20  Alıntı
arkadaşlar bende matematik özel ders verebileceğim bir büro açmak istiyorum.Eğitim ve danışma merkezi diye geçiyor isimleri.milli eğitime bağlı olmuyor mu bu sektör? prosedür naısl işliyor bilen var mı?

Yerleşim : Türkiye / Sinop  |  Meslek : Öğretmen
kios
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
29/07/2011 :  15:20:58  Alıntı
Arkadaslar eğitim danışmanlıgı adı altında özel ders bürosu açan varmı? Eğer açan varsa biraz bilgi verebilir mi?
cehan

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Öğretmen
yaseminozdemir
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
07/06/2014 :  12:06:57  Alıntı
Arkadaşlar bende Özel Ders Merkezi açmak istiyorum. benimki büyük çapta her yaş kesimine hitap edecek şekilde olacağı içinde evdeki özel derslerle bu iş olmayacak. başka öğretmenlerde alacağım kısmet olursa . şimdi sorum şu umarım cevap verirsiniz. ilk olarak yapmam gereken ne? Şirket açıp belediyeden izin alıp ticaret odasında resmileştirip maliyeye vergi beyanında mı bulunmam gerekiyo. ondan sonra mı oisimi açabilirim yoksa dha öncesinden ofisimi açıp bunları halletmem gerekiyor. bilen birileri cevap yazarsa çok sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Öğretmen

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.5 saniye.
02:12:48, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım