Arkadaşlar Büyük Düşünelim Ve Bir A. Ş. Kuralım. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Arkadaşlar Büyük Düşünelim Ve Bir A. Ş. Kuralım.

denizliarge
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
29/06/2007 :  12:00:30 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamlar herkese,
Bende günde 8.000,~15.000 ytl kazandıracak harikulade plan ve projeler var. Ben kimmiyim?, 20 den fazla anahtar teslimi tesis kurmuş ve tüm işleri bir kenara bırakıp çekilmiş, sadece ihracaat çalışmalarına kendini vermiş bir makine mühendisiyim. İmalat ve Finans Yönetiminde çok ciddi tecrübelerim vardır. Onun için 2 ya da 3 kişinin bir araya gelmesiyle değil, 20, 30, 50 hatta 70-80 kişinin bir araya gelerek sermaye birleştirmesiyle çok ciddi projeleri hayata geçirelim ve kazanalım. Katılımcı sayaısı ne kadar çok olursa kurulacak sistem ve tesis o kadar karlı olur ayrıca kişilerin sermayelerinin çok fazla olması da gerekmez.
Artık devir büyük olmayı gerektirmektedir. Kendi kendimize büyük olamıyorsak hep beraber büyük olmak zamanıdır. Meraklar artarsa yazıya devam edeceğim. Saygılarımla.
Entropi Su Soğutma

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişim
suat7804
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
29/06/2007 :  18:16:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
egoyu yani en iyi ben bilirim duygusunu,düşüncesini nasıl halletmeyi düşünüyorsunuz.İşin başında olumsuzluğu hiç sevmem aslında.
dert bizde
derman sende

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
denizliarge
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
29/06/2007 :  18:23:40  Alıntı
Egosuz insan zavallıdır. Egosunun kurbanı insan da zavallıdır.
Bir işadamı olarak, benim bu ikisini birbirinden ayırabilecek insanlara ihtiyacım var.
İlginize Teşekkür Ederim.
Entropi Su Soğutma

suat7804
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
29/06/2007 :  18:28:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bakın insan egosu tarihin sayfalarına bir bakalım insanlar incir çekirdeğini doldurmayan sebeplerden birbirlerini öldürmüşler hatta öldürmeye devam ediyorlar.Neyse bu konuyu fazla uzatmayacağım. Beklentileri belirginleştirmek gerekirse yapılacak iişin ön çalışmasında kaç kişiye ,ne kadar sermayeye,yönetim kademesi,pazarlama,hazır mı?
dert bizde
derman sende

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
denizliarge
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
30/06/2007 :  12:44:45  Alıntı
Evet, tüm çalışmalar hazır durumda. Ancak elbette ortaklaşa alınması gereken bazı kararlar vardır. Örneğin kurulacak tesisin stratejik yeri, yönetim ve işletim mekanizmalarında görev alacak personelin durumu.
Entropi Su Soğutma

ardaaltun
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
03/07/2007 :  10:43:48  Alıntı
merhaba ben bursadan arda İthalat ihracat sorumlusuyum .
Bu ego meselesi bence ilerde sorun açar ama olaya girmiyorum peki sizce bu 70-80 kişiyi toplama şansınız nedir bence " 0 " . çünkü devir zaten kimseye güvenmeme devri artı bu tarz oluşumları bu tarz ortamlarda "parası olan kişiler adına konuşuyorum" kendi yapmak istiyor. O yüzden de bu tarz bir oluşum kolay olacak birşey değil tamam eminim ki oluşumunuz güzeldir tatminkar bir seviyededir projeleriniz de aynı şekilde ama bence platform yanlış sizin bu tarz çalışmalarınızı çok daha farklı kişilerle görüşmeniz gerekir. eğer burda bir oluşum yaratmak isterseniz çok detaylı açıklamanız gerekir . örneğin üretim kolunuzu ortalama kapasitenizi satış stratejilerinizi ve pazar araştırmalarınızı kar marjları üretim giderleri vs. bir çok kalemi dökmeniz gerekir sadece benim fikrim var ortak olun demekle olmaz
şimdiden kolay gelsin
Arda Özgür ALTUN
ardaaltun.78@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
denizliarge
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
04/07/2007 :  20:44:40  Alıntı
Arkadaşlar, sizi bilmiyorum, herkesin hikayesi farklıdır, ama ben ticaret hayatımda sıfırdan (hatta eksilerden) birşeyler yapmış, başarmış,çok yüksek cirolar ve karlar elde etmiş, sonrada bir şekilde dibe batmış ve yine, yeniden çıkışa geçmiş biriyim. Yani ticaretin ve hayatın cilvesi içinde bulunulabilecek tüm etapları ve detayları yaşadım ve dolayısıyla, neyin nasıl yapılabileceği, güvenin önemi, güvensiz duruma düşmek, gerçekleşebilecek olan hayal ile ütopyayı biliyorum. Biliyorum Derken bazı arkadaşlar bunu ukalalık ya da egonun kabarması olarak görebilirler ancak önyargı yerine başarma isteğimizi beslemeliyiz bence.
Kısacası ben sadece güç kullanarak para kazanmayı taahhüt ediyorum. Açıklama:
Benim 5.000,- YTL em tek başına işe yaramıyor. Ancak Benim gibi 50 tane adamın 5.000,-YTL si ile bir A.Ş kurulduğunda, bu para ile
günde 8.000,-YTL kazandırabilecek parafin üretim tesisi ya da kurulabilir. (bir miktarda kredi kullanılarak tabiii bir de 5 ayda zarfında fabrika kurulumu)
Tüm üretim projeleri, makine ekipmanları ve kurulum tipleri, işletme ve çalıştırma tabloları ve analizleri, satış pazarlama ve bunlara bağlı stratejiler, müşteri portföyü, hammadde tedarik zinciri aklınıza takılabilecek her türlü teknik ve mali detay tarafımdan hazırlanmış durumda.
Şimdi sizlere soruyorum.
Güven : (A.Ş. nin katı bazı kuraları vardır.) buna göre güvensizlik ne kadar sorun olurki. Kurallara uymayan hapsi boylar ya da başı sıkıntıdan kurtulmaz.
Emniyet : her türlü girişim ve yatırım sigortalanabilir. En ufak bir sıkıntıda ya da beklenmeyen kazalara karşı en güvenli yoldur.
Kazanç : A.Ş. olduğu için bir mali kurul oluşturulur. Yani kimsenin parayı tek başına kullanmasına izin verilmez. Ayrıca Kurulacak işler Kurulum zamanı hariç, işletmeye alındıktan 1 ay sonra kendini amorti ediyor. yani 5.000,- ytl ile hisse senedi alan birisi 1 yıl içinde bu hisse senedinin değerini 5 ya da 6 ya katlayacak. Ayrıca, hemen diğer farklı yatırımlar yapılacak ve hisseler belkide 2-3 yıl içinde 35-40 kat değer kazanacak. Ayrıca kurulacak bu tesis hepimizin malı olacak, herkes bu işten bir şekilde karlı ve itibarlı olacak.

Entropi Su Soğutma

denizliarge
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
10/07/2007 :  21:53:32  Alıntı
SELAMLAR ARKADAŞLAR,
UYGUN OLUNAN BİR ZAMAN SEÇİLEREK, BİR İNTERNET KONFERANS YAPILMASINI TEKLİF EDİYORUM. LÜTFEN UYGUN ZAMAN DÜŞÜNCELERİNİZ İÇİN ARAYINIZ
MURAT CENGİZ. www.info@muratcengiz.com" rel="nofollow" target="_blank">www.info@muratcengiz.com 0.533.462 5354
Entropi Su Soğutma

kabbak
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
01/05/2008 :  10:07:12  Alıntı
denizliarge meslektaşım olman ilgimi çekti ben asansör montaj bakım revizyon firması kurmak istiyorum bu konuda bilgin varmı düşüncelerin nelerdir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
Çakabey
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
01/05/2008 :  11:58:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Düşüncenize katılıyorum.
20 ortaklı bir A.Ş. kuralım.

Şimdilik Asgari kuruluş sermayesi ile A.Ş. kuralım.
Her ortak eşit oranda %5 sermaye ile katılabilir.

20 ortaklı ve Asgari sermaye ile kurulmuş bir A.Ş. nin %5 payla kurucu ortağı olmaya hazırım.

Eşit paylarla şirket kurulduktan sonra sermaye artışına gidebiliriz.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Muhasebe
Harpacı
Üye

Toplam 285 yazı
01/05/2008 :  14:53:57  Alıntı

Şu anda dünyanın en büyük cirolu şirketleri de denizliarge arkadaşın önerilerine benzer hikaylerle ile kurulmuştur.
Hernekadar bizim kültürümüzde deve kervanına ortak olup (kar zarar ortaklığı) iş yapmak olsa da, bu özelliğimizi batılılara kaptırmış biz de kemiksiz faiz alma peşine düşmüşüz.
Goldenist arkadaşın beyin fırtınası da artık samyeline oldu.
Hernekadar birlikten kuvvet doğar desek de, sanal ortamda birbirini tanıyan kişiler nekadar birbirlerine güvenerek bir yola çıkabilirler ki?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
n/a
deleted

Toplam 34 yazı
01/05/2008 :  14:55:02  Alıntı
Sayın Murat Cengiz;
Girişimciliğinizden dolayı sizi kutlamak gerekir.. Sizin gibi yaşanmış olaylar sayesinde tecrübe edinen insanlarla iş yapmak güvenli ve zevkli olacaktır ancak şu varki babasının harçlıklarıyla hayatını idame ettiren çok sayıda yazar olduğuna inandığım bu siteden bu düşünceye sahip çıkanlar olurmu bilemem... Sizin gibi aynı olayları yaşayan bir kişi olarak bu satten sonra herkese güven duyacağımı zannetmiyorum.. İş yapmak isteyenler öncelikle bize güvenmeliler her batışın bir çıkışı olduğunu biz yaşayanlar iyi biliriz ve düştüğümüz yerden yine kendi imkanlarımızla kalkarız..
Bir LTD yada A.Ş kuruluşunu adi bir ortaklık gibi gören .. firma kuruluşları hakkında bilgi sahibi olmayan bir sürü insan çıkar aslında bu gibi oluşumların kendileri için bir garanti oluşturacağını bilmezler..
Şahsen ben sizinle ortak paydada buluşup iş yapmak isterim.. Yeterki projeniz akılcı ve uygulanabilir olsun.. Detaylar hakkında mail yada mesaj yazarsanız sevinirim.. Fazla söze gerek yok bir atasözünde şöyle denilir.. ERKEK FAZLA KONUŞMAZ YAPACAĞINI YAPAR..
Herkesi selamlar hayırlı işlere imza atmasını dilerim..
SAYGILARIMLA

Yerleşim : / Cennet Vatan  |  Meslek : Diğer
YAVUZAKTAS
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
01/05/2008 :  15:23:28  Alıntı
projelerınız hakkında bana maıl atarsanız cok sevınırım
sımdıden tesekkur ederım

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.28 saniye.
16:13:47, 17 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım