Kadınların Yüzyılı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kadınların Yüzyılı

mozsarac
Üye

Toplam 419 yazı
04/06/2007 :  08:24:00   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Bazı futuristler 21. yüzyılın, kadınların yüzyılı olacağını iddia ediyorlar. Bende, biraz kaygı du**** olsa da buna katılmaya başladım. Eğer kadınlar, bu yüzyılda daha güçlü hale geleceklerse daha iyi işler yapacaklarsa ey vallah, ama hakimiyet onlara geçecekse yandığımızın resmidir. Allah korusun, kadınlar binlerce yılın acısını çıkartmaya kalkarda, erkekleri küçük camdan hücrelere yerleştirip, zaman zaman üremek için kullandıkları küçük enerji tüplerine dönüştürürseler ne yaparız?

Evet, bazı kıyamet öngörüleri gerçek oluyor “ Erkekler kadınlara, kadınlar erkeklere benzeyecek”. Erkeklerin güçlü kuvvetli, duyarlı, dışa dönük, makul yönü nereye gidiyor, o sert ,sağlam duruşlu taş fırını erkeği nereye gidiyor? Bir zamanların kas yığını, mert, güçlü, delikanlı, koruyucu, kollayıcı, maço erkeği göbekli, hantal, kafası karışık, pısırık, pasif, yorgun ve hasta bir hale geldi. Yüz yıllardır ezilen, dövülen, sövülen kadın artık birinci sınıfa mı terfi edecek?

Taocu felsefeye göre dişiyi ay temsil eder, öyleyse güneş tutulması mı yaşıyoruz şimdilerde? Kadınların kesintisiz biçimde güçlenişi ve her türden başarıları, sonunda, mantık ile fantezi, tuz ile şeker, gün ile gece arasında bir denge mi sağlıyor ? Akıllı, yetişmiş kadın bırakın dayak yemeyi, horlanmayı artık kocasına hükmediyor onu yönetiyor.

Kadınların yaşadığı cinsel tatminsizlikteki büyük derinleşme, erkeklerin uğradığı güç, kuvvet, kudret kaybındaki büyük artışın göstergesi değil mi? Ya da erkekler çok mu baskı altında, ya da sürekli karşılaştırma konusu olmak onları yıldırıp pısırık mı yapıyor? Erkeğin kolu kanadı mı kırılıyor, yoksa rüzgarın yönü mü değişiyor? Geleneğin abartıları mı karşımızdaki, yoksa annelerin aşırı korumacı rolü mü erkekleri bu hale getirdi?

Kadın okuyor, yazıyor, sorguluyor, hesap soruyor, kadın başkan, kadın genel müdür, kadın yıldız oluyor, kadın şampiyon oluyor. Fakat bunlar olurken, kadın anneliği, sevgiyi, şevkati, merhameti unutuyor. Güçlenen kadın daha acımasız, daha sömürücü, daha karmaşık hale geliyor. Annelerimiz gibi bir paltoyu on yıl giyip aman sevdiğim adam yanımda olsun diye kadın mı kaldı? Kadın hayata erkekten daha bağlıdır, hayatı daha çok sever, rahatına daha düşkündür, standartlarının düşmesine dayanamaz ve bunun için her şeyi yapabilir. Daha hırslıdır, daha acımasız, daha duygusuz bir o kadarda korkak ve savunmasız.

Kadın bir genel kurmay başkanı olduğunu düşünün inanın ki askerlik daha acımasız olurdu. Ya kadın bir Amerika başkanına ne dersiniz? Emin olun ki 3. Dünya savaşı çıkardı. Aman aman !!! kadın hayırlı evlatlar yetiştirsin, evine baksın, gerekiyorsa çalışsın ama Dünya’yı bize bıraksın.

Birçok araştırma kadınların erkeklerden daha uzun yaşadığını gösteriyor. İş Dünya’sındaki aşırı sitres ağır rekabet şartları, aile geçindirme derdi, gelecek kaygıları erkeğin ömründen çalıyor ve erkeğin kan kaybı her gün daha da artıyor.

Çalışan kadının da işi zor, hem anne, hem ev kadını, hem iş kadını ama dalı kırılır, çiçeği solar fazla yüklenmeyiz onlara. Sonuç olarak kadınların ömürleri ve sayıları artıyor. Bu durumun değerimizi arttırması gerekirdi, ama bize ihtiyaçları yok ki!

Yükselen kadın hayır mıdır şer midir bilinmez? Kadınlar sever mi yoksa hesap mı yapar ??? Ama kadın annedir, kadın aydır. Kadın anne olana kadar tehlikelidir ve kadın denize benzer bazen dalgalı bazen durgun.

Semih BULGUR

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Muhasebe
rihalos
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
04/06/2007 :  14:06:16  Alıntı
semih tebrikler :)) güzel yazmışın gülerken düşündük :))) normalde kadınlar daha uzun yaşıyor ama kızıl saçlı kadınlar mormal kadınlara göre daha uzun yaşıyor :))) katılıyorum kadınlar dünyada en çok denize benzerler açılıyım dersin fırtınalarla boğuşursun açılmasın içine çeker açıl der ateş gibidir bakmanı ister yaklaşırsan yakar ... :)) güzel yazmışın tekrar tebrikler ...

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Diğer
izcen
Üye

Toplam 184 yazı
04/06/2007 :  15:15:29  Alıntı
güzel espirili bir uslubla yazmışsın. hoş olmuş :)) ancak kadınlara sanki biraz haksızlık ettin gibi geldi bana. insan (erkek veya kadın) özünde neyse yüzünde de aynı yansımayı görürsün.
İzcen Computer

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Mühendis
Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
09/07/2007 :  15:14:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bu yüzyılın "Kadınların Yüzyılı" olduğu fikri, Tom Peters'ın hararetle savunduğu bir fikirdir :)

Kadın ruhundan anlayan tasarımlar, şirketler, iş modelleri, hizmetler günümüzde kazanıyor. Bunun örneklerini reklamlardan, ürünlere (ipod, apple) kadar pek çok alanda görebiliriz aslında.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
09/07/2007 :  20:17:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
EKONOMİNİN GELECEĞİ KADINLARA BAĞLI!..
18 Ekim 2006 Çarşamba

10 yıldaki ekonomi trendinin geleceği kadınlara ve yaşlı nüfusa bağlı.

DÜNYACA ünlü Amerikalı yönetim gurusu Tom Peters, gelecekte ekonominin kadınlara bağlı olacağını belirterek, Çin’i, Hindistan’ı, interneti unutun. Asıl dünya ekonomisinin geleceği kadınlarda yatıyor dedi. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği 1. İnnovasyon Konferansı için Türkiye’ye gelen Peters, Son beş yılda, her üç boş pozisyondan ikisini kadınlar doldurdu örneğini verdi.

ARAYI KAPATIYORLAR: Tom Peters, ABD ve Japonya’da nüfus yaşlanıyor. Erkekler üst pozisyonlarda ama yavaş yavaş emekli oluyorlar. Gelecek 10 yıldaki ekonomi trendi birincisi kadınlar, ikincisi yaşlanan nüfusa bağlı olacak. Kadınların maaşları erkeklere göre düşük ama yavaş yavaş arayı kapatıyorlar. Bir de reklamların hedef kitlesi 18-35 yaş arasına yönelik. ABD’de bu yaş grubunda çok insan yok artık. Olanların da cebinde para yok. Artık yaşlı nüfus hedef alınmalı diye konuştu. Peters, en iyi müteşebbislerin öğretmenini dinlemeyen öğrenciler arasından çıktığını belirterek, düzgün insanlardan yaratıcı fikirler çıkmayacağını iddia etti.

AB ÜRKÜTÜCÜ: Peters, son yıllara bakıldığında İngiltere’nin diğer Avrupa ülkelerinden daha başarılı olduğunun görüldüğünü kaydederek, Haddim olma**** şunu söylemek istiyorum. Neden bir ülke AB gibi bir yerin üyesi olmak ister. AB’nin beni korkutma nedeni; AB, Brüksel’deki görünmez dev binalarda kapanık çalışan ve işi regülasyon yazmaktan ibaret olan ve AB’yi daha az rekabetçi yapan bürokratlar tarafından yönetiliyor olması diye konuştu.

FAVORİ ŞİRKETİ: En favori şirketinin internet tarayıcısını bulan Netscape olduğunu anlatan Peters, şunları söyledi: Doğdu, dünyayı değiştirdi ve ölüp gitti. Kalıcı olmak gibi bir şey ***ca. Fark yaratma üstüne kurulu bir şirket olmak lazım. Fark yarat belki devam edersin, nasılsa gideceksin. Çin’den korkuluyor ama her ülkede çok fazla küçük işletmeler var. Küçük firmalar ülkelerin geleceğini inşa edeceği asıl taşlar.

HÜRRİYET

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ddeniz1980
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
10/07/2007 :  19:11:30  Alıntı
yaşasın kadın gücü :) dünyayı ele geçiriyoruz.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Çevirmen
mikerinos
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
16/07/2007 :  23:39:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yaşasın kadınlar haksızlık etmeyin!!asıl kadınlar yokken erkeklerin hali ne olurdu onu düşünün!!!
her şey yaşayabildiğin kadar güzel ve anlayabildiğin kadar özeldir!nerde dünyanın ters isitikametine koşan biri varsa kesinlikle o benimdir!!şahhhh!!!

Yerleşim : Türkiye / Okyanus  |  Meslek : Öğretmen
bdilek
Kişisel Gelişim Editörü

Toplam 98 yazı
17/07/2007 :  12:38:50  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mikerinos
yaşasın kadınlar haksızlık etmeyin!!asıl kadınlar yokken erkeklerin hali ne olurdu onu düşünün!!!
hiç iyi olmazdı :) bu yüzyıla kadınlar damgasını vuracak, herşey yavaş yavaş kadınların beğendiği, istediği şekle dönüşmeye başladı, ben öyle düşünüyorum.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Halkla ilişkiler
dkocak
Üye

Toplam 161 yazı
17/07/2007 :  18:46:01  Alıntı
"Kadın gücü" tarzı şeyler komik tabi ama iş parada bitiyor. Parayı erkek kazandığı ve harcadığı sürece şirketler erkeklerin alım tercihleri üzerine oynarlar, normaldir.

Ha şöyle bir düşünce de var, der ki erkekler de kadınların dediğini yapıyor, şirketler kadınlara oynarsa onların kalbini kazanırsa zaten erkekler de mecburen kadınları dinler, olabilir derim. Ama iş alım gücü ve para kimin elinde onda bitiyor

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
zeynep_
Üye

Toplam 218 yazı
12/08/2007 :  02:40:59  Alıntı
Erkeklerin erkek gibi olmaktan cıktıgından beri ,kadınlarda kadın gibi olmaktan çıktı:)

Dedikodu ve kıskanclıgın ne demek oldugunu anladıgımzamandan beri(ılkokul caglarımdan berı)kızlardan cok erkekler dostum olmustur;bu sebeple cok yakın oldugum dostlarımın dıyologlarını ıyı bilirim.
-Evlenecegım ama kızın en az 2000 ytl maası olsun be;anca gecınırız beraber;bıde ben sıkıntıya gelemem anıdan ısten cıkarsam gecınemeyız.
-Benımde arabam yok onunda ;oyle otobusle taksıyle gezılmıyorkı;ne kızlar var altlarınde süper arabalar;ben bunu bırakacagım.
-Ben bu maasla asla ev mev alamam;evsızde evlılık olmaz ;evlenecegım kızın evı olmalıkı evleneyım soyle babası yada kendı zengın bırını bulmam lazım
-Çalısmalı tabı oyle benım calısmamla olmaz

vs .....

Sevgı ve saygının temel olması gereken kuruma ''tembellık''kaynaklı talepler girince durum böyle oluyor
Sevgı ve saygının temel alınmadıgı durumdada;
-Kadın hem işyerınde calısıp hem evde esınden yardım gormuyorsa
-Kazandıgı onu tekbasına ıdare ettıryorsa
-Aldatılma suphesı yada gercegıyle karsılasıyorsa
Evlılıkler bıtıyor;ya kagıt üzerınde bıtıyor;yada anlamını yıtırıp sadece kagıt üzerınde kalıyor.

Netıce olarak yükselen kadında erkekte ;hayırdır;ser degıldır.
Kadın ana olmanın;es olmanın sorumluluklarını bılıp;sevgı ve sevkatını unutmaz ıse;erkekte kendını''reıs''gıbı görmekten kurtulup''reıs''gıbı olursa ;yukselmenın serri yoktur;fakat iş alanındaki yükselmeler aılenın kutsallıgını engellemıyorsa....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
15/03/2008 :  19:31:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bunca yazılan yazı içinde zeynep Hanım en mantıklı ve en anlamlısı sizin yazınız gibi geldi. Sorunları olduğu gibi ortaya sermişsiniz. Ve yazının sonuda ana fikri kadar anlamlı.
elinize sağlık..
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
iletisim
Üye

Toplam 193 yazı
15/03/2008 :  20:37:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - zeynep_
Erkeklerin erkek gibi olmaktan cıktıgından beri ,kadınlarda kadın gibi olmaktan çıktı:)

Dedikodu ve kıskanclıgın ne demek oldugunu anladıgımzamandan beri(ılkokul caglarımdan berı)kızlardan cok erkekler dostum olmustur;bu sebeple cok yakın oldugum dostlarımın dıyologlarını ıyı bilirim.
-Evlenecegım ama kızın en az 2000 ytl maası olsun be;anca gecınırız beraber;bıde ben sıkıntıya gelemem anıdan ısten cıkarsam gecınemeyız.
-Benımde arabam yok onunda ;oyle otobusle taksıyle gezılmıyorkı;ne kızlar var altlarınde süper arabalar;ben bunu bırakacagım.
-Ben bu maasla asla ev mev alamam;evsızde evlılık olmaz ;evlenecegım kızın evı olmalıkı evleneyım soyle babası yada kendı zengın bırını bulmam lazım
-Çalısmalı tabı oyle benım calısmamla olmaz

vs .....

Sevgı ve saygının temel olması gereken kuruma ''tembellık''kaynaklı talepler girince durum böyle oluyor
Sevgı ve saygının temel alınmadıgı durumdada;
-Kadın hem işyerınde calısıp hem evde esınden yardım gormuyorsa
-Kazandıgı onu tekbasına ıdare ettıryorsa
-Aldatılma suphesı yada gercegıyle karsılasıyorsa
Evlılıkler bıtıyor;ya kagıt üzerınde bıtıyor;yada anlamını yıtırıp sadece kagıt üzerınde kalıyor.

Netıce olarak yükselen kadında erkekte ;hayırdır;ser degıldır.
Kadın ana olmanın;es olmanın sorumluluklarını bılıp;sevgı ve sevkatını unutmaz ıse;erkekte kendını''reıs''gıbı görmekten kurtulup''reıs''gıbı olursa ;yukselmenın serri yoktur;fakat iş alanındaki yükselmeler aılenın kutsallıgını engellemıyorsa....

çok güzel....

Kadın kadın olarak kalabildikten sonra ondan değerlisi yok.
Eğer kadın olarak kalamamışsa, Allah muhafaza, illellah.

Erkek...

Kadına birazcık benzediyse.... buraya hiç girmek istemiyorum çıkamam.

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Ticaret
gizemx
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
17/03/2008 :  10:43:44  Alıntı
bence zeynep herşeyi ortaya dökmüş söylenecek bişey yok yani tebrikler.Artık erkeklerde kadınlar gibi düşünmeye başladı.Şu da bir gerçek kadın istediği zaman mutlak başarırır.Erkekte aynı istikrar yoktur.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
seniz_77
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
07/04/2008 :  20:39:23  Alıntı
Önce tek tanıdığım erkek babam oldu yıllarca..O sıcacık kollarında bıkmadan usanmadan taşıdı beni yıllarca...Okuttu , eğitti , doğruyu yanlışı gösterdi, parayı hiç düşünmezdim o varken kazanmak ta ne demekti harcamak babam sayesinde elbette çok güzeldi...
Sonra bir erkek kardeş katıldı aramıza..Sabahlara kadar uyutmayan,abla diye peşimden koşan.O sıcacık sarılmalarıyla beni mest eden yıllarca harçlıklarımı yok eden ...
Yıllar sonra onu tanıdım... Güçtü aslında benim istediğim ha öyle para gücü falan değil babamınki gibi bir güç..Bazen şefkatli,bazen hırçın,sevecen,hoşgörülü,para kazanmayı ve ihtiyaçlarımı gidermeyide bilen korumayıda seven..Kollarında saatlerce yattığım adı aşk olan duyguyu paylaştığım..
Yıllar geçti parayı tattım..Kazanmak dahada güzeldi.Arabalar almak ev sahibi olmak .Hep daha daha da iyi bir yaşama kavuşmak..Yıllarca yıprattım kendimi..neyemi Boşuna kocaman bir yanlızlığa...
Önce aşk dediğim şey bitti..Sevdiğim insan kayıp gitti avuçlarımdan..Sonrada Babamın ömrü ..........
Birtek kardeşim kaldı elimden tutan..Ağladığımda artık benim gidip ona sarıldığım..Peşimden koşan,beni koruyan kollayan..
Çok acıda olsa yıllar sonra bir şeyi öğrendim..Ne başarılarım,Ne çok para,Ne şan şöhret ,Nede araba hiçbir şey mutluluk vermiyordu bana...Çok daha fazlası olsa ne olucaktıki,Ne olurduki? O zevkle dayayıp döşediğim ev şimdi buz gibi girmek istemiyorum.....Arabam görenlerin gözlerini kamaştırsa da ben içinde bir sahil kenarında oturmuş saatlerce ağlıyorum.. Bankadaki paralar hiçbir zaman olmıyacak torunlarımı bekliyor bana gülerek...En güzel dostlarım can dostlarımda hep aynı dilek....
Kim demiş dünyayı kadınlar yönetecek erkekleri yok edecek diye kimki bu sevgi körü insanlıktan nasibini almamış bencil insan Vallahi bence Yalan...Evet ben bir kadınım param var pulum var şöhretim var kariyerim var var da var.....Ama hala başımı omuzuna yaslayabileceğim bir dostum, acılarımı sevinçlerimi paylaşabileceğim,kah güleceğim kah yanında sevineceğim bir şey eksik hayatımda........İşte oda en önemli varlık...ve şuan diyorumki keşke ,Babam sağolsaydı ,Bir eşim olsaydı da tüm servet denilen şey dahası Dünya onların olsaydı... Şimdi size asıl soru lütfen atmayın tutmayın bu dünya ne kadınsız nede erkeksiz olmaz..Dünyayı biz yönetsek ne olur sizler de biryerlerde bir şekilde bizleri yönetmiyormusunuz?
@ Rüyalarını gerçekleştirmenin en iyi yolu;Uyanmaktır!..@
Şeniz_77

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
murat33
Üye

Toplam 503 yazı
08/04/2008 :  09:07:53  Alıntı
seniz arkadaşımıza canı gönülden katılıyorum,ne para ne pul,sıcak yuvana huzurlu bişekilde dönebiliyomusun akşam evine,bi lokma ekmeği her türlü bulursun,ne aşk ne sevgi bu devirde,para olmuş,makam olmuş,mevki olmuş insanların sevgileri,aşkları,şerefleri,hangi çok mülkiyet kime huzur getirmiş,ne kadar çok paran olursa o derece huzurun bozuluyor,insan dayanabileceği ve sevgiyi aşkı hissedebileceği birini arıyor,muhabbet arıyor,ama insanın elinden bunlar uçup gittimi para insana hiç bişekilde huzur vermiyor arkadaşlar,keşke geriye dönebilsem ve o eski parasız günlerim olsa ama o sıcaklığı tekrar hissedebilsem yaşıyabilsem diyor insan,öyle bi hayale dalıyor,ama kendine geldiğinde düşündüğünün hayalden ibaret olduğunu

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Otomotiv
sembul
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
05/05/2008 :  19:50:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Öncelikle yazıma gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle seniz'in yazısı beni çok etkiledi. Di mi ya! İnsan hayal edemeyeceği şeylere bile ulaşabiliyor ama yanlızlar için bir dost, gerçek bir sevgi ne kadar kıymetli ne kadar vaz geçilmez, nasıl doyulmaz değil mi?

Saygı ve sevgiler
Semih BULGUR
www.semihbulgur.com
Üşenmeden düşünmek düşünmeden üşümektir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.14 saniye.
17:34:53, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım