Satranç Okulu Ve Satranç Cafe - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Satranç Okulu Ve Satranç Cafe

intelligent1969
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
23/05/2007 :  13:01:39 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Gazi-İşletme mezunuyum. Ankarada 20 yıldır oturuyorum. 4 yıldır planladığım bir projem var. Tek eksiğim sermaye. Sermaye getirecek ortak arıyorum.

İşin konusu kısaca şöyle:
Satranç eğitim ve oynama merkezi açmak istiyorum. Ankarada böyle bir yer yok. Alternatifsiz olacağız. 4 milyon insan var, yüzbinlerce memur var. 7 den fazla üniversite var, binlerce okul var. Genç nüfus var. Satranç 2 yıl önce okullara ders olarak kondu. Hızlı bir şekilde büyüyor. Ben kıdemli antrenörüm(sadece Türkiyede 30 kişide bu belge var), hakemim, oyuncuyum. Ayrıca milli eğitimde satranç dersini verecek öğretmenleride eğitiyorum. Satrançta her türlü alt yapım var. Güzel orjinal fikirlerim var. Çevrem ve kadrom var. Ankaranın ortasında kızılayda Atatürk bulvarında çok güzel bir yer buldum...260 m2, sigaralı-sigarasız salon olacak, 2 sınıf olacak, 4-5 wc, bahçe satrancı olacak vs...

Gelir kaynakları olarak düşündüğüm 4-5 seçeneğim var.
1- Satranç eğitimi verilecek,
2- Satranç oynama yeri olacak,
3- Cafeden gelir gelecek,
4- Turnuvalardan gelir gelecek,
5- Malzeme satışından gelecek, vs...

Tahmini en fazla sermaye ihtiyacımız 50.000YTL...(Belkide 30.000YTL veya daha az olabilir. Onu birlikte ve şartlara göre belirleyeceğiz).

Aylık giderimiz 15.000YTL olarak planlıyorum. Merkezde 40 masa olmasını planlıyorum. Her masadan günlük 10YTL kazanmak amacım. Buda aylık 12.000YTL. Eğitim-turnuvalar-cafe-malzeme satışı diğer gelirler olacak. Buradaki eğitim geliri çalışmaya bağlı. 100.000YTL de olabilir 5.000YTL de...Ne ekersen onu biçebilirsin...

Evet cesareti olan ve tek yer olmak isteyen beni arasın. Teşekkür ederim.

Not: Ortak olmak isteyenler hızlı hareket etsinler. Çünkü bulduğum yeri kaybetme riski var. Ayrıca eylül ayına çok hazırlıklı girmemiz gerekiyor. Hazırlıklar için fazla bir zamanımız yok.

Not: Size yeni bir teklifim var. Sermayenin %50 sini ben size borçlanayım. İş yeri faaliyete geçtikten sonra borcumu aylık periyotlar halinde geri size ödemeyi taahhüt ediyorum. Kuracak olduğumuz işte organizasyonu ben sağlayacağım ve çevremi kullanacağım.Bu iş için bir iş gücü ve zaman harcayacağımdan dolayı butün bunlar için de kar payından belli bir yüzde veya aylık olarak belirleyeceğimiz bir miktar almak isterim. Bunu karşılıklı konuşup da belirliyebiliriz.Benim bu iş yerine katkım çok büyük olacak, sizden sadece sermaye katkısı bekliyorum. Sonrasında karı paylaşacağız.

Sizden acele cevap bekliyorum. Çünkü kızılaydaki yeri kaçırmak istemiyorum...
İnsan isteyince herşey yapar.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Memur
rihalos
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
23/05/2007 :  19:25:51  Alıntı
kardeş kızılayın ortasına o kalbalıkta satrançmı oynanır ? A.Ü nün içine bir yer tut hukuk fakültesi öğrencileri takılır siyasalda var ekisk olmazlar :)

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Diğer
fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
25/05/2007 :  10:12:49  Alıntı
üst katlar değilse( ki olmaması gerek) tutacağın yer söylediğin karın kira ve eleman ücretini + masrafları çıkartması şüpheli görünüyor..
hesabını iyi yap bence..elindeki değerleri paraya çevirmek istiyorsun ama 50 milyardan olma bence önce çok daha düşük maliyetlerle yapabileceğin yere gir baktın gidiyor iş kızılay'a atlarsın..
iki gün ciro yapıp üçüncü gün yatmanı istemem.. millet kızılaya harekete gidiyor.
istisnayım,,kaideyi bozarım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
intelligent1969

Yeni Üye

Toplam 23 yazı
25/05/2007 :  10:55:06  Alıntı

Arkadaşlar,

Bulduğum yer hakkında biraz bilgi vereyim. 260 m2, dersane olarak kullanılıyor. Şu an biz burayı 2 büyük salona ve 2 sınıfa dönüştüreceğiz, mutfak, 4-5 wc, 1 sekreterlik vs olacak. 2.katta. 24 saat güvenlik var ve 7 gün açık, ayrıca arkada 20-30 m2 civarında bahçe gibi bir alanı var orayıda bahçe satrancı olarak planlıyorum. Bir arkadaşım yazmış. Küçük bir yer tutun vs..Arkadaşım beni anlamamışsınız. Ben bunu isteseydim her zaman yapardım. Ben Ankarada tek olmak, kaliteli olmak, büyük olmak, herkese ulaşmak istiyorum. Ayrıca adımıza cafe kelimesini koymamdaki amaç belki insanlar sırf bu kelimeden dolayı satranç oynamaya değil birşeyler atıştırmaya bile gelebilsin diye. Sizlerden istediğim büyük düşünün ve bütün Ankaraya yönelik düşünün. Yoksa ben her ilçe de bir tane yer açardım. Amacım bu değil. Merkez de olsun, büyük olsun, herkesi içersin vs...İlgilenenler lütfen hızlı hareket ediniz...

fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
25/05/2007 :  11:11:41  Alıntı
amacınız sadece ankara'ya satranç adına büyük bişeyler açmaksa iyi fikir. (ömrü 6 ay görünüyor 50 milyarla :))
ama amaç para kazanmaksa o masraflarla bu konu üzerine böyle biryer açmak bence hiç uygun görünmüyor.okullarda eğitim verin hiç değilse zarar etmezsiniz.
özür dilerim fikirlerinize olumlu katılamadığım için.

intelligent1969

Yeni Üye

Toplam 23 yazı
25/05/2007 :  13:49:45  Alıntı
Merhaba,
Fatih bey ne kadar satrancın içindesiniz bilmiyorum ama benim olumsuz fikirlere her zaman saygım vardır. Ama eğer satranç bilmiyorsanız ve çevrenizdeki insanların taleplerini görmüyorsanız söyleyecek fazla birşeyim yok. Unutmayın!Bir şehirden bahsediyorum. Bir köyden değil, 4 milyon insandan ve 2007 yılındayız...

fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
25/05/2007 :  14:40:11  Alıntı
ankara'da ikamet ediyorum
bende işletme mezunuyum ve selçuk ünv. düzenlenen müsabakada 2.liğim var 2001'de karaman'dan.
askerliğimde de alayın içine satranç salonu kurduk(tokat 2006).
insanlar görmek istedikleri şeyleri görmeye çalışırlar bazen ve görmek istemediklerini görmezden gelir yada küçümserler.
bana bugüne kadar ankara'da hiçkimse "yaw bi satranç kafe olsa da gitsek" demedi düşündüm etrafımdakilerin çoğu da satranç bilir hatta işyerinde bazan oynarız.(ayda yılda bir iş iddiaya binerse o da.)
çevresindekiler bazen insanı bişeylere yönlendirirler bu güzel bişeydir ama hesap kitap yapmadan sadece çevresindekilerin görüşüyle bir işe girilmez yada girilir 6 ay sürer.

intelligent1969

Yeni Üye

Toplam 23 yazı
25/05/2007 :  14:54:06  Alıntı
Fatih bey, sanırım satranç fazla oynamıyorsunuz veya sevmiyorsunuz. Siz ankarada bir turnuvaya katıldınızmı yada geçenlerde altındağ belediyesinin okullararası düzenlediği turnuvadan haberiniz var mı bilmiyorum. Nerede hangi görevde çalışıyorsunuz bilmiyorum. Ama okullarda 2 yıl önce satranç dersi okutulmaya başladı ve satrancın yararlı birşey olduğunu aileler öğrenmeye başladı. Bana özel ders için gelen aileler sürekli artıyor. Saati 25YTL'ye. Ben 180 kurumla görüşüyorum. Yaşınız kaç onu da bilmiyorum ama olaya çok yüzeysel bakıyorsunuz.

fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
25/05/2007 :  15:04:07  Alıntı
yüzeysel değil ticari yönden bakıyorum.
yukarda fikrinizi açıklayıp sermaye ortağı aradığınızı yazmışsınız bende ticari yönden uygun olmadığı kazanç getirmeyeceği görüşümü yazdım.(yaşımı çokmu küçük göstermiş)
piyasada artık masraftan kısılarak kazanç yapılırken siz 15 milyar masraflı yer düşününce hiçte gidecek bir ticarethane gibi gelmedi bana..
madem işler iyi bir dershane açın..cafe filan hikaye onun yanında.
ben YELMENLER UN VE YEM SAN. Ankara bölge dağıtımı ve pazarlama işinin başındayım.

intelligent1969

Yeni Üye

Toplam 23 yazı
27/05/2007 :  13:36:30  Alıntı
fatih bey,
kendi tezlerinizi kendiniz çürütmüşsünüz.
1- Ayda yılda bir iddaya binerse satranç oynuyoruz diyorsunuz. aldığınız başarılar(size göre başarı) hiçbir şeyin göstergesi değil. sizin satrançla ilgilendiğinize asla inanmıyorum.
2- Dersane aç diyorsunuz binlerce dersane var bir kısmı kapanıyor. Ben tek olmaktan ve hem dersane hem oynama merkezi olmaktan bahsediyorum.
3- Aile şirketinde herşey olabilirsiniz, buda bir gösterge değil.
4- Hangi üniversitenin işletme mezunusunuz? Ayrıca yaşınız kaç?
5- Ben 180 kurumla çalışıyorum aile şirketimle değil, yani inanamayacağınız kadar çevrem var.
6- Ben gelirimi bir şeyden değil 5-6 şeyden kazanacağımı yazıyorum lütfen iş planımı iyi okuyunuz.
7- Ayrıca UKD nize vs baktım, ortalıkta birşey yok. Ben kıdemli antrenörüm (Türkiyede bu belge sadece 30 kişide var), hakemim, oyuncuyum, kulübüm var vs...
8- Ben bu işi sadece sevdiğim için açmak istemiyorum. Tabikii çok para kazanmak içinde açıyorum. Her zaman yeni işler daha çok kazanmaya uygundur.
9- İlginizden dolayı teşekkür ederim...

rihalos
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
28/05/2007 :  13:21:34  Alıntı
Bence 1 üniversite ile başla sponsorluk al sonra 2-3-4 diye devam et satranç tahtalarına reklam yaparsan böyle bir reklamı banka bile alabilir kızılaydada iş olur ama çok fazla maliyeti olur ankaradaki uni leri bir araştır sonra standartlarını yükselt yeni yaratıcı fikirlerle geliştir sehpaları yeşil yada kırmızı yap insanı düşündüren şekiller koy heykel felan tabi şimdi değil para kazanınca yenilikle geliştirmek adına yada askeriyeye bir teklif sun askerler satranç oynamayı sever olmazsa askerlerin takıldığı kafeler veya çay içilen bahçelerde yap bence askerlerde sana yetecek ve artacak kadar fazla potansiyel var hem öğrencide parada olmaz ama askerler çalışan insanlar vardır yani fikirlerini proje haline getir git bir birliğe yada yada uniye sun olmazsa öğrencilerin veya askerlerin takıldığı yerde yap çokluk var diye bolluk olmaz ...

intelligent1969

Yeni Üye

Toplam 23 yazı
28/05/2007 :  13:51:31  Alıntı
Teşekkür ederim. Değişik ve güzel fikirler sunmuşsunuz. Ama bir üniversitenin veya askeriyenin böyle bir işe sponsor olması ki askeriye zaten olmaz belki üniversite olabilir ama onlarda satranç sporunu kendi içlerinde yapmaya başladılar. Yani üniversite bünyesinde...

fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
31/05/2007 :  11:30:25  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - intelligent1969
fatih bey,
kendi tezlerinizi kendiniz çürütmüşsünüz.
1- Ayda yılda bir iddaya binerse satranç oynuyoruz diyorsunuz. aldığınız başarılar(size göre başarı) hiçbir şeyin göstergesi değil. sizin satrançla ilgilendiğinize asla inanmıyorum.
2- Dersane aç diyorsunuz binlerce dersane var bir kısmı kapanıyor. Ben tek olmaktan ve hem dersane hem oynama merkezi olmaktan bahsediyorum.
3- Aile şirketinde herşey olabilirsiniz, buda bir gösterge değil.
4- Hangi üniversitenin işletme mezunusunuz? Ayrıca yaşınız kaç?
5- Ben 180 kurumla çalışıyorum aile şirketimle değil, yani inanamayacağınız kadar çevrem var.
6- Ben gelirimi bir şeyden değil 5-6 şeyden kazanacağımı yazıyorum lütfen iş planımı iyi okuyunuz.
7- Ayrıca UKD nize vs baktım, ortalıkta birşey yok. Ben kıdemli antrenörüm (Türkiyede bu belge sadece 30 kişide var), hakemim, oyuncuyum, kulübüm var vs...
8- Ben bu işi sadece sevdiğim için açmak istemiyorum. Tabikii çok para kazanmak içinde açıyorum. Her zaman yeni işler daha çok kazanmaya uygundur.
9- İlginizden dolayı teşekkür ederim...

1'e 1)satrancı sadece boş vakit değerlendirmesi olarak görüyorum..kariyer düşüncem yok.çok iyi oynadığım saplantısında değilim ve kendimi başarılı görmüyorum satrançta..ticarette işin şekli değişiyor ama.satranç antrenörü olunca piyasa diyorki biz antrenöre para saçalım değil mi. satrancla ilgileniyorum ama dediğim gibi sadece boş vakit değerlendirmesi ayda yılda bir çünkü fazla boş değilim.

2'e 2)sadece satranc dersanesinden bahsetmiştim.başka ders yok. cafe olursa işin içinde yanıltır sizi..dersaneye kantin yapın 3-5 kuruşa daha olumlu.

3'e 3) mali müşavirim bana yeter.siz olamadınız galiba.yoksa onu da yazardınız dimi.kimseye kanıtlayacak bi sıkıntım yok çok şükür.ankaradasınız un piyasasını araştırabilirsiniz.adım gelir.

4'e 4):)hayırdır..muhatb mı almayacaksınız beğenmezseniz. selçuk ünv. 27 yaşındayım beğenmeyen kızını vermez derler ya :)) (evliyim zatten de)

5'e 5)çoğunu kendi başıma oluşturduğum 500 noktam var bu piyasa ağı yeter..aile hikaye.ticaret ve pazarlamaya çok uzak gördüm sizi. gerçi değiştirdiğiniz açılış yazısı baraz daha iyi pazarlama yapmış ama iş yaş bi kere.

6'a 6) satranç eğitimi hariç hepsi hikaye bence.diğerleri bir ay kar etse öbür ay karını geri ***ürür yani istikrarlı standartlı bi kazanc sağlamaz. sizi boşa yorar..

7'e 7)ben sadece oynarım boş kalırsam öyle sıfatlarım yok.burası da yatırım fikirlerinin tartışıldığı bir site. satranccı sitesi olsaydı girmezdim. ve yatırım fikirlerine yorum yazarım diğer üyeler gibi..ve zannediyorum ki diğerlerinin de antrnörlük yada 30 kişilik belgeleri yoktur. niye böyle şeyler aradınız bende anlamadım. yatırım fikrinize yorum yaptım sadece..satrancta geçemem sizi anladım

8'e 8) saydığınız dört beş gelir kaynağını kırık dökük bişey olmayacaksa 50 milyarla hayata geçiremezsiniz..gidin dekor,dolap vs fiyat araştırın. ve eğitim hariç diğerleri sermaye tutuyor ve fazla nartısı olmaz size görecxeksiniz. o sermaye ve zamanı elemanları filan eğitim için harcayın çok elit bişey yapın sizin için 10 kere daha karlı. ama cafe filan düşünecekseniz diğerinide gölgeler bence..yeni olan satranç eğitimi...oynama merkezi ve eğitime başla sonra cafe'ye gir durum belli eder kendini nasıl olsa risk alma bence...

8 buçuk-)şahsi bilgilerimi ve yeteneklerimi neden bu kadar sorguladınız merak ettim.aşırı anlamsız geldi bana da! sizi işin ticari yönüne ***ürmeye çalıştıkça siz başkayerlkere çekiyosunuz.

9'a 9)asıl ben teşekkür ederim ayıp ettiysem biyerlerde büyüğümsünüzdür özür dilerim.

intelligent1969

Yeni Üye

Toplam 23 yazı
31/05/2007 :  12:27:48  Alıntı
satrancı sadece boş vakit değerlendirmesi olarak görüyorum..bu cümleniz zaten bakış açısınızı gösteriyor. Başka bir şey demenize gerek yoktu. Ben sizin özel hayatınızı öğrenmeye çalışmamdaki amacım baktığınız pencereyi görmek içindi. Neyse her şey için teşekkür ederim.

Bütün arkadaşlarıma faydası olacağına inandığım bir yazı gönderiyorum. tek istediğim bu yazıyı sonuna kadar okumanız ve düşünmeniz hepsi bu.

SATRANÇ ve HAYAT

Zamanımızdan 4350 yıl öncesine dayanan bu asil oyunun hangi kategoriye girdiği net olarak açıklanamamıştır.

Satranç, öncelikle bir spordur. Nasıl atletizm, bale ve yüzme birçok sporun temelini oluşturuyorsa satranç da, tüm hayatın temel sporudur. Ve düşünce sporu olarak sporların en zorudur.

Satranç, sanattır; sınırsız düşünce üretim sürecini içine alan bir yaratıcılıktan ötürü satranç, bir düşünce sanatıdır.

Satranç bir bilimdir hem pozitif hem de sosyal bilimleri içerir. Satrançta kesinlik kazanan problemler mevcut olmasına karşın, genel olarak, sosyal bilimlerin içeriği hakimdir. Satranç, güzel ve yararlı bir uğraş, yaman bir mücadele ve bilinmeyenle uğraşmanın verdiği hazzın özgün bir alanıdır. Akıl, zeka, yaratıcılık, ileri görüşlülük, planlama, yerinde ve zamanında davranma, cesaret, sabır, serinkanlılık gibi evrensel değerler ve yetenekler satrançta olduğu kadar, hayatta da başarının, gelişmenin temel unsurlarıdır.

Bu temel unsurlar, satranç ile hayatın köprülerini oluşturur ve onları ortak bir alanda birleştirir.

SATRANCIN YARARLARI

• Sayısal ve sözel yeteneklerde artış sağlar. Diğer ders konularının daha iyi anlaşılıp kavramasına yardımcı olur. Bütün yeteneklerin kullanıldığı bir oyun olduğundan yetenek isteyen tüm dallarda ilerleme sağlar.
• Genel zekayı, kendi kendini kontrol ve analitik yeteneği artırır.
• Eleştirisel ve yaratıcı düşünceye katkı sağlar. Konulara karşı şüpheci yaklaşımı benimsetir, onları ezberci zihniyetten arındırır. Bilimselliği ön plana alarak araştırmalar yapmaya yönlendirir.
• Planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavratır. Zamanı ve mekanı en iyi şekilde kullanmayı öğretir. Hızlı ve doğru düşünebilmeye yardımcı olur, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirir. Eldeki olanakların en akılcı ve en ekonomik kullanımını öğretir. Tedbirli olmayı ve tüm hamlelerin asıl amaca hizmet etmesi gerektiğini ortaya koyar.
• Fotografik/üç boyutlu hafızayı geliştiren ve güçlendiren alıştırma yöntemidir. Böylece unutma problemini önemli ölçüde azaltır.
• Sebep-sonuç ilişkisini kurabilmeyi sağlar. İnsanları daha sorumlu olmaya yöneltir.
• İnsanlar konsantre olamama sorununu motivasyonla bir oyun içerisinde öğrenir.
• Okuma performansını artırır.
• Öğrenmeyi öğretme aracı olarak kullanılmaktadır.
• Karmaşık problemlerin üstesinden gelme ve çözme yeteneğini artırır.
• “Kendine güven” duygusunu aşılar ve bunu geliştirir.
• Dikkatini tek konu üzerinde yoğunlaştırabilme alışkanlığı kazandırır.
• Başarıya ancak ve ancak sistemli ve disiplinli bir çalışmayla varılabileceğini gösterir.
• Başarılardan büyük hazlar du**** daha da başarılı olmaya yönlendirir.
• Mücadeleci bir ruh yapısına sahip olmanın gerekliliğini benimsetir.
• Başarısızlıklar karşısında yılmamayı, başarı için daha da çok çalışmanın gerekli olduğunu öğretir.
• Yepyeni hedefler göstererek bu yeni hedefler doğrultusunda motivasyon sağlar.
• Kişilerin olumsuz bir yönünü, eksikliğini veya bir davranış bozukluğunu hızlıca ortaya çıkarır.
• Kurallara uymayı, dostça oynamayı, kaybetmeyi kabullenmeyi, kazananı kutlamayı öğretir.
• Yakın dostluklar kurup daha çok sosyalleşmeye ve sosyal yaşamanın zenginleşmesine yardımcı olur.
• Kötü alışkanlıklar edinilmesine engel olur.
• Kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir.
• Kendi güç ve yeteneklerini daha iyi tanı****, bireysel güç ve yetenekleri açığa çıkarmaya ve bireysel doğru kararlar alabilmeye yardımcı olur.
• İnsanların ruhsal boşluklarını doldurur ve yalnızlıklarını giderir.

İsveç Bilimler Akademisi 1994 Nobel Ekonomi Ödülünü üç bilim adamına satranç oyununu karmaşık ekonomik sorunları çözmekte temel olarak kullanmayı deneyen çalışmaları nedeniyle Macaristan’dan John HARSANJİ (Berkeley Üniveristesi) A.B.D.’den John NASH (Princeton Üniversitesi) ve Almanya’dan Reinhard SELTEN’e verdi…

Satrancın kazandırdığı sorun çözme becerisi sadece ekonomik değil aynı zamanda sosyal ve siyasal sorunların aşılmasında da katkısı olabilir.

“Satrancın yararları”nı gösteren bütün bu maddeler, Milli Eğitimin de temel amaçlarındandır, Türk Milli Eğitimi’nin öğrenciler tarafından kazanılmasını istediği temel davranışlardır. Bu kadar pozitif etkisi olan bir araç kesinlikle bir “EĞİTİM ARACI”DIR. Yeryüzünde başka hiçbir araç, bu kadar olumlu davranışların hepsini birden bireylere kazandıramaz! Öyleyse, çocuklarımızın olabildiğince küçük yaştan başla**** “Kişilik gelişiminde satrancın pozitif etkilerinden yararlanma” amaçlanmalı, çocuklarımızın iyi davranışlar sergilemelerini sağlamaya çalışmalı bu amaç bir “görev” olarak benimsenmelidir.

Umarım okuma zahmetinde bulunmuşsunuzdur. Herşey gönlünüzce olsun...

fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
31/05/2007 :  13:09:58  Alıntı
satrançla bi alıp veremediğim yok.
çok güzel yazmışsınız bundan sonra daha fazla zaman ayırmayı düşünüyorum satranca.
ve yeğenim var 7 yaşında. bir eğitim kurumu açarsnız gönderebilmeyi isterim. ama beni anlayın artık lütfen. bunların hepsi çok güzel ama cafe masrafları ve işgüçleri sizin asıl amacınıza takoz olur ve sürekliliğini etkiler. daha fazla işin özüne girerseniz daha iyi olur. cafe dağıtır mevzuyuda sizi de.ticarşi açıdan olumsuz yani.bunu anlatmaya çalışırken konu şimdi buralarda işte.
şimdi anlamalısınız konuya başından beri bakış açımı.şahsiyetim gereksiz. bu siteyi ticari yönden bilgi alışverişi için kullanıyorum.sizin de amacınız buydu ilk yazınızda değilmi(iş fikri ve sermaye bulmak).

intelligent1969

Yeni Üye

Toplam 23 yazı
31/05/2007 :  13:54:54  Alıntı
Fatih bey teşekkür ederim. Sizi hep haksız bulduğumu sanmayın. Tabiki beni düşündüğünüz için yazıyorsunuz. Eğitim yönüne önem verin tek siz değilsiniz. Bunu dikkate alacağım ama bu gidişatı daha çok zaman belirleyecek, baktım cafeden iyi gelir gelmiyor eğitimden geliyor bende ağırlığımı eğitime veririm elbette. Ayrıca yiğeniniz konusunda çok çok mutlu oldum. sizden tek ricam çevrenizdekilere öğretin en azından evlerinde oynasın. satrancın faydalarını inanın sayılamayacak kadar çokkkk...

rihalos
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
02/06/2007 :  14:13:22  Alıntı
sponsorluk derken iş demek istedim eğer üniversiteden yada askeriyeden referans alırsan süper olur kendi markanın yazdığı satranç taşları taftaları yap marka ol marka sanıyorum ki uni lerde özel satranç odaları açarlar odayı kiraladıktan sonra uygun bir antlaşmayla sana bile reklam verirler satranç oynuyan adamlar akıllı adamlardır bu insanlara reklamını göstermek isteyen çok kişi olacaktır :)hem güzel bir spor askeriye veya üni versite bunun dağılması için destekde verir ben rektör olacakdım özel indirim sağlardım heykel meykel unutma yanlız düşündürsün yeter valla kardeş uzun uzun da yazılır aslında ama sana şunu söyleyim eğer marka olmak istiyorsan çok daha ilerisini düşün uçaklarda bile bu hizmeti verebilirsin otobüslerde trenlerde markanıda koy :) luftansa pegasus thy hepsinde yap çok fazla yolculuk yapan insanlar camdan dışarıyı izlemez yapacak şey ararlar cep telefonu açmak yasaksa ilgilenir gibi yapacak bir şeyde olmaz projeyi üret bir uçak firmasına git sonrada bana 1000 fit yüksekten dua gönder :) çok fazla yolculuk yapan insanların ilgisini artıracaktır uçak otobüs gibi sallanmıyor gemilerde ve otobüslerde olmaz ama tren ve uçaklarda olur dahasıda var ama oda bize kalsın artık marka marka marka dünyada ilk 20 markayı incele koka koladan dele kadar hepsinin bulduğu bir şey var ewl

rihalos
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
06/06/2007 :  13:44:46  Alıntı
ciddi ciddi bende düşünmeye başladım yapmayı altı sağlam mıknatıstan olursa uçakta trende çok rahat oynanır düşmez yada koltukların arkasına aksam koyulursa lcd ekran oda süper olur dokunmatik ekranla satranç oynanır tabi bilin yaptığı son icat varya dokunmatik ekranla vista işlemciyi birleştirmiş onun satrançını yapacaksın süper olur valla yeni farklı ve çekici bir hizmet reklamda verilir giderken isteyen mod değiştirir filim izler lcd monitör olunca reklamda veren olur uçak yapanlar koltuk arkasına lcd ekranı nasıl düşünemez ben geliştirim bunu kısa zamanda ... hadi hayırlı tarşlar :)))

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.27 saniye.
23:07:10, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım