Tak&in Yeni Nesil Yangın - Kurtarma Merdiveni - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tak&in Yeni Nesil Yangın - Kurtarma Merdiveni

LuckyS
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
14/05/2010 :  09:33:27   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Aşağıda detaylı olarak açıklanan patentli ürünümüz ile ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz.

TAK&İN Yeni Nesil Yangın ve Kurtarma Merdivenimiz, afet sonrası acil tahliye prensibiyle %100 Türk sermayeli kuruluşumuzun bünyesindeki mühendisler tarafından 1999 yılında geliştirilmiş ve patenti alınarak ülkemiz ekonomisine kazandırılmıştır. TAK&İn, portatif kullanım mantığıyla kolay, pratik, ergonomik ve güvenlidir.

Merdivenimiz, üretildiği ilk günden bugüne, mevcut bitişik nizam binalardan Anıtlar Kurulu koruması altındaki yapılara, SİT bölgelerindeki otellere, banka şubelerine, işyerlerine, butik otellerden eğitim kurumlarına, derneklerden lokallere ve hatta lüks yelkenli, motoryatlardan gemilere (şeytan çarmıhına alternatif olarak) kadar kullanım alanını genişletmiş bulunmaktadır.

Sektörün taleplerine göre özelleştirilen ve geliştirilen yeni modelimizle; tershanelerden inşaat sektörüne, montaj fimalarından teknik servislere, itfaiye araçları, sular idaresi, elektrik idaresi, telekom, maden ve kömür işletmeleri, sivil savunma ve arama kurtarma birliklerine kadar pek çok alanda kullanılabilen ürünümüz, sizlerin değerli katkısıyla büyüyerek çeşitlenmektedir.

Aşağıda standart bina yükseklikleri için modellerimizin teknik detaylarını görebilmektesiniz. Eğer binanızın girişinde bir dükkan, mağaza veya atölye gibi yüksek tavanlı bir bölüm var ise bu uzunluklar değişiklik gösterebilmektedir. Unutulmamalıdır ki Tak&İn Yangın ve Kurtarma Merdivenimizin işlevini tam olarak yerine getirebilmesi için, tasarımı gereği yerden min. 40 cm. havada kalacak şekilde açılması hayati önem taşımaktadır. Acil durum tahliyesi için planladığınız pencere/leriniz veya balkon/larınız altından yere olan mesafenizi bize net olarak bildirdiğiniz takdirde özel bir çalışma da gerçekleştirebiliriz.

BINA (KAT) MODEL UZUNLUK (mt.) AĞIRLIK (kg.)
Basamak arası ve adedi Boru Profil Uzantısı Toplam Uzunluk Merdiven
2 AK - 320 10 ad.x 0,3048=2.74mt. 0.40mt. 3.14mt. 8,80kg.
3 AK - 600 19 ad.x 0,3048=5.49mt. 0.40mt. 5.89mt. 13,88kg.
4 AK - 880 29 ad.x 0.3048=8.53mt. 0.40mt. 8.93mt. 19,55kg.
5 AK - 1160 39 ad.x 0,3048=11.58mt. 0.40mt. 11.98mt. 25,24kg.

BİNA (KAT) MODEL UZUNLUK (mt.) AĞIRLIK (kg.)
Basamak arası ve adedi Zincir Uzantısı Toplam Uzunluk Kutu Merdiven
5 KAK - 1160 39 ad.x 0.3048=11.58mt. 0.31mt. 11.89mt. 20kg. 21,96kg.
6 KAK - 1440 49 ad.x 0.3048=14.64mt. 0.31mt. 14.94mt. 22,5kg. 28,21kg.
7 KAK - 1720 59 ad.x 0.3048=17.68mt. 0.31mt. 17.99mt. 22,5kg. 33,84kg.
8 KAK - 2000 69 ad.x 0.3048=20.73mt. 0.31mt. 21.04mt. 22,5kg. 39,48kg.

Merdivenimizin çalışma şeklini ve videosunu Anadolu Ajansı’nın aşağıdaki linkinden izleyebilirsiniz. http://www.aa.com.tr/tr/yangin-merdiveni-cantaya-girdi.html

Ayrıntılı bilgi için lütfen www.tak-in.com adresindeki internet sitemizi ziyaret ediniz.

Yukarıda detaylı olarak açıkladığımız sektörlerde ve/veya güvenlik ürünleri konusunda tecrübeli çalışma arkadaşları, aşağıdaki irtibat numaralarından bizlerle temasa geçiniz.

Haftaiçi 08.30 - 17.30 Tel.: 224.250 66 04
Ahmet BAKIRCI
SIDAŞ Ltd. Şti.
Şirket Müdürü

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Danışmanlık
daghanbey
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
17/05/2010 :  20:19:46  Alıntı
merhaba. yaratıcı fikrinizden ötürü sizi kutlarım. internette gördüğüm işe yarayacak az sayıda projeden birisi tebrikler.

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Diğer
LuckyS
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
08/06/2010 :  16:55:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Teşekkürler Dağhan Bey,

Olabildiğince çok haneye ulaşabilmek ve kendimizi tanıtabilmek için takım arkadaşları arıyoruz.

Bilgilerinize,
Ahmet BAKIRCI
SIDAŞ Ltd. Şti.
Şirket Müdürü

barbaroz_17
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
10/06/2010 :  14:05:05  Alıntı

detaylı bilgi verebilirmisiniz barbaroz_17@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Serbest meslek
LuckyS
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
13/06/2010 :  13:06:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sn. barbaroz_17,

Bilgiler e-posta adresinize gönderilmiştir.
Ahmet BAKIRCI
SIDAŞ Ltd. Şti.
Şirket Müdürü

manta400
Üye

Toplam 355 yazı
26/07/2010 :  11:21:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
selamlar ürünlerinizle ilgili bayi ve sonkullanıcı fiyat bilgisi alabilirmiyim
birde sorum olacak 5 kata kada merdiven zorunluluğu yok ancak yangın yada herhangi bir afet ne yazıkki kat sayılarıyla ilgilenmiyor bu yüzden belediyelere bu tip ürünlerin tüm binalarda uygulama zorunluluğu getirmesi anlamında bir lobi faliyetiniz varmı yada düşünüyormusunuz
gerçekten faydası tartışılmaz bir ürün günümüzde itfaiye araclarının girmekte zorlandığı mahallelerin halen çoğunlukta olduğunu düşünürseniz önemi dahada anlaşılır hale gelir
diğer bir sorum da ürünleriniz son üretim testleri yapıldıktan sonra mühürleniyormu çünkü bizim milletimiz malum bu tip güvenlik araçlarını alçı boya badana sıva işlerinde kullanmaya meraklıdırlar düşünsenize bina da para toplanıp merdiveni alıyorsunuz sonra apartman sakinlerinin kişisel malı oluyor kimi yazlığına ***ürür kimi klima takar kimi uydu montajı yapar yangın çıkıpta asıl ihtiyac duyulduğu zaman ya yerinde yotur yada çoktan kırılmıştır
ürün çok mükemmel fakat yer tespiti ve lüzümsuz kullanımların önlenmesi için ciddi yaptırımları olan özel bir denetleme mekanizmasının olması lazım .
ben çok yakın zamanda tüm apartmanlara yönelik biir pazarlama hareketi başlatıyorum sizin ürünlerinizide yöneticiye özel olarak hazırladığım zarfların içine dahil edebilirim tabi bana 1000 yada 2000 adet broşür göndermeniz gerekir saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
LuckyS
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
26/07/2010 :  11:35:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba manta400,

Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Sizin de sözünü ettiğiniz gibi ürünümüz 5 kata kadar portatif ve bir çanta içinde bulunuyor. Binaların Yangından Korunması Yönetmeliği bireysel kullanımda 5 kata kadar olan binalarda yangın merdivenini zorunlu tutmuyor haklısınız. Ticari kullanımda ise zorunlu. Yani evimizde deprem, yangın gibi bir afet olduğunda kurtulmamız çok önemli değil ama bu afetler başımıza işyerimizde gelirse kurtulmamız lazım gibi yorumlanabilir :o). Adı geçen yönetmelik 2007 yılında güncelleninceye kadar lobi faaliyetlerimizi sürdürdük ve üçüncü bölüm üçüncü kısım 42. maddedeki "yangın merdivenleri sabit olmak zorundadır." ibaresini "sabit olmak zorunda değildir." şeklinde değiştirtebildik. Şu anki mevcut uygulamada ise eğer bir ticari faaliyet gösteren kuruluş, sabit yangın merdivenini fiziki olarak yapacak durumda değilse, son çare olarak ürünümüzle çözüm bulabiliyor. Örneklerini internet sitemizdeki referanlarımız bölümünden inceleyebilirsiniz.

Dar sokaklar konusu her şehirde olduğu gibi Bursa'da da problem. Bizzat İtfaiye Daire Başkanı bu ürünün her eve girmesi gerektiği yorumunu yaparken, "ne yazıkki dar sokak itfaiye aracımız yok. Bu sebeple bu ürünü yangının olduğu kattan vatandaş aşağı sarkıtsa biz kolaylık müdahale ederiz. Yangında kayıpların hemen hemen hepsi duman zehirlenmesinden kaynaklanıyor. Kendisi bu merdiven yardımıyla dışarı çıkıp, 2-3 basamak inip bizi beklese bile hayatı kurtulur." serzenişinde bulundu.

Yerinde tespitinizi biz de yaşadık ve merdivenimizin dış cephe boyama, klima ve uydu anteni montaj hatta silo ve tanker içi temizleme faaliyetleri için profesyonel bir model çıkarma zorunda bile kaldık.

E-posta adresinizi yazabilirseniz. Size son kullanıcı tavsiye edilen satış fiyatlarımızı da içeren tanıtım dosyamızı göndermekten memnuniyet duyarım.

Saygılarımla,
Ahmet BAKIRCI
SIDAŞ Ltd. Şti.
Şirket Müdürü

manta400
Üye

Toplam 355 yazı
26/07/2010 :  12:52:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
serkanaktas-35@hotmail.com mailimi atmayı unutmuşum kusura bakmayın bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
LuckyS
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
26/07/2010 :  15:43:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Serkan Bey,

Talep etmiş olduğunuz bilgiler e-posta adresinize gönderilmiştir.
Ahmet BAKIRCI
SIDAŞ Ltd. Şti.
Şirket Müdürü

zorro_3470
Üye

Toplam 389 yazı
27/07/2010 :  01:22:38  Alıntı
fiyatlarını öğrenebilirmiyiz lütfen

serdar.okcu@mynet.com

..

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
LuckyS
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
27/07/2010 :  20:43:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Son kullanici tavsiye edilen perakende satis fiyatlarimizi iceren e-postamiz gonderilmistir.
Ahmet BAKIRCI
SIDAŞ Ltd. Şti.
Şirket Müdürü

gama
Üye

Toplam 398 yazı
06/10/2010 :  14:36:49  Alıntı
fıyat ve yurtdısı bayılık kosullarıyla ılgılı bılgı lutfen cosmostextil@hotmail.com
cosmostextil@hotmail.com

tel:+380937411834
00380677502032

Yerleşim : Ukrayna / Odessa  |  Meslek : Esnaf
LuckyS
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
06/10/2010 :  16:58:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayın Gama,

Talep etmiş olduğunuz bilgiler e-posta adresinize gönderilmiştir.
Ahmet BAKIRCI
SIDAŞ Ltd. Şti.
Şirket Müdürü

hzeycan
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
12/10/2010 :  13:45:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bayi fiyat ve son kullanıcı fiyatı alabilirmiyim..
www.1fikrimvar.com

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
erokas
Üye

Toplam 515 yazı
12/10/2010 :  14:12:36  Alıntı
Sitayi ve ürünü inceledim.
Çok güzel bir fikir.
1999 Kocaeli depreminden sonra benzer bir prototip yapmıştım ahşaptan.
Çok işe yarayacağını düşündüm ancak geliştirmedim.
Neyse,
Uygulamanızı ve sizleri kutluyorum.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Reklam
LuckyS
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
20/10/2010 :  09:40:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Teşekkürler erokas,

Kocaeli depremi hepimizin acısı ve ders çıkarması gereken bir yara...

Bilinçlenmek ise yeni nesillere borcumuz diye düşünüyorum. Yaşamımızı geçirdiğimiz her yerde artık alternatif kaçış noktaları belirlememizin, bir refleks olması gerektiği kanısındayım.

Bu sebeple bu protatif, sırt çantasına sığan ve hafif olduğu kadar mukavim ürünü çıkardık.
Ahmet BAKIRCI
SIDAŞ Ltd. Şti.
Şirket Müdürü

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.56 saniye.
18:54:54, 18 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım