En Büyük Yatırım Kendinizsiniz! ( Gerçek Hikaye) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

En Büyük Yatırım Kendinizsiniz! ( Gerçek Hikaye)

aybar1726
Üye

Toplam 189 yazı
12/05/2010 :  03:10:31 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Değerli arkadaşlar size kendi hayat hikayemi anlatmak istiyorum.birçok büyük kurumsal giyim firmasında yöneticilik yaptım yıllarca canla başla çalıştım firma ve patronlarımı çok zengin ettim.ama sonunda baktığımda elimde hiçbirşeyin olmadığını ve hakkımı hiçalamadığı gördüm.son çalıştığım yerde yine patronlarımı zengin ettim fakat 4 ay boyunca maaş alamadıktan sonra .işten ayrıldım.ve nitekim işsizlik aylarca süren işsizlik 5 parasız günler.elimde kalan tek şey mesleki bilgim ve kendime güvenimle memleketim olan edirneden cebimde 7 tl ile istanbula iş bulma ümidiyle geldim.kalacak yerim olmadığım için orda burda arkadaşlarda 5 parasız.birazda kız arkadaşımında desteğiyle iş koşuşturmaya başladım birçok firmanın hatta bazılarının elemelerini birincilikle geçmeme rağmen hep askerlikte takıldım.askerlik sorunum olmasaydı çok güzel firmalarda iş sahibi olacaktım.artık memleketede geri dönemezdim.baktım olacak gibi değil.en son çare metrobüs üst geçitlerinde çorap eşofman satarak harçlığımı çıkartmaya başladım.ailemdede hiçbişey olmadığı için bir kız arkadaşım destek çıkabiliyordu.2 üniversite onlarca mesleki sertifika onlarca perakende kasas programı bilgisine rağmen bu işi yapmak zorunda kaldım.müdürken etrafımda pervane olan arkadaşlarım işsizken bir çayı bile çok gördüler hatta bir selamı bile.gün geçtikçe şunun farkına vardım insan kendi işinde çabalayınca kazanıyor yani çorapta satsam bu iş benim.mağazacılık hakkında yöneticilik hakkında bütün bilgilerime güveniyodum.ama eksiğim istanbulda ürünü bulmak.esnaflığı öğrenmek.boş vakitlerimde bu sefer piyasayı araştırmaya başladı.merter,güngören laleli,tahtakale,zeytinburnu,yenibosna,ateştuğla,yeşildirek,mercan....osmanbey....buralara gire çıka ne nerde satılır kaça satılır kim dolandırıcı nerden neyi nekadara alırsın.kim neyi satıyor.hepsinin 3 ay boyunca öğrendim yeri geldi sadece gözlük için 10 gün gezdim.hangi gözlük nerde nasıl daha ucuza kalitelisini alırım.git gel yapa yapa esnaflarla ahbap oldum.3 ayın sonunda elimde baktımki çok güzel bir nimet var oda neyi nerden nasıl alırım nekadara alırım.sonra bir akrabamla iş kurmaya kalktım.o parayı koyacak ben mağazayı ucuza açıp ürünleri temin edecek ve işletecektim karıda yarı yarıya paylaşacaktım.inanın can la başla çalıştım.o mercanda esnaflar beni bilir sırtımda askı mankenleri sırtımda taşırkenki hallerimi.zeytinburnunda sırtımda ürünleri taşırkenki hallerim o istanbul kalabalığında.sonra akrabam olacak o ş*******.mekan hazır ürünlerin bazılarını alırkende nerden ürün alacağınıda az buçuk öğrendi.bütün ameleliği ben yaptım sonra mekan açıldı allaha şükür işler manyak derecede iyi gitmeye başladı çünkü mekanı açtığımız yerde bizim ürünlerimiz öyle ucuz ve kaliteliydiki resmen izdiham yaşanıyodu mağazada.tabi o kanı bozuk kendini patron zanneden d.y. aç gözlülük yaptı benim sana ihtiyacım yok deyip yol verdi bana.zannettiki bikaç ürünün yerini almayı bilmekle bu işler yapılıyo.elindeki ürünler bitene kadar iyi paralar kazandı.sonra aç gözlülükten kirası daha pahalı büyük bir mekana dükkanı taşıdı bankadan kredi çekti.kendisi artist artist ürün almaya gitti onu bir güzel tokatladılar....sonra mağazayı ve genel giderleri çevirememeye ürün takviyesi yapamamay ödemelerini aksatmaya başladı.ve en sonunda mekanı kapatmak zorunda kaldı ve üstünede bir dünya borçla...zannettiki hemen bu işlerin ustası olunuyor bikaç yerin adresini bilerek.olan ona oldu param olmamasına rağmen ben kazandım tecrübe ettim herşeyde.daha sonra ablamlara yalvar yakar kredi çektirdim.çok az bir miktar bi mağaza açtım.sonra ikinci mağaza allah izin verirse 2 ay sonra 3.mağaza işler allaha şükür iyi.vaktiye bana bir çayı selamı esirgemeyen insanlar şimdi gözü kapalı önüme 30-40 milyar para koyuyor ortak iş yapalım diye ama hepsine içimden cevabım s...n benimle aynı zamanda mekan açan arkadaşlarımın büyük bir kısmı batı neden çünkü ben onlar gibi altımda araba gran tuvalet artis artis ürün almaya gitmedim.ayaklarımı çenemi patlatarak gittim.ben bir yerde mekan açarken hep bakir mağazacılığın az yapıldığı diğer mağazaların fiyatlarının yüksek olduğu yerleri araştırarak görerek açacağım mağazanın olduğu yerde tek tek esnafla tanışarak piyasayı araştırarak dekorda sırf maliyet artmasın diye onlarla çalışarak aç gözlü olma**** 5 tl ürünü başkaları gibi 30 tl ye satma****.toparladım.başardım.şuna inanıyorum.bu hayatta tek silah olmak en iyisi zorda olsa en iyisi ve en büyük yatırım insanın kendine yapmış olduğu yatırımdır arkadaşlar bence!
edv

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
marmara_41
Üye

Toplam 112 yazı
12/05/2010 :  08:39:02  Alıntı
çok sevgili kardeşim çok doğru ananda babanda olsa insanın tek dostu kendisidir (enginbayrak_41@hotmail.com)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
MANAGER
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
12/05/2010 :  08:53:24  Alıntı
DEĞERLİ ARKADAŞIM

SENİ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM.HİKAYEN AZ ÇOK BENİMKİNE BENZİYOR ANCAK ARADA BAZI FARKLAR VAR BENDE 16 YILIMI MAĞAZACILIK SEKTÖRÜNDE YÖNETİCİLİKLE GEÇİRDİM.ŞU AN EN SON GÖREV YAPTIĞIM YER OLAN KIBRISTAYIM.BURASI ÇOK BAKİR BİR YER.ANCAK DÜKKAN KİRALARININ YÜKSEK OLMASI NEDENİYLE SENİN GİBİ BİR GİRİŞİME SOYUNAMADIM MALESEF.ARTI OLARAK BENİM BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞUM BİR AİLEM VAR.O YÜZDEN GÖZÜMÜ KAPADIM VE BİR ŞİRKETE YİNE YÖNETİCİ OLARAK GİRDİM.AMA MUTLUMUSUN DİYE SORACAK OLURSAN HAYIR DEĞİLİM.ÇÜNKÜ İŞİMDEN KEYİF ALMIYORUM.BEN UZMANLAŞTIĞIM ALANDA YANİ MAĞAZACILIK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM.BUNCA YIL KENDİME YATIRIM YAPTIM,MUHASEBE,BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI,İNSAN KAYNAKLARI, SATIŞ,SATINALMA VE İDARİ İŞLER TÜM BU BİRİMLERDE EN ALT MEMURLUĞUNDAN BAŞLA**** EN ÜST MAKAMINA KADAR ÇIKTIM VE TONLARCA EĞİTİM VE BAŞARI DOLU BİR GEÇMİŞ BIRAKTIM GERİDE ŞU AN İSE HERŞEY BOŞ GÖZÜKÜYOR.
MALESEF HAYAT ŞARTLARI BUNA İMKAN VERMEDİ.SENİN YAPMIŞ OLDUĞUN DEĞİŞİM VE OLAĞANÜSTÜ GİRİŞİMCİLİK İÇİN TEBRİK EDİYOR BAŞARILARININ KAT BE KAT ARTMASINI DİLİYORUM.

SAYGILARIMLA
SERTAÇ AKGÜL
serakgul@mynet.com

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Girne  |  Meslek : Yöneticilik
perkusyon
Üye

Toplam 203 yazı
12/05/2010 :  17:30:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Ne mutlu siz başarmış ve başarmanın verdiği mutluluğu, pozitifliği de dağıtmayı ihmal etmiyorsunuz. İnsan olmanın erdemlerinden bir tanesi olan paylaşmak. Paylaştığınız için Teşekkürler.
Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen hiç ol! Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı.Nasıl ki çömleği tutan dışında ki biçim değil içinde ki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil hiçlik bilincidir.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
YARBAY
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
12/05/2010 :  22:02:41  Alıntı
Merhaba bende Edirneliyim hikayeniz gerçekten çok etkileyici bende yıllardır hep kendi işimi kurma derdindeyim ama bir türlü cesaret edemedim Haziranda düğünüm var Allah kısmet ederse düğünden sonra Küçük bir dükkanla başlamayı düşünüyorum msn adresimi eklersen ara sıra konuşup muhabbet ederiz karabekir1@hotmail.com
Hayırlı işler
GELECEKTEN BEKLENTİSİ OLMAYAN İÇİN YAŞAMAK IZDIRAPTIR. (Cömert)

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
eyme
Üye

Toplam 468 yazı
13/05/2010 :  01:40:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
hikayen gercekten ders verici basarilar

Yerleşim : ALMANYA / Munih  |  Meslek : Serbest meslek
sevil10
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
14/07/2010 :  23:16:45  Alıntı
çok etkilendim gerçekten.bende dostlarımdan kazık yiyenlerdenim çünki.kutluyorum sizi.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
acantilsim
Üye

Toplam 158 yazı
15/07/2010 :  11:28:57  Alıntı
Tebrik ederim, güzel paylaşım.
ali can

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
Kays
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
15/07/2010 :  11:38:12  Alıntı
Kader diye bir şey yoktur, insan kendi kaderini kendi çizer, tıpkı sizin gibi, umarım kendi kaderini çizen herkez sonunda sizin gibi mutlu olur. Ben kaderimi Bangladeşte çiziyorum!!!!!!!!!!!!!

yaprak1931Qyahoo.com

Yerleşim : Bangladeş / Dhakka  |  Meslek : Tekstil
acantilsim
Üye

Toplam 158 yazı
15/07/2010 :  11:42:16  Alıntı
Tebrik ederim, güzel paylaşım.
ali can

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
darkman33
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
19/07/2010 :  18:26:11  Alıntı
hepimizin hayatı birbirine benzer. bu gun kazanmaya başlarsan yarın bütün akbabalar başında üşüşür. önemli olan senin dar gününde yanında olanı unutmaman

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İletişimci
ibo035
Üye

Toplam 120 yazı
18/08/2010 :  00:11:34  Alıntı
bende tebrik ederim.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.47 saniye.
16:51:45, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım