Büyük Yatırım Fikri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Büyük Yatırım Fikri

fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
11/05/2007 :  14:01:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

romanya da 1 milyon euro nakit paraya sahip olan vatandaşımız cırmalıyo ne iş yapcam diye bu parayla..
inşaat düşünüyor ama araştırmalar tam gaz. ne yapar bu adam arkadaşlar bu parayla...
memlekete getirse vergisi çok insan kıyamaz 1/3'üneü romenlere bırakmaya.getirse naapcak zatten birde orası var.

ciddi fikirler bekliyorum lütfen..(oturup parayı yesin diyene bozulurum valla:))
istisnayım,,kaideyi bozarım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
rohan
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
12/05/2007 :  09:57:55  Alıntı
Slm ben fikir olarak tabii kredi alması kaydıyla (pahalı olma ihtimali var)doğum oteli açmasını öneririm.Ayrıntılı detaylar için buradan paslaşabiliriz.Saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
betaport
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
12/05/2007 :  10:49:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
O parayı %0 Vergi ile getirebilirim yatırım konusuna karışmam ama :))) Parayı teslim eder komisyonumu alırım ne yapacaksa onuda siz düşünün......

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
12/05/2007 :  11:01:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Romanya'da devletin actigi insaat ihalelerine teklif verebilir.
kazandigi ihalelerde isbitirmek icin ihtiyac duyacagi malzemeleri yurt disindan temin eder. vergi mevzuati daha uygun bir ulke uzerinden ithalati gerceklestirir. boylece parayi o ulkeye aktarmis olur.
bir) Yani once elindeki nakit gucuyle kazancli bir yatirim yapmis olur
iki) istedigi kadar parayi ithalat yoluyla ulke disina cikarmis olur
uc) paraya daha fazla ozgurluk saglayan 3.ulke sayesinde parasini istedigi sekilde kullanma imkanina sahip olur.

Butun bunlari nasil yapacak dersen; ihaleye girdikten veya sahsi olarak yatirim karari verdikten sonra ozel mesajla bana ulassin derim.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
12/05/2007 :  12:11:14  Alıntı
iyi de parayla başka ülkeden mal ithal edince paramız o ülkedeki tedarikçiye gidiyor sadece, bizimle ilgisi kalmaz ki.. biz karşılığında malımızı alıp inşaatımızı bitirip gene devletten paramızı alıcaz ve paramız gene romanyada olmuş olmayacak mı? yoksa ben mi anlayamadım özür dilerim..baya bilgisizim bu kunularda:)
anladığım kadarıyla para sadece ülke dışına çıkıyor ama benim elimdende çıkıyor mal geliyor..sonuçta benim sahib olduğum değer gene romanya da kalıyor..
ama şöyle bişey diyorsanız olabilirliğini bilemiyorum: türkiyeden 100 liralık malzemeyi ordaki firmamıza 1000 liraya ihrac etsek hem o malzemeyi kullanıp inşaat bitirir hemde para tansferi yapmış oluruz turk firmamıza.. bu sefer de türkiye de vergi çok çıkacak dimi yaa...(ulan hiç değilse vergiyi kendi memleketimize veririz o zaman demi) ...ooof of .. bi açık kapı yokmu kennan abi sen üstad sın yaa :)

Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
12/05/2007 :  20:44:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bak sonunda dogru sonuca ulasmissin. fakat turkiye demedimki ben. 3. bir ulke dedim sadece.
neyse bu konu burada konusulacak bir konu degil. yukarida bahsettigim yontemin disinda baska yollar da var. ancak ozel mesajla ulasilirsa ilgilenebilirim konuyla.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Mustafa Akça
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
13/05/2007 :  22:20:00  Alıntı
Fantezi dünyalarında ütopik seyahatler ve zeka seviyeleri......

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
denizliarge
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
14/05/2007 :  13:04:35  Alıntı
Parayı teminat göstersin, cebindeki o parasına dokunmadan Yenilenebilir Enerji Kaynağı Konusunda Fabrika Kursun.
Örneğin Biodizel ya da Biogaz ya da Rüzgar Terminali Kursun. Romanya da müthiş Devlet Desteği var. Sadece Girişimci Aranıyor. O Fabrikayı ona ben kurayım. Ayrıca Danışmanlığınıda yapayım. Dedim ya parasına hiç birşey olmayacak onun. Sadece Teminat gösterilecek. Metin Güner ( Denizli-Entropi Mühendislik) 0.258.241 3497
Entropi Su Soğutma

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişim
ardaaltun
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
14/05/2007 :  17:33:26  Alıntı
Arkadaşlar Avrupada Para yerine Geçen bazı evrklar var bu evrklarla istediğiniz ülkeden mal satın alabliyorsunuz bunu unutmyın o parayıda evrağa döüştürüüp romanyada kalmazsınız tercih sizin iyi araştırın
Arda Özgür ALTUN
ardaaltun.78@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
15/05/2007 :  09:46:00  Alıntı
bankadaki parayı karşılığını göstermeden vermiyorlar...öyle bir evrak için alsan bu parayı bankadan o evrağın durumunu takip etmeyeceklermi yani..istediğimiz yere mi gönderecekler...
ülke dışına vergisi alınmadık kıymetli evrağı göndertirlermi hiç..ben pek anlamadım olabilirliğini zannetmiyorum kesin bilerek mi yazdınız ardaaltun bey?

MEGA_GİRİSİM
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
26/06/2008 :  06:31:25  Alıntı
DOSTUM O PARAYLA O KİŞİ ENAZ 100 MİLYON EORULUK BİR YATIRIM YAPABİLİR. HATTA BİRAZ KAFASINI KULLANSA 1,5 YILDA YAKLAŞIK 1MİLYAR EORULUK BİR YATIRIM BİLE YAPTIRIRIM. EMİNİM NASILMI DİYE SORACAKSIN AMA TAKDİR EDERSİN Kİ BU İŞLER BURDA AÇIKLANMAZ BANA AŞAĞIDAKİ TELDEN ULAŞ SİZİ BÜROMA DAVET EDEYİM O PARANIN VARLIĞINI İSPATLAYAN BANKA DEKONTUYLA GELİN TAMAMEN RESMİ OLAN YATIRIMLAR ZİNCİRİNİ BEN SİZE AÇIKLAYIM. BEN ÇOK CİDDİYİM AMA ŞARTIM YAPILACAK İŞLERE BENDE ORTAK OLURUM TAKDİR EDERSİNKİ BUDA ÇOK NORMAL SONUÇTA BEN O KİŞİYE 1,5YILDA YAKLASIK 1MİLYAR € LUK BİR YATIRIM YAPTIRACAGIM

HAKAN ÖZAYDIN
0505 845 95 45
Lütfen büyük düşünün ülkemizin büyük yatırımlara ihtiyacı vardır. Sizler büyük düşünün finansman konusunu bundan sonra artık hiç dert etmeyin, finansman işini bizlere bırakın.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.39 saniye.
18:25:38, 19 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım