Süt Üretim Çiftliği Ve Hayvancılık Yapmak İsteyen - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Süt Üretim Çiftliği Ve Hayvancılık Yapmak İsteyen

atakan75
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
07/04/2010 :  11:51:43   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba ,arkadaşlar
geçen yıl koniks te okuduğum ve yapmayı kafama ko**** yola çıktığım projemi hayata geçirmek içim herşeyi yapmama rağmen teminat yüzünden yarı yolda kaldım.neydi bu ?süt üretim çiftliği.
şimdi neredeyim derseniz en azından yolun başında değilim bütün incelikleri öğrenmemle birlikte elimde proje ve karlıllık fizibiliteleri var.bu işi nasıl yapacağımı biliyorum altyapı tamam.ziraat yüksek mühendisi bi danışmanımda var.
şimdi ANLATAYIM: 100 başlık bir tesisin maliyeti herşeyiyle birlikte 1 milyar 200 bin TL dir.
şimdi bizim bu parayı bir araya getirmemiz zor .ama benim düşündüğüm kriterlere uyan bir çiftlik bulmak ve tüm bu sabit yatırım yerine sadece büyükbaş hayvanları satın alarak bu işe başlamak daha iyi...yani tesisi kiralamak ve kira sürecinde kendi çiftliğiniz gibi yapmanız gereken herşeyi yapmak.tabii bu işe girmek için bir şirket lazım bazı belgelere sahip olmalı ve giderlerini gösterebilmeli .karllılığını devlet desteklerinden de faydalanarak artırmayı becermeli
biz sermaye nispetin de bir kar ortaklığı tesis edebilirsek ve canlıları alacak parayı biraraya getirebilirsek bu iş olacak demektir.çiftliğin herşeyi ile ilgilenmek ve yönetmesi benden .şirkette benden .
varmısınız. ?????
detayları görüşmek isteyen arkadaşlar varsa da bu işi 5 yada 6 kişi ile sınırlamak istediğimi söylemeliyim.ayrıca çiftlik ve tarım arazisi de hazır.

saygılarımla....

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Tekstil
oZe
Üye

Toplam 239 yazı
08/04/2010 :  15:25:58  Alıntı
50 bin tl lik bir sermayeyle süt ve et üretim çiftliğini ne kadar büyütebiliriz? yaz sonunda bu para elime geçecek ne önerirsin?
Kitap okuma,Hayal kur!

Yerleşim : Türkiye / Giresun  |  Meslek : Öğrenci
atakan75
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
08/04/2010 :  17:10:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba.

pek anlamadım.sizin çiftliğiniz mi ?var yoksa ortak iş yapmakmı istiyorsunuz?

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Tekstil
oZe
Üye

Toplam 239 yazı
08/04/2010 :  17:41:45  Alıntı

ortak iş yapmak istiyorum çiftlik kurmak amacım var.
Kitap okuma,Hayal kur!

mc27
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
14/05/2010 :  11:01:50  Alıntı
merhaba
hala çiftlik kurmayı düşünüyor musnz? ve çiftligi nerde kurmayı düşünüyorsunuz?
geçen yıl çıkan bi yasayla gap bölgesindeki illerde minumum elli başlık süt üretim çiftliklerine ortalama % 30-35 oranında hibe verilecek (tabi bunu almanın hiçte kolay olmayacagını düşünüyorum ben :( ) ama bu hibe proje tamamlandıktan sonra hesaplara aktarılacak yani baştan siz 600-700 bin harcayacaksınz .
sizin ne kadar finansmana ihtiyacınız var?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Kamu sektörü
furki
Üye

Toplam 599 yazı
18/05/2010 :  21:45:55  Alıntı
sayın atkan75 konu ilgili ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz.5-6 kişilik olşumdan bahsedyorsunuz.kişi başına düşen katılım ne kadar vs..
fur_cet_45@hotmail.com. teşekkürler.
Yorum yazmadan önce lütfen okuyun ...
1- N-ok...tala,!!ma +işar:etlerine "dik"(kat ed?in.
2- BüYük hARf kÜçüK haRf OlayıNI atlAMAyın.
3- Bu "Dolar" i$areti de size i$ çıkarmasın artık.
4- Veenönemlisisözcükler arasındaboşlukbırakın.
5- A ma g erek siz bo şluk lar d an k açının.
6- Gösterin özen cümleleri kullanmamaya devrik.
7- Sözcüklari anlaşılur vea dorğu yazen.
8- Bu güzelim Türkçemize foreign wordlar katmayın.
9- In keys yu rayt Ingilis vords, it hez to bi andirsitendibil.
10- Türkçe’deki spesifik kelimeleri İRDELEMEYİN.
11- Narin maillerinizi naciz kibarlığınızla süslemeyiniz efenim.
12- Benim Türkçem mükemmeldir, NARSIST şeyler yazarsanız hemen anlarım.
13- Yazılarınızda kibar olun, meydan okumayın, yoksa sizi harcarım.
14- DiĞer yandan, TÜrkÇe karakter iŞinize geliyorsa yazIp gÖnderin.
15- Yazdığınızı yarım bırakmamaya lütfen özen gös...

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
oZe
Üye

Toplam 239 yazı
19/05/2010 :  12:32:02  Alıntı
evet sayın atakan kişi başına ne kadar düşüyor>?
Kitap okuma,Hayal kur!

cmerih
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
29/05/2010 :  13:20:06  Alıntı
arkadaşım ödemiş izmirde kurmak için ortak arıyordu.. ilgilenirseniz bana yazın

Yerleşim : ALMANYA / München  |  Meslek : Kimyager

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.2 saniye.
16:40:36, 18 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım