Bağımsız Organizasyon Denetim Ve Kontrol Danışmanl - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bağımsız Organizasyon Denetim Ve Kontrol Danışmanl

abgrisk
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
26/01/2007 :  18:09:33   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

BAĞIMSIZ ORGANİZASYON DENETİM VE KONTROL DANIŞMANLIĞI

KONU :

Çok şubeli ve yaygın organizasyonlara sahip kamu ve özel sektör şirketleri,kooperatif,kurum,kuruluş ve tüzel kişiliklerin, kendi iç yapılanmaları sonucu koydukları standart,disiplin ve formatlara,T.C. kanun ve yönetmeliklerine,ulusal ve uluslar arası kalite normlarına, üst yönetimin denetim ve kontrol edilmesini istediği konuların , planlı ve plansız zamanlarda, deneyimli kadrolara ve geliştirilmiş kontrol formlarına sahip profesyonel şirketlere yaptırılarak raporlanmasını sağlamaktır.

AMAÇ :

Bu hizmet, organizasyon dışından bir kuruluşa outsorce (dışardan görevlendirme) edilerek, aşağıda ki faydalar sağlanır;
Danışmanlık şirketinin bilgi ve deneyiminden yararlanma, (Amerika’yı yeniden keşfetmemek…)
Kurum içinde yeni bir birim kurup personelini eğitmek, personelin işten ayrılması ,yeni personelin yetiştirilmesi için denetim faaliyetlerine ara verilmesi, izin, hastalık, doğum, v.b. sorunlar yaşamamak.
Aynı kuruluş personelince yapılan denetimlerde ki duygusallığın önüne geçmek.
Hizmetin alınmasına ara verilmek istendiğinde sözleşmenin uzatılmaması yeterlidir. Kadrolu personel gibi kıdem tazminatı,sosyal haklar veya yeni bir kadro oluşturmak zorunda kalınmaz.
Danışmanlık şirketinin hizmet bedeli karşılığı kestiği fatura doğrudan genel giderlere yazılır.
Denetlenen personel,bayi,franchais v.b. zamanında uyarılarak,hata yapma riskleri azaltılır. Hizmet kalitesi ve motivasyonları yükseltilerek, kişilerin işine ve şirketine olan bağlılıkları arttırılır, ödül-ceza sistemi daha pozitif çalıştırılabilir ve tüm bu gelişmeler sonucu iş değiştirmenin (sirkülasyonunun) önüne geçmek mümkün hale gelir.

DENETİM KONULARI :

* PERSONEL :Kılık-kıyafet,saç-sakal,disiplin kuralları,mesai kavramı,müşterilerle ilişkiler,kurum bilincinin pekiştirilmesi,tasarruf tedbirlerine uyma,yangın-sabotaj-güvenlik-alarm planlarıyla,kalite ve verimlilik prosedürleri hakkında bilgilerinin güncellenmesi, motivasyon ve verimliliğin arttırılmasına yönelik telkin ve çalışmalar, varsa bir disiplin suçunun soruşturulması.

* LOJİSTİK :Satın alma ve genel gider prosedürlerinin,iletişim ve haberleşme sistemlerinin, depo ve stok yönetiminin,araç-gereç bakım bilincinin,temizlik ve tertibin,aydınlatma ve güvenlik-alarm sistemlerinin, varsa patlayıcı ve yanıcı malzemelerin depolanması,kullanılması ve tedarikiyle ilgili tespitler,ofis düzeni ile mobilyalarının temizlik ve uygunluğunun denetimi.

* MALİ İŞLER :Fatura-irsaliye-kasa kayıtlarının düzeni, alacak-borç kayıtları varsa tahsilat problemleri,dosyalama sistemleri, muhasebe düzeni, yasal yükümlülüklerin ödenip, ödenmediği, mal alış ve satış ciroları, harcama disiplini v.b. konuların denetimi.

DİĞER KONULAR :Merkezin özellikle istediği konuların araştırılması, güvenlik risk analizi yapılması ve denetimi, pazardaki rekabet bilgileri, yasal düzenlemelerdeki değişiklikler ile bölgesel istihbarat v.b.

UYGULAMA :

Her noktada denetim konularına ilişkin formlar doldurulacak, bu formlara göre tarafımızdan hazırlanacak rapor üst yönetime verilecektir. Acil durumlarda denetim esnasında ara rapor düzenlenecektir. Denetim sıklığı ve raporlama düzeni sözleşme ile belirlenir.

A.BAYBARS GÖĞEZ
ABG&RİSK Yönetim Danışmanlığı
abg2@tr.net

BAGIMSIZ_ORGANIZASYON_DENETIM_VE_KONTROL_DANISMANLIGI.doc

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1 saniye.
22:28:11, 28 Nisan 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım