İş - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İş

dl_burak
Üye

Toplam 126 yazı
02/01/2007 :  01:29:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Arkadaşlar
Sitedeki Yazılanları okudum, ve baktımki herkez patron olmak istiyor :)
Haklıda olabilirler.Bu ülkedeki ekonomik sıkıntı yüzünden işyerlerinde hak ettiği ücreti ve sosyal haklarını alamadıkları içinde herkez kendi işini yapma derdinde.Bari çekiyorsam uykusuz kalıyorsam kendi kendimin patronu olurum ve bunları böle çekerim :)
Ama illaki bir iş açılması gerekiyorsa elbetteki yapılmayan bir iş bulmak lazım.Ama bunu bulmak için bence yurt dışında biraz kalmak ordaki hayatı tanımak lazım.Orda yapılan işler türkiyede yapılmıyor.Onları bilip öğrendikten sonra türkiye şartlarına uygunsa yapılır.Aklıma gelen şuanda klasik ama herzaman tutacak bir iş bebe üzerine(tekstil) bayan üzerine(kozmetik) Erkekler eski giyer parfüm sıkmaz.Ama bir anne hem kendisine hemde çocuğuna bakmak zorunda.Babada buna itiraz etmeyip kabul etmek zorunda :)
Zambaklar_En_Issız_Yerlerde_Yaşar

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Gülden
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
15/04/2007 :  03:04:28  Alıntı
Merhaba..
:)
Dünyada bize yardım edecek sadece bir kişinin olduğunu, onun da kendimiz olduğunu unutmayalım.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Muhasebe
Gülden
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
15/04/2007 :  03:06:16  Alıntı
Sondan 3.cümlene çok güldüm doğrusu.. :)
Dünyada bize yardım edecek sadece bir kişinin olduğunu, onun da kendimiz olduğunu unutmayalım.

halimkoçan
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
15/04/2007 :  15:05:42  Alıntı

Selam,

Bu ülkede herkez beyaz yakalı olmak istiyor. Her gün düzenli olarak ofisine gitmek istiyor, kahvaltısını sekreterin getirmesini istiyor, takım elbise giymek istiyor ve işe otobüsle değil de kendi arabasıyla gitmek isityor, istiyor da istiyor... Eğitim sistemi mi çöken yoksa bize empoze edilendeki yalnışlık mı bizi çökerten tartışılır.

Amma velakin, kolay yoldan çıkanlar en kestirme yoldan da aşağıya inenler oluyor.

Saygılar

Be a light, not a judge,
Be a model, not a critic,
Be part of the solution, not part of the problem.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
Gülden
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
15/04/2007 :  15:15:58  Alıntı
Selam Jumpman,
Söylediklerin çok doğru..Özellikle son söylediğin..Evet aslında şöyle bir durum var ortada:Çöken değil de çökertilen bir sistem..Bu sistemin içinde neler yok ki?Eğitim,kültür,gelenek vs..Oysa bu ülkenin mavi yakalılara da ihtiyacı var..Beyaz diye bir renk yoktur aslında..Beyaz tüm renklerin karışımı bir renktir..Mavi olmasaydı beyaz olmazdı..Ast olmasaydı üst olmazdı..

kazanabilirsini
z

Yeni Üye

Toplam 27 yazı
03/05/2007 :  11:57:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,
Herkes hayalleri nispetinde bir şeylerin peşine düşmüş.
Herşeyi istiyor ancak bunlar için kimse çalışmıyor.Toplumda bir güvensizlik ve tembellik hakim.Önyargılar hep bir adım önde.Sıradışı kazançlar için sıradışı olmak lazım diye düşünüyorum.
Türkiye de faaliyete geçen Alman şirketinin bağımsız danışmanlığını yani iş ortaklığını ve birlikte çalışmayı teklif ediyorum.Belki size cazip gelebilir.Risk asla yok.Sermayesi sadece 60 ytl.Kazanımları için www.kazanabilirsiniz.com
adem cicekci

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.15 saniye.
01:10:18, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım