Gümrük Mevzuatı İle İlgili Sorularınız - 2 - Sayfa 4 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Gümrük Mevzuatı İle İlgili Sorularınız - 2
 4 

lastottoman
Üye

Toplam 979 yazı
22/09/2009 :  13:47:44   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

sayın ahmet bey mevzuatla alakalı kımsenın sorunu yok sanırım ne dersınız?
“Tomurcuk derdinde olmayan ağaç odundur.” (N. F. Kısakürek)

Yerleşim : Bulgaristan / Veliko Tirnova  |  Meslek : İthalat / İhracat

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • Blackking
    Yeni Üye

Toplam 42 yazı
    27/07/2011 :  13:58:47  Alıntı
    Sn Lastottoman benim de bir sorum olacak. H.S kodu 8424.30 buharlı oto yıkama makinası getirmeyi düşünüyorum. G. Kore den. Numune olarak getirtebiliyormuyuz? Ne tarz vergi , gümrük masrafı çıkabilir? Ve şahıs olarak mı yok sa sahıs şirketi olarak mı getirtmek daha mantıklıdır?
    teşekkür ederim

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli
    resulk
    Üye

Toplam 102 yazı
    27/07/2011 :  14:51:49  Alıntı
    Merhabalar Ahmet bey Afyonkarahisardan selamlar sakatat işi ile uğraşmaktayız Çine sakatat ihracı konusunda gerekli bilgi ve belgeler konusunda yardımcı olabilirmisiniz saygılarımla resulkaranfil@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / Afyon  |  Meslek : Emekli
    sampiyon
    Yeni Üye

Toplam 54 yazı
    28/07/2011 :  21:42:42  Alıntı

tesekkur ederim.lastottoman:bu dedigimiz her turlu malda gecerlimidir?gida haricmidir sizin degerli bilgilerinize siginirim.....tesekkur ederim

Yerleşim : Fransa / Montlucon  |  Meslek : Turizm
    lastottoman
    Üye

Toplam 979 yazı
    29/07/2011 :  08:59:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    sayın sampiyon gıda urunlerınde her ulkenın gumruk mevzuatı farklıdır ancak genelde gıdada vergı oranları cok daha yuksektır.
    sayın blackıng tam emın olmamakla bırlıkte 1000euro uzerınde faturalı bır urun ıcın beyanneme acmadan sadece kdv sını odeyerek urunu getırebılıyorsunuz sayet bu rakamın uzerınde fatura edılmısse beyanneme acmanız gerekmektedır bu sıze ek ıslem malıyetı getırır sonucta ıkı sekıldede kdv odemenız gerekır.
    sayın resulk çine gıda ıhracatı konusunda en ıyı bılgıyı çinde komısyonculuk yapan sıtedekı arkadaslar var onlar ıle ıletısıme gecebilirsen ogrenirsin çunku onemlı olan turkıyedekı kanunlar degıl çindekı kanunlardır.
    sıte içi aramada çinden mal tedariği seklınde taratın sıze yardımcı olacak arkadaslar cıkacaktır.

saygılarımla.

giyotin
    Üye

Toplam 381 yazı
    29/07/2011 :  17:57:32  Alıntı
    ahmet beye tesekkurler..

Yerleşim : Türkiye / Mardin  |  Meslek : Reklam
    Blackking
    Yeni Üye

Toplam 42 yazı
    29/07/2011 :  19:00:31  Alıntı
    teşekkür ederim cevapladığınız için Sn Lastottoman.

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli
    lastottoman
    Üye

Toplam 979 yazı
    30/07/2011 :  11:23:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    rıca ederım faydalı olabılıyorsak ne mutlu bıze.

Rmzn34
    Yeni Üye

Toplam 2 yazı
    24/08/2018 :  09:29:23  Alıntı
    Merhaba arkadaşlar ,

Bana asansör ray, motor , kapı v.b tüm ekipmanları dahil ayrıca hindistan veya srilankadan çay lazım. Özellikle çay'ı ithal edersem bana gümrükü kaça patlar ? bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Asansör parçalarıda bana ucuza mal olabilecek ithalatını yapabileceğim kaynak lazım bana. Saygılar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
    muratturkmen
    Yeni Üye

Toplam 21 yazı
    03/11/2018 :  15:43:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Merhabalar. Umarım doğru yere soruyorumdur. Türkmenistan'dan tek kullanımlık pet bardak (71/180cc, 95/400cc, 95/500cc, 95/595cc) ve ambalaj ürünleri ithal etmek istiyorum. Gümrük vergisi ve diğer vergiler hakkında bilgilerinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

Yerleşim : Türkmenistan / Daşoguz  |  Meslek : Ticaret
    CaNk
    Yeni Üye

Toplam 3 yazı
    05/11/2018 :  07:56:17  Alıntı
    Merhaba,

Çin'den bir kontak sayesinde bamboo malzemeden yapılmış, özel bebek mama seti getirmeyi planlıyoruz.Bu mama setinin ithalatı bize ne kadara mal olur ve genel prosedürden bahsedebilir misiniz?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Mühendis
    Deniz Kalan
    Yeni Üye

Toplam 3 yazı
    20/11/2018 :  15:18:24  Alıntı
    Merhaba , pvc işi üzerine açtığım bir şahıs şirketim var. Fakat yurt dışındaki bağlantılarim Türkiye' den gıda talebinde bulundular. Var olan sirketim üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek için nasıl bir yol izleyebilirim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Esnaf
    maxomillian
    Yeni Üye

Toplam 38 yazı
    20/11/2018 :  15:36:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - Deniz Kalan
    Merhaba , pvc işi üzerine açtığım bir şahıs şirketim var. Fakat yurt dışındaki bağlantılarim Türkiye' den gıda talebinde bulundular. Var olan sirketim üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek için nasıl bir yol izleyebilirim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Gıda çok farklı bir branştır. gıda bakanlığından sertifikanız olmalı, gıda ihracatı için gerekli belgelere ihtiyacınız olmalı.

pvc ve gıda çok çok farklı olduğundan ötürü şu esnada mevcut şirketle gıda ticareti yapamazsınız.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
    Deniz Kalan
    Yeni Üye

Toplam 3 yazı
    20/11/2018 :  17:00:46  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - maxomillian
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - Deniz Kalan

Gıda çok farklı bir branştır. gıda bakanlığından sertifikanız olmalı, gıda ihracatı için gerekli belgelere ihtiyacınız olmalı.

pvc ve gıda çok çok farklı olduğundan ötürü şu esnada mevcut şirketle gıda ticareti yapamazsınız.
    Merhabalar öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Kurulu şirketi gıda ihracatina hazır hale getirebilir miyim. Yani bu konuda yapılabilecek birşey var mı? Yoksa bir şirket daha mı kurmak lazım? Cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.66 saniye.
    09:07:00, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım