Leasing. . . Ama Nasıl? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Leasing. . . Ama Nasıl?

haydar_incekala
n
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
09/12/2006 :  10:09:56 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar merhaba...
Kücük olcekli sayılabilecek bir firmaya ithal bir cihaz almak istiyoruz.Fakat durumlar malum(!) oldugundan bunu Leasing ile almak durumundayız.
Bu asamada ise leasingi nasıl alamamız gerektigi faktoru var. Euro mu Dolar mı YTL mi?
Ekonomistler basbas bagırıyor. "Kazancı doviz olmayanlar doviz borclanmasın!" diye...
bu ne kadar güvenilir sizce??

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Tekstil
legen
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
09/12/2006 :  10:32:13  Alıntı
TİCARET BASLI BASINA RİSKTİR BOYUNUZUN ÖLÇÜSÜNE GÖRE RİSK ALMADAN HİÇBİRSEY OLMAZ. RİSK ALMAKTAN HOŞLANMIYORSANIZ GİDİN MEMUR OLUN VEYA MAASLAI ÇALIŞIN. LEASING YTL OLARAK VERİLİYOR MU ZANNETMİYORUM. TÜRKİYE İYİ YOLDA CUMHURBASKANLIĞI SEÇİMLERİNDE BİR DALGALAN MA OLUR FAKAT GENEL OLARAK BİR İSTİKRAR VAR. PARA KAZANMAK GÜÇLEŞTİ AMA 3 YILDIR PİYASALAR OTURMUŞ DURUMDA SANA AL DERİM. İŞİNE GÜVENİYORSAN BU İŞ BU PARAYI ÇIKARTIRTIR DİYORSAN HİÇ DURMA YOLUN ACIK OLSUN...
ksasi

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
haydar_incekala
n

Yeni Üye

Toplam 8 yazı
09/12/2006 :  10:59:12  Alıntı
Yüreklendirdiğin icin tesekkür ederim. Fakat alıp almama kararını gectim. Zaten bu cihaz alınacak. Sadece karar vermem gereken odeme sekli.
Leasing YTL olarak da veriliyor. Euro ile arasında %20 lik bir fark var. Zaten 2yıllık bir odeme planı hazırlanıyor. Soyle bir ongorum var; cihaz kendini 1 sene icerisinde amorti edecek.
Sizlerden istedigim 2007 sonuna kadar Euro fiyatları konusundaki görüşleriniz...

cihans
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
14/12/2006 :  23:42:19  Alıntı

iyi günler euro ile ilgili sorularınız olmuş bu konuda bende ufak bir araştırma yaptım çogu finans uzmanına göre cumhurbaşkanlığı seçimi olaysız ve sorunsuz atlatılırsa euro da pek fazl a bi değişim olmayacağı söyleniyo.tabi seçim sürecinde tatsız şeyler yaşanır ülke suni bir kiriz dönemine girerse belli bir zaman aralığında dalgalanma daha fazla olabilir.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
arman_guney
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
15/12/2006 :  02:26:22  Alıntı
KARDEŞ SEN EN İYİSİ ŞUNU GÖZ ÖNÜNE GETİR
1. YTL BANKA KREDİSİ İLE LEASİNG ARASINDAKİ FARKA BAK
2. BU ÜLKEDE NEYİN NE OLACAĞINI KİMSE BİLEMEZ KESİNLİKLE AVRO İLE ÇALIŞMIYORSAN AVRO LEASİNG YAPMA
3. SONUÇTA BAZI YATIRIMLARI YAPMAK İÇİN ZAMAN ÇOK ÖNEMLİ ZAMANINDA YATIRIM EN İYİSİ BENCE BİRAZ BEKLE GÖR ONDAN SONRA YOLUN AÇIK OLSUN
SİLVER ZEYTİNLERİ

YETİŞ GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : İmalat
haydar_incekala
n

Yeni Üye

Toplam 8 yazı
15/12/2006 :  09:42:59  Alıntı
goruslerinizi paylaştığınız icin tesekkür ederim. YTL ile EURO odeme arasında %20lik bir fark var. bu da euronun fiyatının 2,30 ytl yi gordugu anda basabas olacagı anlamına gelir. 2,30ylt den sonrası olumsuz gibi gorunuyor. 1 sene icerisinde amorti edecegi ongorusu dogru cıkarsa sanırım sorun cozulecektir... ayrıca zaman konusunda da kısıtlarımız var. bu cihazın bir an once faaliyete gecirilmesi elzem.
herkese iyi çalışmalar...

haydar_incekala
n

Yeni Üye

Toplam 8 yazı
15/12/2006 :  09:46:34  Alıntı
euro konusunda ufak bir arastırma yaptıgınızı soylemissiniz. acaba sizin 2007 yılı 8-9. aylarındaki euro kuru hakkındaki dusunceniz nedir?

cihans
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
15/12/2006 :  17:44:02  Alıntı
iyi günler eger seçim sürecinde ipler kopmaz ve bir kriz patmalazsa euro bu seviyeyi korur gibi görünüyor.tabiki dalgalı kurdayız bu yüzden ufak tefek dalgalanmalar dogal,son zamanlarda dolar euro karşısında değer kaybetti ama bu durum sürekli olmaz bu yüzden bence dolar artacak gibi gözüküyor.bu yüzden euro fiyatı sabit kalır.tabiki önümüzde iki seçim var ve genel seçimden çıkacak hükümetin politikasıda önemli benim kendi fikrim türkiye gibi rotası kolay şaşacak ülkelerde euro ile geliriniz yoksa pek euro ile borçlanmanızı tavsiye etmiyorum.2002 krizindede bir günde kriz patladı,öncesinde kriz belirtisi yoktu bile o yüzden tedbiri hiçbir zaman elden bırakmamak lazım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.05 saniye.
09:32:22, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım