Fikir ( Koniks Dergi ) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fikir ( Koniks Dergi )

tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
20/11/2006 :  17:58:09 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Aylık bir dergi çıkartalım biz.
İnterneti, bilgisayarı olmayan insanlarada ulaşalım.
Ali GÜLCÜ

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Diğer
macromx
Editör

Toplam 146 yazı
20/11/2006 :  18:12:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
BEN VARIM KABUL EDERSENİZ.

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Diğer
Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
20/11/2006 :  22:23:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keşke yapabilsek, süper olur.

Aklıma takılan birkaç noktayı beyin jimnastiği olması açısından yazıyorum.

- İş baskı olayına girince maliyetleri kaşılayabilmek için reklam bulmak zorunlu hale geliyor. Reklam işi nasıl halledilebilir?
- Yayının dağıtımını yapacak yerler var mı? Bu konuda eskiden bir tekelleşme vardı sanıyorum.
- Her ay çıkacağı için bu tarz disiplinli bir çalışmayı ne ölçüde başarabiliriz?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
enginlofca
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
21/11/2006 :  00:12:34 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bildiğim kadarıyla dağıtım şirketlerinin kendi yayınları da olduğundan genelde piyasaya girişi engelleyici fiyatlar çekiyorlar. Bu işin genelde zararına yapıldığını sağlam bir sponsor bulmadan girilmemesi konusunda yazılar okumuştum. Ama yine de yapılacak olursa çalışma ekibi içinde yer alabilirim.
www.izmirrehberi.net

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Turizm
mozsarac
Üye

Toplam 419 yazı
21/11/2006 :  12:05:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ben Gaziantep'te şu anda zaten iki dergi çıkarıyorum.Hazırlıklar son aşamasında. Ocak'ta yayınlanacak.

Yani, BEN DE VARIM...
ELİMDEN GELDİĞİNCE..

Saygılar

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Muhasebe
eylülteran
Editör

Toplam 392 yazı
23/09/2007 :  16:28:45  Alıntı
Güzel bir fikir, bir çalışma yapıyor musunuz? Ben de dahil olmak isterim.
Saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
nellsanell
Üye

Toplam 347 yazı
23/09/2007 :  22:30:09  Alıntı
Acıklama yapılmadan yazılarımın onaylanmadığı için gecmişe dönük tüm paylaşımlarımı siliyorum

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
nellsanell
Üye

Toplam 347 yazı
23/09/2007 :  22:37:26  Alıntı
Acıklama yapılmadan yazılarımın onaylanmadığı için gecmişe dönük tüm paylaşımlarımı siliyorum

nellsanell
Üye

Toplam 347 yazı
23/09/2007 :  22:43:19  Alıntı

Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
24/09/2007 :  07:11:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - nellsanell
BAŞLANGICTA E-DERGİ CIKARTALIM EN AZINDAN MALİYETLER DAHA UYGUN OLUR.SONRA MAİL YOLLU İLE DERGİMİZİ TANITALIM VE ABONELİK SİSTEMİNE GECELİM.
ALTYAPI OLUŞTUKTAN SONRA BASKIYA GECERİZ.

e-Dergi olarak başlamak oldukça mantıklı, 0 maliyetle işin üstesinden geliriz.

Zamanla Talebe ve okurlardan gelen dönüşlere göre kapsamını da şekllendirmiş oluruz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
kwanzaa
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
24/09/2007 :  07:11:18  Alıntı
Benim dergi deneyimim var. Staratejik haber araştırma dergisiydi. Daha sonra yeni çıkıcak bir gazeteden muhabirlik teklifi bile aldım :)
Ama reklam bulmak o kadar kolay bir iş değil...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
mmuzun
Üye

Toplam 153 yazı
25/09/2007 :  09:37:13  Alıntı
arkadaşlar bende yardımcı olabilirim üniversite yıllarımda bir derginin yayın yönetmenliğini ve yazı işleri müdürlüğünü yaptım

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
25/09/2007 :  15:20:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
"Su kadar param var hangi isi yapayim?" diye soran konikslilere verilecek cevabi hepimiz biliyoruz oyleyse. :)
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
09/05/2008 :  15:42:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
eeee devamı neden gelmemiş? Bakın bu fikri ben aşağıdaki adrestede açtım
http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=7408
hadi toplanalım dergi çalışmasını başlatalım..
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
09/05/2008 :  23:38:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gençlerle ve sizlerle güzel bir sinerji yaratacağımıza inanıyorum
biz diğer linkte başladık bile çalışmalara sizide o linke çağırıyoruz..
http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=7408
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ozdoganmu
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
11/05/2008 :  23:51:36  Alıntı
dağıtım işinden ziyade abonesistemi geliştirmek le daha yararlı olacak sanırım.ilk abonelerden olmak isterim.hem maddi kaynak olur hemde dağıtım problemi olmaz.
mozdogan

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Gıda
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
12/05/2008 :  12:25:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Dergi çıkarmak çok masraflı bir iştir arkadaşlar. Öylesine çıkaramazsınız.

Ismail KIRTILLI - Baskı olayı sözleşmeli olarak yaptırılırsa cok yüksek bir rakam tutmuyor. Tabiii derginin kalbının hazırlanmasından sonraki etaptan bahsediyoruz.
- Dağıtım yapan şirketler YAYSAT gibi. Dergi fiyatının yüzde 40 ı alıyor dagıtım icin.
enginlofca - sponsor bulma işi ilk etapta cok zor. Tecrübelerimdem biliyorum.

İlk etapta dergi icin bir site acılır. Haber başlıkları ve özetleri geçilir. Çekeceği ile yeni aboneler internet üzerinden kabul edilir. Dergi aboneye anlaşmalı kargo veya PTT yoluyla ulaştırılır. Dergi ile birlikte Kobilerin ufak işletmelerin bastırdıkları ilanlar eklenerek dağıtımı yapılabilir. Her işletmeden 50 100 YTL civarında da bir pay alınırsa dergi ücreti ile birlikte masrafları karşılayabilir.

Koniks üyeleri dergiye yıllık abone olsunlar maliyeti üzerinden. Böylece dergi hem yayılmış olur hemde belli bir okuyucu kitlesine sahip olmuş gibi görünür.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.95 saniye.
02:24:33, 21 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım